1.40 - kibeszélő fórum

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Érdekes, hogy még mindig az auto tak/mot "borzalmain" megy a vita, annak ellenére, hogy szerintem (és mint a kibeszélő kezdetekor említettem is) nem egy rossz fejlesztés, ugyanis szinte nincs olyan alkalom, hogy ne volna közel minden épület csillagos. Nos, aki ezt zokon veszi... Arra azt tudom mondani, hogy az élő fába is képes volna belekötni, sehogy nem felel meg semmi :p
Ez elég nagy baj...
[...]

Én is kezdhetném azzal, hogy nem értem, miért a grafikus gyorsítás "borzalmain" megy a vita, hiszen a supportos kolléga is megmondta, hogy nála semmi gond. De nem kezdem ezzel, mert megpróbállak rávenni, hogy megértsd, mi a gondunk (pedig már sokszor le lett írva általam is, meg mások által is; de hátha egyszer mégis sikerül).
Az, hogy nálad majdnem minden csillagos; még nem jelenti, hogy másnál is így van (sőt!). Gondolom, van 24 órás házad, meg hasonló termeléssel működő épületed, és naponta 1 vagy 2 alkalommal felnézel 5-10 percre. Csak értsd meg a többieket is, akik naponta többször feljönnének, többször beszednék az 'apró' termelést, és a napi 'nagyobbat' pedig majd csillagosan. De ezekre ritkán kapunk csillagot; ellenben minden olyanra, amire meg nem kellene, arra meg jön (főként az 1 órás házakra). Meg a takarítás is jön, holott nincs rá szükség - de annyira nem akarjuk lebontani a boldogságot adó épületeinket, hogy ha esetleg boldogsághiány lenne (hiszen az emberek túlnyomó többsége délután/este van - így ezen 'csúcsidő' után már nem biztos, hogy sikerülne boldogságot szerezni, ha éppen akkor csatáznánk, vagy akkor szednénk be a termelést); akkor meg ráfázzunk.
 

DeletedUser23755

Guest
Én is kezdhetném azzal, hogy nem értem, miért a grafikus gyorsítás "borzalmain" megy a vita, hiszen a supportos kolléga is megmondta, hogy nála semmi gond. De nem kezdem ezzel, mert megpróbállak rávenni, hogy megértsd, mi a gondunk (pedig már sokszor le lett írva általam is, meg mások által is; de hátha egyszer mégis sikerül).
Az, hogy nálad majdnem minden csillagos; még nem jelenti, hogy másnál is így van (sőt!). Gondolom, van 24 órás házad, meg hasonló termeléssel működő épületed, és naponta 1 vagy 2 alkalommal felnézel 5-10 percre. Csak értsd meg a többieket is, akik naponta többször feljönnének, többször beszednék az 'apró' termelést, és a napi 'nagyobbat' pedig majd csillagosan. De ezekre ritkán kapunk csillagot; ellenben minden olyanra, amire meg nem kellene, arra meg jön (főként az 1 órás házakra). Meg a takarítás is jön, holott nincs rá szükség - de annyira nem akarjuk lebontani a boldogságot adó épületeinket, hogy ha esetleg boldogsághiány lenne (hiszen az emberek túlnyomó többsége délután/este van - így ezen 'csúcsidő' után már nem biztos, hogy sikerülne boldogságot szerezni, ha éppen akkor csatáznánk, vagy akkor szednénk be a termelést); akkor meg ráfázzunk.

Kedves reakció... :D Hát akkor sorban haladva:

Nos, ha tehetem, többnyire napi több alkalommal felküzdöm magam, és órákra, nem 5 percekre; ha szabad napom van, itt dekkolok egész nap is akár... Utóbbi időben ez mondjuk nem nagyon sikerül (lásd 1.40. "borzalmai" :p )

1 napos házak? Őőő... Nekem 8 órás házaim vannak, az 1 órásakat koraiban elhagytam, termeléseim is többnyire 4 illetve 8 órásak, ha pedig tudom, hogy itt lehetek, 15 percesekkel szórakoztatom magam, ritkán alkalmazok napit, mert minek? Takarítani való pedig nálam a nullával egyenlő, ugyanis akár hónapokat is eltöltök egy-egy korban, így a nevezetesek emelésére sok energia marad, amik által azon "mázlisták" közé sorolnám magam, akiknek azok adnak annyi boldogságot, hogy az biztosítson 120%-ot... Hozzáteszem laktanyarengeteg és házak/termelők/alapanyaggyártók egész hada pihen nálam, mindez gyarmatiban. Bocs, ha kiábrándító volnék ez ügyben :)

Én megértem az 1 órásokat is, de eltelik kis idő, és többnyire a zöme belátja, hogy a gyors termelésű ház nem olyan megérős, mint pl. egy 4 órás... És ami azt illeti, újabban nem nagyon látni más panaszt személyeden kívül :D Ezt kérlek ne vedd sértegetésnek. Ha van ellenvélemény, az még nem jelenti azt, hogy ne érteném meg a másikat. Bevallom, most egy toporzékolós "de akkor is nekem van igazam" jelenet jutott eszem helyére XD

Régebben ugyan, de említetted, hogy szanálod a listádat, ha valaki nem azt tesz, amit Te szeretnél... Kevés a csillagod? Azelőtt is ennyi volt akkor ezek szerint, mert ugye az épületek akkor se lehettek gyakrabban motiválva, ha a felvetés szerint nem változott a látogatói létszám a városodban. Vagyis fejlesztés ide vagy oda, neked ez sehogy sem lesz jobb... Vagy tévednék? :)

Vissza a "megértéshez": Te is értsd meg, hogy van, akinek ez az egy kattintássorozat (ami eddig lehetett kb egy 60 perces művelet is akár) több időt hagy arra, hogy a valós életével is foglalkozhasson...


Várom válaszod, mert kötekedés nélkül mondva, kíváncsivá tettél...

Hogy Hoshi mit reagált? Mint magánszemély, megteheti, hogy véleményt alkosson, amiképp én is azt teszem és magad is szintén. Úgy tudom erre van a fórum :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Kedves reakció... :D Hát akkor sorban haladva:

Nos, ha tehetem, többnyire napi több alkalommal felküzdöm magam, és órákra, nem 5 percekre; ha szabad napom van, itt dekkolok egész nap is akár... Utóbbi időben ez mondjuk nem nagyon sikerül (lásd 1.40. "borzalmai" :p )

1 napos házak? Őőő... Nekem 8 órás házaim vannak, az 1 órásakat koraiban elhagytam, termeléseim is többnyire 4 illetve 8 órásak, ha pedig tudom, hogy itt lehetek, 15 percesekkel szórakoztatom magam, ritkán alkalmazok napit, mert minek? Takarítani való pedig nálam a nullával egyenlő, ugyanis akár hónapokat is eltöltök egy-egy korban, így a nevezetesek emelésére sok energia marad, amik által azon "mázlisták" közé sorolnám magam, akiknek azok adnak annyi boldogságot, hogy az biztosítson 120%-ot... Hozzáteszem laktanyarengeteg és házak/termelők/alapanyaggyártók egész hada pihen nálam, mindez gyarmatiban. Bocs, ha kiábrándító volnék ez ügyben :)

Én megértem az 1 órásokat is, de eltelik kis idő, és többnyire a zöme belátja, hogy a gyors termelésű ház nem olyan megérős, mint pl. egy 4 órás... És ami azt illeti, újabban nem nagyon látni más panaszt személyeden kívül :D Ezt kérlek ne vedd sértegetésnek. Ha van ellenvélemény, az még nem jelenti azt, hogy ne érteném meg a másikat. Bevallom, most egy toporzékolós "de akkor is nekem van igazam" jelenet jutott eszem helyére XD

Régebben ugyan, de említetted, hogy szanálod a listádat, ha valaki nem azt tesz, amit Te szeretnél... Kevés a csillagod? Azelőtt is ennyi volt akkor ezek szerint, mert ugye az épületek akkor se lehettek gyakrabban motiválva, ha a felvetés szerint nem változott a látogatói létszám a városodban. Vagyis fejlesztés ide vagy oda, neked ez sehogy sem lesz jobb... Vagy tévednék? :)

Vissza a "megértéshez": Te is értsd meg, hogy van, akinek ez az egy kattintássorozat (ami eddig lehetett kb egy 60 perces művelet is akár) több időt hagy arra, hogy a valós életével is foglalkozhasson...


Várom válaszod, mert kötekedés nélkül mondva, kíváncsivá tettél...

Hogy Hoshi mit reagált? Mint magánszemély, megteheti, hogy véleményt alkosson, amiképp én is azt teszem és magad is szintén. Úgy tudom erre van a fórum :D

Szerintem csak korrekt reakció volt. Nem támadtam, nem sértegettem, csak leírtam a gondolataimat. Egyszerűen, logikusan. Kötözködő :) és :D jelek nélkül. De ismét (itt is, ahogy máshol is)...

Egyrészt nem csak én vagyok (sok hasonló jelzés van a fórumban is --ahol a 'Coni-félék' már leoltották a hozzászólókat, hogy rosszul játszanak--; illetve a játékban meg még több --ezért írtam meg a felmérésem eredményét is, hogy leessen többeteknek); másrészt nem csak 1 órás házakkal 'dolgozom', hiszen én sem vagyok mindig gép előtt (egy viszonylag jó kis vegyes-felvágottat használok majdnem az elejétől: valamennyi 1 órás ház a termelés miatt; valamennyi 24 órás ház a lélekszám miatt; illetve valamennyi 'köztes' állapotút is (ami azért jó, mert kicsit ilyen is, kicsit olyan is; bár a 8 órások már inkább majdnem 24 órások - de ha meló alatt nem tudok felnézni, akkor jól jön)).

Egyébként igen; a csillag most is nagyjából ugyanannyi; csak a célpont változott. Eddig jó célpontokra ment, most meg nem. És ez a gond. Mert hiába kérek én alapanyag motit; ha takarítást, meg 1 órás ház motit kapok. Több, mint 10 milla az aranyaim száma; az alapanyaggal meg bűvészkednem kell a gomb bevezetése óta. És az MI '*****ségeire' már az elején felhívtam a figyelmet, amikor azzal lettem leoltva, hogy mit problémázok egy még be nem vezetett dolgon. Aztán azóta meg már vannak olyanok is, akik örültek az elején a használatának, de most meg már úgy döntöttek, hogy inkább visszaállnak 'normális' tak/mot-ra, mert ők is rosszul jártak vele.
És szintén igen: akinek nincs annyi boldogsága a nevezetesekből (mint pl. neked; akinek ráadásul rengeteg épülete van, nem is napi beszedésűek; és mégis tele van csillaggal, mert annyi ember van a listáján, hogy ezt meg tudja tenni - miközben meg 'kevés' épületűek a 80-as barátlistájukkal sem jutnak el oda), az vagy a szokásos 'nekem mindegy, úgysincs sok épületem, így meg tele vagyok csillaggal' gondolat mentén örül; vagy akinek meg sok épülete van, az meg bosszankodik, hogy ha több boldogságot adót hagy meg, akkor feleslegesek lesznek a csillagozások, ha meg kevesebbet, akkor meg lehet olyan időszak, amikor nem lesz elég boldogság a harci pontok gyűjtéséhez vagy a termények beszedéséhez.

A "60 perces művelet"-et meg inkább nem kommentálnám. Nekem több, mint 10 éves a gépem, rendszeresen fagyogatott (bár legalább viszonylag gyors volt); de 1 óra alatt le tudtam rendezni a barátaimat. Persze, tudom, hogy voltak olyanok, akiknél 4-5 látogatás után kellett újraindítani a gépet; de nem hiszem, hogy ennyi embernél lettek volna ilyen súlyos gondok. Ez kb. olyan, mintha a rokkantaknak készítenek egy nagyobb, szélesebb parkolót, hogy elférhessenek a kerekesszékükkel; és most mindenki ott akar parkolni, holott elférne a 'normál' helyen is. Amivel addig nincs is baj, amíg a parkoló bővítését 'más' fizeti meg, és nem nekik kell.

Azt meg, hogy Hoshi mit reagált, nem azért hoztam fel, mert bármit is akartam volna azzal. Csak és kizárólag azért tettem, hogy észrevedd, hogy a hozzászólásod kezdése (amire reagáltam) mennyire visszás (hogy az általad "ledegradált" gondocska, ami másnál hatalmas probléma ugyanúgy viszonyulhat a nálad hatalmas problémához, ami másnál meg apró gondocska). Úgy látszik, nem sikerült. Talán majd most...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent