Csatatér............

Sziasztok.
Gyakran előfordul, hogy az erős céhek pillanatok alatt elfoglalják az egész csatateret!
Felosztják egymásközt a területeket és megkezdik a folyamatos 4 óránkénti cserét amibe a kisebb céheknek esélye sincs beleszólni!
A gyenge ,futottak még céheknek esélyük sincs harcolni!
Jó lenne, ha bázis körüli területeket a bázistulajdonos céh azonnal visszatudná támadni és nem kellene 4 órát várnia!
A bázis melletti területet már elfoglalta egy másik céh akkor azt egy 3. céh csak 4 órás várakozás után tudná támadni!
Ha a céh elfoglalja a bázisa melletti területet akkor járna a 4 órás védelem!
Szerintem ezzel a módszerrel több lehetőséget kapnának a kisebb céhek a csatákra, és nem csak figyelők lennének 10 napig!
Nehogy azt mondja valaki hogy van lehetőség a csatákra, csak ki kell várni a 4 órát!
Mert nincs !Mikor a nagy topp céhek elkezdik a forgást akkor semmi esély a beleszólásra!
 

helen

Nagyon aktív tag
Apa kezdőődiiik...

Újra és újra a csatatér és újra és újra a sírás.. :p
A feltételek minden céhnek egyformán adottak.
Ha nem tudtok érdemben beleszólni a csatatérbe, nem vagytok jó ligában.
Nem vagytok elegen, nem vagytok elég erősek, nem vagytok szervezettek.
Sírás helyett a fentiek erősítésén kéne elgondolkodnotok, létszámot növelni, erősíteni a tagjaitokat, erősíteni a céhet hogy tudjatok OT.-t építeni, összeszervezni a támadási időpontokat, hogy elegen legyetek fent egyszerre, hogy érdemben tudjatok ütni.
Ha a fentiek nem mennek, tudomásul kell vegyétek hogy nem vagytok az adott ligába valók.
Ennyike...
 
helen és Paco83 szánalmasak vagytok ezzel a lekezelő lenéző modorotokkal.
"És ismét kezdődik a sírás"
Nem az a lényeg hogy egyre többen játszák a játékot?
Egyre többen maradjanak is a játékban?
Szerintem mindenki tudja hogy milyen komoly feladat egy ütőképes céhet összehozni és fenn tartani!
Ha a játék nem biztosít olyan feltételeket amelyek sikerélményeket és aktív részvételt tesznek lehetővé sokan már a középkor kezdetére befejezik a játékot!
Biztos van olyan felmérés hogy mennyi kezdő van és mennyi marad mondjuk a jég korszakra!
Nem lehet mindenki erős és szervezett, nem lehet mindenki elég jó a ligában!
Van aki játszani szeretne a játékkal ,de a lenéző sokszor gonosz "erős játékosok " megkeserítik a gyengébb és munka mellett játszók játékélményét!
 
Még valami! Ez az ötlet mindenkinek egyenlő esélyeket biztosít! Mivel minden csatatéren induló bázisa körül lenne ez az opció!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Semmi lekezelő, lenéző nem volt az írásunkban. Csupán rávilágítottunk egy tényre.
Az a lényeg, hogy minél többen legyenek, és maradjanak a játékban. Legalábbis a fejlesztőknek, tulajoknak mindenképp. Bár sok esetben mégis olyan módosításokat csinálnak, ami ennek ellenkezőjét eredményezi.
Nem tudom miből gondolod, hogy mindenki tisztában van azza, hogy egy ütőképes céhet létrehozni és fenntartani komoly feladat. Meglepően kevesen vannak vele tisztában és még keveseben érik el.

Azt nem látod te sem, hogy a játék egyenlő feltételeket biztosít. Csak minden céh másképp működik, minden céh másképp csinál dolgokat. És innentől nem is lesznek egyenlőek soha. Ahogy céhen belül is sokféle játékstílusú egyén van.
És ezzel nincs semmi gond.
Mert azok a céhek akik a partra tesznek másokat elég sok időt és energiát tettek abba, hogy ezt megtudják csinálni.
Viszont az olyan ötletekkel, mint amit most te is hoztál pont ezt a kemény munkát dobnád ki a kukába és díjaznád azokat, akik egy keresztbe szalmát nem hajlandóak tenni azért, hogy erősebbek, szervezettebbek legyenek.
Ez az amit nem értetek meg. És ezért jön elő állandóan ez a téma.
 
Szerintem ez az ötlet semmivel sem károsítja azokat , hogy is mondtad? partra tesznek másokat!
Sőt ha utána számolsz még jól is járnak!
Mert mi van egy bázis melletti területtel?
Elfoglalod 4 óráig a tied, aztán valaki elveszi tőled, és 4 óra múlva harcolhatsz érte!
Az 8óra alatt egyszer veheted el !Mert ez a forgatás lényege a csatatéren.
Ám, bázis mellett elfoglalsz, azt akár azonnal visszaveszik azt azonnal támadhatja a partra tevő céh!
Ha így számolsz 8 óra alatt hányszor is lehet forgatni? Szinte csak a kapacitástól függ a forgatások és csaták száma!
Egy 3. is támadná a bázis melletti területet amit más céh birtokol. annak figyelembe kellene vennie a 4órás védelmet!
Az ötletemmel aktív részesei lennének a partra tett céhek a csatatérnek!
 
Tegyük fel 160 csata van egy zóna elfoglalásához! 8 óra alatt 2x harcolsz érte!
A bázis körüli területeken kb 5 óra alatt harcolhatsz 2 x.
Ehhez csak annyi kell hogy lehetőséget kapjanak a gyengébb kevésbé fejlett céhek a harcra!
Itt , nem az ötlettel van gond, hanem a te hozzáállásoddal!
Te már az elején eldöntötted hogy ez nem kivitelezhető és a sárba kell döngölni a tervet!
A konstruktív együtt működés hiányát érzékelem!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Na, akkor levezetem neked, talán úgy átmegy, hogy miért nem működik.
Ugye a "bázisterület" ahogy hívod azonnal foglalható az úgymond tulajdonosnak. Tehát elfoglalják ot-vel, ti felszenveditek ot nélkül. Az erős céhek beütik, ti megint felszenveditek. Közben folyamatosan növekszik a demotok. A mellette lévő szektorokon az erős céhek ugyanúgy forognak, építenek ot-ket. Tehát igen, ti elfoglaljátok a "bázisterületet", de a mire nap vége van már meg sem tudtok mozdulni, annyira magas a demotok.
Tehát annyit nyertek vele (már ha ezt lehet nyereménynek tekinteni), hogy mindig lesz szektorotok, amivel ugyanúgy nem vagytok előrébb. De legalább elmondhatjátok, hogy van.

És ha már konstruktív együttműködés hiányával vádolsz. Akkor visszakérdezek:
A nagyobb, erősebb céheket megkérdeztétek, hogy mit és miként csináltak azért, hogy ott legyenek ahol? Felvettétek velük a kapcsolatot, hogy segítsenek tanácsokkal? Ha igen megfogadtátok a tanácsokat, vagy legalább megpróbáltatok elindulni abban az irányban?
Bár nem tudom, de úgy sejtem nemleges választ fogsz írni.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Na, akkor levezetem neked, talán úgy átmegy, hogy miért nem működik.
Ugye a "bázisterület" ahogy hívod azonnal foglalható az úgymond tulajdonosnak. Tehát elfoglalják ot-vel, ti felszenveditek ot nélkül. Az erős céhek beütik, ti megint felszenveditek. Közben folyamatosan növekszik a demotok. A mellette lévő szektorokon az erős céhek ugyanúgy forognak, építenek ot-ket. Tehát igen, ti elfoglaljátok a "bázisterületet", de a mire nap vége van már meg sem tudtok mozdulni, annyira magas a demotok.
Tehát annyit nyertek vele (már ha ezt lehet nyereménynek tekinteni), hogy mindig lesz szektorotok, amivel ugyanúgy nem vagytok előrébb. De legalább elmondhatjátok, hogy van.
Nekem ebből nem jött át, hogy miért ne működne. Szerintem pont azt vezetted le, hogy miért működne.
A parton lévő céheknek egyértelműen jobb lenne, mivel többet tudnának csatázni, mint jelenleg, ugyanakkor a többi céhnek sem írtál olyat, ami alapján hátrányos lenne.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nekem ebből nem jött át, hogy miért ne működne. Szerintem pont azt vezetted le, hogy miért működne.
A parton lévő céheknek egyértelműen jobb lenne, mivel többet tudnának csatázni, mint jelenleg, ugyanakkor a többi céhnek sem írtál olyat, ami alapján hátrányos lenne.

Aladár céh "bázisáról" van szó. Béla céh elfoglalja. Aladár persze ütötte, tehát valamennyi ütése marad benne, de a demojuk növekedett. Közben ott van Cecilia céh, aki szintén ütött bele.
Aladár céhnek ugye lesz lehetősége azonnal tovább ütni, mivel az ő "bázisa". Magyarán az előző ütésmennyiség felétől viszi tovább, de a demojuk tovább növekedik. Aladár céh elfoglalja, 4 óráig az övé. Letelik a 4 óra és ugyanez történik. De estére a demojuk már annyira magas, hogy már azt se tudják elfoglalni.
Szóval amit leírtam, azt tartom. Maga az elv működőképes lehet, ez igaz. De az ötlet az alapján született, hogy a "gyenge, futottak még céhek" tudjanak harcolni. De semmivel nem lenne előrébb az adott céh. Talán egy etap alatt ha 2000 ütése összejönne pluszban.
És ha azt mondja valaki, hogy ezzel előrébb van, az nem látja át a csatateret.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szóval amit leírtam, azt tartom. Maga az elv működőképes lehet, ez igaz. De az ötlet az alapján született, hogy a "gyenge, futottak még céhek" tudjanak harcolni. De semmivel nem lenne előrébb az adott céh. Talán egy etap alatt ha 2000 ütése összejönne pluszban.
És ha azt mondja valaki, hogy ezzel előrébb van, az nem látja át a csatateret.
Akkor én nem látom át a csatateret. Mert szerintem, ha valaki többet tud ütni, akkor az számára hasznosabb, mint ha kevesebbet tudna ütni. Mert ezzel a módosítással szerintem a parton lévő céhek legalább kétszer többet tudnának ütni, mint jelenleg. Ráadásul időhöz se lennének kötve annyira, mint most, mert nem csak akkor tudnak ütni, amikor épp forgás van a többi céhnél, hanem egész addig tudnának ütni, amíg el nem viszik a bázisuk melletti szektorokat.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Akkor én nem látom át a csatateret. Mert szerintem, ha valaki többet tud ütni, akkor az számára hasznosabb, mint ha kevesebbet tudna ütni. Mert ezzel a módosítással szerintem a parton lévő céhek legalább kétszer többet tudnának ütni, mint jelenleg. Ráadásul időhöz se lennének kötve annyira, mint most, mert nem csak akkor tudnak ütni, amikor épp forgás van a többi céhnél, hanem egész addig tudnának ütni, amíg el nem viszik a bázisuk melletti szektorokat.

Ez lehet, hogy igaz. De érdemben azzal se lennének előrébb.
És ettől még az alapvető gondjuk nem oldódna meg.
 
Rengeteg olyan újítás került be a játékba az elmúlt évek alatt amiröl kezdetekben álmodni sem mertünk!
Lásd akár maga a csatatér is olyan!
Hiszen nem mindenki, sőt a játékosok kis % tudott részt venni a GVG-n, így csináltak egy csatateret amit 10 naponta törölnek forgatnak osztanak szoroznak!
Vagy olyan nevezetes amivel elháríthatod a fosztást!
Expedíciót indítottak kocsmát fejlesztettek hozzá hogy ne csak a magas támadóértékkel rendelkezők vehessenek részt rajta!
Egyszer már ,de lehet hogy többször is módosították a csatateret is pl hogy a céh láthassa ki a rossz fiú a céhen belül!
Remélem ezt az ötletet is bevezetik kisebb nagyobb módosításokkal!
Remélem itt leszek még akkor,mint amikor az első világ indult!
Részemről lezártnak tekintem az ötletet!
Köszönöm mind a negatív mind a pozitív hozzászólásokat!
/Vannak még ötletek amitöl Paco83 a fejét fogja majd!/:)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Abban tévedsz, hogy a fejemet fogom.
Egyszerűen nem értem, hogy miért a könnyebb utat keresi a többség. Amikor a nehezebb se kivitelezhetetlen és ráadásul elmondhatja, hogy csinált valamit, valami olyat, ami nem csak az övé és nem csak az ő érdeme.
 

helen

Nagyon aktív tag
hmm..
A játékosok egy időben kitalálták a "bázisvédelmet ".. Vagyishogy a nagyobb céhek nem foglalták el a másik céhek bázisa előtti első szektort.. Volt értelme ? Többet tudtak ezek a céhek csatázni ? Volt céh akinek napokig tartott ezt az 1. szektort elfoglalni. Mások pár óra alatt elfoglalták ugyan, de onnantól kezdve csak néztek ki a fejükből, mert beljebb, nem tudtak menni..
A többi céh meg szívott mert szükségük lett volna arra a szektorra , hogy tudjanak haladni..
Hát ennyi értelme volt a "bázisvédelemnek" a kicsit érdemben nem segítette, a többiek meg szívtak miatta..

Mindkét oldalról megtapasztaltam a dolgot.

Kicsiként tudomásul kellett vennem, hogy a céhem, nem való abba a ligába , és az erősítésen kellett dolgoznunk, hogy mi is érdemben labdába tudjunk rúgni..

Ha valami nem megy, nem az a megoldás hogy keresztbe teszünk annak, akinek megy a dolog.. Ha TE nem tudsz lefutni 10 métert, nem az lesz a megoldás hogy a futónak eltöröd a lábát, hogy ő se tudja lefutni a távot..

Az élet minden területén így van ez.. ha valami nem megy, vagy elengeded, vagy megdolgozol érte hogy neked is sikerüljön. Kérhetsz hozzá segítséget, de azzal nem leszel jobb, ha kicsinyességből, irígységből, balgaságból, rosszindulatból , keresztbe teszel másoknak, akiknek ez a dolog működik.
 
helen! Bár azt mondatm hogy bejezem ezt a sztorit,de erre még reagálok!
Légyszíves olvasd el ismét az addigi levelezést!
Szó sincs bázis védelemről, szektor tiltásról!
Csak annyiról szól az egész hogy a bázis körüli szektorokat azonnal lehetne támadni!
Minden a csatatéren induló céhnek járna ez az opció!
Ezeket a szektorokat ugyan úgy támadhatja mindenki!

Még valami ! Az utolsó mondatod pontosan jellemzi a játékot!
Hiszen az erős játékosok és céhek pontosan ezt művelik a gyengébb játékosakkal ill céhekkel!
Folyamatosan fosztanak és helyezések lerablásával pontokat rabolnak!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Még valami ! Az utolsó mondatod pontosan jellemzi a játékot!
Hiszen az erős játékosok és céhek pontosan ezt művelik a gyengébb játékosakkal ill céhekkel!
Folyamatosan fosztanak és helyezések lerablásával pontokat rabolnak!

Azzal azért tisztában vagy, hogy ez a játék normál része? Értem, hogy valaki ezt túlgondolja és mindenféle erkölcsi dolgokat próbál belemagyarázni. De ez egy harci stratégiai játék, és a felépítése a kezdetektől úgy van, hogy támajd és fossz másokat. Nem véletlenül vannak ilyen küldetések is.
 

Keaira

Aktív tag
És ismét, kezdődik...
Ha nem tudtok beleszólni, akkor az azt jelenti, hogy gyengék vagytok, vagy szervezetlenek. Erősödni kell, fejlődni és legfőképp nem ragaszkodni a gyémántligához, amíg ez meg nem valósul.
Ezt úgy írod, mintha egy céh maga dönthetné el, hogy melyik ligában játszik. Vannak céhek, amelyek nem szeretik a gyémántligát, mert ott csak a partvonalról tudnak bámészkodni, mégis folyton felkerülnek azért mert a platinában sikeresek.
A cst-ből eredő összes konfliktus oka szerintem a rossz sorsolási mechanizmus. A top akárhány céhet nem kiemelni kellene és összeengedni náluk sokkal gyengébb céhekkel, hanem egymásnak ereszteni. Amúgy is rivalizálnak, így a cst is érdekesebb lenne, lehetne versenyt futni a szektorokért.
A jelenlegi rendszerben már a sorsolás pillanatában eldőltek a helyezések. Az első 2-3 mindenképpen.
 
Fent