1.40 - kibeszélő fórum

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Dahnar

Új tag
Csak egyetérteni tudok az előttem szólóval. Hiába járom végig, akár a céhemet, akár a régebb óta hozzámjárókat.. ők csak nyomnak egy laza támogatást és kitakarítódik egy dekorációm.. amire így nincs szükségem. Azt mondják a nagyobbak, hogy töröljem az 1x1-eseket.. De kérdem én ha úgy van helyem, hogy nem lógnak bele más nagy területbe, akkor miért ne hagynám meg őket?! Kérdem én mi értelme van kiírni a profilomba, hogy mit kérek.. Mikor azt még el is kell olvasni :D Hát nem egyszerűbb a támogatás gombot megnyomni? Sajnos igen. Valamint az eseménynaplóból pedig már nem tudok csak látogatni, hanem csak támogatni. Nem jó ez így. Legalábbis nekem.. Állandóan eseménynaplóba belépni megnézni ki volt nálam, kilépni, kikeresni, látogatni, majd vissza eseménynaplóba.. :mad:

Elismerem a látogatás több idő, mint egy gomb lenyomása. Szóval vagy ezt kellene valamilyen úton módon ésszerű keretekbe rendezni mint, ahogy azt már páran korábban felvázoltuk. Vagy lehetne jutalmazás különbség.. mondjuk a látogatás 20 arany, a támogatás 10 v. 5 hiszen jóval kevesebb időt fordít rá az ember.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23214

Guest
Sziasztok

Nálam 1-2 dekorációs elem van, így ha valaki támogat elég nagy esélyel tesz hasznos dolgot - javaslom irtsátok ki a dekorációs elemeket és rendezzétek át a városaitokat. Azon kívül semmi problémám a dologgal, hogy nem a leg klasszabb helyen van a támogatási gomb, a rutin nagy úr, akkor is támogatom a szomszédom ha támadni akarom :D (beidegződés)

Mellesleg némi hiba is van a rendszerben , ugyanis akkor is lehet a támogatási gombot használni, ha már minden épület és dekor csillagozva van .

- - - Updated - - -

...el lehet úgy rendezni a városod épületeit, hogy ne maradjanak fölös helyek , vagy csak minimális, erre többek között várostervező is létezik
 

DeletedUser

Guest
Mondhatod medigen... a végén úgyis mi vagyunk az értetlenek és nem ők tehetetlenek...:D
Nekem spec. semmi bajom ezzel az újítással (sőt, köszönöm szépen! :))abban az esetben, ha nem hónapok múlva történik javítás a már többször említett problémára, hogy támogat akkor is ha éppen nincs mit! Mivel nagyon megnőtt a támogatók száma, így naponta gyanítom, hogy sok-sok motitól esik el mindenki, anélkül, hogy a támogató tudná, hogy valójában semmit nem csinált.
Ez már csak az miatt is probléma, mert sokan jóval kevésbé lesznek ezután elnézőek a céhtársakkal és barátokkal, ha nem látja a nevét az eseménynaplóban. Könnyen elképzelhető, hogy sokan emiatt kerülnek majd lapátra.
Hát igen.. a támogatás vs. támadás gomb a szomiknál....:D Én is játszottam tegnap Teréz anyát sokszor. :D Ha esetleg megoldják jó, ha így marad napok múlva megszokjuk.
(Ha más sokkal égetőbb probléma oldódna meg ez helyett, akkor jóval boldogabb lennék...;))
 

DeletedUser24259

Guest
Szerintem a dekorációs elemek is részei a játéknak, nem gondolom, ráadásul korai korban az én játékstratégiám mellett még hasznuk is van :) Az új gomb egyben új helyzetet is teremtett: akiknek eddig sok dekorációjuk volt, lehet hogy kénytelenek lesznek törölni.

Nekem a tapasztalataim elég vegyesek, ugyanis 2 szerveren is játszom, az egyiken már javában benne vagyok a virágzó középkorban, a másikon tán 2 hete regisztráltam, ott még a vaskorban vagyok. Értelemszerűen nem egyforma prioritást kap a 2 szerver részemről, és ez viszont is látszik. A nagyobbik városomba belépve az eseménynapló azzal fogad délelőtt, hogy vagy 30 motiválást, takarítást kaptam a legutolsó belépésem óta (ami nem is sok, ha figyelembe vesszük, hogy a céhtársak, barátok, szomszédok 220-an vannak), míg a kisebb városba belépve max. 3-4 ilyen üzenet vár délelőtt. Az a legszebb, mikor az is csupa 1x1 takarítás :) Tehát a kisebbik városban egyértelműen rosszul érintett az új gomb bevezetése... Ezzel szemben a nagyobb városban megnőtt a támogatások száma az új gomb hatására. Így még az sem érint hátrányosan ha 1-2 támogató (az új gombbal, vagy a régivel, következetesen ragaszkodva ahhoz, hogy a bronzkori mobilithomat tüntesse ki áldásos tevékenységével) az 1x1-es elemekre nyom.

Ha csak a saját 2 városomat nézem, akkor is vegyesek tehát a tapasztalatok. Én továbbra is úgy kezelem ezt az újdonságot, mint egy jó ötletet, amely megvalósult, de még lehet rajta javítani. Azt, hogy a korábbi támadás gomb helyén van, idővel megszokjuk, nekem már most sem okozott gondot. Nem messze tőle megtalálható az új támadás gomb is, bár nem a megszokott helyen, és jóval kisebb is, de elég egyértelmű a jelentése. Meg kell szokni. Ha pedig valaki veszi a fáradságot, és meglátogatja a szomszédait, akkor a baloldali panelben a motiválás és takarítás alatt most már a fosztás (támadás) is megjelenik. :)

Azt a hibát, hogy akkor is aktív a gomb, amikor minden épület csillagos, bízom benne, hogy hamarosan kijavítják. Ahogy azt is, hogy képes vagyok a panel alá kattintani, így látogatáskor sem biztos, hogy azt motiválom, amit szeretnék: ha a takarítás gomb alatt egy 1x1-es gaz van, akkor a gomb megnyomásával már ki is takarítottam azt pl. egy fürdő helyett :) Ennyi erővel jobb lett volna a támogatás gombot nyomni, az legalább valamilyen algoritmust használ :)

Ugyanígy kiszolgálható az az igény is (amennyiben a fejlesztők is így akarják), hogy az eseménynaplóból elérhető legyen a támogatás mellett a korábbi látogatás gomb is: elég széles a gomb ahhoz, hogy a helyén egymás mellett 2 is elférjen :)

Az is egy lehetőség, hogy az elégedetlen támogatottak alkalmazkodnak a helyzethez: korábban is gyakori volt, hogy különböző szankciókkal éltek: ha a látogató nem azt motiválta/takarította, amit kiírt, vagy nem elég gyakran látogatott, akkor törölve lett a barátlistáról, a szomszég meg fosztva lett :) Mostantól ez a lehetőség továbbra is fennáll. Lehet, hogy az új gombot használók emiatt gyakrabban kerülnek majd lapátra, mint korábban. Másrészt heti látogatások gyakoriságának kedvezett az új gomb, mert ha nincs is időm végiglátogatni 220 partnert, attól még az időmbe beleférhet, hogy a kiemelteket (pl. céhtársak) látogatom, a többit meg elintézem pár perc alatt az új gombbal :)

Akkor lesz szerintem tökéletes az új rendszer, ha lesz egy olyan funkció is, hogy mindenki beállíthatja a saját városában fogadott támogatások prioritását. Ha ez a rész jól van összerakva, akkor senkit sem fog zavarni az, ha a többiek nem látogatnak, csak távolról látogatnak. Addig meg reménykedjünk, hogy hamarosan ez a rész is bekerül a játékba :)
 

DeletedUser23505

Guest
Szintén javitásra váró hiba az a jelenség, hogy az olyan várost is lehet auto-takmotiválással támogatni, amely amúgy látogatáskor semmit nem enged csinálni, a takaritás, és a motiválás is inaktiv. Én rányomtam egyik barátomnál, akitől jött a visszajelzés, hogy fát takaritottam. De fát sem lehetett! :D
Megtudhatnánk, ennek mi az értelme? Miért nem inaktiv inkább a "támogatás" gomb, amig a meglátogatott játékos nem gyűjt be?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
En tegnap este 10 kor , amikor mar mindenem motivalva volt / takaritani nem lehet nalam / megkertem egy baratot h nezze meg lehet e valamit. Semmit nem lehetett, ezert rakattintott az automatara. Nalam ebbol semmi nem latszodott, semmi nem jelent meg esemenynaplomban. Az elso dolog a naplomban a ma hajnali aratas utan jott csak / fel 5 /
 

DeletedUser23505

Guest
Nyafka, és az első művelet a kérdéses baráttól származott, vagy az "elveszett"?
 

DeletedUser

Guest
Számomra nem jelent semmit ez az új gyors támogatás, mert továbbra is a kérésüknek megfelelően fogom kezelni a barátlistámat és a céhet. Persze, jó lenne, ha a fejlesztők egy preferencia lista szerkesztését tudnák biztosítani a játékosoknak, hogy azt maguk szerkesztve kapják a motívációt/takarítást.

Egyben itt jelzem, hogy a frissítés óta a nevezetes épületek felugró info ablakában nem látható a várható időpont. Eltarakja azt a "zöld sáv".
 

DeletedUser23561

Guest
Én nagyon örülök ennek az új funkciónak. 1 napos házaim vannak, 1 napos termeléseket végzek és napok óta arra lépek be a városomba, hogy minden motiválva van és minden csillog-villog. A dekorációim is, de kit érdekel?:D
Azt nem tartom akkora hibának, hogy akkor is lehet támogatni, ha már minden kész van a városban. Hiszen a segítőnek így lehetősége van ebben az esetben is a kemény 20 aranyra meg gondolom a térképrészletre is. Az meg egyáltalán nem biztos, hogy későbbi időpontban visszajönne megnézni, csinálhat-e valami hasznosat. A legtöbben szerintem korábban is napi egyszer mentek végig és azt motiválták/takarították, amire éppen akkor lehetőség volt. Tehát a "fullos" városok korábban jutalomszerzés szempontjából kiestek, most pedig nem.
Az viszont mindenképpen nagyon jó dolog lenne, ha az automata érzékelné, hogy megvan a 120% boldogság és ebben az esetben inkább motiválás jönne. Szintén jó lenne, ha az eseménynaplóból látogatni is lehetne, nem csak támogatni.
Volt különben szó róla egy másik topikban, hogy tervezik fejleszteni a motiválásért/takarításért járó jutalmat. Esetleg el tudnám képzelni, hogy az automata támogatásért maradjon a 20 arany és a rendes látogatásért lehessen jobb jutalmakat kapni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
[...]Azt nem tartom akkora hibának, hogy akkor is lehet támogatni, ha már minden kész van a városban. Hiszen a segítőnek így lehetősége van ebben az esetben is a kemény 20 aranyra meg gondolom a térképrészletre is.
[...]
Volt különben szó róla egy másik topikban, hogy tervezik fejleszteni a motiválásért/takarításért járó jutalmat. Esetleg el tudnám képzelni, hogy az automata támogatásért maradjon a 20 arany és a rendes látogatásért lehessen jobb jutalmakat kapni.

Esély a térképrészletre (ami egyébként tervrészlet)? Miért? Milyen épületet is takarított, vagy motivált? Semmilyent? Akkor milyen korú tervrészletre is jogosult? Ugye, hogy semmilyenre? Vagyis szerintem az ilyen örüljön a 20 aranyának, meg nyugtassa a lelkiismeretét, hogy Ő segített (holott nem).

A másikra pedig csak azt mondanám, hogy ha rajtam múlna az automata dologért nem is adnék semmit. Mert hiszen mit is tesz érte valaki? Megnyom egy gombot. Se előkészület, se felkészülés; csak gombnyomás. Nem is érdekli, hogy lesz-e hatása a gombnyomásnak, csak nyom. Sőt, ha nincs hatása, akkor miért is kap bármit is? A nagy büdös semmiért?

- - - Updated - - -

[...]Azt nem tartom akkora hibának, hogy akkor is lehet támogatni, ha már minden kész van a városban. Hiszen a segítőnek így lehetősége van ebben az esetben is a kemény 20 aranyra meg gondolom a térképrészletre is.
[...]
Volt különben szó róla egy másik topikban, hogy tervezik fejleszteni a motiválásért/takarításért járó jutalmat. Esetleg el tudnám képzelni, hogy az automata támogatásért maradjon a 20 arany és a rendes látogatásért lehessen jobb jutalmakat kapni.

Esély a térképrészletre (ami egyébként tervrészlet)? Miért? Milyen épületet is takarított, vagy motivált? Semmilyent? Akkor milyen korú tervrészletre is jogosult? Ugye, hogy semmilyenre? Vagyis szerintem az ilyen örüljön a 20 aranyának, meg nyugtassa a lelkiismeretét, hogy Ő segített (holott nem).

A másikra pedig csak azt mondanám, hogy ha rajtam múlna az automata dologért nem is adnék semmit. Mert hiszen mit is tesz érte valaki? Megnyom egy gombot. Se előkészület, se felkészülés; csak gombnyomás. Nem is érdekli, hogy lesz-e hatása a gombnyomásnak, csak nyom. Sőt, ha nincs hatása, akkor miért is kap bármit is? A nagy büdös semmiért?
 

DeletedUser23505

Guest
Lexia, Annyiból mindenképpen hátrányos, hogy a támogató azt hiszi, tett valamit(mert elvileg tehetett is, ha az automata kegyes volt hozzá) A probléma csak annyi, hogy amig Ő ennek a tudatában van, lehet hogy semmit nem csinál napok, hetek óta, mert napi rutin szerint megy körbe, pl. este, ha ráér, a támogatottnál pedig ilyenkor soha nincs mit csinálni. (magasabb korban, egynapos házakkal, és főleg mostanában, elég gyakori eset.) A támogatott pedig azt fogja érezni, kár volt felvenni barátnak XY-t , még auto-takmotra is, amiben megegyeztek, hiszen sosem jön hozzá, mert ezt olvashatja ki az Eseménynaplójából. Fogalma sincs róla, hogy XY naponta támogatja.
Jelenleg a takmot lehetőség egészen addig nem látszik, amig be nem lépsz a támogatni kivánt városba. De ha azért meg kell látogatnod, hogy megnézd, mehet-e az automata takmot, az totál burleszk. :D
Ezért szerintem átgondolandó, hogy a "Támogatás" gomb se Eseménynaplóban, se ikonsoron ne legyen addig aktiv, amig a támogatott be nem gyűjt, ha minden ki van Nála csillagozva. Ha ez nem kivitelezhető, akkor pedig lehessen támogatni, de az valahol legyen tárolva, és a begyűjtés, vagy a 12 óra lejárta után az addig kapott klikkeket azonnal ossza ki az automata amint valami felszabadul, és jelenitse meg az Eseménynaplóban. Mert addig, ezzel a módszerrel, kétséges, hogy történik-e egyáltalán bármi is a támogatott városban. Ha minden marad igy, akkor a "támogatás" gombot át kell irni "lutri"-ra, az legalább helytálló, nem megtévesztő, sőt, nem is hasonlit a támadás szóra. :D

Olvastam az ötletek között, hogy legyen megosztva a támogatás gomb az Eseménynaplóban. Én azt is jó megoldásnak tartanám, ha hasonlóan a chat ablakhoz, az Eseménynaplóban is aktivvá válna a név, ha ráviszed a nyilat, és felugró ablakból lenne a "Látogatás, Meghivás céhbe, üzenet irása" Igy manuálisan is mehetne, Eseménynaplóból, aki akar.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Igen, Vanek úr, teljesen igazad van, tervrészlet! (Nem is értem hogy írhattam térképnek, biztos öregszem.:))
Ez egyébként csak egy feltevés részemről, hogy járhat fullos város támogatása esetén. Bizonyítékként kéne találnom egy fullos várost, támogatni automatán és kapni egy részletet. Ez eddig nem történt meg.
De miért ne járhatna? (Mondjuk nem tudom, milyen rendszer alapján, melyik korból oszthatja a gép ilyenkor.) Tehet róla a támogató, hogy elfogytak a támogatható épületek? Üljön órákat a gép előtt és várja, hogy valami újra motiválható, takarítható legyen? A jó szándék is értékelhető, szerintem. Miért sajnálod tőle, ha esetleg nyer egy tervrajzrészletet így is, mennyiben érint ez téged hátrányosan?

Tattusz, az az eset, hogy valaki napi rutin szerint megy körbe, és bizonyos barátoknál, céhtagoknál rendszeresen nem tud mit csinálni és így nem jelenik meg a neve a naplóban, s ezáltal haszontalannak minősül, esetleg törlik is, korábban is előfordulhatott. Tény, hogy most ez a játékos tévesen azt hiheti, támogatja barátait, céhtársait, ebben igazad van, jó lenne ha valahogy ezek a támogatások is naplózva lennének.

Mindent összevetve, én továbbra is nagyon örülök ennek az új funkciónak. Épp most léptem be Arvahallra, a házaktól kezdve a termelőkön át az utolsó gazig minden csillagos, ez a helyzet a korábbi rendszerben soha nem állt fenn. Igazából nem is fogom az eseménynaplót bogarászni, van-e olyan elvetemült barátom, aki ebben nem vett részt, ha meg valaki felesleges támogatással tervrajzot nyert a városomból, hát legyen vele ő is boldog, én nem sajnálom tőle.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
De miért ne járhatna? (Mondjuk nem tudom, milyen rendszer alapján, melyik korból oszthatja a gép ilyenkor.) Tehet róla a támogató, hogy elfogytak a támogatható épületek? Üljön órákat a gép előtt és várja, hogy valami újra motiválható, takarítható legyen? A jó szándék is értékelhető, szerintem. Miért sajnálod tőle, ha esetleg nyer egy tervrajzrészletet így is, mennyiben érint ez téged hátrányosan?[...]

Már miért járna? Segített valakinek? Nem. Ha arra sem volt képes, hogy megnézze, lesz-e hatása a "segítség"-ének, akkor így járt. A részleteket meg mindig olyan korú épület után kapja, amilyent takarított/motivált (bronzkori épület után bronzkori nevezetes tervrészlet járhat; ipari koriért ipari kori; ...). Ha nem csinált semmit, akkor nem kap. Ha kőkorit takarít/motivál, akkor sem kap semmit (mivel nincs kőkori nevezetes sem). Ennyi.
Ja, és nem sajnálom senkitől; de akkor meg adjanak a belépésért is tervrészletet; ha kinyír valaki egy egységet, akkor azért is járjon; ha írsz egy levelet, akkor azért is; sőt, ha beszedem a cuccokat, akkor is kérek érte; ... Vagyis ismét csak megkérdezem: miért járna a semmiért (egy gomb megnyomásáért, ami semmi eredményt nem hoz azon kívül, hogy az illetőnél 24 óráig nem fog tudni semmit csinálni) bármi is? A 'plusz' ajándékot azért kapod, mert tettél valamit a másikért - ha nem teszel érte semmit, akkor ne járjon semmi (vagy akkor meg minden egyes cselekedetért a játékban lehessen kapni; hiszen mi különbség van a fenti és például a között, hogy én valaki piaci ajánlatát leszedem, és ezzel segítem? csak annyi, hogy a piacos ajánlatának leszedésével én tényleg segítettem őt, míg Te a gombnyomásoddal semmit nem tettél érte).
 

DeletedUser23561

Guest
Már miért járna? De miért ne járhatna?
Játszhatjuk ezt órákon át az unalomig, csak éppen semmi értelme, pláne, hogy egy bizonyítatlan feltevésről van szó.

Ami lényeges, hogy eddig bizonyos városokban nem lehetett motiválni,takarítani, mert már minden művelet el volt végezve. Így ezekből a városokból nem járt semmilyen jutalom, hacsak nem voltam olyan türelmes és szerencsés, hogy órákkal később mégis találjak ott valami munkát. Most minden szomszéd, céhtag és barát támogatásával garantáltan lehet 20 aranyat szerezni. Még emlékszem, kicsi szinten ez azért elég komoly segítséget jelentett!
Lehetséges, hogy járhat tervrajz is, (esetleg, mivel épülettámogatás nem történt, teljesen véletlenszerű korból, mint amikor küldetésből tervrajzot kapunk) ha így van, akkor a nagyobbak számára is van értelme naponta mindenkit végigtámogatni.
Tehát az új rendszer szerint garantáltan több esély van aranyat gyűjteni és esetlegesen több esély van a tervrajzra is, szerintem ez nem rossz dolog. Ha pár támogatás fölöslegbe megy, mert már minden kész, hát istenem. Őszintén, az automata mot/tak előtt vajon hányan mondhatták el magukról, hogy minden csillog a városukban?

(Ha igazam van, a te esélyed is nő a tervrajzra Vanek úr, ha egy fullos várost automatán támogatsz. Persze, ha neked az a szimpatikusabb, várhatsz is inkább, hátha később lesz esélyed a kívánt épületet motiválni/takarítani, biztos senki nem fogja ezt felróni neked.)

OFF
Piaci ajánlatokat te csak azért szedsz le, hogy segíts valakit? Azért még véletlenül se, mert esetleg szükséged van a cseretermékre?:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Már miért járna? De miért ne járhatna?
Játszhatjuk ezt órákon át az unalomig, csak éppen semmi értelme, pláne, hogy egy bizonyítatlan feltevésről van szó.

Ami lényeges, hogy eddig bizonyos városokban nem lehetett motiválni,takarítani, mert már minden művelet el volt végezve. Így ezekből a városokból nem járt semmilyen jutalom, hacsak nem voltam olyan türelmes és szerencsés, hogy órákkal később mégis találjak ott valami munkát. Most minden szomszéd, céhtag és barát támogatásával garantáltan lehet 20 aranyat szerezni. Még emlékszem, kicsi szinten ez azért elég komoly segítséget jelentett!
Lehetséges, hogy járhat tervrajz is, (esetleg, mivel épülettámogatás nem történt, teljesen véletlenszerű korból, mint amikor küldetésből tervrajzot kapunk) ha így van, akkor a nagyobbak számára is van értelme naponta mindenkit végigtámogatni.
Tehát az új rendszer szerint garantáltan több esély van aranyat gyűjteni és esetlegesen több esély van a tervrajzra is, szerintem ez nem rossz dolog. Ha pár támogatás fölöslegbe megy, mert már minden kész, hát istenem. Őszintén, az automata mot/tak előtt vajon hányan mondhatták el magukról, hogy minden csillog a városukban?

(Ha igazam van, a te esélyed is nő a tervrajzra Vanek úr, ha egy fullos várost automatán támogatsz. Persze, ha neked az a szimpatikusabb, várhatsz is inkább, hátha később lesz esélyed a kívánt épületet motiválni/takarítani, biztos senki nem fogja ezt felróni neked.)

OFF
Piaci ajánlatokat te csak azért szedsz le, hogy segíts valakit? Azért még véletlenül se, mert esetleg szükséged van a cseretermékre?:D

1. Én megindokoltam, hogy logikailag miért nem jár (illetve hogy miért nem adnám a 20 aranyat sem). Te csak ráírtad, hogy jár és kész. Így tényleg püfölhetjük a zsákot; de ha nem érted meg, hogy miért jár és miért nem tervrajz; illetve hogy miért írtam, hogy ennyi erővel bármilyen kattintásra lehetne adni tervrajzot; akkor tényleg feleslegesen tépjük a szánk.
2. Visszakérdezek: Te csupa jószándékból nyomogatod a 'Támogatás' gombot? Ugye, hogy nem (sőt, többen vannak, akik ezt nem ezért tették - még van olyan téma is, ahol az ezért kapott jutalmat még növelni is akarták)? Én sem kifejezetten ezért teszem a piaci ajánlat megvásárlását - éppen e miatt lehet tökéletes párhuzamot vonni köztük. Vagyis ha egyikre adnak 20 aranyat meg tervrajzokat; akkor adjanak a másikra is; hiszen (a végeredmény szellemiségét tekintve) semmi különbség nincs köztük. (Ezért is írtam az 1-ben hogy nem érted a lényegét annak, amit leírtam.)
3. Mint említettem: többféle játékstílus van. Van az, amelyik csak annyi boldogságot adó épületet épít, hogy ha minden ki van takarítva, akkor megvan a 120%; illetve van a másik, aki nem akar függni senkitől (főképp nem a szerencsétől), ezért annyi kulturális épületet épít, hogy ha nincs takarítás, akkor is mindig megvan a 120%, és bármikor tud menni harcolni, bármikor tud betakarítani. (Sőt: vannak olyanok, akik csak és kizárólag 24 órás termeléseket végeznek 24 órás házakkal; illetve vannak olyanok, akik meg 1 órásra építenek. De említhetném, hogy a magasabb korokban jóval kevesebb épületet tudsz lerakni; így magasabb korokban kevesebb 'segítő' is elég; de alacsonyabb korokban meg pont hogy nem.) Attól, hogy az egyiket előnyben részesítettük, attól még egy új funkció nem lesz 'működő'. Pont erre jó analógia, hogy ha a támadókan kedvezünk egy-egy új döntéssel, funkcióval, akkor viszont a védőket hátrányosan fogja sújtani ez - jó lesz az új funkció? A támadóknak mindenképp, és örvendezni fognak, hogy most milyen jó is lett, mert ... Viszont ettől még nem lett "működő" és "jó", mert hiszen a védőknek meg ez a lehető legrosszabb. És ezt (is) kellene megérteni. Hogy több fajta ember játszik, és ha az egyiknek jelentős előnyöket adunk, akkor attól még a másik fajta meg jelentős hátrányokat kap. Persze lehet azzal jönni, hogy "nekünk ez így jó, ti meg szokjátok meg"; csak elvileg ez a játék nem erről szólt (eddig) - hanem megpróbáltak kompromisszumos megoldásokat hozni, hogy mindenkinek jó legyen (vagy legalábbis ne legyen senkinek túl rossz). Itt most tulajdonképpen megöltek egy játékstílust (illetve elmondhatjuk, hogy ellehetetlenítették a dekorokat; amiknek innentől szinte semmi szerepük nem lesz (mondjuk eddig sem sok volt; de most már...)).
 

DeletedUser23561

Guest
Vanek úr, nem akartam logikailag indokolni semmit, csak találgattam, hogy működik a jutalmazás GYAKORLATILAG.
De ha nagyon szeretnéd, hát tessék:
Az új támogató funkció bevezetésével olyan szinten nőtt meg a motiválások és takarítások száma, hogy sok város egyszerűen már nem ad munkát annyi céhtársnak, szomszédnak, barátnak, mint régebben. Eddig, ha végigmentél 80 céhtársadon, legalább 70-nek a városában tudtál mit csinálni, most, ha szerencsétlen időpontot fogsz ki, lehet, hogy csak 50-ben tudsz valami hasznosat tenni. Vagyis régen volt 70 esélyed tervrajzot szerezni céhtársaid városából, most meg csak 50 lenne. Szerinted logikus, hogy egy funkció bevezetésével, ami a motiválást, takarítást hivatott népszerűsíteni és felgyorsítani, egyidejűleg csökkenjen az esély a tervrajzgyűjtésre? (Ami a motiválás/takarítás egyetlen igazi célja, mert elenyésző lehet azok száma, akiket pusztán a segítségnyújtás hajt és legkésőbb a késő középkortól aligha akad játékos, akit a 20 arany lázba hozna, beleértve engem is, ezt jól gondoltad.)
Lehet, hogy abban igazad van, hogy ha a nagy semmiben landoló támogatásokkal tervrajzot lehet szerezni, akkor járhatna másért is, de pillanatnyilag olyan a játék, hogy mot/tak-ért (ennek szándékáért?) jár és szerintem ez mostanában nem is fog változni.

Tény, hogy a sok dekoráció építése pillanatnyilag hátrányos és ezen lehetne finomítani. De most egészen őszintén, alapjaiban megrengeti a játékstílust és tönkreteszi a játékélményt ha elbontasz 15 ruhaszárító kötelet és építesz helyette egy szalont vagy emelsz 1 szintet a Hagia Sophián?


---------Update---------

Annyira bosszant, hogy itt vitatkotunk egy jelenségről, ami nem is biztos hogy létezik, hogy írtam most a Supportnak, árulják el, szerezhető-e tervrajz olyan városból, ahol már nincs motiválni/takarítani való, ha automatán támogatom. Kíváncsian várom a választ.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2883

Guest
Eftások!
Megy itt a cacicsócsa a támogatás-gomb körül, miközben sokkal súlyosabb, a játékélményt alapjaiban romboló hiba is van.
A HW-BOOST.
Továbra is "él" az átlátszó felugró ablak. Sikerült is igy eladnom egy épületet és némi utat.
A fogd és húzd begyűjtés sokkal lassabb lett azóta, mintha egyenként klaffogtatnám végig a termelőket, házakat.
A termelők státuszát jelző ládácska vagy félhold sok esetben jóval messzebb kerül, mint azt eredetileg megszoktuk.
Mindent begyűjtöttem, mégis bal oldalt még percekig kinn van a láda ikon.
A képernyőkép elhúzása is baromira bugos. Lenyomom az egérgombot húzáshoz, várok 5-6 másodpercet, majd elkezdem húzni az egeret. A fél képernyőn áthaladva kezdi csak el a kép húzását, mintegy 2-3 alap-kockányira. Mikor elengedem a gombot, felugrik egy ablak, hogy tényleg meg akarom szakitani a termelést? (átlátszóság)
Az egér scroll-görgőjével nem lehet nagyitani-kicsinyiteni a város képét. HW-BOOST előtt lehetett.
A legsúlyosabb viszont az, hogy szinte minden más alkalmazást (nem webest is!!!) agyonver. Zombit csinál a gépből. Hiába lépek ki a játékból, valami szemét a memóriában marad, és csak restarttal lehet kilőni.
Köszönjük "ájnnogémz"!
 

DeletedUser23561

Guest
Vanek úr, úgy van, ahogy gondoltam. Support szerint lehet tervrajzot szerezni automata támogatással, akkor is, ha egyébként már nincs támogatható épület. Én örülök ennek, ha akarsz, te mérgelődj rajta tovább.

Mindent begyűjtöttem, mégis bal oldalt még percekig kinn van a láda ikon

Ezzel én is találkoztam, csak újraindítás után tűnik el.
 

DeletedUser23755

Guest
Érdekes, hogy még mindig az auto tak/mot "borzalmain" megy a vita, annak ellenére, hogy szerintem (és mint a kibeszélő kezdetekor említettem is) nem egy rossz fejlesztés, ugyanis szinte nincs olyan alkalom, hogy ne volna közel minden épület csillagos. Nos, aki ezt zokon veszi... Arra azt tudom mondani, hogy az élő fába is képes volna belekötni, sehogy nem felel meg semmi :p
Ez elég nagy baj...

Én még mindig a gyorsításon vagyok kiakadva... Tele hibával, játszhatatlan, rengeteg időbe telik még begyűjteni IS!!! És akkor még csak meg se említem, hogy auto motizgatás ide vagy oda, egyszerűen nem tudok látogatni pár embernél többet egyszerre, mert ledob, lefagy, összeomlik a flash, ó és szerencsétlen win-ről már ne is beszéljek... Meg se tudnám mondani, mikor láttam utoljára "kék halált" az 1.40 előtt :( A céhes feladatokat se tudom maradéktalanul ellátni, ami egy kínzással is felér. Kit érdekel, hogy nem jó helyre motizott? Majd a másik 40 megoldja... Az már jobban foglalkoztat, hogy többször be se tudok lépni, nemhogy még azzal töltsem az időt, hogy meglessem gonoszkás mosollyal az arcomon az eseménynaplót, hogy "na ma vajon ki kefélgetett szobrot automatán"?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent