Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Keaira

Aktív tag
OFF:
Nem szeretnék személyeskedésbe belemenni. Ha vetted volna a fáradtságot, hogy végigolvasd az előtted szólókat, lehet, hogy neked is feltűnik, hogy a te hozzászólásod előtt is már sokan jelezték a zoomolás problémáját, de mindenki megtalálta a módját, hogy ezt úgy közölje, hogy közben nem minősít senkit.

Szóval szögezzük le, ahhoz hogy legyen egy véleményünk és az elfogadható is legyen, ahhoz tisztában kell lenni bizonyos dolgokkal, amellyel én jelen esetben tisztában vagyok, viszont te a jelek szerint nem.
Azért az érdekelne, hogy a fenti következtetést miből vontad le :eek::D
 
Utoljára szerkesztve:

III. Dementia

Aktív tag
Semmi sem megoldhatatlan. De ezzel az erővel ne is változtassunk semmit a játékon. A nevikbe 2-3000 fp pakolása is megoldható volt kismillió katttintással korábban. Ugye, milyen király volt?

A céhkincstárral való biznisz lehetősége strukturális változtatás.
Kb. olyan szintű dolog, mintha ki tudnál venni nevezetesből betett fp-t.
A hatása, körülbelül akkora lenne, mintha engednék a világok közötti tanzakciót.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Egyébként IT-s vagyok, nálunk általában szakmán belül nem gond, ha odamondjuk a másiknak, hogy hülye

Tegnap is meg akartam már kérdezni, hogy miért írod folyamatosan ezt az IT-s vagyok dolgot? Legalább 3x találkoztam már az írásaidban vele.
Egyáltalán mit jelent, mert akkora gyűjtőfogalom, hogy elképzelésem sincs melyik területre gondolsz... vagy te vagy az aki mindenhez is ért?
Vagy azt jelenti, hogy bárkinek a munkáját HÜLYESÉGnek lehet minősíteni?
Az meg már csak hab a tortán, hogy teljesen elfogadottnak állítod ezt be a munkatársakkal történő kommunikációban...
 
Sziasztok!
A kereskedőnél csoportokra kellene bontani a játékosokat szint szerint, nagyjából úgy, mint a szomszédokat. Ugyanis a kisebbeknek esélyük sincs liciten értékesebb dolgokat megvásárolni, hiszen aki 5-6 év alatt összegyűjtött feleslegét adja el, nyilván sokkal többért tud vásárolni, mint aki 1-2 év óta játszik, és még nem tudott annyi kereskedelmi érmét összegyűjteni.
 
Jó lenne, ha nap végén látszódna a céhtagok demoralizálási szintje. Így láthatóvá válna, ki az, aki csak a sok ostromtáboros szektorokat üti, és nem segít be a nehezebb szektoroknál.
Szintén jó lenne, ha látszódna, ki az, aki a többieket segíti az ostromtáborok felépítésének gyorsításával.
Igazságos lenne, ha kincstárban lévő gyémánttal lehetne megoldani, amit közösen gyűjtenek a céhtagok.
Jó lenne, ha a céhvezetők láthatnák, ki mennyivel járul hozzá az ostromtáborok építéséhez, a nehezebb szektorok elviteléhez, és az így kiszűrt „potyautasok” napi ütésszámát korlátozhatnák.
 

draco313

Új tag
A csatatéren lehetne egy jelölés, ha pl. a Himedzsi-ből van csata, vagy a Teherűrhajó miatt tárgyalás, hogy mennyi van még hátra.
 
Nevezetes épület amit támogatunk az listára kerül, de van olyan épület amelyiket a tulajdonosa nem építi tovább. Legyen lehetőség a lista törlésére. Hogy ne foglaljanak helyet az inaktív épületek.
 

sinai

Új tag
Sziasztok!

Támogatnék pár dolgot én is.
- Motiválás/Takaritás és Kocsma: Jó lenne ha lenne egy gombos megoldás pl. "Összes támogatás/kocsma" gomb és akkor akinél van szabad hely a kocsmában beülök majd egy log ablakban kilistázza mennyi ezüst stb. jött be. Ugyanez a Tak/Mot-nál, de kerüljön gyémántba mint ahogy valaki javasolta így is már mindenhez gyémánt kell, az még okés, hogy gyémántot kér a betakarításért de az megéri mert ha nagyon sietek(nem minden nap) akkor katt és kész viszont a takarítás/motiválás minden napos és nem fogom minden nap 5-10 gyémántért elintézni ezt szal az nem segítség a többségre nézve.
- "Jó lenne, ha amikor plusz kört veszel a fogadóban, akkor rögtön be is rakjon a céhexpedícióba, hiszen a csatatéren nem használható. Pedig ott is jó lenne. Vagy kiterjeszthetnétek oda is."
- Nevezetesnél egy 1.9-es gomb és akkor kiírná a mezőbe, és már be is lehetne rakni nem kéne állandóan számológépet keresni és számolgatni, telefonon még nehezebb, ha meg nincs annyi pont akkor pirossal vagy szürkével írná vagy valami ilyesmi.
- Szuper lett és hasznos, hogy gyorsan el lehet indítani a termeléseket, de szerintem nem muszáj a végén, hogy ránagyítson, néha zavaró is tud lenni.
- Nevzezetesnél ha lenne egy zárolás gomb akkor nem tudnák léptetni akik direkt szivatni akarják az embert,vagy csak nem figyelnek így a többivel együtt tudom betakarítani és nem csúszna el időbe, viszont kéne egy idő limit, mert ha valaki megunja a játékot és többet nem lép be akkor elvesznének a pontok, tehát mondjuk 24-48 óránál tovább ne lehessen zárolni.
- „A tervrajz szerzés illetve a megépült nevezetesek ablakai, mivel fontos információt tartalmaznak, csak kimondottan bezáró elemre való koppintással legyenek eltüntethetőek, ablakon kívüli koppintással ne."
- "Nagyon hasznos lenne sereg kezelésénél ha a sebesült katonákat nem hozná a játék a 'mindenképp megjelenítendőek' között. Mivel egyszerre maximum 20 katona látszik típusonként, nagyon jó lenne ha csak akkor mutatná őket, amikor már húsznál kevesebb 'ép' katona van."
- A fogadó mellett legyen kaszinó vagy játékterem is, ahol a játékosok Forge ponttal vagy medálokkal játszhatnak.
- Ha a raktárból használok valamit és többet is szeretnék akkor állandóan vissza kell pörgetni, tudom ott a kereső de lusta vagyok állandóan bepötyögni a nevét, szal jó lenne, ha visszamennék ugyan azt az oldalt mutatná.
- 100 forge pontos korlátozás eltörlése mert állandóan keresnem kell egy helyet gyorsan, hogy nehogy nagyon elcsússzak a begyüjtési időponttal.
- Épületek forgatása akár 10 gyémántért.
- "Nagyon ritka incidenseknél tényleg értékes jutalom kéne mert az 5%-os alapanyag/pénz/támadó bónusz meg az önsegítő inkább büntetés mint értékes jutalom. Gyakori incidensnél lehetnek persze ezek is, de nagyon ritkánál inkább többször kéne gyémánt vagy pl. katona ami eddig nem volt, de jó lenne)"
- Legyen minimum 2-3 kedvencek fül, ahová a gyakran használt sereg összetétel lenne elmentve. És ezen kedvencek alapján lehessen komplett seregeket egyben cserélni. Ezt különösen indokoltá teszi a rendkívül megnövekedett csataszám, Illetve ameghalt vagy sérült egységeket pedig a készlet erejéig lecserélné automatikusan.
- Lehessen katonákat is eladni a kereskedőnél.
- Legyen egyszerre több Fp vásárolható, mert nagyon zavaró hogyha például akarok venni 30 Fp-t akkor folyamatosan kattingatni kell !
(- Ezt csak úgy a jövőre nézve plusz tipp: Azok a fiókok amit magára hagynak mondjuk 2-3 hónap vagy fél év után a pontjaikért lehetne játszani és ezt egy külön fülön meg is jeleníteni tehát ki listázná a neveket a pontokkal együtt pl. 1 sikeres csata esetén 2000 pontot levonnának tőle és nekem annyival nőnének a pontjaim, de le kéne limitálni mondjuk 10db csatára egy nap, hogy arányosan a gyengébb játékosoknak is legyen esélye csipegetni belőle, mert igazából sok ilyen fiók van és csak kallódik itt a nagyvilágba.)

Köszönöm előre is ha esetleg ebből valami megvalósulna.
 
Utoljára szerkesztve:

Zsebe

Tag
Majdnem kifelejtettem valamit! Sokkal kevesebb eventet kérünk! Főleg a Szt. Patrikot kéne elfelejteni, mégpedig nagyon gyorsan és örökre.
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Majdnem kifelejtettem valamit! Sokkal kevesebb eventet kérünk! Főleg a Szt. Patrikot kéne elfelejteni, mégpedig nagyon gyorsan és örökre.

Nem az eventek mennyiségével van a gond. Inkább a küldetésekkel. Én pl teljesen kivagyok a gazdasági küldetésektől és ahogy hallom magasabb korokban ez még durvább (80 körüli 5 perces termelés és társai). Inkább ezeket kellene kicsit újragondolni. Főleg mivel a mostani játékmenetben alapvetően nincs szükség az ilyen épületekre.

A Szt Patrik pedig jó. Bár elhiszem, hogy sokan kivannak tőle. De legalább másabb mint a többi. :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Majdnem kifelejtettem valamit! Sokkal kevesebb eventet kérünk! Főleg a Szt. Patrikot kéne elfelejteni, mégpedig nagyon gyorsan és örökre.
Egyetlen eventet sem kötelező csinálni.
Ha te nem akarod, ott marad.
Olyan ez, mint a pecázás.
A te utálatod, az nem teszi legitimmé a tavak feltöltésének igényét.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Nem az eventek mennyiségével van a gond. Inkább a küldetésekkel. Én pl teljesen kivagyok a gazdasági küldetésektől és ahogy hallom magasabb korokban ez még durvább (80 körüli 5 perces termelés és társai). Inkább ezeket kellene kicsit újragondolni. Főleg mivel a mostani játékmenetben alapvetően nincs szükség az ilyen épületekre.

A Szt Patrik pedig jó. Bár elhiszem, hogy sokan kivannak tőle. De legalább másabb mint a többi. :)

szerintem nehéz olyan küldetést összehozni ami az 1 hete regisztrált játékosnak és a 10 éve itt játszónak sem jelent gondot
még így is megy folyamatosan a hőbörgés és minden alkalommal kihozzák páran, hogy csalás, meg csak gyémánttal megoldható...

erős váltás lenne, ha a küldetések feladatai is "random" változnának mindenkinél, nem lehetne tudni mi lesz a következő, de a játék a múltja miatt nem fog ilyen gyökeres változáson átmenni
 

Lef------

Nagyon aktív tag
fejlesztési javaslat: örülnék, ha a véletlenszerűség csökkenne a játékban, inkább legyen nehezebb teljesíteni (vagy hosszabb ideig kelljen foglalkozni vele) mint, hogy egy dobokocka jellegű mechanikán múljon a siker

csak 2 példa:
- napi küldetés, kigyűjtöm a 7 napos jutalmat, akkor vagy eldönthessem, hogy mit választok a 6 jutalomból vagy legyen egy jutalom és eldönthetem, hogy érdekel-e az egész, de így hogy a 6-ból 3 egyáltalán nem érdekel, a másik három sem létszükséglet, így túl sok inspiráció ereje nincs
- ez igaz a CE-re is... pl 35 nyersanyag vs teraszos fejlesztő, nem ugyanaz a kategória
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
szerintem nehéz olyan küldetést összehozni ami az 1 hete regisztrált játékosnak és a 10 éve itt játszónak sem jelent gondot
még így is megy folyamatosan a hőbörgés és minden alkalommal kihozzák páran, hogy csalás, meg csak gyémánttal megoldható...

erős váltás lenne, ha a küldetések feladatai is "random" változnának mindenkinél, nem lehetne tudni mi lesz a következő, de a játék a múltja miatt nem fog ilyen gyökeres változáson átmenni

Nem azt mondom, hogy random legyen. Csak az olyan küldik mint amit írtam idegesítőek, amellett, hogy max annyi kihívást jelentenek, hogy miként és milyen gazdasági épületet rakjon le az ember a városában.

Sírás mindig lesz. Azt elkerülni lehetetlen.
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem a júniusi feladatokra, de egy új Nevezetes jó lenne.
Big Ben - feladat, minden nevezetes és minden más épület termelési (24 órás) idejét csökkenti.
pl egy 10-es Big Ben a 24 órás termelést (szintenként -10 perc) 22:20 órára, a 80-as (szintenként -5 perc) 20 órára
NEEE
 

helen

Nagyon aktív tag
Az egyiptomi küldetésben pl. ha az imák házát feloldottam, akkor szerintem kipipálható lehetne az a feladat, hogy rendelkezzek 1230 diplomáciával. Ugyanez a helyzet később a luxusbirtokkal és piramissal ill. a "Rendelkezz 1610 diplomáciával" és Rendelkezz 1820 diplomáciával" feladatokkal. Már rendelkeztem a szükséges diplomáciával amikor feloldottam az épületeket.
Akkor rendelkezel vele, ha le is rakod a megfelelő épületeket. A feloldása nem azonos a megépítésével.
 

Keaira

Aktív tag
Akkor rendelkezel vele, ha le is rakod a megfelelő épületeket. A feloldása nem azonos a megépítésével.
Kérlek olvasd el még egyszer amit írtam :)
Arról van szó, ha már egyszer feloldottam az épületet aminek az egyik feltétele, hogy rendelkezzek x diplomáciával, akkor azt a feladatot, hogy rendelkezzek x diplomáciával megoldottnak lehetne tekinteni, akkor is, ha éppen abban a pillanatban nem rendelkezem a kívánt mennyiségű diplomáciával, mert nyilvánvaló, hogy már rendelkeztem annyival, amikor feloldottam az épületet.
Ha azt, amit a témában eredetileg írtam lehet máshogy is értelmezni, akkor az az én hibám, elnézést kérek érte.
 

III. Dementia

Aktív tag
Kérlek olvasd el még egyszer amit írtam :)
Arról van szó, ha már egyszer feloldottam az épületet aminek az egyik feltétele, hogy rendelkezzek x diplomáciával, akkor azt a feladatot, hogy rendelkezzek x diplomáciával megoldottnak lehetne tekinteni, akkor is, ha éppen abban a pillanatban nem rendelkezem a kívánt mennyiségű diplomáciával, mert nyilvánvaló, hogy már rendelkeztem annyival, amikor feloldottam az épületet.
Ha azt, amit a témában eredetileg írtam lehet máshogy is értelmezni, akkor az az én hibám, elnézést kérek érte.

A feladat az az, hogy rendelkezz az adott diplomáciával.
Ott és akkor.
Van olyan feladat is, hogy gyüjts be mindenből 20-at.
Mire ezt a feladatot elérted, mindenből több százat gyűjtöttél.
Az érvelésed alapján ezt is skippelni kéne.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent