1.40 - kibeszélő fórum

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Újra csak gratulálok. Sikerül elérni, hogy amíg eddig bejártak hozzám az emberek, és azt tették, ami nekem jó; mostantól az 'automata' majd olyant tesz, ami nekem nem jó.

Egyébként várom a következő 'automata' módot, ahol már az építkezést is automatán végzi a gép; sőt, az automata TAK/MOT-ot is automatán csinálja (végigmegy minden baráton - nehogy véletlenül kattintanom kelljen). Sőt, jöhetne az automata fosztogató rendszer is; és az automata GvG-s mód is, ahol beállítom, hogy mikor támadjon és mivel; aztán már csak a megnyert szektor automatán feltöltéséhez kell egy újabb beállítási lehetőség. Meg kell egy automata Forge-pont elköltési lehetőség is: beállítom, mikor mennyit és hová költsön. Aztán már elég, ha egyszer belép valaki, és minden automatán menni fog. Csak akkor nem értem, minek a játék...
 

DeletedUser22490

Guest
A rakéta mikor lesz javítva??!? Nem az volt a baj, hogy a "mirv" nem sebzett meg 4 egységet, hanem, hogy teljesen használhatatlan az egész!
Az lenne a javaslatom, hogy vagy legyen atomtöltete (vagyis drasztikusan emeljék meg a támadását, ne lehessen előle erdőben elbújni, és több támadási bónuszt adjon könnyű egység ellen is), vagy hagyják így, de maradjon a harctéren támadás után.
 

DeletedUser3689

Guest
Szia!
Lehet neked atomerőmű géped van, de nekem nem. Én egy 2 éves Dell 12"-s laptopon (Win7, i5-s, 2.53gh, 3gb ram, 32bit) játszom, amihez egy 200/100 digi net van. Lehet a ráégetett videokártya miatt, vagy mert már újra kellene húzni, olyan lassú a játék, hogy nem voltam a szomszédoknál hetek óta se támadni, se más miatt. egyszerűen nincs rá energiám.
Ezzel a fejlesztéssel ez a probléma NAGYON jól lett orvosolva!!!!!!!! KÖSZÖNÖM!!!!!!
Ráadásul ha úton vagyok, Puffin browzer - el android felületről wifi-n egy autópálya parkolóban is tudok motizni, mert most nem, meg sem próbálom, mert esélytelen...

Tudod van akinek van ideje, és mindenkit támad, mindenkit motivál, de van akinek nincs... Te az előbbi , én az utóbbi vagyok.
 

DeletedUser22884

Guest
Nagyon sok felhasználónak problémát okozott a más városokba történő belépés, ezért egy régóta várt funkciót raktak a játékba az "automata" támogatás személyében. Ezt természetesen nem kötelező használni.
Nyilván nem a három korszakkal ezelőtti dekorációd lesz takarítva, hiszen ahogy olvastad is, mindig a legutolsó korból történik majd a támogatás. Mellesleg tapasztalatom szerint a játékosok elég gyakran (véletlenül vagy készakarva) takarítanak egy 1x1-es dekorációt annak ellenére, hogy az ember kifejezetten motiválást kért.

Az általad felvázolt jövőkép pedig elég abszurd. Értem, hogy nem tetszik az újítás, és minden jogod meg van a nemtetszésed kifejezésére, de azért ne gondoljuk már, hogy ilyet csinálnának a fejlesztők.

A felhasználók mindig két táborra szakadnak, egyik felhasználó mindig többet akar magának, másik mindig kevesebbet a többinek. Egyik naponta több órát foglalkozik a játékkal, másiknak még talán fél órája sincs. Egyiknek csúcsszámítógépe és internetkapcsolata van, másiknak nincs. A fejlesztők próbálják a felhasználókat közelebb hozni, legalábbis ez a személyes meglátásom.
 

Vanek ur

Aktív tag
Szia!
Lehet neked atomerőmű géped van, de nekem nem. Én egy 2 éves Dell 12"-s laptopon (Win7, i5-s, 2.53gh, 3gb ram, 32bit) játszom, amihez egy 200/100 digi net van. Lehet a ráégetett videokártya miatt, vagy mert már újra kellene húzni, olyan lassú a játék, hogy nem voltam a szomszédoknál hetek óta se támadni, se más miatt. egyszerűen nincs rá energiám.
Ezzel a fejlesztéssel ez a probléma NAGYON jól lett orvosolva!!!!!!!! KÖSZÖNÖM!!!!!!
Ráadásul ha úton vagyok, Puffin browzer - el android felületről wifi-n egy autópálya parkolóban is tudok motizni, mert most nem, meg sem próbálom, mert esélytelen...

Tudod van akinek van ideje, és mindenkit támad, mindenkit motivál, de van akinek nincs... Te az előbbi , én az utóbbi vagyok.

Aha. Teljesen erőmű a gépem. Egy csúcsminőségű 3800+-os Athlon 64-es processzorom van (~10 éves), hozzá a jövőbemutató DDR (nem, nem DDR3, vagy DDR2 - ez a DDR, ami a számozástanból még kimaradt, de hívhatjuk DDR1-nek) memória, és a több száz évig csúcsminőségű teljesítményre képes GeForce 7300GT VGA teszi fel a koronát a gépemre. Ja, nekem még a Win7 sincs fent, mert az én Windows XP-m csúcsminőségű oprendszer (talán nem említem, hogy hány éves, mert már a garanciapapírjai is valahol a lomok között van a padláson)...

Vagyis a szarkazmust félretéve azt kell hogy mondjam, hogy a Te géped sokkal (nem túlzok: tényleg sokkal) jobb, mint az enyém. Ha nagyon nem megy, akkor először is kapcsold ki a videogyorsítást (nekem is akkor lassul be jelentősen, ha az be van kapcsolva) - vagy ha nincs bekapcsolva, akkor meg adj neki egy esélyt, hátha az i5 GPU-ja segít. Ha ezután sem, akkor ott viszont valami más lesz a gond.

Azon kívül ez a fejlesztés nem oldja meg a problémádat. Csak úgy tűnik, hogy igen; hiszen ha valaki motiválást kér, és dekor takarítást kap; annak nem szoktak örülni (egyes emberek sorozatos ilyen jelenségekkor szoktak törölni a barátlistáról is). Sőt, ugyanez igaz lesz nálad is: vagyis ha nálad is ilyen módon mennek majd 'segíteni', akkor majd Te is megtapasztalod, hogy milyen az, amikor nem azt kapsz, mint amit kérsz, vagy szeretnél.

És a végére: nekem sincs időm mindenkit támadni, és mindenkit motiválni. Sőt! Támadni is csak a térképen támadok; illetve azokat, akik engem támadnak (elég kevesen vannak - havonta 1-1 ember próbálkozik). Motiválni is csak a 35 fős céhemet, és a ~80 fős barátlistámat szoktam (illetve aki hozzám jár gyakrabban a szomszédok közül - 4-5 fő). Őket sem naponta, mert ha nappalos vagyok, akkor este 8 körül hazaérve nem nagyon van se kedvem, se energiám mindenkin végigmenni. Vagyis erősen félrelőttél, amikor bekategorizáltál (akár gép-, akár szabadidő-, és akár játékfelfogásügyileg). Csak egyszerűen gondolkodom, és megnézem az érem mindkét oldalát (sőt, a szélét is, hiszen 3 dimenziós).
 

Vanek ur

Aktív tag
Nagyon sok felhasználónak problémát okozott a más városokba történő belépés, ezért egy régóta várt funkciót raktak a játékba az "automata" támogatás személyében. Ezt természetesen nem kötelező használni.
Nyilván nem a három korszakkal ezelőtti dekorációd lesz takarítva, hiszen ahogy olvastad is, mindig a legutolsó korból történik majd a támogatás. Mellesleg tapasztalatom szerint a játékosok elég gyakran (véletlenül vagy készakarva) takarítanak egy 1x1-es dekorációt annak ellenére, hogy az ember kifejezetten motiválást kért.

Az általad felvázolt jövőkép pedig elég abszurd. Értem, hogy nem tetszik az újítás, és minden jogod meg van a nemtetszésed kifejezésére, de azért ne gondoljuk már, hogy ilyet csinálnának a fejlesztők.

A felhasználók mindig két táborra szakadnak, egyik felhasználó mindig többet akar magának, másik mindig kevesebbet a többinek. Egyik naponta több órát foglalkozik a játékkal, másiknak még talán fél órája sincs. Egyiknek csúcsszámítógépe és internetkapcsolata van, másiknak nincs. A fejlesztők próbálják a felhasználókat közelebb hozni, legalábbis ez a személyes meglátásom.

Izé. Nagyon sok felhasználónak problémát okoz a városa megvédése (mert magasabb kori szomszédai vannak; vagy csak mert a szomszédainak véletlenül összejött a harci nevezetes tervrajza, míg neki meg nem). Ugyanígy rengeteg ember nem tud naponta többször belépni, így a 10 FP-os tároló kevés. Megoldás? Nincs. És még kis millió gondot fel lehet hozni, amit sok embernek nem megy - csak az a baj, hogy ezek segítésével mindig elveszik valami a játékból (hiszen ami az egyik embernek fehér, az a másiknak fekete). Be lehet tenni az automata csatát, mert vannak, akik 'nem érnek rá' annyit harcolni. Be lehet tenni az automata segítőt, mert 'nincs idejük' végigmenni mindenkin (vagy egyéb okok miatt 'nem tudnak belépni'). De ezzel mindig kivesztek egy ízt az egészből. Ezzel mindig kevesebb lesz a játék. Pont azért volt jó, mert ennyire többrétegű volt; most meg a vízióm leírásával (szándékosan sarkítva) megpróbáltam megmutatni, hogy egy jó gyümölcssalátában nem csak 1-2 fajta gyümölcs van - hanem többfajta. De úgy tűnik, Nektek nem. Nektek az a jó, ha mindent automatizáltok (aztán majd újabb okok jönnek elő a "szidjuk az MI-t" témakörben); mert akkor még az 5 éves Kis Pistike is be tud lépni, és tud játszani. És ne hidd azt, hogy itt megállnak. A játék elején még semmi sem volt automata. Aztán jött az automata támadás. Most az automata TAK/MOT. Pár hét vagy hónap múlva meg egy újabb automatizmus, mert néhány ember meg azt nem tudja megtenni. És így tovább.
Az meg, hogy próbálják közelebb hozni a végleteket a fejlesztők megcsinálhatnák úgy is, hogy a kódokat javítják, optimalizálják; és nem a játékot butítják le. Mint említettem: nekem aztán tényleg nincs egy erőmű gépem; és mégis megy rajta a játék (úgy, hogy a HDD-m a rendszer alatt már szinte halott (a HD Sentinel 20%-osra írja, és egyszerűen 'hibás' HDD_nek jelöli); és újraindításkor rendszeresen kék képernyő fogad - és csak sokadik újraindításra indul a rendszer). Pedig nálam is sokszor lefagy (sőt, mostanában nem hogy lefagyna, hanem csak egy idő után nem jelenít meg más játékosok faluiból semmit, csak egy fekete képernyőt - többször kell újraindítani a játékot, mire egyáltalán a flash összeomlik, és újra 'normális' lesz), és néha nehézkes is a használata (a GvG térképen diavetítés az egész; szinte 1-2 másodpercenként lép 1-1 kockát a kép; alig tudom megtalálni a területeinket); de megy. És mindig próbálkozom... ...egészen addig, amíg valaki el nem veszi a kedvemet a játéktól. Egyszer már több, mint egy évre abbahagytam. Ha most újra abbahagyom, akkor biztosan végleges lesz (nincs harmadik esély). És az ilyen frissítésekkel egyre közelít a következő 'most már nekem ez túl sok' pillanata, mert azt látom, hogy nem jobbá teszik a játékot, hanem rombolják.

Szerkesztés: Még egy gondolat az automata működéséhez: Te mit motiválnál?
- Gazdaság vagy sörfőzde (sőt: vitorlakészítő)? Mert én az előbbit, az automata az utóbbit.
- Suszterműhely vagy alkimista? Én most is az előbbit, az automata az utóbbit.
- Dohányültetvény vagy fegyverkovács (vagy akár vegyi üzem)? Én szintén az előbbit, míg az automata az utóbbit.
Ugyanezt a kérdést feltehetném korábbi korú speciális épületre (például: vándorcirkusz kontra rendőrség) is akár 1, de akár 2 vagy 3 korral lejjebb lévő épületre; és a válaszok eltérőek lesznek az automatával - hiszen nem mindig a legújabb korú épület az, amit érdemes takarítani, vagy motiválni. Vagyis ennyit az automata működéséről.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser22490

Guest
Azt bírom, hogy kijön egy fejlesztés és már előre fikázzák. Még nem is tudni, hogy fog működni, de már nem tetszik.
Vnek úr: Pontosan leírtad terjedelmes kis leveled végén a lényeget! Valószínűleg így fog működni, és pl. a sokkal jobban termelő gazdaság helyett a vitorlakészítőt, meg fegyverkovácsot fogja motiválni majd a gép. És ez így is van rendjén, mert számomra legalábbis nyilvánvaló, hogy az automata funkciók csupán egy "utolsó lehetőség" megoldások, azok számára akik végképp hülyék, vagy egyáltalán nem tudnak vagy akarnak időt fordítani a játékra. Mindenki tudja, hogy az automata támadás funkció pl. sokkal bénábban oldja meg a csatát mintha te játszanál, és ezért egy magára valamit is adó játékos se használja. Ez az aut. mot/takarításra is igaz lesz majd biztos vagyok benne, aki arra se veszi majd a fáradságot, hogy benézzen a városomba, az se barátnak, se céhtársnak nem jó, és előbb-uróbb ki lesz szórva.
A játék üzemeltetőinek az a célja, hogy minél több időt foglalkozz a játékkal, ezért nem fognak semmi lényegeset automatizálni, vagy ha mégis, azok a funkciók direkt szarul fognak majd működni. Én ettől nem félek.
 

DeletedUser23755

Guest
Volt szerencsém közel 1 hónapig tesztelni az auto tak/mot előnyeit, hátrányait egyaránt béta szerveren. A tapasztalatok alapján van benne jó és rossz egyaránt, így összesítve zúdítom (ó és se mellette, se ellene nem vagyok, nincs csúcs gépem se, de 2-3 órám általában akad játszani):
- az 1x1-esek zöme újabban mindig bosszantóan tiszta volt (megoldottam, tarvágás lett belőle :D )
- újabban a heti 5-6 látogatóból most lett napi!!! 25-30 (ez jónak mondható, pláne, hogy kikerültek az 1x1-esek, és így sok ház és termelő is kap motiválást)
- tudatosabban kezdtem alakítani azt a várost is, és készülhettem rá Arvahallon egyaránt, másik két világ annyira nem izgat, azok csak egy másik városrendezési lehetőséget tesznek lehetővé (talán akinek lesz kis ideje, energiája, nyersanyaga, kidobja a bronz- és vaskori cuccait ipari korban járva XD )
- rájöttem, hogy nem teljesen fedi a valóságot, hogy a korban ugyan nagyobb, de kevesebbet termelő épületet motiválja random üzemben :D
- olyan szinten pluszban van a boldogság, hogy az valami hihetetlen (pedig sose volt szükségem takarításra, így maradt a feltétlenül szükséges mennyiségű kult. épület, és csodák csodájára rengeteg hely lett)

Ez csak pár tapasztalat, de azért annyira nem szörnyű... De engem mindenképp tudatosabb építésre ösztönzött, még ha a leírtak alapján se tudom eldönteni, hogy jó-e vagy nem... (Tudom-tudom, most kapom az áldást érte XD )
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23392

Guest
Megvolt a frissités, de sehol a könnyitett takaritás
 

DeletedUser

Guest
Nagy igazságok vannak abban amit Chaz ír! Éppen ez a lényeg, hogy esetleg egy kicsit gondolkozni is kéne, nem össze-vissza lehányni minden épületet a városban és rájönni, hogy jelenkorban nem olyan nagy buli kovácsokkal termelni... :D
Kismillió város van ami nem is város, inkább erdőség! Meg kell szűntetni a parkosítást és minden gond megoldódik. Ha idegesít, hogy minden dekorod csillog azért nem az MI a hibás (és nem is a többi játékos), hanem Te, hogy nem vagy képes egy hatékonyan működő átgondolt várost létrehozni... :p

Még egy gondolat... Nagyon nagy mértékben megnő a tak/mot hajlandóság ezzel a funkcióval, ezért ha jó a város felépítése, mindenképpen csak nyersz a dolgon, hiszen nagy valószínűséggel minden motizva lesz, tehát semmiképpen nem buksz rajta...

- - - Updated - - -

Megvolt a frissités, de sehol a könnyitett takaritás

Majd egy kicsit később bekapcsolják! Volt már ilyen...
 

DeletedUser23505

Guest
Chaz, szerintem egyáltalán nem, hiszen Te, ellentétben a feltevésekkel, tapasztalatból beszélsz. :)
Szerintem mindenképp hasznos lesz, csak tudatosan kell a boldogságot számolni, aki eddig nem kért takit, át kell, hogy szervezze a várost, de több lakosa lehet, mint eddig volt.

Szerk.: Valami hiba is fellépett az új verzióval, a Nevik információs ablaka össze van csúszva, nem olvasható a begyűjtésig hátra lévő idő.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Mivel nem talaltam meg, hol lehet visszajelzest adni az uj frissitesrol / ami sztem megtortent mert betolteskor mutatja /, ezet ide irok.
A nevezeteseknel az informaciokijezlzes tegnap meg jobban nezett ki. Mai: http://prntscr.com/5cg7xz.
A motivalas segitok gombot en nem talalom, a szomszedok ugyanugy neznek ki a listan mint eddig.
 

DeletedUser3

Guest
Az új támogatás funkciót egy nem várt esemény miatt a mai napon sajnos nem tudjuk bekapcsolni. Remélhetőleg holnap már menni fog!
 

DeletedUser23544

Guest
Üdv!

A Hardweres gyorsítás most lett bekapcsolva véglegesen?

A lehetőséget a ki és bekapcsolásához kérném, kérnénk vissza, mivel így teljesen játszhatatlanná válik a játék.

Miért nem volt jó a lehetőséget meghagyni, hogy akarjuk-e használni vagy sem?

Köszönettel: Lordzol
 

DeletedUser24259

Guest
Csatlakozom az előttem szólóhoz, már a supportnak is írtam ez ügyben. A korábbi hozzászólásokat visszaolvasva egyértelművé vált számomra, hogy az itt megszólalók közül többeknek volt gondja a sebességgel (kinek ezért, kinek azért).

Szerintem az új támogatás gomb is leginkább a játékot kívánja gyorsítani. Hiszen így nem kell betölteni minden egyes céhtárs/barát/szomszéd városát, hanem kívülről is lehet segíteni. Nyilván ezért kell az automata, és ez valóban egyeseknek jó lesz, másoknak viszont rossz.

Megjegyzem, hasonlót már régen akartam javasolni a játék egy másik pontján. Ott, ahol azokat a nevezetes épületeket lehet kiválasztani, amelyekben már van elhelyezve forge pontunk. Sajnos itt is minden egyes alkalommal betölti a teljes várost, pedig elég lenne csak az adott nevezetes épületet betölteni. Esetleg lehetne az ilyenkor feljövő ablakon egy gomb, ami a városba visz. De ha nem akarok oda menni, csak a nevezetesbe belépni, ahhoz nem kell a várost betölteni.

A támogatás gomb valóban nem veszi figyelembe a támogatott játékos igényeit. Hacsak nem írnak bele a fejlesztők a játékba egy kívánságlistát, amelyet mindenki a saját városában beállíthat, és a támogatás gomb ezen menne végig. Ugyanakkor nem gondolom, hogy kitolás lenne. A régi rendszerben is sokan vannak, akik véletlenül sem azt motiválják/takarítják, amit kérünk. Lehet, hogy nem figyel oda, lehet hogy nem találja meg az adott épületet, lehet hogy a szöveg nem egyértelmű (csak annyit ír, hogy takarítást kér, de valójában csak a nagy épületek takarítására gondolt), lehet hogy a saját érdekeit helyezi előtérbe (bronzkori tervrajzra hajt, és neki fontosabb az egyetlen ottmaradt bronzkori gaz takarítása, mint hogy motiválja a virágzó középkori alapanyag termelő épületedet), és az is lehet, hogy egyszerűen szabotál. Ahogy írtátok, van aki az ilyen barátokat törli a listáról, a szomszédokat meg fosztja. Ezt mindenki szabad döntése alapján teszi: azt is, hogy jár-e motiválni/takarítani, azt is, hogy szankcionálja-e azokat, akik nem vagy nem azt teszik, amit ő kért. Az új gomb megléte után ez az elv nem fog sérülni: továbbra is mindenkinek legetősége lesz fizikailag meglátogatni a környezetét, és akkor eldöntheti, hogy figyelembe veszi-e a látogatott személy kérését. Lesznek, akik az új gombot használják majd, és akiknek ez a fogadó oldalon nem felel meg, továbbra is eldönthetik majd, hogy szanckionálják-e azokat, akik ezáltal nem azt a tevékenységet végzik, ami számukra az optimális lenne...

Egyetlen egy dolog viszont jelentősen sérült (és ez már él!) az új frissítésben. Nevezetesen a hardveres gyorsítás ki/be kapcsolásának lehetősége. Hozzászólásomat azzal kezdtem, hogy a sebesség sokaknál fontos pont a játékban. Egyrészt írtatok erről ebbe a topicba, másrészt maga a sok vitát kiváltó támogatás gomb is - azt gondolom - hasonló célból született. Ugyanakkor eddig megvolt arra a lehetőségünk, hogy a harveres gyorsítást aszerint kapcsoljuk ki vagy be, hogy milyen gépről játszunk. Újabb gépeknél ajánlott bekapcsolni, gyengébb hardveren viszont brutálisan hazavágja a játékot. Nem túlzok: játszhatatlanná teszi azt. Márpedig akinek nagyon lassú a gépe, az nem fog bejárni, nem fogja végiglátogatni a környezetét, lehet hogy még az új gombbal se. Tehát amit esetleg nyertünk az új gombbal a réven, azt elveszítettük a vámon a hardveres gyorsítás kikapcsolásának lehetősége mellett...

Konkrét tapasztalatból beszélek, hiszen jelenleg nekem is egy elavult gépem van. A frissítést azonnal észrevettem, hiszen bejelentkezés után a játék gyakorlatilag használhatatlanul lelassult. Rögtön mentem a beállítások gombra, és nem találtam olyan lehetőséget, amely korábban még ott volt: hardveres gyorsítás bekapcsolása, mellette pipa - a pipát korábban csak ki kellett vennem, és már ment is a játék, mint a villám. Nekem a B szerveren van karakterem, de nemrég csináltam egyet a C-re is, mert megtetszett ez a játék. Most először fordult elő, hogy a C-n (ahol még nagyon kicsi a városom) nem látogattam végig a szomszédaimat takarítani, motiválni vagy épp támadni :D Ezzel a tempóval ugyanis nem vállalom. Akkor most döntsétek el, hogy a sebesség okoz-e nagyobb problémát, vagy az új gomb. Az új gomb, ha végre elérhető lesz, döntési szabadságot ad arra nézve, hogy azt nyomom meg a környezetemnél, vagy ténylegesen meglátogatom, hogy azt tehessem, ami neki a legjobb. De ha nem is azt motiválom, amit szeretne, valamit akkor is kap. Ha ez neki nem megfelelő, döntési szabadsága van a tekintetben, hogy szankcionál-e ezért engem valahogyan (törlés a barátlistáról, fosztás). A hardveres gyorsítás ki/be kapcsolási lehetőségének megszüntetésével épp a korábban meglévő döntési szabadságtól fosztottak meg. És ez hátrányosan érint mindenkit, aki egy bizonyos szint alatti hardverrel játszik.

Megjegyzem, a böngészőben is van lehetőség ki/be kapcsolni a hardveres gyorsítást. Ha csak annyit tennének meg a fejlesztők, hogy a böngésző beállítását átveszik, és nem erőszakolják ránk a saját beállításukat, azzal már meg is oldódna ez a probléma...
 

DeletedUser21972

Guest
Nekem nem elavult a gépem, hanem elég jó, de a frissítés óta megbuggyant a játék nem lelassult, hanem egyszerűen megkattant...
Belépek a városomba és sorba dobálja be az ablakokat olyanokat amiket meg sem nyitottam még, pl. nevezetes épületeket nyit meg a világtérképet...begyűjtenék de nem tudok, mert 4-5 épület után lefagy, frissítés ,begyűjtés.....elindítanám a termelést, de lefagy, újabb frissítés....ránéznék a piacra de lefagy...szóval katasztrofális lett:(
 

DeletedUser24259

Guest
Ilyen hibajelenség nálam is volt, de azt a lassulásnak tudtam be... Hiszen amíg fagy az oldal, lehet hogy akaratlanul is rákattintottam valamire, és azért dobta fel az ablakot... Ezért ezt küön nem is említettem, de ezek szerint nemcsak a lassulás a gond a frissítéssel.

Kérjük vissza a régi verziót! :)
 

DeletedUser21972

Guest
Ilyen hibajelenség nálam is volt, de azt a lassulásnak tudtam be... Hiszen amíg fagy az oldal, lehet hogy akaratlanul is rákattintottam valamire, és azért dobta fel az ablakot... Ezért ezt küön nem is említettem, de ezek szerint nemcsak a lassulás a gond a frissítéssel.

Kérjük vissza a régi verziót! :)


Csakhogy én nem kattintottam semmire, belépés után azonnal elkezdte a Kapitoliumot és a Hagiat nyitogatni...bezárogattam akkor meg kinyitotta a világtérképet:(

Igen, igen kérjük vissza a régi verziót amivel játszani is lehet!:)
 

DeletedUser23755

Guest
Hát, a megosztott véleménynek örvendő automatikát ugyan nem, de a szeretetcsomagot megkaptuk hardveres gyorsítás becenéven... Ha már kibeszélő, szót ejtenék (én is) a nem kevés problémáról, amit ez eredményezett... A csapatomból többen kínok közepette tudnak egyáltalán belépni is; ha ne adj isten GvG térkép látogatására kerül a sor (ez mondjuk nálam is van), na arra nincsenek, csak 4 csillagos szavak; a csata közben az egységek nem kicsit rossz helyen vannak; mint már itt is említették előttem szólók, a nevezeteseknél nem látszik, mennyi idő van még vissza; a fejlettebb városokat egyszerűen be se tölti csak mintegy 5-10 perc után... És még sorolhatnám pár A4 terjedelemmel :(
Jut eszembe, a bétán legalább elviselhető, még ha kegyetlen lassú is, de itt szinte teljesen játszhatatlan a játék...


Egyik naponta több órát foglalkozik a játékkal, másiknak még talán fél órája sincs. Egyiknek csúcsszámítógépe és internetkapcsolata van, másiknak nincs. A fejlesztők próbálják a felhasználókat közelebb hozni, legalábbis ez a személyes meglátásom.


A holnapi javítással nem lehetne visszaállítani opcionálisra a gyorsítást? Vagy a régebbi gépek tulajdonosai írjanak a Télapónak újabb generációs PC-k ügyében? És ezt úgy kérdezem, hogy előzőleg 2 különböző gépen próbáltam ki a játékot a frissítést követően: egy vadi új, "fára mászik, cipőfűzőt köt" gépen, és az enyémen, ami lassan nyugdíjassá válik, de tegnapig még élvezhető játékot biztosított... Előbbin csak kevés hiba, utóbbin... Nos nem is tudok jót mondani rá...

Ha már elvileg a játékosokat szeretnék a fejlesztők összehozni, csökkenteni a technikai felszereltség okozta különbségeket, akkor figyelembe veszik a játékosok zömének kérését...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent