Kibeszélő Ősi Egyiptom

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor

Jól kell használni a teret, a sereget és a terjeszkedéseket. Sokat kell építeni-bontani - elsősorban a diplomáciás cuccokat, és igény szerint a termelőket is.
Ezekből 4-5-öt lehet gond nélkül üzemeltetni, de ha van tartalék hadizsákmány, akár 6-ot is.
Laktanyából elég 2.
De miért is nekem kéne mások helyett is okosnak lennem?

Mindenki úgy szenved, ahogy akar. :)
 

Free

Új tag
N.jpg
Szerintetek ez a csata például automatán játszva vereséggel kellett hogy végződjön?
A gépnek sajnos előnye van akár hogyan is színezitek a dolgot. És szerintem ezzel rontják el az egész Egyiptomi falut.
Mivel csata nélkül nem lehet haladni, és akár hogyan próbáltam, bár milyen összeállításban automatán nem győz le 8 egység 6-ot. Szerintetek ez életszerű?
Még ha egyforma egységet is küldök, de kettővel többet akkor is nekem kellene győzni.
Jó lenne ha ezt felülvizsgálnák a készítők, és írnának is róla pár sort ha esetleg javítják, mivel addig tuti nem kezdek új településbe amíg ezt nem javítják.
 
767 bővítmény megtekintése
Szerintetek ez a csata például automatán játszva vereséggel kellett hogy végződjön?
A gépnek sajnos előnye van akár hogyan is színezitek a dolgot. És szerintem ezzel rontják el az egész Egyiptomi falut.
Mivel csata nélkül nem lehet haladni, és akár hogyan próbáltam, bár milyen összeállításban automatán nem győz le 8 egység 6-ot. Szerintetek ez életszerű?
Még ha egyforma egységet is küldök, de kettővel többet akkor is nekem kellene győzni.
Jó lenne ha ezt felülvizsgálnák a készítők, és írnának is róla pár sort ha esetleg javítják, mivel addig tuti nem kezdek új településbe amíg ezt nem javítják.
Kézi csata esetleg? Én csak a nubiai ijaszokat használom. Megvárom míg odaér az ellenfél a lőtávomba és lenyilazom mindet.
probald ki.
 
767 bővítmény megtekintése
Szerintetek ez a csata például automatán játszva vereséggel kellett hogy végződjön?
A gépnek sajnos előnye van akár hogyan is színezitek a dolgot. És szerintem ezzel rontják el az egész Egyiptomi falut.
Mivel csata nélkül nem lehet haladni, és akár hogyan próbáltam, bár milyen összeállításban automatán nem győz le 8 egység 6-ot. Szerintetek ez életszerű?
Még ha egyforma egységet is küldök, de kettővel többet akkor is nekem kellene győzni.
Jó lenne ha ezt felülvizsgálnák a készítők, és írnának is róla pár sort ha esetleg javítják, mivel addig tuti nem kezdek új településbe amíg ezt nem javítják.
Automatikus csatában simán elveszíted, mert a gép csal. A te egységeddel majd azt fogja támadni az övéi közül, amivel szemben nincs támadási bónuszod meg egyéb "furcsaságok", tehát olyan döntéseket hoz helyetted, amivel rosszul jársz. Ha te magad vívod a csatát, akkor nyerhetsz, de akkor is csak nagy nehézségek, veszteségek árán. Egyébként igazad van; irreálisan nehezek a csaták, nincsenek támadási bónuszok, a gép előnyben van mert ő ismeri a terepviszonyokat, hogy honnét vannak bónuszai, mi meg nem, megnyert csaták nélkül meg ugye nincs termelés. Nekem is volt olyan, hogy egy 100%-os egységgel megtámadtam egy ugyanolyan 100%-os egységet, és ő kétszer akkorát sebzett vissza, mint amekkorát én sebeztem. De erre majd úgyis azt mondják, hogy ez így jó.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Automatára nem szabad hagyatkozni. Annál még a tapasztalatlanság is jobb.
De az igaz hogy nehezek a csaták. Én például egy evlileg "könnyű" nehézségi szinten 8 núbiait küldtem 6 másik egység ellen és nemautomatázva. Az eredmény: az enyéim mind meghaltak míg ah ellenfélnek maradt 3 katonája. Most §ppen próbálom visszagyártani őket és emiatt ki kellett hagynom egy napot az áruremeléssel.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Jól kell használni a teret, a sereget és a terjeszkedéseket. Sokat kell építeni-bontani - elsősorban a diplomáciás cuccokat, és igény szerint a termelőket is.
Ezekből 4-5-öt lehet gond nélkül üzemeltetni, de ha van tartalék hadizsákmány, akár 6-ot is.
Laktanyából elég 2.

Bocsi de hogyan tudsz 4-5 termelőnek való zsákmányt gyémánt nélkül 2 laktanyával fedezni? Nekem is 2 laktanyám van de ez általában csak 2, jó esetben 3 termelőépületre jó...
 

Free

Új tag
Itt most nem azt kell nézni hogy automatán, vagy kézivel nyomod a csatát, hanem azt, hogy automatán, ha egy egységgel többje van a játékosnak, és ugyan azok az egységek, akkor a játékosnak kell győznie, nem hogy még ha kettő egységgel többed van. Tehát magyarán csal a gép, ezzel nem is lenne gond, ha kiírnák hogy a gépnek van plusz támadó bónusza.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Itt most nem azt kell nézni hogy automatán, vagy kézivel nyomod a csatát, hanem azt, hogy automatán, ha egy egységgel többje van a játékosnak, és ugyan azok az egységek, akkor a játékosnak kell győznie,

Miért kéne igaznak lennie ennek az állításnak? Ha a terepviszonyok a gépnek kedveznek, bizony lazán nyerhet.
Más kérdés, hogy aki napi 3 csatát nem tud manuálisan levezényelni, az biztosan pórul jár ahhoz képest, aki kézzel /és ésszel/ harcol.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Bocsi de hogyan tudsz 4-5 termelőnek való zsákmányt gyémánt nélkül 2 laktanyával fedezni? Nekem is 2 laktanyám van de ez általában csak 2, jó esetben 3 termelőépületre jó...

Eddig 1 olyan sereggel találkoztam 2 szerveren játszva, az eddigi idő alatt, amin nem mentem át 8 núbiaival.
A két könnyebb sereg ellen nagyritkán van 1 halottam, inkább 1 sebesült, vagy az sem. A nehezebb sereg ellen általában 3 halottnál nincs többem, annyit pedig 1 nap alatt bőven tudok pótolni.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Automatikus csatában simán elveszíted, mert ....... olyan döntéseket hoz helyetted, amivel rosszul jársz. Ha te magad vívod a csatát, akkor nyerhetsz, de akkor is csak nagy nehézségek, veszteségek árán. Egyébként igazad van; irreálisan nehezek a csaták, nincsenek támadási bónuszok, a gép előnyben van mert ő ismeri a terepviszonyokat, hogy honnét vannak bónuszai, mi meg nem, megnyert csaták nélkül meg ugye nincs termelés. Nekem is volt olyan, hogy egy 100%-os egységgel megtámadtam egy ugyanolyan 100%-os egységet, és ő kétszer akkorát sebzett vissza, mint amekkorát én sebeztem. De erre majd úgyis azt mondják, hogy ez így jó.

Vannak bónuszok, csak a terep adja őket.
Az egységek terepi és egységek elleni bónuszait, egyéb képességeit te is el tudod olvasni az egység felugró alakában, de a legfontosabb a hatósugarak figyelembevétele
Ha az ellenfél tevelovasa bozótban volt, ahol védekezési bónusza van, a tied meg nem onnan támadta, könnyen okozhatott kétszer akkora visszatámadást. :)
 
Vannak bónuszok, csak a terep adja őket.
Az egységek terepi és egységek elleni bónuszait, egyéb képességeit te is el tudod olvasni az egység felugró alakában, de a legfontosabb a hatósugarak figyelembevétele
Ha az ellenfél tevelovasa bozótban volt, ahol védekezési bónusza van, a tied meg nem onnan támadta, könnyen okozhatott kétszer akkora visszatámadást. :)
Oké, lehet, nem egészen pontosan fogalmaztam, vagy mást értünk ugyanaz alatt. Én a támadási bónuszok alatt a főjátékban a küldetések alatt összeszedhető 5-10-20%-os, meg a fogadóban vásárolható támadási bónuszokra gondoltam. Ilyenek nincsenek a játékban, A terepviszonyok adta bónuszok létezéséről én is tudok, utaltam is rá: "a gép előnyben van mert ő ismeri a terepviszonyokat, hogy honnét vannak bónuszai, mi meg nem". És én bizony hiába nézegetem a terepet, a gép több lépéssel előre meg tudja tervezni a stratégiáját, én meg nem. És ez egy rohadt nagy előny 8 a 8 elleni csatában. Amúgy, ha már belementünk ebbe a bónuszos dologba... Az egyik szintén komoly probléma, nem csak az egyiptomiban, hanem az egész játékban, hogy a megadott értékek egyáltalán nem reálisak. A tevelovas íjász példájánál maradva... Támadása 90, védekezése 110. Bozótban kap 20 bónuszt védekezésre. Akkor a gépnek van 130-as védekezése. Ez minimális különbség, még a 20%-ot sem éri el. Ehhez képest kétszer akkora a sebzés. Ezt mivel magyarázod?
 
Ja, és még egy finomság, kapcsolódva az előző példához. A könnyű egységemnek van 60-as támadási bónusza a nehéz egységgel szemben. Így a támadóereje 100-ról 160-ra, 60%-kal nő. Mégsem sebez kétszer akkorát, mint az ellenfél nehéz egysége az én könnyű egységemen, pedig a védekezésem is 60%-kal nőtt. Bezzeg a bozót adta 16%-os védekezési erő növekedés az kétszer akkora sebzést eredményez, két ugyanolyan egység között, ugye? Majd ha kiokoskodtad a válaszodat, azért majd írd meg.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Ja, és még egy finomság, kapcsolódva az előző példához. A könnyű egységemnek van 60-as támadási bónusza a nehéz egységgel szemben. Így a támadóereje 100-ról 160-ra, 60%-kal nő. Mégsem sebez kétszer akkorát, mint az ellenfél nehéz egysége az én könnyű egységemen, pedig a védekezésem is 60%-kal nőtt. Bezzeg a bozót adta 16%-os védekezési erő növekedés az kétszer akkora sebzést eredményez, két ugyanolyan egység között, ugye? Majd ha kiokoskodtad a válaszodat, azért majd írd meg.

Nem hinném, hogy az én tisztem lenne kitalálni, hogyan működik a sebzés algoritmusa.
Viszont számomra érdektelen is a számolgatás, amikor gyakorlatilag minden csatát meg tudok nyerni anélkül is. :D
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Ja, és még egy finomság, kapcsolódva az előző példához. A könnyű egységemnek van 60-as támadási bónusza a nehéz egységgel szemben. Így a támadóereje 100-ról 160-ra, 60%-kal nő. Mégsem sebez kétszer akkorát, mint az ellenfél nehéz egysége az én könnyű egységemen, pedig a védekezésem is 60%-kal nőtt. Bezzeg a bozót adta 16%-os védekezési erő növekedés az kétszer akkora sebzést eredményez, két ugyanolyan egység között, ugye? Majd ha kiokoskodtad a válaszodat, azért majd írd meg.

Ha a matematikával lehetne háborúzni, akkor egészen másképp alakult volna a történelem.

Milyen lenne, ha elolvasnád a Wiki-t (de legalábbis azt a részét, amelyik éppen érdekel, mert az egészet nem tudod)?
A sebzéssel kapcsolatban például ezt írja:
A sebzés értéke a támadó aktuális életpontjából és a támadási értékéből számolódik ki minden egyes ütésnél, beleszámít a védő védekezési értéke, a terep bónuszai és egyéb bónuszok (néhány egység plusz bónuszt kap ha valamilyen típusú egység ellen harcol) és valamennyi véletlenszerű érték is beleszámít.
 
Nem hinném, hogy az én tisztem lenne kitalálni, hogyan működik a sebzés algoritmusa.
Viszont számomra érdektelen is a számolgatás, amikor gyakorlatilag minden csatát meg tudok nyerni anélkül is. :D
"Ha a matematikával lehetne háborúzni, akkor egészen másképp alakult volna a történelem. "

Pajti, ami a számítógépen történik az nem valóság: ez itt nem történelem, hanem egy JÁTÉK. Másodszor, a játékba ti vittétek bele a matematikát, hiszen ti adtatok meg támadási meg védekezési értékeket és nem én.

"valamennyi véletlenszerű érték is beleszámít "
Na, ez az amiről én is beszéltem, csak nevén neveztem, nem is egyszer: CSALÁS! Mert innentől kezdve egy csatában bármit megtehettek kényetek kedvetek szerint. "valamennyi" úgy írja, mintha valami kis apróságról lenne szó. A fenti példám, ami megtörtént és nap, mint nap megtörténik, pontosan mutatja, mennyire nem apróságról van szó.
 
Nem hinném, hogy az én tisztem lenne kitalálni, hogyan működik a sebzés algoritmusa.
Viszont számomra érdektelen is a számolgatás, amikor gyakorlatilag minden csatát meg tudok nyerni anélkül is. :D
Az feltűnt, hogy egyedül te vagy ezen a véleményen (és egész véletlenül operátor vagy), meg a szerkesztő-moderátor társaid? A tényleges játékosok meg nem? Gondolom nincs is összefüggés...
 

Kukac

Tag
Ma estére végzek az egyiptomiakkal és még van négy napom a szintidőből. A napi két csata elég volt a termelők üzemeltetéséhez, és ha nem tévedek kétszer négyszerezte a zsákmányt (ami jól jött :-D)
Szerintem kényelmesen megoldható (az elsők biztosan, később a határidő rövidülése gondot jelenthet).
(Mielőtt kérdezné valaki, nem gyémántoztam egyáltalán.)
 

Hellgate76

Aktív tag
Második egyiptomi várost csinálom. Jó pár nappal hamarabb befejezem és nem használtam gyémántot. Sőt több céh társam is befejezte előbb.
Kézi harcot nem szeretem de itt azt érdemes használni mert egy ördögi körbe bekerülsz. Nem lesz elég deben hogy képezz ki új katonákat és ha nincs katonád nem lesz hadizsákmány nem lehet termelést indítani.
Igen gondolkodni kell és szép lassan felépíteni a várost. 2 laktanya kell. Én núbiai íjászt és teve íjászt használok. könnyű és normál csatákat csinálom meg.
Utat nem szabad törölni. Termelőt törlök lerakom diplomáciát és újraépítés.
 

DeletedUser1300

Guest
most már ideje befejezni a trágár szavak sorozatos használatát, és egymás piszkálását,sértegetését. akövetkező hasonló megnyilvánulásokat törölni fogom
 
Fent