Csatatér............

Próféta

Nagyon aktív tag
... Azt mondjátok, ez egy stratégiai játék, és igazatok van. De amikor valaki egy új stratégiai elemmel szeretné bővíteni, akkor lehurrogjátok.
A kivételezés nem stratégiai elem, hanem jogtalan és meg nem érdemelt előny.

És hát azért Te is oda tudsz ám szólni, pírítani:

" Azzal a rengeteg eszetekkel mikor lesztek képesek olyan sorrendben leírni ezt a sok betűt?"
 

Keaira

Aktív tag
És hát azért Te is oda tudsz ám szólni, pírítani:

" Azzal a rengeteg eszetekkel mikor lesztek képesek olyan sorrendben leírni ezt a sok betűt?"
Mivel van gondod? Azzal hogy egyébként okosnak tartalak benneteket? :) Ha nem inged, ne vedd magadra :D

Egyébként bevittem a témát a céhbe és ott hangzott el egy ötlet: ha már a csapatsportokhoz hasonló pontrendszer van, akkor ne csak egy fordulós legyen egy cst, hanem fordulónként adjon pontot a helyezésekért és aki megnyer egy szezont az valószínűleg elég erős ahhoz, feljusson a magasabb csoportba.

Itt van egy hasonló ötlet, idézem:
"A pontrendszeren kéne módosítani, hogy felfelé jóval kevesebb pontot kapj, teszem azt 25, tehát ha 4 egymás utáni cst-n sikerült előkelő helyet szerezni, akkor jutsz feljebb egy ligát. Ha ennyi ideig képesek valakik nyerni, akkor azok valószínűleg helyt is fognak állni. Lefelé viszont kicsit többet kéne veszteni.
Amúgy nem tudom abba belegondolnak-e az "okosok", hogy ha pl 825 pontod van (ez ugye a platina alsó fele), de megnyered a cst-t, akkor egy ugrással a topligában vagy.
Amúgy megnézném azt a cst-t, amikor összedobnának 7-8 top céhet, akik amúgy mindig elől vannak, hogy mit kezdenének egymással. Akkor lehetne nagy pofája valakinek, hogy ki erős és kinek kell még fejlődni."
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
De igen, ha a szavaiddal te váltod ki őket, de engedjük el. Részemről nincs harag, csak egy létező problémát szeretnék megoldani közös gondolkodással.

Az érzéseid a tieid. Értem, hogy a szavaim hozzák ki belőled, de ha jól végig gondolod, magadnak generálod. Mert csak egyszerűen továbbléphetnél rajta. Én is ezt szoktam.

Mivel van gondod? Azzal hogy egyébként okosnak tartalak benneteket? :) Ha nem inged, ne vedd magadra :D

Egyébként bevittem a témát a céhbe és ott hangzott el egy ötlet: ha már a csapatsportokhoz hasonló pontrendszer van, akkor ne csak egy fordulós legyen egy cst, hanem fordulónként adjon pontot a helyezésekért és aki megnyer egy szezont az valószínűleg elég erős ahhoz, feljusson a magasabb csoportba.

Itt van egy hasonló ötlet, idézem:
"A pontrendszeren kéne módosítani, hogy felfelé jóval kevesebb pontot kapj, teszem azt 25, tehát ha 4 egymás utáni cst-n sikerült előkelő helyet szerezni, akkor jutsz feljebb egy ligát. Ha ennyi ideig képesek valakik nyerni, akkor azok valószínűleg helyt is fognak állni. Lefelé viszont kicsit többet kéne veszteni.
Amúgy nem tudom abba belegondolnak-e az "okosok", hogy ha pl 825 pontod van (ez ugye a platina alsó fele), de megnyered a cst-t, akkor egy ugrással a topligában vagy.
Amúgy megnézném azt a cst-t, amikor összedobnának 7-8 top céhet, akik amúgy mindig elől vannak, hogy mit kezdenének egymással. Akkor lehetne nagy pofája valakinek, hogy ki erős és kinek kell még fejlődni."

Minden fordulóban kap pontot a céh. És abban mindenki egyetért, hogy az lp rendszer a jelenlegi formájában nem túl jó. Viszont sokkal jobb nincs. Talán az lehetne a megoldás, amit már páran mondtak, hogy lenne egy választógomb, hogy menjen a céh magasabb ligába vagy ne. De ez se lenne tökéletes, mert sokan ragaszkodnak a gyémántligához azok közül, akik panaszkodnak, hogy nem tudnak ütni.

Ezt a lehetne pofája dolgot nem értem. Mi köze van a fejlődésnek ahhoz, ha 7-8 top céh össze van eresztve?
 
„Amúgy megnézném azt a cst-t, amikor összedobnának 7-8 top céhet, akik amúgy mindig elől vannak, hogy mit kezdenének egymással. Akkor lehetne nagy pofája valakinek, hogy ki erős és kinek kell még fejlődni."
Ez lenne a korrekt megoldás, nagyjából azonos szintű céheket egy térképre tenni, nem kettő (nagy ritkán három) domináns céhet a gyengébbekkel. És ez nagy valószínűséggel kizárná a két céh közötti forgást, ami esetleg meg is szűnne. És akkor már magunknak mondhatjuk: fejlődjünk, hogy foroghassunk! :)
 
Mindenki védi a saját érdekét, álláspontját, ez így van jól. De próbáljuk kívülállóként nézni: A domináns két céh tagjai (vagyis csak egy részük, a városukat már katonai táborrá átalakító játékosok) nyilván amellett vannak, hogy egy csatatéren csak két nagy céh legyen + gyengébbek, hiszen így tudnak minél többet ütni. Mindenkit megszédített (köztük egy darabig engem is) a nagy lehetőség. Aki még mindig csinálja és ez a fontos számára, amellett kardoskodik, hogy így maradjon: sok ütés, sok pont, sok Fp. Egyébként csodálatos, hogy a csatatér mennyire mohóságra és önzőségre biztat. Sajnos egy sokoldalú városépítő játék nagyon elhajlott a harc irányába. Ez van.
Egyébként nagyon érdekelne, hogy vajon a fejlesztők annak idején a forgást számításba vették-e? Vajon látják, hogy eléggé egysíkú, unalmas és igazságtalan lett? Tenni nemigen fognak ellene szerintem, hiszen a fanatikusok zokon vennék, ha a már megszokott sok-sok helyett csak simán sok ez+az jutna nekik. Hiszen lám, már a vitaindító ötlet sem tetszett. Igaz, kevesen beszélgetünk itt most erről, nem mérvadó egyik tábor véleménye sem ebben a formában. De tényleg érdekelne...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
„Amúgy megnézném azt a cst-t, amikor összedobnának 7-8 top céhet, akik amúgy mindig elől vannak, hogy mit kezdenének egymással. Akkor lehetne nagy pofája valakinek, hogy ki erős és kinek kell még fejlődni."
Ez lenne a korrekt megoldás, nagyjából azonos szintű céheket egy térképre tenni, nem kettő (nagy ritkán három) domináns céhet a gyengébbekkel. És ez nagy valószínűséggel kizárná a két céh közötti forgást, ami esetleg meg is szűnne. És akkor már magunknak mondhatjuk: fejlődjünk, hogy foroghassunk! :)

Egész pontosan mire lenne megoldás? Mert továbbra is az nézőpont van nálatok, hogy mindenkinek kellene érvényesülnie, míg a másik nézőpont az, hogy, ha egy céhnek több óráig tart felütni egy szektort akkor ne követelőzzön.

Mindenki védi a saját érdekét, álláspontját, ez így van jól. De próbáljuk kívülállóként nézni: A domináns két céh tagjai (vagyis csak egy részük, a városukat már katonai táborrá átalakító játékosok) nyilván amellett vannak, hogy egy csatatéren csak két nagy céh legyen + gyengébbek, hiszen így tudnak minél többet ütni. Mindenkit megszédített (köztük egy darabig engem is) a nagy lehetőség. Aki még mindig csinálja és ez a fontos számára, amellett kardoskodik, hogy így maradjon: sok ütés, sok pont, sok Fp. Egyébként csodálatos, hogy a csatatér mennyire mohóságra és önzőségre biztat. Sajnos egy sokoldalú városépítő játék nagyon elhajlott a harc irányába. Ez van.
Egyébként nagyon érdekelne, hogy vajon a fejlesztők annak idején a forgást számításba vették-e? Vajon látják, hogy eléggé egysíkú, unalmas és igazságtalan lett? Tenni nemigen fognak ellene szerintem, hiszen a fanatikusok zokon vennék, ha a már megszokott sok-sok helyett csak simán sok ez+az jutna nekik. Hiszen lám, már a vitaindító ötlet sem tetszett. Igaz, kevesen beszélgetünk itt most erről, nem mérvadó egyik tábor véleménye sem ebben a formában. De tényleg érdekelne...
"Sajnos egy sokoldalú városépítő játék nagyon elhajlott a harc irányába." Na látod pont ez a baj. Ugyanis a FOE nem egy sokoldalú városépítő játék, hanem egy harci, stratégiai játék. Csak sokan ezt nem akarják elfogadni.

"Egyébként nagyon érdekelne, hogy vajon a fejlesztők annak idején a forgást számításba vették-e?" Nem. Ez teljesen egyértelmű. Ahogy a bárkát se az 1,9-re találták ki és fejlesztették le. De a játékosok okosak és megoldják a dolgokat úgy, hogy nekik jobb legyen.

Ez van a csatatéren is. És ha már a mohóságot mondod. Az nagyon kevés játékosnál van jelen. Mi is szoktunk kisebb céhekkel forogni, adni nekik szektorokat. Ha írnak, kommunikálnak és a partner céh(ek) benne van(nak). De volt olyan, és nem is egyszer, hogy olyan céh akart félpályán forogni, akinek még a negyedpálya is megerőltető volt.
Szóval nem csak a nagy céhekre lehet ráhúzni, hogy mohóak...
 

helen

Nagyon aktív tag
Mindenki védi a saját érdekét, álláspontját, ez így van jól. De próbáljuk kívülállóként nézni: A domináns két céh tagjai (vagyis csak egy részük, a városukat már katonai táborrá átalakító játékosok) nyilván amellett vannak, hogy egy csatatéren csak két nagy céh legyen + gyengébbek, hiszen így tudnak minél többet ütni. Mindenkit megszédített (köztük egy darabig engem is) a nagy lehetőség. Aki még mindig csinálja és ez a fontos számára, amellett kardoskodik, hogy így maradjon: sok ütés, sok pont, sok Fp. Egyébként csodálatos, hogy a csatatér mennyire mohóságra és önzőségre biztat. Sajnos egy sokoldalú városépítő játék nagyon elhajlott a harc irányába. Ez van.
Egyébként nagyon érdekelne, hogy vajon a fejlesztők annak idején a forgást számításba vették-e? Vajon látják, hogy eléggé egysíkú, unalmas és igazságtalan lett? Tenni nemigen fognak ellene szerintem, hiszen a fanatikusok zokon vennék, ha a már megszokott sok-sok helyett csak simán sok ez+az jutna nekik. Hiszen lám, már a vitaindító ötlet sem tetszett. Igaz, kevesen beszélgetünk itt most erről, nem mérvadó egyik tábor véleménye sem ebben a formában. De tényleg érdekelne...
Ez nagy tévedés. A nagy céhek is gyakran szenvednek attól, hogy a többi céh nem képes adott időn belül szektort foglalni- akkor sem ha engedik-, hogy van akinek 1 napba is beletelik elfoglalni 1 szektort, és így nincs mit visszafoglalni, nincs mit ütni.. Nem véletlenül alakult ki a páros vagy hármas forgás.. Az a cél hogy minél többet tudjanak csatázni, s ehhez az kell hogy az elfoglalt szektorokat a másik minél gyorsabban átforgassa- azaz elfoglalja-.
Ha az erősebb céh pár órán belül behúzza a teljes térképet, és a többi céh nem foglalja a szektorokat vissza, vagy csak nagyon lassan, ott a nagy is szív..
Szóval tényleg nem ideális olyan céheket egymáshoz sorolni, ahol nagy erőkülönbségek vannak..
Kicsinek se jó, nagynak se jó.
Csak ti ezt nem látjátok, a kicsik szemszögéből nézitek, s azt hiszitek, a nagyoknak ideális ez az állapot..
Hát közelről sem ideális..
S hogy mi lenne ha az összes TOP-céh kerülne közös csatatérre ?
Ott nem lenne forgás. Ott megindulna a presztízsharc, és végre izgalmas lenne számukra is a csatatér, és nem unalmas..
 
Egész pontosan mire lenne megoldás? Mert továbbra is az nézőpont van nálatok, hogy mindenkinek kellene érvényesülnie, míg a másik nézőpont az, hogy, ha egy céhnek több óráig tart felütni egy szektort akkor ne követelőzzön.
Pontosan ezért nem jó egy térképre tenni az erős és a gyengébb céheket. A mostani pontrendszer alapú feljutás nem jó, hiszen egy-két céh mindenképpen feljut gyémántba, platinába, extrém esetben minimális ütéssel.
"Sajnos egy sokoldalú városépítő játék nagyon elhajlott a harc irányába." Na látod pont ez a baj. Ugyanis a FOE nem egy sokoldalú városépítő játék, hanem egy harci, stratégiai játék. Csak sokan ezt nem akarják elfogadni.
Városépítőnek indult, úgy is van az ismertetőjében. Én négy éve kezdtem játszani, akkor még a stratégia nem volt egyenlő a harcászattal. Valóban sokat változott, ez vagy tetszik valakinek, vagy nem. És ez így normális, nem lehet mindenkinek egyformán a kedvére tenni. Csak az esélyek ne szakadjanak ennyire szét, ennyi az egész.
Nekem van egy elég nagy városom, viszonylag erős harci bónuszokkal. Én is szeretem a csatákat. A céhem a „liftező” céhek közé tartozik, gyémánt 1 vagy gyémánt 2. Kis céh dolgozó emberekkel. Nekünk jó így. De ha a gyengébb céheknek, gyengébb játékosokat is jó lenne, az sem zavarna.
 
Csak ti ezt nem látjátok, a kicsik szemszögéből nézitek, s azt hiszitek, a nagyoknak ideális ez az állapot..
Nagy városom van, így is nézem, úgy is. Nem felejtettem el, milyen volt, amikor kicsi voltam. És ezt kellene a fejlesztőknek is szem előtt tartani.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Pontosan ezért nem jó egy térképre tenni az erős és a gyengébb céheket. A mostani pontrendszer alapú feljutás nem jó, hiszen egy-két céh mindenképpen feljut gyémántba, platinába, extrém esetben minimális ütéssel.

Városépítőnek indult, úgy is van az ismertetőjében. Én négy éve kezdtem játszani, akkor még a stratégia nem volt egyenlő a harcászattal. Valóban sokat változott, ez vagy tetszik valakinek, vagy nem. És ez így normális, nem lehet mindenkinek egyformán a kedvére tenni. Csak az esélyek ne szakadjanak ennyire szét, ennyi az egész.
Nekem van egy elég nagy városom, viszonylag erős harci bónuszokkal. Én is szeretem a csatákat. A céhem a „liftező” céhek közé tartozik, gyémánt 1 vagy gyémánt 2. Kis céh dolgozó emberekkel. Nekünk jó így. De ha a gyengébb céheknek, gyengébb játékosokat is jó lenne, az sem zavarna.

Soha nem volt városépítő. A harc, a fosztás kezdetektől benne volt a játékban, ahogy a stratégia is.

Senki nem mondta, hogy jó. De a kvázi ingyen ölembe hulljon minden se jó.

Nagy városom van, így is nézem, úgy is. Nem felejtettem el, milyen volt, amikor kicsi voltam. És ezt kellene a fejlesztőknek is szem előtt tartani.

Miért ki felejtette el, hogy milyen volt amikor kicsi volt?
A fejlesztők a lehetőséget adják meg arra, hogy fejlődjön mindenki. Ez adva van. És bár sok mindenen kellene módosítani, messze nem a csatatér lenne a legfontosabb.
De elárulom, hogy a fejlesztők sose fognak a játékosok fejével gondolkodni. Főleg, mivel a játékosok bizonyos szempontból okosabbak mint a fejlesztők.
 
De elárulom, hogy a fejlesztők sose fognak a játékosok fejével gondolkodni. Főleg, mivel a játékosok bizonyos szempontból okosabbak mint a fejlesztők.
Tudom, mindig van kis kapu :)
És ha jól értem, szerintetek sem túl jó a mostani rendszer. Érdekes volt olvasni a különböző álláspontokat, köszi mindenkinek. És miután a fórum címe: javaslatok, ötletek, térjünk vissza ide. A liga választásának lehetősége például talán működhetne. De a céh méretétől és az aktív játékosok létszámától függően választhatóvá lehetne tenni például a térképet is: a régi kisebb vagy a nagy új.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Tudom, mindig van kis kapu :)
És ha jól értem, szerintetek sem túl jó a mostani rendszer. Érdekes volt olvasni a különböző álláspontokat, köszi mindenkinek. És miután a fórum címe: javaslatok, ötletek, térjünk vissza ide. A liga választásának lehetősége például talán működhetne. De a céh méretétől és az aktív játékosok létszámától függően választhatóvá lehetne tenni például a térképet is: a régi kisebb vagy a nagy új.

Senki nem állította, hogy a mostani lp rendszer tökéletes. Ezt többször leírtuk. De sokkal jobbat se lehetne csinálni. Ez is tény.

A céh mérete és az aktív játékosok létszáma mind olyan infó, ami nem feltétlen releváns. Láttam már több olyan 80fő körüli céhet akik ki se akartak jönni a partról, mert őket nem érdekli a csatatér. Hogy mennyire aktívak, az már megint sok mindentől függ.
És a két térkép ugyanakkor. Vagyis az új 1db szektorral több. Azért ezt nagynak nem nevezném. :)
 
Szerinem ez a játék sohasem volt stratégiai játék!
Nem nevezném annak ,mert mindig csak a támadó fél aktív a védelem előre bepakolt automatából épül fel!
Ráadásul az MI nagyon buta!
A sima várostámadásnál, a GVG-n, és a csatatéren is csak automata a védelem!
Az nem stratégia hogy automatázol végig!
Ha csatázol feljönne egy amőba tábla vagy egy malom tábla és ott kellene bizonyítani hogy mekkora stratéga vagy na az az lenne!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerinem ez a játék sohasem volt stratégiai játék!
Nem nevezném annak ,mert mindig csak a támadó fél aktív a védelem előre bepakolt automatából épül fel!
Ráadásul az MI nagyon buta!
A sima várostámadásnál, a GVG-n, és a csatatéren is csak automata a védelem!
Az nem stratégia hogy automatázol végig!
Ha csatázol feljönne egy amőba tábla vagy egy malom tábla és ott kellene bizonyítani hogy mekkora stratéga vagy na az az lenne!

A stratégia nem csak harcnál mutatkozik meg. Hanem például a város felépítésében, elrendezésében is. Továbbá ott a gvg, a csatatér. Ezekhez is kell stratégiai érzék.
 

helen

Nagyon aktív tag
Szerinem ez a játék sohasem volt stratégiai játék!
Nem nevezném annak ,mert mindig csak a támadó fél aktív a védelem előre bepakolt automatából épül fel!
Ráadásul az MI nagyon buta!
A sima várostámadásnál, a GVG-n, és a csatatéren is csak automata a védelem!
Az nem stratégia hogy automatázol végig!
Ha csatázol feljönne egy amőba tábla vagy egy malom tábla és ott kellene bizonyítani hogy mekkora stratéga vagy na az az lenne!
nem csak a csatára mondjuk hogy stratégia

meg kell válaszd hogy a sok mindenféléből mit raksz le
hogy a sok neviből mit raksz le
hogy milyen és mennyi árút termelsz, hogy nevikkel vagy termelővel termeled
hogy kihasználod-e a visszatérőket , vagy nem foglalkozol velük
hogy milyen céhbe lépsz be, belépsz-e egyáltalán valahová, vagy magányosan játszol
hogy a térképeden haladsz-e, ha igen meddig, s miképpen..
hogy a korokkal milyen gyorsan haladsz
hogy az eventekkel mennyire foglalkozol
hogy támadod-e a szomszédaidat, s ha igen, begyűjtöd-e érte a jutalmakat
hogy mennyi katonai épületed legyen, s micsoda
hogy expedícióval mennyire foglalkozol
csataterezel, esetleg GVG.-zel ?

elég sok dolgot kell megfontolnod, és annak megfelelően építeni, fejleszteni a városodat.. ez a stratégia.. döntések hozatala , amik vagy előbbre visznek a játék során, vagy pedig hátráltatni fognak benne

lehet hogy építő-statégiai játékként van hirdetve az egész, de a harc az elejétől kezdve fontos eleme volt a játéknak, s az eltelt évek alatt a harc jelentősége mit sem csökkent
viszont ugyan úgy fontos elem a közösségek építése is, ezért fontos a barátlista, ezért fontos a céh, ezért lehet egymással kereskedni, lehet egymást motiválni, segíteni a nevezetesek építésénél, kocsmázni, és közösen harcolni.
a csatatér a közösség összekovácsolásának 1 fontos eleme
 

LoveCanKill

Aktív tag
Igazibol megtehetnék, hogy elkezdik lecsökkenteni a csata lehetőséget, minden téren... Vagy megszüntetni teljesen. GvG, céh csatatér, pvp torony... Szomszédok támadása... És csak egy sima városépítős játék lenne. De akkor nagyon megcsappana a játékos állomány, mert egyszerűen nagyon unalmas lenne.

Nem hiába jönnek ki folyamatosan olyan esemény épületek, nevezetesek, amik a támadásra ösztönöznek, támadó bónuszt adnak.+ a csata lehetőséget adó frissítések.. (a céh csatateren kívül is van lehetőség támadni) Mert ezek ösztönzik a játékosokat aktivitásra, csapatmunkára.

És akik pedig hetente csak pár alkalommal, esetleg napi pár percre tudnak csak felnézni a játékra (amivel semmi baj sincs) am sem igazán töltenének itt több időt azért, hogy csatázgassanak.


Már több tanácsot is adtunk itt egymásnak, amik szerintem mindenkinek hasznosak.
Ez a módosítás csupán a kevésbé aktív közösségeknek segítene, az aktívabb közösségeknek pedig ártana. A játék készítőinek az aktívabb közösségek számítanak elsősorban, mert közöttük több olyan van, aki költ a játékra. Ezért nem is lesz ilyen módosítás.
 
Fent