Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Keaira

Aktív tag
A feladat az az, hogy rendelkezz az adott diplomáciával.
Ott és akkor.
Van olyan feladat is, hogy gyüjts be mindenből 20-at.
Mire ezt a feladatot elérted, mindenből több százat gyűjtöttél.
Az érvelésed alapján ezt is skippelni kéne.
Hm, az ötlet nem rossz, hogy azt is skippelni kellene, eszembe sem jutott :) , de őszintén szólva az annyira nem zavar.
A fejlesztők kérése az volt, hogy adjunk ötleteket, hogyan lehetne egyszerűen kivitelezhető dolgokkal élvezetesebbé tenni a játékot.
Nem tudom, az egyiptomit ki, hogyan oldja meg, én előbb megtermelem a szükséges nyersanyagot, aztán lebontom a termelő épületeket, leteszek jó sok gondozott pálmát a helyükre, hogy legyen elég diplomácia feloldani az épületeket. Aztán eltakarítom a pálmákat és leteszem a feladatokban elvárt épületeket. Aztán azokat le kell bontanom, és a helyükre gondozott pálmákat tenni, mert hirtelen az a feladat, hogy legyen annyi diplomáciám, amennyi nem sokkal korábban már megvolt, amikor felodottam az épületeket. Ezt szeretném elkerülni.
Gondolom az én szoc. problémám, hogy így, ilyen sorrendben oldom meg a feladatokat, de ha elkerülhető a több száz kattintás akkor miért ne? Ha van rá bármilyen javaslat, szívesen veszem.
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Hm, az ötlet nem rossz, hogy azt is skippelni kellene, eszembe sem jutott :) , de őszintén szólva az annyira nem zavar.

A legjobb lenne, ha az egész kultúrális település dolgot skippelnék a fejlesztők, de mivel az új nevezetes is a "rászoktatásra" van kitalálva így várható, hogy még pár évig velünk marad a diplomácia gyűjtése, de fejlesztésre ötlet:

Inkább álljon több feladatból 1-1 falu és tartson mondjuk két hónapig, mint hogy 15x kelljen UGYANAZT, UGYANÚGY végigcsinálni, mert szerintem a népszerűtlenségük nagyrészt a repetatív unalomból tevődik össze.
 

helen

Nagyon aktív tag
A legjobb lenne, ha az egész kultúrális település dolgot skippelnék a fejlesztők, de mivel az új nevezetes is a "rászoktatásra" van kitalálva így várható, hogy még pár évig velünk marad a diplomácia gyűjtése, de fejlesztésre ötlet:

Inkább álljon több feladatból 1-1 falu és tartson mondjuk két hónapig, mint hogy 15x kelljen UGYANAZT, UGYANÚGY végigcsinálni, mert szerintem a népszerűtlenségük nagyrészt a repetatív unalomból tevődik össze.
Tehát ha jól értem a javaslatod az lenne hogy hosszabb ideig tartson megcsinálni, sokkal több feladat legyen benne, és elég legyen így 1x végigmenni a teljes épületért ?
Én is unom egymás után többször megcsinálni őket. :(
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Inkább álljon több feladatból 1-1 falu és tartson mondjuk két hónapig, mint hogy 15x kelljen UGYANAZT, UGYANÚGY végigcsinálni,

Nekem még sosem sikerült kétszer ugyanúgy végigcsinálni, minden esetben volt, ami eltért az előzőektől...
 

VZoli77

Új tag
Sziasztok, nincs sajnos időm visszaolvasni a hozzászólásokat, mert 3 kissé bosszantó kényelmetlenségről ejtenék szót, de azt gondolom nem csupán én vettem észre. Zömében telefonról játszom, ezért alábbiak erre vonatkoznak:

1 Piaci ajánlatok elfogadásánál 1 forge pont kerül levonásra a tárolóból, ha elfogy nem nyit ki csomagot a raktárról, ahogy a nevezeteseknél meg lehetett oldani, és telefonon azt sem látom, mennyi forge pont használható még. Tehát, ha piacolás közben elfogott, ki kell lépnem, bemenni a raktárba, kibontani a csomagot a "használ" - lal, és újra kereshetem meg az ajánlatot, amit el akartam fogadni. Legkellemetlenebb, ha mindezt a kontinenstérképen hiányzó anyagok megszerzésére nyitom meg, mert akkor még abból is ki kell lépjek a raktár hoz. Majd mehetek a térképre, onnan újra a piacra. Hasonlóan a techfán...

2. Nevezetesség. Támogatás után a hozzájárulás listán nem frissül a pontszám, csak esetleg percek múlva. Így véletlenül megléptettem a barátom nevijét nem kevés veszteséget okozva ezzel, ugyanis az FP láncban beraktam 5 pontot, majd benéztem a hozzájárzlási listába, ahol be akartam fixálni a helyezésért, hogy, ne más vigye el. Azt láttam, hogy 4 fp kell hozzá. Beraktam a 4 fp-t, de a részletezésnél már nem ellenőriztem a pontszámot, és a 3. pont után a nevi lépett. Valahogy biztosítani kéne, hogy a lista mindenképp aktuális pontszámot mutasson.

3. Barátok kereskedelmi ajánlatai gyakran nem érhetők el a csoport üzenetben. Nem engedi elfogadni, mivel fals módon azt jelzi, hogy az illető se nem céhtag, se nem barát, és csak azok fogadhatják el.

4. A városházáról az esemény listán nem tudható meg azokról, akik hozzám beültek, kinek a kocsmájában ültem, melyik van tele és kinek szabad. Ha a motiválásoknál jelzi, kinek lehet és kinek nem, a kocsmánál miért nem lehetett ezt megoldani? Jóval gyorsabban lehet a városházáról motiválni, mint a barát vagy szomszéd listáról, jó lenne a kocsmát is onnan intézni.

5. Más céhek információi csak akkor érhetők el, ha nem vagy egyik céh tagja sem. Ugyanúgy jó lenne böngészni, ha történetesen másikat szeretnék keresni, mielőtt kilépek.

6. Számítógépen megcserélhetek két épületet a város rendező használata nélkül, Azaz lerakom a mozgatás alatt lévőt a másik helyére, miközben azt felveszem, a telefonon nem. Ennek különösen a kulturális településeknél van jelentősége, amit ugyanúgy jő lenne bontás nélkül rendezni, mivel ott a város rendező funkció nem érhető el.

7. Kényelmetlen, hogy a visszatérő küldetéseket mindig végig kell pörgetni, ember nincs aki ezeket sorjában csinálgatja végig. Mindig a helyzethez igazítva választunk. Egy lista lehetne megoldás, ahol blokkolhatnám és engedélyezhetném őket, természetesen az újakat mindig felhozná engedélyezett állapotban.

Köszönöm, hogy elolvastátok az észrevételeimet :).
 
Utoljára szerkesztve:

VZoli77

Új tag
+1 Amikor létrehozok egy üzenetcsoportot, felveszem a listára azokat akiknek szánom, pl barátlistáról 5 ös fp lánchoz. Van, akit nem érdekel, az kilép a beszélgetésből. Ha utána létre akarok hozni egy másikat, mondjuk 10 es lánccal, akkor értelemszerűen csak azoknak küldeném, akik a másikon szerepelnek. Ezt csak manuálisan tudom megcsinálni korrektül, ha kiírom papírra a listát, és egyenként felveszem őket az új üzenetben. Ezért jó lenne, ha a címzettek listáját át lehetne másolni az egyik üzenetről egy új üzenetre.
 
Utoljára szerkesztve:

Timocsek

Új tag
Mobilos piaci ajánlatoknál jó lenne, ha nem mindig az aktuális korból mutatná a termékeket, hanem abból, ami ki volt választva. Azaz, ha vaskori ajánlatokat rakok ki éppen, akkor ne kelljen minden egyes ajánlatnál visszamenni a vaskorig.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Sziasztok. A kommunikációnál a szövet szerkesztése és az emoji felismerése melett azt javalolom hogy lehessen leírást adni egy csoportos levélnek vagy céhes csoportnak.
 

Xantos Philus

Aktív tag
A legjobb lenne, ha az egész kultúrális település dolgot skippelnék a fejlesztők, de mivel az új nevezetes is a "rászoktatásra" van kitalálva így várható, hogy még pár évig velünk marad a diplomácia gyűjtése, de fejlesztésre ötlet:

Inkább álljon több feladatból 1-1 falu és tartson mondjuk két hónapig, mint hogy 15x kelljen UGYANAZT, UGYANÚGY végigcsinálni, mert szerintem a népszerűtlenségük nagyrészt a repetatív unalomból tevődik össze.
Szerintem is alapvetően az a baj hogy elsőnek végigcsinálom aztán törlődik és nincsen már kedvem még egyszer ugyanazt végigcsinálni még akkor sem, ha más kialakítása van a városnak. Jó lenne ha valami maradna az előzőből és nem csak mondjuk 0,5 ről 0,6 %ra emelkedne a termelés megsokszorozódásának a lehetősége.
 

dvjanos

Új tag
Szerintem is alapvetően az a baj hogy elsőnek végigcsinálom aztán törlődik és nincsen már kedvem még egyszer ugyanazt végigcsinálni még akkor sem, ha más kialakítása van a városnak. Jó lenne ha valami maradna az előzőből és nem csak mondjuk 0,5 ről 0,6 %ra emelkedne a termelés megsokszorozódásának a lehetősége.

Én a kulturális településeket annyiban fejleszteném tovább, hogy a település befejezése kérdés mellé tennék egy "Akarsz a következő szintre lépni?" kérdést is, amivel azt érnénk el, hogy a felépített településünk megmarad, nem kell ismét a következő szinthez elölről kezdeni mindent, csak maguk a megoldandó feladatok és azok nehézségei, követelményei változnának, a felépített településre vonatkozóan. De ebben a verzióban is adnék új épületeket bizonyos szint fölött.

Természetesen, aki befejezi és abbahagyja az kezdhesse elölről, de aki végig akarja vinni a teljes viking szintet egy huzamban, annak ne kelljen.
 

zaturalma2

Új tag
Még két ötlet:

Esetleg meg lehetne növelni a betakarításoknál a Forge pont korlátozást. Jelenleg ha legalább 100 pontunk van, akkor nem tudjuk betakarítani az épületeket, ami azt jelenti, hogy tolódik az épületek betakarítási ideje. Igazából ennek a korlátozásnak az enyhítése (mondjuk legyen a korlát 500 fp) semmit nem befolyásolna a játékmeneten, csak a betakarítás lenne kényelmesebb.

Jó lenne, ha a 24 órás termelések nem 24 órásak lennének, hanem mondjuk 23 óra 30percesek, ezzel megadva a lehetőséget arra, hogy napi szinten, mindig, ugyan akkor legyen lehetőség aratni. A jelenlegi rendszerben az aratás időpontja folyamatosan kitolódik.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos dőlnek itt az ötletek csőstöl :) Én azonban még mindig a kedvenc vesszőparipámon lovagolok . Kellene egy olyan épület ami a város védelem támadó erejét növeli , mert ez már évek óta hiányzik a menüből !
 
Eseményként nem jelenik meg. Igen, valóban lehet időnként ellenőrizni, de jobb lenne, egy értesítés, hogy tudjon az ember róla. Mert ha akármi miatt elfelejti megnézni, akkor akár értékes tagot is veszthet. Pl ha most jelentkezne valaki, akkor nem venném észre, hiába jelenik meg a jobb felső sarokban néhány mp-re a jelzés, mert itt írom a választ neked. Erre gondoltam.
Tegnap néztem, de megjelenik. Igaz, azt nem írtam, hogy ezt mobilon látom. (lehet PC-n nincs, bár fura lenne, de mobilon megvan)
Közben annyit még észrevettem, ha vkinek a jelentkezése már tárgytalan (más céhhez felvették vagy ha mi felvettük vagy már elutasítottuk) az tényleg nem látszik utólag, hogy a mi céhünkbe is jelentkezett, de amíg aktív a jelentkezése addig látszik a városáházán az eseményeknél (mobilon legalábbis)

Más: Elfelejtettem megköszönni a "mit ne javasoljunk" linkedet, Paco, az nagyon jó, most láttam végre, köszi :)
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nos dőlnek itt az ötletek csőstöl :) Én azonban még mindig a kedvenc vesszőparipámon lovagolok . Kellene egy olyan épület ami a város védelem támadó erejét növeli , mert ez már évek óta hiányzik a menüből !

Ezt már más topicba is írtad. De akkor se értették sokan.
Agyag, Boldog Vazul-székesegyház, Deal kastély segít ebben.
Tehát van, nem is egy, így nem tudja senki, hogy konkrétan mit is hiányolsz.
 

helen

Nagyon aktív tag
Még két ötlet:

Esetleg meg lehetne növelni a betakarításoknál a Forge pont korlátozást. Jelenleg ha legalább 100 pontunk van, akkor nem tudjuk betakarítani az épületeket, ami azt jelenti, hogy tolódik az épületek betakarítási ideje. Igazából ennek a korlátozásnak az enyhítése (mondjuk legyen a korlát 500 fp) semmit nem befolyásolna a játékmeneten, csak a betakarítás lenne kényelmesebb.

Jó lenne, ha a 24 órás termelések nem 24 órásak lennének, hanem mondjuk 23 óra 30percesek, ezzel megadva a lehetőséget arra, hogy napi szinten, mindig, ugyan akkor legyen lehetőség aratni. A jelenlegi rendszerben az aratás időpontja folyamatosan kitolódik.
Ezzel az erővel a 8 órás termelésnek mondjuk 7 óra 50 percesnek kéne lennie ?
A 24 órás termelés 24 órás, így jó, nem kell lecsökkenteni.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ezt már más topicba is írtad. De akkor se értették sokan.
Agyag, Boldog Vazul-székesegyház, Deal kastély segít ebben.
Tehát van, nem is egy, így nem tudja senki, hogy konkrétan mit is hiányolsz.
Esemény épületre gondol, nem nevire. Ha jól tudom..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent