Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

danika 123

Új tag
Üdv!
A játékban Arvahall, Cirgard és Dinegu-ba játszok. Mindhárommal a kora középkor vége felé tartok.
Az a problémám, hogy az Arvahalli és Cirgardi városházám napi bónuszként 2500 pénzt és 1 FP-t addig a Dinegui csak 2500 pénzt FP nélkül. Ott miért nem kapok FP-t?
 

danika 123

Új tag
Mert vagy nem vagy céhben, vagy olyan céhben vagy amelyik nincs még azon a szinten ahol már jár FP napi bónuszként. Csak pénzt ad a városháza alapvetően, Fp-t a céhnek, pontosítva annak szintjének köszönhetően kapsz.

Köszi a választ!
Céhben vagyok mindhárom játékban. Megnéztem, a Dineguban lévő céhem csak 5-ös szintű. Szóval ezért nem kapok itt FP-t.
A céh szinteknél elérhető bónusz kapcsán, ha a céh szintet lép akkor akár eltűnhet a +FP és helyébe lép az ott írt aktuális bónusz?

Szerk:
Ha céhen belül van olyan céhtag akinek a nevezetesét támogattam, akkor az egy esetleges másik céhhez való "átpártolás" után elveszik?
 

DeletedUser25216

Guest
Helló

olyan kérdésem lenne, hogy a kontinenstérképen amerikában vagyok, mitől függ, hogy a védekező egységek milyen bónuszt kapnak az alap támadás védekezés mellé, valahol 40% valahol 60% -al több a harci erejük?

???
 

Csiliz

Aktív tag
Hol tudom megnézni, hogy egy nevezetes, amely bizonyos nyersanyagot termel valójában mit termel? Betakarításkor ugyan meg tudom nézni, ha egy pillanatra jól figyelek, mert megjelenik a begyűjtött anyag ikonja, de az ember nem mindig tud erre odafigyelni. Ezt csak most azért kérdezem, mert most, hogy betakarítottam egy ilyen épületből a nyersanyagot, mintha nem olyan adott volna, mint amilyet az épület leírása szerint kellene!! Legalább is a rövid időre megjelenő ikon szerint teljesen más nyersanyagot azonosítottam!! Jó lenne, ha ennek is utána lehetne később nézni.
 

DeletedUser23755

Guest
Hol tudom megnézni, hogy egy nevezetes, amely bizonyos nyersanyagot termel valójában mit termel? Betakarításkor ugyan meg tudom nézni, ha egy pillanatra jól figyelek, mert megjelenik a begyűjtött anyag ikonja, de az ember nem mindig tud erre odafigyelni. Ezt csak most azért kérdezem, mert most, hogy betakarítottam egy ilyen épületből a nyersanyagot, mintha nem olyan adott volna, mint amilyet az épület leírása szerint kellene!! Legalább is a rövid időre megjelenő ikon szerint teljesen más nyersanyagot azonosítottam!! Jó lenne, ha ennek is utána lehetne később nézni.

Előfordulhat kijelzési hiba (néha én is észre veszek ilyet) de egyébként a terméket is adó nevezetesek mindig az aktuális kor áruit illetve a modern kortól az adott kor termékeinek előállításához szükségeset adják naponta (vagyis pl jövőben posztmodern kor termékét). Hogy adott napon mit kaptál legfeljebb úgy nézheted meg, ha megjegyzed a raktáradat aztán beszeded és megkeresed a változást.
 

DeletedUser24356

Guest
sziasztok,tudna valaki segiteni ?szeretnem tudni van e 1 olyan program ahol megtudnam tervezni az epuletek elhejezeset a varosomba .volt egy regebbi linkem a varos tervezeshez de az mar nem erheto el.jo lenne ha erre is gondolnanak a jatek fejlesztok.
 

DeletedUser25049

Guest
Még ehhez annyit hozzá, h regisztálni kell rá és az username a megadott e-mail címed lesz. Törölni pedig a delete gombbal lehet az épületeket, amikor kijelölted őket (kivéve a területbővítést, mert azt nem lehet visszacsinálni)
 

DeletedUser332

Guest
Sziasztok!

A kérdésem a Tech fával kapcsolatos.
A Jelenkorba készülök átlépni, és a fán pl. a légi támogatásnál látok egy 4%-os támadási bónuszt, a rakétánál pefig pl. egy 4%-os védekezésit.
Ezt hogyan kell érteni?
A teljes támadó seregem kap majd 4% bónuszt, ha megépítem az adott katonai épületet?
Előre is kösz.

S
 

DeletedUser24612

Guest
Sziasztok!

A kérdésem a Tech fával kapcsolatos.
A Jelenkorba készülök átlépni, és a fán pl. a légi támogatásnál látok egy 4%-os támadási bónuszt, a rakétánál pefig pl. egy 4%-os védekezésit.
Ezt hogyan kell érteni?
A teljes támadó seregem kap majd 4% bónuszt, ha megépítem az adott katonai épületet?
Előre is kösz.

S
Igen, olyan mint egy nevezetes épület, csak a felére ad: Védelemnél védelemre, támadásnál támadásra.
 

DeletedUser24612

Guest
Épp ellenkezőleg! A nevezetesek közül a támadó bónuszt adók (Zeusz, Aacjeni, Castel) támadásnál mindkét értékhez adnak, támadó és védelmi is, míg a védelmi bónuszt adók (Vazul, Deal) védekezésnél (város) adnak, de mindkét értékhez, támadóhoz és védelmihez is. A szónoki pódium, sakktáblás tér, japán kert ad támadásnál csak a támadóértékhez, és a laktanyák is ilyenek, ill. kolostor is, őrlángok stb. A nevezetesek a kivétel ez alól! S annyit még hozzá, hogy ha 10 csapásmérő központot építesz, összeadódnak a +4%-ok, ergo +40% lesz, de csak támadásnál és csak a támadóértékhez. A fogadó is ez a változat amúgy még. Szerintem nem is ér sokat a védelmi érték nélkül, sokszor javasoltak már olyan event épületeket fórumokon, amelyek pont fordítva, támadásnál a védő és védekezésnél a támadóértéket növelnék, hogykiegyenlítődjön ez...
De a harcjármű gyárakról volt szó, nem a nevezetesekről. Azok csak egyikre adnak.
 

DeletedUser25164

Guest
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom-e a kérdésem, mert az a "Tippelj és nyerj" játékkal kapcsolatos...Tippeltem júniusban, látom az oldalon az ellenőrző számot is, de nem értem mi ez a szám...Hogy kell megnézni, nyeretem-e vagy sem?
 

Vanek ur

Aktív tag
Majd ha veszi magának a fáradtságot a játékot szervező moderátor, akkor majd lehet látni, hogy ki nyert. Addig csak a várakozás marad (és ezzel csökken majd a júliusi játék ideje is - már ha lesz folytatva).
 

DeletedUser25106

Guest
Sziasztok!
Kis segítség kellene. A modern korban járok és fedezem fel a modern kori területeket. Az első raktárépületem amit felfedeztem (IGUJIMA) az építőipari raktár (luxusanyag) volt, de a második trület (IGAMOTO) amit felfedeztem az a transzésztergáz katalizátor lett! Ezt nem értem!! Ez távoli jégkorszakos elem! Ez esetleg valami hiba vagy én vagyok a béna?
Köszönöm ha valaki írna nekem!

Tisztelettel: Péter
 

DeletedUser23560

Guest
Sziasztok!
Kis segítség kellene. A modern korban járok és fedezem fel a modern kori területeket. Az első raktárépületem amit felfedeztem (IGUJIMA) az építőipari raktár (luxusanyag) volt, de a második trület (IGAMOTO) amit felfedeztem az a transzésztergáz katalizátor lett! Ezt nem értem!! Ez távoli jégkorszakos elem! Ez esetleg valami hiba vagy én vagyok a béna?
Köszönöm ha valaki írna nekem!

Tisztelettel: Péter

Kis tévedés: amit felfedeztél, az a kávé, ami alapja a kávépörkölő bónuszos működtetésének.
A kávé a modern korban nyers nyersanyag, a készétel előállításához szükséges, a lelőhelye jégkorban pedig majd lehetővé teszi a transzétergáz bónuszos készítését, de ahhoz el kell jutni odáig.
Az építőipari raktár bónuszos működtetéséhez is a /bronzkori/ kő lelőhely-bónuszt találtad meg, nem magát az építőipari raktárat...
 

DeletedUser25106

Guest
Kis tévedés: amit felfedeztél, az a kávé, ami alapja a kávépörkölő bónuszos működtetésének.
A kávé a modern korban nyers nyersanyag, a készétel előállításához szükséges, a lelőhelye jégkorban pedig majd lehetővé teszi a transzétergáz bónuszos készítését, de ahhoz el kell jutni odáig.
Az építőipari raktár bónuszos működtetéséhez is a /bronzkori/ kő lelőhely-bónuszt találtad meg, nem magát az építőipari raktárat...
Nagyon köszönöm a kimerítő és gyors valaszodat!
További szép napot!

Tisztelettel: Péter
 
Fent