0.20 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3968

Guest
Ez mind szép és jó de bétán már lehet kolosszeumot meg bábeltornyot meg ilyeneket épiteni greats buildings néven,ez nem most jött volna?
én ugy tudtam igen várom egy játékmoderátor válaszát. :confused:
köszi a választ
 

DeletedUser10514

Guest
Ez a csatabónusz a boldogság körül mit akar jelenteni? Több pontot kapok a győzelemért, vagy az egységek lesznek erősebbek?
 

DeletedUser3

Guest
Ez mind szép és jó de bétán már lehet kolosszeumot meg bábeltornyot meg ilyeneket épiteni greats buildings néven,ez nem most jött volna?
én ugy tudtam igen várom egy játékmoderátor válaszát. :confused:
köszi a választ

Az a játék egy külön bekapcsolható része, amely ugyan benne lesz a 0.20-as verzióban de nem lesz aktiválva egyelőre egyik országban sem mivel még folyamatos tesztelés alatt áll. A bekapcsolás pontos ideje egyelőre nem ismert :(
 

DeletedUser

Guest
A raktárról ne is álmodjunk?:(
Az sosem lesz megcsinálva?
 

DeletedUser

Guest
Lassan kialakul ez, bár még messze van a tökéletestől ;-) Jó volna ha lehetne pénzért venni nyersit a piacon. A raktár is nagyon jó lenne, ugye a halowen játéknál láthattuk hogy működik, akkor épp ideje lenne bekapcsolni ;-)
 

DeletedUser10514

Guest
Kimaradt a felsorolásból: mostantól egy oldalsáv van. Ha nincs nem használt gazdasági épület, akkor az a boldogságjelző ablakában látszik.
 

DeletedUser11

Guest
Meg kell mondjam őszintén: Fantasztikus az az ötlet, hogy egy egérhúzogatással fel lehet szedni a dolgokat. Ehhez az ötlethez gratulálok, és sokak nevében köszönöm
 

DeletedUser

Guest
Meg kell mondjam őszintén: Fantasztikus az az ötlet, hogy egy egérhúzogatással fel lehet szedni a dolgokat. Ehhez az ötlethez gratulálok, és sokak nevében köszönöm

Ez nagyon igaz. Még az volna jó, ha nem kéne egyesével minden alapanyag gyártónak beállítani, hogy mennyi időre termeljen, hanem lehetne egyszerre mindnek. Egy idő után nagyon unalmas tud lenni negyed óránként termelést beállítani. (sőt ha ez lenne, akár az 5 percest is be lehetne tenni)
 

DeletedUser11

Guest
Igen, de ez kicsit bonyolultabb. A termelő épületek szerintem meg vannak jól így oldva. De ha van erről valami konkrét ötleted, szívesen meghallgatom.
 

DeletedUser

Guest
Ez nagyon igaz. Még az volna jó, ha nem kéne egyesével minden alapanyag gyártónak beállítani, hogy mennyi időre termeljen, hanem lehetne egyszerre mindnek. Egy idő után nagyon unalmas tud lenni negyed óránként termelést beállítani. (sőt ha ez lenne, akár az 5 percest is be lehetne tenni)

Na ez tuti nem lesz. Ugyanis már van, csak gyémántos. A gyémántos "mindent begyűjt" funkció ugyanis nemcsak beszedi a kész aranyat/nyersanyagot de az álltalad kiválasztott 5 percestől - ... - 2 naposig termelést elis indítja az összes termelőben. Az már más kérdés, hogy az 5 gyémánt még durván sok alkalmanként! egy ilyen kényelmi funkcióért.
 

DeletedUser1698

Guest
Nekem ehhez lenne egy kérdésem:
"Mostantól közvetlenül a főmenüből léphetsz be a céhfórumba."
Akkor lesz valami jelzés is, ha új hsz van, mint pl. a klánháborúban? Mert az nagyon hasznos lenne. :)
 

DeletedUser11

Guest
Szia,

Igen, ha megnyitod a balról a második (Globális) ablakot, a ranglista, és a céhed mellett egy újabb kis zászló lesz, amelyre kattintva egyből a céhfórum nyílik meg. Az ikon akkor is ott lesz, ha még nincs fórum létrehozva, de céhben kell tartózkodnod, hogy láthasd az ikont.
 

DeletedUser4764

Guest
Sziasztok,
lehet nem teljesen felel meg a fórumszabályoknak, de kicsit összevonom a két verziót.....Szép, szép, volt 0.18 most van 0.20 verzió, de én akkor is elégedetlen vagyok, és talán el is vannak az elvárásaim szállva, de másutt épp ezért igénytelenséget érzek..... Tényleg az a legnagyobb probléma, hogy egy kattintással szedjünk adót??? Persze hogy kényelmesebb, de egy nagytáblás tuti társasjátékparti sem lesz attól vacak, hogy a végén fél óra mire összeszedjük a tokeneket....... Még a nyáron kerestem meg DaN-t azzal a kérdéssel, hogy valamilyen formában be lehet-e szállni a fejlesztésbe, de addigra már voltak az Innos designereknek tervei, én meg amúgy is kórházban dekkoltam sajna.
Ami szerintem fontosabb, hiányzik és sajnos a törekvést sem látni az adott irányba. Egy online játékban ennyire kevés csapatjáték.... Az összes "újítást" azonnal becserélném valami céhes alapon történő hadakozásba például, és szerintem nem egyedül érzek így. Nem igaz, hogy valamilyen -ha elsőre elég korlátozott is - formában ne lehetne megoldani. Egyfajta csapatjáték a késői középkor kereskedelmében szükséges csak, de az is mindössze azért, mert a kocajátékosok, a kevesebb idővel rendelkezők illetve akik eddigre már elunták a közös játék hiányát kikopnak, lemaradnak, és kevesen maradunk arra, hogy a szükséges luxuscikkeket előállítsuk magunknak. Reméltem, hogy a gyarmatosítás kora hoz valami TÉNYLEGES ÚJDONSÁGOT. És itt nem arra gondoltam, hogy egyszerűen kitoljuk a techfát vagy arra, hogy most már három NPC adja ugyanazokat a sematikus feladatokat.....Ebből a szempontból hasznos volt a halloweenes bohóckodás -függetlenül attól az abszolút indiferens szemponttól, hogy magyar vagy amerikai, netán nepáli hagyományokból építkezik- , a bolond legalább "üdítően" új dolgokat kért és kellett kicsit gondolkozni.....
Legalább 3-5 típusú kérelem illetve jutalom van csak most a fejemben, aminek eddig nyoma sem volt.
Gyarmatosítás. Ez megjelenhetett volna a játékban, akár egy teljesen új település/képernyő formájában is. Pár kapcsolódó lehetőség: új egységek, más épületek (nem csak formailag és elnevezésben!!), tengeri hadviselés, szállítási opció -akár kalózkodással kiegészítve-, az eddigi építési sémák újragondolása, a meglévő nyersanyagfajták (pénz, alapanyag, luxuscikkek) rendszerének teljes újraértelmezése, ezzel teljesen új távlatok nyitása. Akár mindennek a céh tagjai által KÖZÖSEN kivitelezhető tálalási formában....
A gyarmatosítás korát simán fel lehetett volna osztani érákra, ahogy ez a klasszikus középkorral is megtörtént. Nem baj, ha nem tudunk végigrohanni rajta, a játék ugyanis nem attól lesz jó....
Sorry kicsit hosszú lett (már kétszer el is szállt), ezért be is fejezem.
 

DeletedUser1698

Guest
Szia,

Igen, ha megnyitod a balról a második (Globális) ablakot, a ranglista, és a céhed mellett egy újabb kis zászló lesz, amelyre kattintva egyből a céhfórum nyílik meg. Az ikon akkor is ott lesz, ha még nincs fórum létrehozva, de céhben kell tartózkodnod, hogy láthasd az ikont.

Köszi a választ, legalább tudom honnan lehet elérni. De igaziból arra voltam kíváncsi, hogy jelzi-e ha új hozzászólás van.
 

DeletedUser11

Guest
Sziasztok,
lehet nem teljesen felel meg a fórumszabályoknak, de kicsit összevonom a két verziót.....Szép, szép, volt 0.18 most van 0.20 verzió, de én akkor is elégedetlen vagyok, és talán el is vannak az elvárásaim szállva, de másutt épp ezért igénytelenséget érzek..... Tényleg az a legnagyobb probléma, hogy egy kattintással szedjünk adót??? Persze hogy kényelmesebb, de egy nagytáblás tuti társasjátékparti sem lesz attól vacak, hogy a végén fél óra mire összeszedjük a tokeneket....... Még a nyáron kerestem meg DaN-t azzal a kérdéssel, hogy valamilyen formában be lehet-e szállni a fejlesztésbe, de addigra már voltak az Innos designereknek tervei, én meg amúgy is kórházban dekkoltam sajna.
Ami szerintem fontosabb, hiányzik és sajnos a törekvést sem látni az adott irányba. Egy online játékban ennyire kevés csapatjáték.... Az összes "újítást" azonnal becserélném valami céhes alapon történő hadakozásba például, és szerintem nem egyedül érzek így. Nem igaz, hogy valamilyen -ha elsőre elég korlátozott is - formában ne lehetne megoldani. Egyfajta csapatjáték a késői középkor kereskedelmében szükséges csak, de az is mindössze azért, mert a kocajátékosok, a kevesebb idővel rendelkezők illetve akik eddigre már elunták a közös játék hiányát kikopnak, lemaradnak, és kevesen maradunk arra, hogy a szükséges luxuscikkeket előállítsuk magunknak. Reméltem, hogy a gyarmatosítás kora hoz valami TÉNYLEGES ÚJDONSÁGOT. És itt nem arra gondoltam, hogy egyszerűen kitoljuk a techfát vagy arra, hogy most már három NPC adja ugyanazokat a sematikus feladatokat.....Ebből a szempontból hasznos volt a halloweenes bohóckodás -függetlenül attól az abszolút indiferens szemponttól, hogy magyar vagy amerikai, netán nepáli hagyományokból építkezik- , a bolond legalább "üdítően" új dolgokat kért és kellett kicsit gondolkozni.....
Legalább 3-5 típusú kérelem illetve jutalom van csak most a fejemben, aminek eddig nyoma sem volt.
Gyarmatosítás. Ez megjelenhetett volna a játékban, akár egy teljesen új település/képernyő formájában is. Pár kapcsolódó lehetőség: új egységek, más épületek (nem csak formailag és elnevezésben!!), tengeri hadviselés, szállítási opció -akár kalózkodással kiegészítve-, az eddigi építési sémák újragondolása, a meglévő nyersanyagfajták (pénz, alapanyag, luxuscikkek) rendszerének teljes újraértelmezése, ezzel teljesen új távlatok nyitása. Akár mindennek a céh tagjai által KÖZÖSEN kivitelezhető tálalási formában....
A gyarmatosítás korát simán fel lehetett volna osztani érákra, ahogy ez a klasszikus középkorral is megtörtént. Nem baj, ha nem tudunk végigrohanni rajta, a játék ugyanis nem attól lesz jó....
Sorry kicsit hosszú lett (már kétszer el is szállt), ezért be is fejezem.

Teljesen egyet kell, hogy értsek veled! Több szempontból is. A júniusi 0.10-es verziófrissítésben azt írták, hogy "Terveink között szerepel a közös harc a csatamezőn is." Ez nagyon jó ötlet, csak megint felvetődik az a kérdés, hogy "Mikor?". Ugyan úgy, mint a várva várt raktár kapcsán. A játék önmagában jó, csak sajnos könnyedén megunható. Persze, még nagyon Beta a játék, de már most is 22 ország áll a játék mögött, plusz most csatlakozik hamarosan Argentína, és Mexico is. Valami ütőset kéne alkotni. Felmerült benned az is, hogy szeretnél nekik segíteni. Erre az a válaszom, hogy "ki nem?!". Nekem is fontos ez a játék, úgy, ahogy az összes többi játék is, ahol moderátor vagyok, és a többi InnoGames-es játék is. Másik cégnél is voltam, konkrétan a tr.vian-nál, és a Multihunterek, és a Supportosok nem voltam ennyire segítőkészek. Persze kivételek mindig akadnak, ezt kár tagadni.

Amivel pedig szívesen vitába bocsátkozom, az a Halloween-es ünnep. Persze, nem magyar. De kérdezzük meg magunktól: "A magyar dolgok megállnák a helyüket a világban?!". Sajnos erre mind tudjuk a választ. Isten ments, hogy bárki ún. magyar-, vagy hazaellenes lennék, csak logikusan gondolkodom. A Halloween tudjuk, nem magyar ünnep, de a Mikulás sem. A Mikulásnak semmi köze sincs a karácsonyhoz (legalábbis nálunk), mégis ünnepeljük. A karácsony persze már egész más tészta, ebbe nem megyek bele, az már vallási ünnep, amelyhez mindenkinek joga van a véleményalkotáshoz. Visszatérve a Halloween-hez, a cégnek arról kell gondoskodnia, hogy a játékosok ne unjanak rá a játékra, és bátran kimondhatjuk: "továbbra is hozzák a pénzt". Ebben most ne keressetek semmi előítéletet, vagy rosszindulatot, de mindannyian tudjuk, hogy ez az igazság. DE! mindannyian tudjuk, hogy kellenek nekünk ezek a kis dolgok, hogy ne unjunk rá a dolgokra, konkrétan a játékra, és továbbra is maradjunk itt. "Sajnos" a cégnek ahogy említettem több mint 20 országot kell kielégítenie, és erre a legjobb választások a világszerte ismert ünnepek. Konkrétan a Húsvét, a Halloween, és a Karácsony, na persze meg az Újév. Ezen felesleges gondolkodni/vitatkozni, mindannyian tudjuk, hogy ez nem egy magyar játék. Aki eddig azt hitte, sajnos csalódnia kell. Akinek ez nem tetszik, vagy csak beszélni akar velük, akkor irány g-mail, és info@innogames.de. De ők is ugyan ezt fogják elmondani.

De, hogy egy kicsit magyarok legyünk, több játékban is vannak magyar vonások. A Grepolisban mindig megünneplik a magyar ünnepeket, és azt kell mondanom, le a kalappal. Most pl. az Október 23-ai forradalom előtt tiszteleghettünk, ez persze bónuszokkal is járt. És ez nincs máshogy más országokban sem: Törökország nemzeti ünnepei a Grepolisban, és az amerikai Függetlenségi Nap ünneplése az amerikai grepolison, sorolhatnám tovább.

A játék tervezői, és vezetői nyitott emberek, nem zárkóznak el az újdonságok elől, ez jelenti az ünnepeket is. De ami késik nem múlik. Ez vonatozik minden ország nemzeti ünnepeire is.

Egy szép idézettel zárnám monológomat, mi szerint:

"Aki nem emlékszik a múltjára, annak nincs jövője"

Nem a cégnek kell emlékeznie az ünnepeinkre, hanem saját magunknak.

Ezt tartsuk szem előtt, és játsszunk tovább boldogan.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20883

Guest
Szia!
Nem értem a boldogság elszámolását A jelenlegi állapot: B biztostva 3398 szükséges 2318 120%-on van és itt a kérdés hogy jön ki hogy a további boldogság 152 -matematikailag ez nem jó
 

DeletedUser

Guest
Szia!
Nem értem a boldogság elszámolását A jelenlegi állapot: B biztostva 3398 szükséges 2318 120%-on van és itt a kérdés hogy jön ki hogy a további boldogság 152 -matematikailag ez nem jó

Rosszul értelmezed, 2318 boldogság kell hogy a TERMELÉS 120% on működjön, nem a boldogságnak kell nézni a %-át
 

DeletedUser20883

Guest
Köszönöm megfejtettem - lakosságfüggő :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent