Kibeszélő Ősi Egyiptom

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
"Ha a matematikával lehetne háborúzni, akkor egészen másképp alakult volna a történelem. "

Pajti, ami a számítógépen történik az nem valóság: ez itt nem történelem, hanem egy JÁTÉK. Másodszor, a játékba ti vittétek bele a matematikát, hiszen ti adtatok meg támadási meg védekezési értékeket és nem én.

"valamennyi véletlenszerű érték is beleszámít "
Na, ez az amiről én is beszéltem, csak nevén neveztem, nem is egyszer: CSALÁS! Mert innentől kezdve egy csatában bármit megtehettek kényetek kedvetek szerint. "valamennyi" úgy írja, mintha valami kis apróságról lenne szó. A fenti példám, ami megtörtént és nap, mint nap megtörténik, pontosan mutatja, mennyire nem apróságról van szó.

Csupán azzal nem vagy tisztában, hogy mit jelent a csalás szó.
Ja, arról meg már nem is beszélve, hogy ez a „csalás” (sic) érvényes oda-vissza egy párharcban.

Részemről itt a pont a beszélgetés végén.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Akkor jó mert kezdem a következőt.:D
Nem tudom jelentette e már valaki de mivel ez nem is hiba hanem csak egy kis dolog ezért nem a supportnak hanem ide írom. Nálam eddig minden egyes csata után, amikor bemegyek a laktanyába hogy elindítsam a kiképzést az elvesztett katonák pótlására, akkor amikor megnyitom a laktanyát nem csak a halott katonák hanem a még meglévőket sem jelzi és az összes helyet szabadnak jelzi pedig elvileg csak 1-2 hely lehetne szabad. Ha nincsen szrencsém és a kiképzésnél egy még meglévő katona helyénél bökök a kiképzésre akkor a játék bebuggol és el kezd tölteni aztán ki kell lépni és újra betöltetni.
Azért vagyok kíváncsk hogy másnál is így van e mert én applikációról játszom és más a pc-s felépítése.
 

DeletedUser25105

Guest
Az feltűnt, hogy egyedül te vagy ezen a véleményen (és egész véletlenül operátor vagy), meg a szerkesztő-moderátor társaid? A tényleges játékosok meg nem? Gondolom nincs is összefüggés...
8 núbiaiaval tényleg röhögve meg lehet csinálni a 3-ból 2 csatát. A Hard-on már azért nehezebb, mert ott állandóan jönnek a szekér+tevésíjász kombók, amik nem ízlenek a núbiaiaknak. Itt általában 4-5 katonám elhullik (figyelni kell minden egyes lépésre, nehogy mind a 8 elszálljon), de 1 nap alatt simán újra lehet termelni őket 2 laktanyával. Fontos az is, hogy ha a véletlen éppen nem áll az oldaladon (magyarul kevesebbet sebzel), akkor nyugodtan add meg magad, nem jár érte büntetés, kezdd elölről.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Már le sem írom, hogy a második település is kész, időkeretéből 15 nap és 3 óra maradt meg. :)
 

DeletedUser27509

Guest
gyemant nelkul biztos nem,alapbol koltottem 150gyemantot felszedni az akadalyokat es meg van hatra 3feloldas es 8nap hatra.
Nem volt vesztes csatan folyamatosan termelek 4termelo epulettel,4orasba,penzt is 1orasba ugy hogy nincs uresjaratom.

Szoval valag gyemant nelkul biztos nem csinalta meg ilyen gyorsan
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
akadályt nem kell gyémiért eltávolítani, bőven elég a 6 db ingyenes.
első városnál talán elfogadhat a 4 termelő, de már a másodikban is inkább 5-6 volt.
debent is csak az első városban kellett termelni, amíg teszteltem az egységeket, aztán rájöttem, hogy a házak termelése elég, amire kell. /kivébe az utolsó feladatot, ahol a 30 000 másképpp nem jönne össze/
 

DeletedUser27775

Guest
Eddig 1 olyan sereggel találkoztam 2 szerveren játszva, az eddigi idő alatt, amin nem mentem át 8 núbiaival.
A két könnyebb sereg ellen nagyritkán van 1 halottam, inkább 1 sebesült, vagy az sem. A nehezebb sereg ellen általában 3 halottnál nincs többem, annyit pedig 1 nap alatt bőven tudok pótolni.
 

DeletedUser27775

Guest
2 Núbiai laktanyám van lent. Nem is olyan drasztikus egymás mellé tenni őket. Manuálban le lehet nyomni a harci szekér, elefánt kombót is. Érdemes jól elhelyezni őket a terepen, s akár körbefogni az ellent. Ha van koseph harcos pár darab az a visszacsapással is jól tud kaszabolni. Taktikázni kell az biztos a 4 órás kiképzési idő miatt. Pont az a kihívás hogy brutális támadó nélkül kell nyerni. :)
 

DeletedUser26837

Guest
Sziasztok!
Ezzel az új településsel egy kicsit mellélőttetek. Az újítások jók, nagyon szépen is néz ki, azonban már-már játszhatatlan, de mindenképpen élvezhetetlen. Már az előző kettő is unalmas volt, nem értem hogy miért jó 10x megcsinálni ugyanazt egymás után, de azok legalább játszhatóak voltak. Ez azonban bosszantóan nehéz, hiába játszom vele folyamatosan "nem látom a végét". Volt olyan hogy könnyű csatában 8 egységgel 6 ellen esélytelen voltam. A napi 3 csata azóta is esélytelen. Hosszú a kiképzés ideje is. Két árutermelő épület a maximum amivel termelni lehet. A viking faluhoz 6 hónap kellett, intenzív játék mellett, ennél így elsőre 10-11 hónappal számolok. Ehhez képest nem ad túl sokat.
Azért szeretem ezt a játékot mert kimondottan játékbarát, jól lehet tervezni, kiszámítható a fejlődés, és emellett nem "időrabló", valóban kikapcsolódást nyújt a mindennapokban. Ezzel az egyiptomi településsel sikerült ezt elrontani. 5 éve először bosszant és ez rányomja a bélyegét az egész játékra.
Sokan örülnének neki ha kiegyensúlyozottabb lenne a település. Remélem a fejlesztők újragondolják egy kicsit.
Egyébként a játék többi része nagyon jó, várom az új kort és a tavasz eseményt. De még egyszer kérem ( kérjük ): csináljatok valamit az egyiptomi településsel hogy a játék ezen része is élvezhető legyen, ne pedig bosszantó, idegőrlő, agyzsibbasztó, hangulatgyilkos, stb. Mert sajnos most ez a helyzet.
További jó munkát! Üdv!

Izé... Igazad van, a zsákmány tul kevés, tul kevés épület, minden hadi épületből kettőt kell üzemeltetni, erre rámegy a terület többsége. A csaták nehezek, volt, hogy a könnyün napokig fent akadtam, ameddig nem lettek meg a dupla katonai épületek. Azóta be lehet tenni 8 egyformát is, ha arra van szükség, és többnyire a normál csata is megvan, bár alig éli tul valaki. Szerintem is túl nehéz, pláne, mivel csak autocsatázok, ugyanis a játék nem alkalmas az élvezetes harcra, nem is harcolok a játékban, csak kemény védelmet állitok fel. A max töredékhez (ugyanis a másik játékelem nem hasznos, sose teszem ki) egyik helyen kellett gyémántot is használnom, de már látom, hogy meglesz, de a másik örülök, ha a közepes időtávba belefér (ott is költöttem kétszer, egy lakóépület és egy katonai, mint a másiknál), Pedig egyformán tolom, a különbség a kért termékek. Tehát ebben igazad van. De honnan szeded ezeket a hónapokat??? A vikingeket egy gyémánthasználattal max töredékkel fejeztem be, anélkül a közepesre, és sokkal jobb ajándékokat kaptunk mint a többinél (japánt egy kisérlet után soha többé, csunya, vacak, nulla ajándékok), te hogyan huztad el teljes hat hónapra???
Ez se egyéves kurzus, mint mondtam, két gyémánt használattal egy legrövidebb idő és egy közepes, barátnőmnél egy használattal legrövidebb idő (szerencsésen jöttek neki a termék kérések), de gyémánt nélkül is simán tolható a harmadik időhatáron belül, mert azzal csak kétszer négy órát csökkentettem le, és nem ezen a nyolc órán mulik, hogy néhány hét legyen sok-sok hónap helyett. Stratégia minden településnél nagyon kell, itt a stratégia, hogy minimál termelés, területlock, 2-2 harci épület kipakolása, utána pedig lehet termelni, mert már van zsákmányod. Minél többfajta sereged van, annál könnyebb a harc, de igy, hogy már csak a piramis kell, még mindig néha egyetlen harcos marad a normál csaták végére. EGyszer sikerült a hard, mert szerencsérsen tették be az ellenfeleket. Mond már, egy nap alatt visszatermelek mindent.
Szerintem a kiképzési időt felére kéne csökkenteni, és könnyiteni a csatákon, akkor lehetne gyémánt nélkül a legrövidebb időn belül befejezni, ha naponta letolható lenne a hard is, ily módon sose állnának zsákmányra várva az épületek, és többet is kitehetnénk. Ok, nekem mond 5 épület van feltéve egyetlen napig egynapos termelésre, kifogytam szinte nullára. :(
 

DeletedUser26837

Guest
Ne már! Te nubiait (könnyü és nehéz ellen) beraksz távolsági és gyors ellen, és simán(!!!) letolod? Kamugép vagy. Mindig nézni kell, hog ymilyen van ellened, és olyat betenni, ami öli őket, de téged lehetőleg nem. 8 ubiai önmagában akkor jó, ha CSAK könynü és nehéz van, vagy megdöglesz, mint a szél.
 

DeletedUser25105

Guest
Ne már! Te nubiait (könnyü és nehéz ellen) beraksz távolsági és gyors ellen, és simán(!!!) letolod? Kamugép vagy. Mindig nézni kell, hog ymilyen van ellened, és olyat betenni, ami öli őket, de téged lehetőleg nem. 8 ubiai önmagában akkor jó, ha CSAK könynü és nehéz van, vagy megdöglesz, mint a szél.
Igen 8 núbiaival állok ki a távolsági és a gyors egységek ellen is. Egyetlenegy felállás van, amit nem tudok velük legyőzni, a 4 szekér+4teve. Minden más megy kisebb-nagyobb veszteségek árán. De ezeket a veszteségeket 1 nap alatt simán pótolni lehet. Arra különben sincs lehetőség, hogy mind az 5 fajta katonából termelj.
 

DeletedUser26614

Guest
Szíven ütöttek a szavaid, mert kezdem én is ezt érezni a játékkal kapcsolatban, pedig nem tartok ott mint te fejlettségben.
Ezt az egyiptomos katyvaszt le tudták kódolni, de tök egyszerű és hasznos fejlesztéseket nem?
Szerintem is leszarnak minket :(

Igen, leszarnak minket, csak a pénz jöjjön be nekik! Itt minden a lenyúlásra megy, csak költsed szarokra a gyémántokat és még meg is lopnak különböző trükökkel.
Borzalmasan szar az egyiptomos játék, már többször akartam törölni, de végigszenvedem, mert kíváncsi vagyok a végére.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Igen 8 núbiaival állok ki a távolsági és a gyors egységek ellen is. Egyetlenegy felállás van, amit nem tudok velük legyőzni, a 4 szekér+4teve. Minden más megy kisebb-nagyobb veszteségek árán. De ezeket a veszteségeket 1 nap alatt simán pótolni lehet. Arra különben sincs lehetőség, hogy mind az 5 fajta katonából termelj.
A 4 teve + 4 szekér is sikerülhet, ha van pár elérhető bozót a térképen. Az igaz, hogy az nálam sem megy mindig elsőre. :)
 

DeletedUser26067

Guest
Sziasztok!
A csatákban nyert alapanyagokról hol kapok infót?Mennyi van?mennyit tudok felhasználni a gyártáshoz?
 
Izé... Igazad van, .......
Ne már! Most építem a 4. egyiptomi falumat, eddig simán szintidő alatt bőven megvolt mindegyik, ez is meglesz. Egyetlen gyémántot nem költök rá (nem is fogok, elvből), a 6 ingyen csákány elég. Az igaz, hogy gondolkozni kell, hogy mit hová tegyél le, mikor mit bontsál le, mit építs, de épp ezért élvezetes. Ami a harcot illeti, bőven elég egy íjász-, egy tevés tábor és ha nagyon akarod egy szekértábor. Khopes tábort eddig egyszer tettem le, de sokkal több veszteségem volt velük, mint az előbb említett kombó-val. Elefántot meg eszemben sincs termelni! A könnyű és a közepes harc mindig megvan, a nehéz is elég gyakran, de ez így is bőven elég, főleg mivel minden falunál legalább 1-2-szer 4xezte meg az adott zsákmányt (pillanatnyilag 2000 felett van a hadizsákmányom, de volt már 3500 körül is). Ha eleve úgy látom, hogy a nehéz nem fog menni, neki sem kezdek, hanem elvetem, hogy a következő napot teljes sereggel kezdjem. Persze nem szabad automata csatát választani, mert akkor ne csodálkozz, ha ennyire nehezen megy. Kézzel kell csinálni, nem olyan nagy idő, gyorsan megvan így is a csata. Persze az igaz, hogy az első napokban, amíg nincs meg az említett 2-3 tábor az összes katonával, addig nehéz, mert akkor még ezüstöd is kevés van, de azért akkor is megy, esetleg kisebb leállásokkal. De ha ezek már megvannak, akkor simán megcsinálható. Még hogy minden táborból kettő! Minek? Felesleges. Én kifejezetten élvezem az egyiptomi falut, van benne kihívás, de teljesíthető.
Amire koncentrálni kell még, hogy minél kevesebb áruért szerezd meg a telkeket, és jól válaszd ki, hogy melyiket veszed meg, illetve hogy jól válaszd meg azt is, hogy melyik telken használod az ingyen csákányt. Nálam egyszerre általában 4, néha 5 árutermelő dolgozik.
 
Fent