Halloween játék

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser7560

Guest
na, ez tetszik :D
remélem tökföldet vagy hasonlót kapunk :D

amúgy arról van info hogy milyen kérdést tesz fel? játékkal kapcsolatos vagy bármi?
és ha van róla info elmondhatjátok? :p
 

DeletedUser11

Guest
Akkor mondhatják el, ha nekik engedélyezik. Elhiheted, szívesen megosztanák az információkat velünk, de őket is szabályok kötik, úgy, ahogy minket a játékban.
 

DeletedUser3968

Guest
szerintem sajnos valami béna dekoráció lesz pedig mondjuk egy tökföld tényleg jó lenne.
 

DeletedUser10514

Guest
Nos, reméljük nem olyan feladatokat kapunk mint a szokványos embereinktől, mert az "építs akadémiát és kapsz 10000 aranyat" jellegű baromságokkal tele van a hócipőm. Na, majd ha Jack megjelenik, akkor tudunk erről érdemben nyilatkozni.
 

DeletedUser

Guest
Engem egyedül a Jack-es kép zavar. Úgy tűnik a szervezőknél sincsenek sokan tisztában a legendával.
Amúgy a kezdeményezés jó és becsülendő... Bármi ajándéknak örülni fogok, még akkor is ha "csak valami dekor". x)
 

DeletedUser20660

Guest
Én kb két napja kezdtem ezt a játékot, de alapból király :) csak a fejlődés nagyon lassú, de ez az új játék egész okos dolog volt :) főleg hogy kérdésekre kell válaszolnunk :)
 

DeletedUser645

Guest
okt 23

Furcsának találom, hogy pont okt 23-án jösztök ezzel az amerikai marhasággal! Mi közünk nekünk magyaroknak, vagy az európaiaknak is a hallowen baromsághoz, minek kell erőltetni? Vannak nekünk régebbi és emberibb hagyományaink. Udv Zsolt
 

DeletedUser521

Guest
Furcsának találom, hogy pont okt 23-án jösztök ezzel az amerikai marhasággal! Mi közünk nekünk magyaroknak, vagy az európaiaknak is a hallowen baromsághoz, minek kell erőltetni? Vannak nekünk régebbi és emberibb hagyományaink. Udv Zsolt

Nem kellene ennyire negatívnak lenni, jobban örülnél ha "Halottak napja" nevet viselné? Most őszintén, nem mindegy? A lényeg hogy kicsit megpróbálják színesebbé tenni a játékot :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Furcsának találom, hogy pont okt 23-án jösztök ezzel az amerikai marhasággal! Mi közünk nekünk magyaroknak, vagy az európaiaknak is a hallowen baromsághoz, minek kell erőltetni? Vannak nekünk régebbi és emberibb hagyományaink. Udv Zsolt

Szia Zsolt,

Először is kérlek kulturáld magad!

Másodszor pedig, ez NEM egy magyar játék. A játékot egy német cég tervezte, és vezényli, és a játék 21 országra érhető el, plusz most tervezik argentína, és mexikó részére is a játékot. A cég megpróbál sok eseményt szervezni, ezzel is elszakadni a játék hétköznapiasságától, és szerintem szép gesztus, és ezzel is növelik a játék színvonalát. Sajnos nem fognak október 23-ai eseményt szervezni, ebben még reménykedni is rossz.

És ha megfigyeled a keltezés dátumát, akkor már október 20-án fent volt a hír a fórumon.

Remélem, a továbbiakban kedvezőbb körülmények között találkozunk.

Maradok tisztelettel,
- TyRioN -
 

DeletedUser645

Guest
Pontosan erről van szó, ez egy német és európai játék és nem Amerikát kéne itt is majmolni. Hogy jön ide Argentina és Mexikó, talán ők is tagállamok? Nekem ma jött az üzenet, pont ma. Ma okt 23-án kicsit elragadott a forradalmi hangulat, ezért nem vagyok elég kulturált, ha elmúlik, akkor brutális, kegyetlen leszek, mint Amerika a guantanamoi foglyokkal, de csak a játékban, mert ez egy harci játék! Üdv Zsolt
 

DeletedUser11

Guest
Na ebben viszont teljesen igazad van. Talán nem ma kellett volna küldeni. De az embereknek manapság sajnos sok dolguk van, és nem figyelnek mindenre. Ebbe természetesen én is, és te is beletartuzunk.

De ha jobban belegondolunk, a halloween már "beleivódott" minden emberbe. És nem is azt kell nézni, hogy "miért", hanem azt, hogy "király, legalább ezek gondolnak valami eseményre". Teljesen megértelek, mert én is mindig megkérdezem magamtól, hogy "ennek meg mi a franc értelme van?!", de erről le kéne szoknom.

Szóval ez van, szerintem jó ötlet, mert jó látni, hogy a cég nem csak profitorientált, hanem érdekli a játékosok boldogsága.
 

DeletedUser645

Guest
Ne szokj le a kritikus gondolkodásról és ne dőlj be a globalizációnak. Szép estét Zsolt
 

DeletedUser

Guest
A cég más játékában is vannak különböző játékon belüli játékok az ünnepekhez kapcsolódóan. Általában jópofák és kicsit legalább a játék monotonitásából kirántanak. Hogy kérdésekre kell válaszolni és nem csak "farmerámásan" gombokat nyomogatni üdvözlendő. Az ajándék meg nem azért jó, mert sok haszna van, hanem mert egyedi és nincs mindenkinek. Például aki később kezd játszani, annak garantáltan nem lesz :)
Ha emellett még hasznos is, az csak jó.

- - - Updated - - -

- TyRioN BlacK - nek intézném: a cég teljesen profitorientált, ezért érdeke a játékosok boldogsága, de ez nem olyan nagy baj.
Taturek
-nek meg csak annyit, hogy Halloween egy nagyon európai történet, ugyanis kelta hagyományokkal rendelkezik. A római Pomona-nap, a kelta samhain ünnep és a keresztény halottak napja ez, amit október 31-én tartanak. Az eredeti ünnep volt annyira fontos az embereknek, hogy a keresztény kultúra ráépült. Nem eltörölték, hanem fölülírták, mint annyi más ünnepet, így a kelta hagyományokat annyira nem tartó Magyarországon halottak napja-ként ismerjük.
A globalizációban a legnagyobb bajunk az ünneplés legyen :)
 

DeletedUser7560

Guest
Én is örülök egy kis event -nek, nem is árt a játéknak sztem :)
Egy másik játék amivel játszom most ünnepli a 10. szülinapját és hát mit is mondjak róla, az ingyen játszókat oly magasról sz****k le mint a gólya a vakondot.
Itt legalább nem olvasom hetente hogy 10% boldogóra ekkor, 15% boldogóra akkor.

A halloween már egy olyan ünnep amit mindenki ismer még Ázsiában Cheng Weng is tudja mi az vagy legalábbis annyit hogy cukrot osztanak.
A halloween-t, karácsonyt, mikulást, húsvétot szinte minden játékban megünneplik valamilyen úton módon. Az olyan ünnepek amik csak egy kimondott országra jellemző (pl. nálunk a márc. 15.) azt úgy lehet event -el ünnepelni, hogy a team ledumálja öltönyös bácsikkal, hogy hé, szeretnénk egy kis örömködést, aztán vagy rábólintanak vagy nem.
Ilyen volt pl. The West -en 1-2 éve, amikor a team -nek sikerült kb. 2-3000 atanyrögöt kicsikarni az inno -tól és verseny formájában szétoszhatták
De jó példa erre a facebook -on vagy a chat -en tartott versenyek is, ott is kb. 300gyémánt kerül kiosztásra.

Ha megkérjük a team -et lehet, hogy a kövi ilyen ünnepre le tudna dumálni egy versenyt.
 

DeletedUser

Guest
A probléma az, hogy a mi külön ünnepeink mind hogy úgy mondjam politikai színezetüek. Márc. 15. egy sikertelen forradalom kezdete, okt. 23. egy levert forradalom kezdete. Hát, ezekkel játszani nem is tudom... biztos akarjuk? Aug. 20. Szent István és az államalapítás ünnepe. ( Itt jegyezném meg, hogy az előző rendszer milyen szépen követte a keresztényi hagyományokat: az ünnepeket nem betiltani, átírni kell, így lett az alkotmány ünnepe)
Viszont hiába legrégebbi ünnepünk (állítólag) ha belegondoltok semmi jelkép a szent jobbon és a körmeneten kívül nem kötődik hozzá. Ezekkel meg elég nehéz értelmes és nem túl gusztustalan játékot kitalálni.

Így, ha játszani akarunk az ünnep örömére, kénytelenek vagyunk nem hagyományosan magyar ünnepeket választani, a mieink túl komorak, komolyak, vagy méltóságosak. A húsvéti ünnepen sem a kerszetényi húsvét jelképeivel emlékezünk meg, hanem a pogány rítusokról: tojás, nyúl, kisbárány, mint az új élet, a tavasz jelképei. Úgy látszik az igazán felszabadult vidám ünneplések a kereszténység beköszöntével valahogy letüntek.
Legalább egy játékban újraéleszthetjük őket, megfosztva a komoly méltóságától.
 

DeletedUser3968

Guest
hát azért van nem politikai ünnep a ******* *** ilyenkor ugyanis azt ünneplik meg hogy a termés jó lett.
nem tudom mér csillagozzák ki pedig ez egy normális szó

- - - Updated - - -

amugy egy kullturális épület is *****ség lenne nekem nem kell még egy ilyen fölös dolog amugy meg az sem lenne jó ha Jack o lantern ilyen kérdéseket adna fel:
-hol van bivaly*******?(ezt én csillagoztam ki de sajnos igy is le fognak bannolni[már 4edszerre ]
-mikor alapult az innogames?
-grepolisba hányas szintű akadémiátol képezhető a triréma(amugy 25ös ha mégis ez lenne a kérdés)
-Ki fedezte fel junkitrimíát
-Ki volt az Alnoviatus leghíresebb hadvezére?
-Kis Pista mikor találta fel a spanyolviaszt?(mongyuk ez jó lenne mer 1szerű a válasz)
 

DeletedUser13223

Guest
Hali!

Egy szép tökföld v. tök formájú éppület feldodná a városomat! :D
 

DeletedUser

Guest
Ehhez a ki ünnepel mikor mit-hez annyit, hogy az oroszok január közepe táján ünneplik a karácsonyt, és ők is kérdezhetnék, hogy miért dec. 24-én vannak a karácsonyi marhaságok, és ugyan mi közük a katolikusokhoz, mikor ők ortodoxok... Ugyanez a helyzet velünk és a halloweennal.
 

DeletedUser10514

Guest
A teszt szerveren már megy az event. A globalizációhoz annyit, hogy ez egy nemzetközi játék, sokfelé játszák, egyértelmű hogy nem fognak a magyar igényekhez alkalmazkodni, ezen kár is keseregni. Nyilván a legnagyobb piacok határozzák meg az eventeket is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent