Kibeszélő Ősi Egyiptom

DeletedUser27775

Guest
Sziasztok ! Szerintem az egyiptomi település nagyszerű lett! :) Ötvözi az viking és japán faluk jellemzőt, felhasználhatók a stratágiájuk is. Nagyon meg k ell tervezni előre.Külön kiemelném hogy már az elején az agyagkunyhók bár ugyanazt tudják mégis eltérő az alakjuk. Vonatkozik ez a fákra is. Nem a szabvány hanem nagyon változatos. A csaták újat hoztak és és a hadizsákmány is 4x-es szorzót adhat, sőt sokszor olyat amire tényleg szükség van. Gondolkodni kell benne s mindig bele kell kalkulálni az adott feladat jutalmát, ennek függvényében folytatni az építést. Szóval le a kalappal és személy szerint köszönöm hogy ilyen üdítő színfolt, s ennyi újdonság belefért! :)
 

Kfutil

Új tag
Forge of Empires > (Játék) klikk > Világ választása: (Cirgard) klikk
Belépve: tón lévő csónakra kattintva Yakatabune belépés - Feudális japánba.
ezt a kettőt érem el.
Egyiptomnak nyoma nincs!
Béna vagyok?
 
Nekem nagyon is tetszik, de nem értem, hogy a legkönnyebb csatákhoz miért tesznek harci elefántot, meg szekeret. Igy soha nem fogok tudni termelni, ha egy csatát sem tudok megnyerni.! Csak nyert csatáért kapunk alapanyagot, vagy mit! Az egyezkedés lehetőségét nagyon hiányolom!
 

Ezanevem

Új tag
Sziasztok!
Ezzel az új településsel egy kicsit mellélőttetek. Az újítások jók, nagyon szépen is néz ki, azonban már-már játszhatatlan, de mindenképpen élvezhetetlen. Már az előző kettő is unalmas volt, nem értem hogy miért jó 10x megcsinálni ugyanazt egymás után, de azok legalább játszhatóak voltak. Ez azonban bosszantóan nehéz, hiába játszom vele folyamatosan "nem látom a végét". Volt olyan hogy könnyű csatában 8 egységgel 6 ellen esélytelen voltam. A napi 3 csata azóta is esélytelen. Hosszú a kiképzés ideje is. Két árutermelő épület a maximum amivel termelni lehet. A viking faluhoz 6 hónap kellett, intenzív játék mellett, ennél így elsőre 10-11 hónappal számolok. Ehhez képest nem ad túl sokat.
Azért szeretem ezt a játékot mert kimondottan játékbarát, jól lehet tervezni, kiszámítható a fejlődés, és emellett nem "időrabló", valóban kikapcsolódást nyújt a mindennapokban. Ezzel az egyiptomi településsel sikerült ezt elrontani. 5 éve először bosszant és ez rányomja a bélyegét az egész játékra.
Sokan örülnének neki ha kiegyensúlyozottabb lenne a település. Remélem a fejlesztők újragondolják egy kicsit.
Egyébként a játék többi része nagyon jó, várom az új kort és a tavasz eseményt. De még egyszer kérem ( kérjük ): csináljatok valamit az egyiptomi településsel hogy a játék ezen része is élvezhető legyen, ne pedig bosszantó, idegőrlő, agyzsibbasztó, hangulatgyilkos, stb. Mert sajnos most ez a helyzet.
További jó munkát! Üdv!
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Nem értem, mi a gond a csatákkal, Két laktanyával (khopesh és núbiai), kényelmesen vihető naponta két csata (könnyű és közepes [itt azért vesztek egységet]). Amit ezért kapok (néha négyszerez is), azzal megoldom a termelést.
Valóban hosszú és nem lehet egyoldalúan vinni, minden „összefügg”.
 
A véleményeddel csak azt állítod, hogy nem egyenlőek az esélyek minden játékosnál. Ha a katonáim adottak, az elején, ellenfelek adottak, akkor olyan sok hibát mégsem véthetek, hogy én egy csatát sem nyerhetek, Te pedig kettőt is.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Teljes mértékben igaz: a csatában az esélyek némileg függnek a játékos képességeitől is. :)
Núbiai és tevelovas használatával második napja megy mind a 3 csata...
 

Xantos Philus

Aktív tag
Kedves fejlesztők! Nagyon el lett rontva az az egy rész, hogy az utak ennyibe kerülnek. Nem is azzal van gond, hanem azzal, hogy nem ad figyelmeztetéstbhogy nem alapanyoagot meg pénzt költök így semmi különöset sejtve akkor vettem rendezkedés utan észre hogy valami nincsen rendben, amikor már nem engedett több utat letenni.
Amúgy nagyon jó és nagyon szép a grafikája is. Ráférne már az eredeti világra is egy kis kinézeti frissítés.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
"A csatában az esélyek némileg függnek a játékos képességeitől" is meg a pénztárcájától is. Ezt lefelejtettétek! :D
Az új egyiptomi küldetés némileg függ a játékfejlesztők képességeitől is. :D
Nem mindenkinek egyenlő az esélye, ahogy a játékfejlesztőknek is. :D
Majd ha lesz a játékfejlesztőknek elég képessége a javításokat elvégezni, akkor lesz a játékosoknak is elég affinitása, képessége játszani az új egyiptomi küldetéssel játszani. :D
Sok helyről csak azt hallani, hogy mennyire mellélőttek ezzel az egyiptomi küldivel. Na de sebaj, majd lesz javítás, reménykedve várom. Hajrá forge.

Persze, a pénztárcájától is.... bár én továbbra sem költöttem rá egyetlen egy gyémántot sem. A város bónuszai közül pedig egyik sem érvényesül Egyiptomban :p
Azt viszont nehezen hiszem, hogy egyes játékosoknál kimondottan és durván nehezebb az új település játszása, mint a nagy többségnél. :)
Csak sokkal könnyebb panaszkodni, mint gondolkodni. :D
 

Attik

Új tag
Azert strategiai jatek mert gondolkozni kell akinek nem megy ott a tetrisz az biztosan menni fog en szorakozasbol jatszok de nekem jol megy meg vagyok elegedve a jatekal.
 

DeletedUser21639

Guest
Azert strategiai jatek mert gondolkozni kell akinek nem megy ott a tetrisz az biztosan menni fog en szorakozasbol jatszok de nekem jol megy meg vagyok elegedve a jatekal.
Azért a tetris-hez is kel használni a fejünket. Szóval valamilyen más játékot kéne javasolni neki.
 

DeletedUser26753

Guest
Szerintem elég szarul kezdődik ez az egyiptomi játék! Nem enged termelni, mivel nincs alapanyag, amit csak csata útján lehet szerezni, viszont a csatához nincs megfelelő katona, azaz gyengébb harcosok vannak nekem, mint amiket le kell győzni, így leállt a játék, nem halad tovább ! Úgyhogy ennyi, befejeztem ezt a játékot!
 

DeletedUser24512

Guest
Hát ez egy nagy rakás...ganajtúróbogár-minigarzon, hogy stílszerű legyek...
A grafika gagyi, a koncepció nevetséges, a jutalom szánalmas, mi jót mondjak még róla? :mad:
Elkezdtem, néztem furán, röhögtem, majd dobtam az egészet.:rolleyes:
Igen tisztelt fejlesztők!
Nem újabb időrabló, játékba nem illeszkedő település, nem ezredik event, hanem új kor!
Vagy legalább valami ami valóban illeszkedik a játékba:
Mondjuk űrállomás építés és abban egy minijáték, ami segíti a főjátékot is, és nem csak egy szánalmas jutalommal a végén!
Mondjuk többszintes főváros.
Mondjuk területbővítés.
Vagy bármi ami egy birodalomépítős-kutatós-harcolós játékba beleillik... Ez ezt tegyétek egy külön játékba és nevezétek el mondjuk Egyiptom-elvenárnak... ;)
 

DeletedUser

Guest
Hát ez egy nagy rakás...ganajtúróbogár-minigarzon, hogy stílszerű legyek...
A grafika gagyi, a koncepció nevetséges, a jutalom szánalmas, mi jót mondjak még róla? :mad:
Elkezdtem, néztem furán, röhögtem, majd dobtam az egészet.:rolleyes:
Igen tisztelt fejlesztők!
Nem újabb időrabló, játékba nem illeszkedő település, nem ezredik event, hanem új kor!
Vagy legalább valami ami valóban illeszkedik a játékba:
Mondjuk űrállomás építés és abban egy minijáték, ami segíti a főjátékot is, és nem csak egy szánalmas jutalommal a végén!
Mondjuk többszintes főváros.
Mondjuk területbővítés.
Vagy bármi ami egy birodalomépítős-kutatós-harcolós játékba beleillik... Ez ezt tegyétek egy külön játékba és nevezétek el mondjuk Egyiptom-elvenárnak... ;)

Reménykedett az ember, de ideje feladni... Az új kor, hát... Siralmasabb lesz minden eddiginél! Egy év után, 3 gyémántért megvehető lehetőséggel együtt kínál majd összesen 7 extra területet. A nevezetese egy Himedzsi 2., csak nem harc, hanem tárgyalás után ad jutalmat, de totál ugyanolyan százalékkal. Mellé meg speciális terméket, prom, ori stb. Na, de megszűnik a marsi kolónia. Megszűnik a marsi érc bányászat lehetősége is, csak egy spéci épülettel az alapvárosban lehet majd előállítani. Csak az új kor tech fája kér 11ezret. Nulláról, 1db épülettel bétás játékosok számításai szerint 8 év letermelni a szükségleteket. Az egységek ócskának tűnnek, űrkorban gyenge hatótávok vannak, persze maradt az AR célzás, mert a szerencsefaktort miért is evnnék ki a csatákból, hiszen logikusan azon kell múlniuk... Borzalmas csalódás volt még olvasni is róla...
Az egyiptomit sem kezdtem még el én sem, pedig eddig csináltam a településeket. A csatatér minél régebb óta van, annál nevetségesebb. 150-es fokozaton 12000%. 400 nevezetes szint építéssel én meg felvihetem 200%-kal a saját bónuszom. Az egész világon jó, ha pár db 200.as szintű nevezetes van, de nekem, ha mind a 4 támadóm az, akkor van 490%-om event épületek nélkül. Alig pár csatával tud többet teljesíteni az ember, mint akinek csak 100-as mondjuk minden nevezetes.

Be kell látni, ez a cég végleg lemondott a haladó játékosokról, csak ott lőtték az öngólt, hogy mostanság semmi perc alatt mindenki eljut eddig, már nem kell hozzá 6 év... Beszedni még fel fogok jönni, de nagyjából azt hiszem azon túl végeztem vele, értelmetlen ebben a formában...
 

DeletedUser24512

Guest
Reménykedett az ember, de ideje feladni... Az új kor, hát... Siralmasabb lesz minden eddiginél! Egy év után, 3 gyémántért megvehető lehetőséggel együtt kínál majd összesen 7 extra területet. A nevezetese egy Himedzsi 2., csak nem harc, hanem tárgyalás után ad jutalmat, de totál ugyanolyan százalékkal. Mellé meg speciális terméket, prom, ori stb. Na, de megszűnik a marsi kolónia. Megszűnik a marsi érc bányászat lehetősége is, csak egy spéci épülettel az alapvárosban lehet majd előállítani. Csak az új kor tech fája kér 11ezret. Nulláról, 1db épülettel bétás játékosok számításai szerint 8 év letermelni a szükségleteket. Az egységek ócskának tűnnek, űrkorban gyenge hatótávok vannak, persze maradt az AR célzás, mert a szerencsefaktort miért is evnnék ki a csatákból, hiszen logikusan azon kell múlniuk... Borzalmas csalódás volt még olvasni is róla...
Az egyiptomit sem kezdtem még el én sem, pedig eddig csináltam a településeket. A csatatér minél régebb óta van, annál nevetségesebb. 150-es fokozaton 12000%. 400 nevezetes szint építéssel én meg felvihetem 200%-kal a saját bónuszom. Az egész világon jó, ha pár db 200.as szintű nevezetes van, de nekem, ha mind a 4 támadóm az, akkor van 490%-om event épületek nélkül. Alig pár csatával tud többet teljesíteni az ember, mint akinek csak 100-as mondjuk minden nevezetes.

Be kell látni, ez a cég végleg lemondott a haladó játékosokról, csak ott lőtték az öngólt, hogy mostanság semmi perc alatt mindenki eljut eddig, már nem kell hozzá 6 év... Beszedni még fel fogok jönni, de nagyjából azt hiszem azon túl végeztem vele, értelmetlen ebben a formában...
Szíven ütöttek a szavaid, mert kezdem én is ezt érezni a játékkal kapcsolatban, pedig nem tartok ott mint te fejlettségben.
Ezt az egyiptomos katyvaszt le tudták kódolni, de tök egyszerű és hasznos fejlesztéseket nem?
Szerintem is leszarnak minket :(
 
Fent