Csatatér............

Próféta

Nagyon aktív tag
Ha volt már ilyen javaslat, akkor elnézést, de ha nem, akkor íme:
Miért nem lehet összekeverni a szerverek céheit, ugyanúgy ahogy a CE esetében? Biztosan érdekesebb és színvonalasabb küzdelmek bontakozhatnának ki!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nehézkesebb lenne a diplomácia, meg a forgás.
Meg akik a legfrissebb szerveren játszanak talán többször kapnának erősebb ellenfeleket.
Illetve mi lenne, ha valaki saját magát kapná ellenfélnek?
 

helen

Nagyon aktív tag
Nehézkesebb lenne a diplomácia, meg a forgás.
Meg akik a legfrissebb szerveren játszanak talán többször kapnának erősebb ellenfeleket.
Illetve mi lenne, ha valaki saját magát kapná ellenfélnek?
Úgy is sokan panaszkodnak a forgásra. Hát így nem lehetne panasz erre.
A legfrissebb szerveren lévő céhek tényleg hátrányba kerülnének , de szerintem túlélnék. :)
Mondjuk az tényleg érdekes lenne ha saját magát kapná valaki ellenfélnek. :) Expedíción van ilyesmire példa. Én is voltam úgy, hogy gondolkodtam, most melyik szerveren hajtsam meg az expit, mert voltam ilyen helyzetben. :) Szerencsére most csak az új szerveren játszok, így már nincs ilyen gondom. :)
Azt hiszem kissé felkavarná a játékosokat ha lenne ilyen változtatás. :)
Lehet hogy állandóra nem lenne jó, de mondjuk havi 1 alkalommal valamiféle bajnokságként / csatatér-bajnokság / ahová több szerverről sorsolják be a céheket közös csatatér-térképre, mindenképp izgalmas lenne. :)
 
Ugyan régi téma, de reagálnék, ha még lehet.
1- tény a kisebbeknek fejleszteni kell a céhes mechanizmust, de ugye vannak akik napi 1-2 alkalommal vannak csak fent kikapcsolódás képen velük ez teljesen lehetetlen. akkor lezavarják a pár csatát amit tudnak és kész (már ha van támadható mező és szerintem itt ez a gond a fórum nyitónak- jogos én is futottam már ilyenbe bele, az új csatán a teljes (összes) mezőt direkt végig néztem, 2 céh 2 perc 34 mp alatt leváltotta és újabb 4 óráig semmi senkinek!)
2- probléma a céhes sorolás is, mert csak a csatatérbajnokságon szerzett pontok számítanak, és a céhek létszámadata nem, így egy 20 fős céh ha nincs támadó bónusza, alig tud labdába rúgni azokkal szemben akik 120-an vannak és az ostromok miatt 98% demoval végig száguldanak, mert ugye ott nyers is van az OT-t húzni újra és újra.
3- így javasolnám a Csatatér sorsolásnál, ne csak a bajnoki pontokat de a céhek létszámadatát is vegyék figyelembe pl 0-50, 51-100, 101-140 tagos csoportok, vagy ami talán jobb lenne a tagok összpontszáma számítana. 100 milla alatti #100M-tól 500M-ig# 500M-1000M# 1 milliárd feletti
4- az én javaslatom az lenne még, grafikai infó szerint, ha egy mezőt megnyitok ne kelljen belemenni az épületekbe, hogy lássam mi a helyzet, hanem a mező megnyitott fő ablakában, láthassam a mező támadhatósági demoját, esetleg a veszteséges (csapdás) demot is.
5- Egyébként támogatom, a fórum nyitó ötletét, 1 mezőt lehessen azonnal visszatámadni, vagy a bázis mezőből minden szomszédosat 48% demoval lehessen alapból támadni
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Én már láttam olyat, hogy valakinek 234 szomszédja, 100 céhtársa és 333 barátja volt, bár én is úgy tudtam hogy a céh maximum 80 fős lehet.
1656504973893.png
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ugyan régi téma, de reagálnék, ha még lehet.
1- tény a kisebbeknek fejleszteni kell a céhes mechanizmust, de ugye vannak akik napi 1-2 alkalommal vannak csak fent kikapcsolódás képen velük ez teljesen lehetetlen. akkor lezavarják a pár csatát amit tudnak és kész (már ha van támadható mező és szerintem itt ez a gond a fórum nyitónak- jogos én is futottam már ilyenbe bele, az új csatán a teljes (összes) mezőt direkt végig néztem, 2 céh 2 perc 34 mp alatt leváltotta és újabb 4 óráig semmi senkinek!)
2- probléma a céhes sorolás is, mert csak a csatatérbajnokságon szerzett pontok számítanak, és a céhek létszámadata nem, így egy 20 fős céh ha nincs támadó bónusza, alig tud labdába rúgni azokkal szemben akik 120-an vannak és az ostromok miatt 98% demoval végig száguldanak, mert ugye ott nyers is van az OT-t húzni újra és újra.
3- így javasolnám a Csatatér sorsolásnál, ne csak a bajnoki pontokat de a céhek létszámadatát is vegyék figyelembe pl 0-50, 51-100, 101-140 tagos csoportok, vagy ami talán jobb lenne a tagok összpontszáma számítana. 100 milla alatti #100M-tól 500M-ig# 500M-1000M# 1 milliárd feletti
4- az én javaslatom az lenne még, grafikai infó szerint, ha egy mezőt megnyitok ne kelljen belemenni az épületekbe, hogy lássam mi a helyzet, hanem a mező megnyitott fő ablakában, láthassam a mező támadhatósági demoját, esetleg a veszteséges (csapdás) demot is.
5- Egyébként támogatom, a fórum nyitó ötletét, 1 mezőt lehessen azonnal visszatámadni, vagy a bázis mezőből minden szomszédosat 48% demoval lehessen alapból támadni

1. Akik napi 1-2 alkalommal vannak csak fenn, nem tudom miért akarnak gyémántligában vitézkedni. Mikor az az aktív sokat online lévő játékosok terepe. És ez nem gond, mert ez mindig mindenhol így lesz. Aki aktívabb az sokat üt és tud érvényesülni, aki nem annyira aktív az kevésbé, vagy egyáltalán. Ez nem a játék hibája, nem az erős céhek hibája, ez senkinek nem a hibája.
Mondjuk egy egész téréképet lerendezni 2,5 perc alatt azért kicsit lehetetlen kategória még a top céheknek is.

2. A létszám nem feltétlen releváns, ha erősek a céhtagok. Találkoztam már olyan céhvel, nem is egyel, akik 20-30fővel is simán tudtak forogni csatatéren, mert aktívak. És láttam olyan 80 fős céhet, szintén nem is egyet amelyik meg se mozdult még csak ütni se nagyon ütötték a partot se.

3. A globálpont szintén nem releváns adat. Nem mutatja egy játékos erejét, ha 100millás vagy ha 15millás. Van olyan céhtársam vaskorban, aki erőben, aktivitásban számos jupiterest kenterbe vág. És van közöttük vagy 100-200-300 milla globálpont különbség.

4. Mi az a támadhatósági és veszteségi demo?

5. És ez mire lenne megoldás? Főleg az a 48%-os demozós?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
4. Mi az a támadhatósági és veszteségi demo?
Gondolom itt azt szeretné látni, hogy ha megtámad egy szektort, akkor hány százalék esélye lesz arra, hogy nőjön a demoralizációja.
(Ez ugye két dologból jön össze: hány százalékot csökkentenek a demón a saját ostromtáborok, és mennyit növelnek az ellenséges csapdák.)
 
Paco
1- nem választjuk a ligát, de ha folyamatosan 1-2 a csapat kisebb ligákban csak összejön a 901 pont a gyémántligához ha akarja ha nem, és akkor 2 hétig nem tud csinálni semmit, még 1 ligát vissza nem esik, ott megint nyernek, 2 hét megint kiesik, és amilyen mázli pont 2 hetes ciklusban van a régi és új csatatér. Mondom végig néztem a cserét, nagyon szervezett volt az új csatáson ment le, gondolom megvolt kik mit támadnak mikor... 10-13 mp alatt fel lett ütve egy-egy mező , a teljes mezősorral végeztek 2,5 perc alatt mind a 2 céh részéről, utána csak cserélgettek
5. mivel többi mezőn van ostromos, a visszafoglalás komoly kihívás, az ostromos mezőkről jóval többet lehet támadni, mint a kezdőből ahol a demó hamar eléri a maxot utána az nem senki semmit. és az ostromnak sem tudom miért ennyi a kedvezménye lehetne csak 20%.
Vagy ha ennyire gond a csatatér, miért nem lehet a céhnek beállítani (alapítónak), melyik a legmagasabb liga ahol játszani akarnak ponttól függetlenül?
Lorant
Igen ez lenne a lényeg
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Paco
1- nem választjuk a ligát, de ha folyamatosan 1-2 a csapat kisebb ligákban csak összejön a 901 pont a gyémántligához ha akarja ha nem, és akkor 2 hétig nem tud csinálni semmit, még 1 ligát vissza nem esik, ott megint nyernek, 2 hét megint kiesik, és amilyen mázli pont 2 hetes ciklusban van a régi és új csatatér. Mondom végig néztem a cserét, nagyon szervezett volt az új csatáson ment le, gondolom megvolt kik mit támadnak mikor... 10-13 mp alatt fel lett ütve egy-egy mező , a teljes mezősorral végeztek 2,5 perc alatt mind a 2 céh részéről, utána csak cserélgettek
5. mivel többi mezőn van ostromos, a visszafoglalás komoly kihívás, az ostromos mezőkről jóval többet lehet támadni, mint a kezdőből ahol a demó hamar eléri a maxot utána az nem senki semmit. és az ostromnak sem tudom miért ennyi a kedvezménye lehetne csak 20%.
Vagy ha ennyire gond a csatatér, miért nem lehet a céhnek beállítani (alapítónak), melyik a legmagasabb liga ahol játszani akarnak ponttól függetlenül?
Lorant
Igen ez lenne a lényeg

1. Értem, de ez akkor se hiba. Az aktívak aktívak maradnak akkor is. Az mondjuk egy jó lehetséges megoldás lenne, ha a céhvezetősége eldöntené, hogy melyik ligában legyenek.
Ja, hogy nem az egész cserélés zajlott le annyi idő alatt, hanem csak a széle. Az úgy okés. Azt tényleg meg lehet oldani 2,5 perc alatt.

5. Minket is partoztattak. Aztán ahogy erősödtünk, minden etapnál igyekeztünk be-be törni, és mivel előfordult nem is egyszer, hogy sikerült, így már nem partoztatnak. Nem az a megoldás, hogy túlbonyolítunk valamit. Ha aktív csatateret akar bárki azért tenni kell. Ezt el kellene fogadni, meg kellene érteni. Ugyanis alapvetően a fejlesztői oldal se azért csinálta a csatateret, hogy mindenki üthessen. Mondjuk nem is a forgásra, az is igaz.
Szóval nem értem, hogy mit oldana meg amit felvázoltál.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A 4-es ponthoz: Szerintem még jobb lenne, ha még a szektorba se kéne bemenni, hogy lássuk mekkora százalékkal támadható, hanem a térképen egyből megjelenhetne minden szektorra.
 
Lorant, igaz jogos.
Paco, 2,5 perc az összes mező (belsők is) 0-ról 158-ra lett ütve! senkinek még lehetősége sem volt próbálkozni, ahogy letelt a 4 óra csapták, és ahogy megvolt mind szisztematikusan cserélgettek, komolyan eszembe jutott, valami programmal tolják, mint anno a Traviánon, vagy a Grepolison tervezetten segédprogrammal a csatákat.
Esetleg kizárható lenne, a cserebe, ha a céhek nem látnák egymást csak a színeket, de nem tudnák kikkel vannak egy csatatéren, akkor nem tudnának egyezkedni és tényleg a csata menne. mindenki érdeke lenne hogy viszatámadák a mezejét, mert különben nem tud később mit támadni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
2,5 perc alatt a teljes térkép felütését úgy tudom elképzelni, hogy egy nagyon aktív, nagyon szervezett céh csinálta. Vagyis kettő.
Ez tiszteletre méltó.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Akik képesek ezt leszervezni, megcsinálni, folyamatosan, azok megérdemlik.. ( De én sem láttam még ilyesmit. )

Ha tudjátok, hogy mikor esik a lakat, márpedig azt tudjátok, és tényleg szeretnétek próbálkozni kicsit kijutni, akkor megbeszélitek, hogy x-időben a lehető legtöbben legyetek fent, és egyszerre megpróbálhattok elhozni 1-1 területet. Lehet, hogy nem fog sikerülni, de a csapatnak is jót tesz.
És igazibol.. Ennyi. Ez van. Időnként szerintem még a legnagyobbak is partvonalra kerülnek, mert egész egyszerűen minden csapatot emberek összesége alkot, akiknek van életük. Még ha ennyire aktív közösségröl is van szó... 1-2 aktív emberke kiesése is sokat számíthat abban a ligában.
De most csak azért, mert van pár az átlagnál ennyivel aktívabb, erősebb csapatmunkájű közösség, nem kellene "büntetni" nehezebbé tenni számukra.

Mondom ezt úgy, hogy minket is el-el nyomogatnak időnként.


Az viszont lehetne, hogy lenne egy olyan szerverek közötti csata, amire a céheknek külön jelentkezni kellene, és akkor abban a céh csatateres időszakban a saját szerverük helyett azon a helyen harcolnának más, oda jelentkező céhek ellen. (a többi szerverröl is...) Nekik is nagyobb lenne a presztizs abban harcolni a győzelemért, és nem "zavarnák" a gyengébb céheket a saját szerverükön. (bár szerintem ha képes 1 céh ilyen mértékben szerveződni, hogy ennyire "elnyomja" a többi céhet, akkor azzal semmi baj nincs, még pici tapsot is megérdemelhetnének... )
 
simán szervezhető és levezényelhető, csak megfelelő embereket kell össze szedni hozzá, Grepoliszon simán mentek, 3-400 fős hengertámadások, akár 3000 sereges egyszerre egy időbeni csapódással foglalással 100 városra, de komoly időzítés és még ott is lehet bukta a másodpercpontosan visszarántott védő seregekkel, ha mázlija van a védőnek.
A zászló töltöttsége ahogy néztem, a támadások alatt úgy ment fel minden mezőn mint a hőmérő higanyszála ha forró vízbe teszik.
tiszteletreméltó mind a két fél részéról, de akkor is 2 hét kitolás azokkal akik csak 1-2 mezőn lépegetnének, a napi falatokért :)
nem kerülne semmibe nekik az alsó mezőkből 1-2 meghagyni a parton maradtaknak, ez meg erkölcsi mérce.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ha simán szervezhető és levezényelhető lenne, és csak a megfelelő emberek kellenének hozzá, akkor sokkalta több aktív, erős céh lenne. De nem így van.
Az erkölcs az egész pontosan miként kerül képbe? Mert ha jól megnézed a játékot, akkor láthatod, hogy folyamatosan más játékos megtámadására, fosztogatására, a másik fél úgymond elnyomására és a saját céhed illetve saját magad előre törését tolják eléd. Ha az általad említett erkölcs valóban olyan fontos, és sokat számít, akkor azt a fejlesztőknek mond elsősorban.
Egy harci stratégiai játékkal játszik mindenki. Az ilyen játékoknál mindig ütik vágják egymást a játékosok.
És a csatatér nem is erkölcsi fellegek tobzódása miatt lett elkészítve.
 
Fent