Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser25374

Guest
Az Ereklye vadászat jól működik?
Nálam és több céh-tagunknál is azt vettük észre, hogy a mostani frissítésnél valami történt, ugyanis nagyon nem jönnek az ereklyék...
az esélyek szerint...és az eddigi tapasztalat alapján egy exin 5-6 ereklyét is lehetett találni...most 1-2 ereklyét találtunk...
 

Vanek ur

Aktív tag
Az Ereklye vadászat jól működik?
Nálam és több céh-tagunknál is azt vettük észre, hogy a mostani frissítésnél valami történt, ugyanis nagyon nem jönnek az ereklyék...
az esélyek szerint...és az eddigi tapasztalat alapján egy exin 5-6 ereklyét is lehetett találni...most 1-2 ereklyét találtunk...
Én kaptam jádét is, pedig ezelőtt több, mint 1 hónapja jött ilyen. Vagyis lehet, hogy nálatok csak a pech-széria működik.
 

DeletedUser25374

Guest
Én kaptam jádét is, pedig ezelőtt több, mint 1 hónapja jött ilyen. Vagyis lehet, hogy nálatok csak a pech-széria működik.
Gratulálok...a jáde az ritka...
lehet csak kifogtuk, hogy a papok nem dolgoztak az ereklyék templomában...majd meglátjuk a jövő héten.
 

DeletedUser23004

Guest
Ahogy a többit is: megcsinálod az előtte lévő térképet (ipari kor, Észak-Amerika), és feloldod az átjutás lehetőségét is (a gőzhajó).
Franciaországnál nem pucoltam ki az összes tartományt, és mégis tovább tudtam menni...
 

Csiliz

Aktív tag
Az Őszi eseménnyel kapcsolatban - igaz már lehet hogy nem aktuális, mert lejárt - de azért megkérdezem. Lehetett úgy almafát ültetni, hogy közben se nem takarított, se nem támogatott, se pedig nem ült be a kocsmába az illető? Mellesleg, hogy véget ért az Őszi esemény esemény megint visszajött egy hiba, ami az esemény indításakor szűnt meg, hogy a városképet letakarja felül egy kb. 1/3-át alul pedig a barátsor, céhsor ablakának magasságában egy sötét sáv. Ilyenkor a városban semmit nem tudok csinálni. Több féle képpen meg meg lehet szüntetni - ez most nem fogom részletezni -, de ez azért bosszantó!!

Más: Tavaly Karácsony előtt kezdődött, hogy a játék felfalta állandóan a teljes memóriámat. Ezzel kapcsolatban többször is írtam, de nem történt semmi. Mindig a szokásos szöveggel jöttek, hogy ürítsem a cache-t, vagy ez a böngésző hibája, használjak helyette mást, ... Közel 3/4 év eltelte után, a legutolsó frissítéssel, csodák-csodákjára eltűnt a problémám. Pedig én nem csináltam semmit. Nem frissítettem a böngészőmet sem a flasht - ami ugyebár egy elavult dolog és alig várom, hogy végre száműzzék az internetről véglegesen. Ezek szerint mégis a játék volt benne a ludas! Ráadásul a többi hasonló játéknál ez nem fordult elő.

Bocsi, de csak meg kellett jegyeznem ezeket a dolgokat!
 

Vanek ur

Aktív tag
Franciaországnál nem pucoltam ki az összes tartományt, és mégis tovább tudtam menni...

Ha arra gondolsz, amire gondolok, akkor a hegy tetején lévő rész egy külön rész - nem a korokhoz van igazítva, hanem azoktól teljesen elkülönülő (ha jól emlékszem, akkor a játék nagyon elején (~5 éve) még az is 'ködös' terület volt, és utána 'visszamenőlegesen' lett aktiválva az a 4 területes mini-quest rész). Ezért is lehet, hogy bár azt a részt valaki nem viszi végig, de onnan mégis át tud menni a következő földrészre - viszont onnantól már minden földrészen kell a jelenleg összes terület az onnan továbblépés felfedezéséhez (amíg a többi földrész ködös részeit fel nem oldják, mert azok talán hasonló kis mellék-részek lesznek (már ha egyáltalán azokat feloldják valaha is)).

Az Őszi eseménnyel kapcsolatban - igaz már lehet hogy nem aktuális, mert lejárt - de azért megkérdezem. Lehetett úgy almafát ültetni, hogy közben se nem takarított, se nem támogatott, se pedig nem ült be a kocsmába az illető? Mellesleg, hogy véget ért az Őszi esemény esemény megint visszajött egy hiba, ami az esemény indításakor szűnt meg, hogy a városképet letakarja felül egy kb. 1/3-át alul pedig a barátsor, céhsor ablakának magasságában egy sötét sáv. Ilyenkor a városban semmit nem tudok csinálni. Több féle képpen meg meg lehet szüntetni - ez most nem fogom részletezni -, de ez azért bosszantó!!

Más: Tavaly Karácsony előtt kezdődött, hogy a játék felfalta állandóan a teljes memóriámat. Ezzel kapcsolatban többször is írtam, de nem történt semmi. Mindig a szokásos szöveggel jöttek, hogy ürítsem a cache-t, vagy ez a böngésző hibája, használjak helyette mást, ... Közel 3/4 év eltelte után, a legutolsó frissítéssel, csodák-csodákjára eltűnt a problémám. Pedig én nem csináltam semmit. Nem frissítettem a böngészőmet sem a flasht - ami ugyebár egy elavult dolog és alig várom, hogy végre száműzzék az internetről véglegesen. Ezek szerint mégis a játék volt benne a ludas! Ráadásul a többi hasonló játéknál ez nem fordult elő.

Bocsi, de csak meg kellett jegyeznem ezeket a dolgokat!

Almafaültetésre csak akkor volt esély, ha valaki támogatott (takarítás, motiválás, vagy automata támogatás (azt hiszem, sikertelen esetén is volt esély az ültetésre, mert mintha láttam volna ilyent is - de ez nem biztos, lehet, csak rosszul emlékszem)). Viszont a naplóban sokszor rossz volt a visszajelzés - konkrétan akkor jött elő viszonylag gyakran, ha valakinek a segítő és az almafaültető jelzése külön oldalra került. Ekkor sok esetben az adott oldal utolsó és a következő oldal első bejegyzése ugyanannak az illetőnek az almafaültetéséről szóló volt, holott az egyiknek a segítő visszajelzésnek kellett volna lennie. De ha megszűnt ez a 'külön oldalas elválasztás' (jött egy új bejegyzés valamiről), akkor a naplóban már jól jelent meg a dolog.
(Nálam például volt olyan extrém eset is, hogy 3 almafaültetés volt a naplóban egymás után: 1 még az előző oldal alján, majd kettő az aktuális oldalon felül. Természetesen az előző oldal utolsó, és a következő oldal elsője egybe tartozik, és csak 1 almafaültetést + 1 segítést jelzett volna (csak ott volt a fentebb tárgyalt hiba); a harmadik almafaültető jelzés pedig az utána következő segítő jelzéshez tartozott).

Memóriahiba: márpedig ez csak a gépeddel oldódott meg valahogyan (nem a gép memóriáját használják a flash-játékok, hanem a böngésző által lefoglalt cache-helyet a vinyón - legalábbis a legtöbb 'nincs elég memóriád' típusú hiba erre vezethető vissza; ezért javasolják sokszor a cache ürítést is). Vagy új a vinyód/SSD-d, vagy több a böngésző által használható virtuális memória (vagy mégiscsak frissült a böngésződ, akár csak a háttérben is, amit nem vettél észre). Ugyanis sokszor sokaknak teljesen más és más esetben jön elő, vagy szűnik meg az ilyen jellegű hiba (volt olyan is, hogy semmi szerverfrissítés nem volt, mégis valakinek megoldódott az ilyen jellegű gondja, míg másnál meg semmi reakció nem volt, csak 2-3 nappal később). Vagyis azt mondani, hogy 'márpedig ezt biztosan most oldották meg, és nem nálam volt a hiba' épp ezért nem helytálló. :)

Ettől függetlenül mindenki azt gondol, amit akar; illetve olyan összeesküvéselméletben hisz, amiben akar (és ez a másik témabeli felvetésedre is vonatkozik). :)
 

DeletedUser23560

Guest
Ha arra gondolsz, amire gondolok, akkor a hegy tetején lévő rész egy külön rész - nem a korokhoz van igazítva, hanem azoktól teljesen elkülönülő (ha jól emlékszem, akkor a játék nagyon elején (~5 éve) még az is 'ködös' terület volt, és utána 'visszamenőlegesen' lett aktiválva az a 4 területes mini-quest rész). Ezért is lehet, hogy bár azt a részt valaki nem viszi végig, de onnan mégis át tud menni a következő földrészre - viszont onnantól már minden földrészen kell a jelenleg összes terület az onnan továbblépés felfedezéséhez (amíg a többi földrész ködös részeit fel nem oldják, mert azok talán hasonló kis mellék-részek lesznek

Az ipari térképen sem kell elfoglalni a bónuszterületeket a továbblépéshez... :)
 
Azt szeretném megtudni, hogyan lehetséges az, hogy a fogadóban aktiváltam a városi védőpajzsot. Most még aktív kb 6 óráig. 11 óra 20 perckor mégis kifosztott az egyik szomszédom. Ennyit ér a védőpajzs? Mellesleg vissza sem tudom támadni, mert nem az én kategóriám. Olyan jól vannak a szomszédok összeválogatva, hogy a pontjainak száma legalább a tízszerese az enyémnek.
 

DeletedUser23560

Guest
Azt szeretném megtudni, hogyan lehetséges az, hogy a fogadóban aktiváltam a városi védőpajzsot. Most még aktív kb 6 óráig. 11 óra 20 perckor mégis kifosztott az egyik szomszédom. Ennyit ér a védőpajzs? Mellesleg vissza sem tudom támadni, mert nem az én kategóriám. Olyan jól vannak a szomszédok összeválogatva, hogy a pontjainak száma legalább a tízszerese az enyémnek.

Ha az aktiválás előtt támadott meg, akkor tud fosztani. Utána meg - nyilván - nem tudott volna megtámadni. A védőpajzs a támadást lehetetleníti el. :)
 

DeletedUser25416

Guest
kérdés miért nem érhető el a mobilon kincsvadászat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Köszönöm, és tudható hogy mi lesz?
Ahogy én látom, két megoldás is lesz. Az egyik a szerdán bevezetésre kerülő incidensek (sok apró jutalom), a másik pedig a napi feladatok (naponta lesz 1-1 láda, amit a hozzá tartozó feladatok megoldásával lehet megszerezni, amiben valami nagyobb nyeremény lesz - illetve 7 láda megszerzése után egy plusz láda is jár majd). Legalábbis leegyszerűsítve, röviden ez van most a bétán.
 

danika 123

Új tag
A Château Frontenac-al kapcsolatban lenne kérdésem.
Dineguban fel tudtam építeni, vártam a mostani feladatok elvégzésével, hogy már 50%-al többet kapjak, de sem a Halloween eventnél, sem a pl. történelmi feladatnál nem kaptam többet, mint ami le volt írva.
Miután felépült egy ki-belépést csináltam, hogy biztos frissüljön a rendszer.
Miért nem adja a többletet?
 
Fent