Be- és beleláthatatlan nevezetesek építése

DeletedUser24487

Guest
1. Igen ám, de minden újra csatlakozásnál új IP cím lesz. No ilyenkor mi van?
Olyankor mivan, ha a családban több PC van? Így még a PC-k egyedi MAC számuk is különböző lesz.
OLÉ kész is a csalás lehetősége.

2. Ha regelek proxy mögül és rászálok egy tagra támogatásokkal, akkor ugyebár törlik mindkét játékost.
Szóval ha van akivel kiakarok cseszni, akkor megtehetem így? -Hisz engem ezért töröltek, legalábbis a sokadik indoklás ez volt, amikor sorra cáfoltam a ködös magyarázkodásokat.

Ha ilyet észreveszel ,azt jelezni kell:))
Szóval ,csak akkor tudsz kicseszni,ha a másik fél is akarja:)
 

DeletedUser

Guest
Ha ilyet észreveszel ,azt jelezni kell:))
Szóval ,csak akkor tudsz kicseszni,ha a másik fél is akarja:)

Ezek szerint te minden támogatódat feljelented? Szép egy játék, szép egy ország...
--Aztán magyarázkodjon a támogató mi?


1.-es felvetésre tudsz adni választ?

esetleg arra is van válaszod, miért vannak 7-8-900 pontos támogatások büntik nélkül?

jah, tegyenek a játékba egy grafikont, meddig lehet támogatni valakit büntetés nélkül...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
Anna!!
Te magadból indulj ki légyszives.
Nem kell jelenteni senkit,elég seggbe rúgni és kész.

- - - Updated - - -

Az meg ,hogy igy jártatok a ti problémátok,nem másokat kell okolni,légy körültekintőbb máskor,mit lehet ,mit nem.Csókolom:)
 

DeletedUser

Guest
muci, okultam, leírtam a tapasztalatokat.
megengeded, vagy tilos azt is?

jah és muci, te írtad hogy jelezni kell, nem én...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
minden megengedett ami nem tilos:)

De ne háborogj,azzal nem érünk el semmit sem:))
Főleg egy játék miatt:)
 

Vanek ur

Aktív tag
1. Igen ám, de minden újra csatlakozásnál új IP cím lesz. No ilyenkor mi van?
Olyankor mivan, ha a családban több PC van? Így még a PC-k egyedi MAC számuk is különböző lesz.
OLÉ kész is a csalás lehetősége.

2. Ha regelek proxy mögül és rászálok egy tagra támogatásokkal, akkor ugyebár törlik mindkét játékost.
Szóval ha van akivel kiakarok cseszni, akkor megtehetem így? -Hisz engem ezért töröltek, legalábbis a sokadik indoklás ez volt, amikor sorra cáfoltam a ködös magyarázkodásokat.

Először is: nem véletlenül nem írtam az esethez semmit. Nem kellene az írásomat ebbe belevonni. Nekem sem tetszik az eljárás, de ugyanúgy nem tudok tenni ellene. Én csak a hivatalos alapértelmezett szabályozást írtam le, és semmi többet. (Kéretik értelmezni az írásomat, illetve nem 'lendületből' és 'düh'-ből válaszolni!)

Másodszor az egyes ponthoz: igen, ez egy csalási mód; és nagyon nehéz ezeket elkapni (ha valaki nagyon jól csinálja, akkor soha - de épp ezért nem sok lehetőség van ezek szankcionálására (bár az is igaz, hogy más játéknál sokkal jobban meg tudták oldani a többes regek ellenőrzését, tiltását, szankcionálását)). De előbb-utóbb le fog bukni aki így jár el, mert egyszer elfelejt csatlakozást bontani, vagy egyszer ugyanazt az IP-t kapja (esetleg elszólja magát), netán véletlenül a másik MAC címmel ellátott gépről lép be; és máris megvan. De addig is azok ellen tudnak 'harcolni', akiket el tudnak kapni. És ha el tudják kapni az azonos IP címűeket, a meghívott általi támogatókat, ...; akkor addig küzdenek ezek ellen.

A kettes pontodhoz pedig: amíg nem tudják bizonyítani a kapcsolatot a két reg között, addig maximum csak a támogatót törlik (vagy még Őt sem). Ha van bizonyítható kapcsolat (azonos IP, meghívásos kapcsolat, ...), akkor viszont minkettőre ugyanúgy tudják vonatkoztatni a szabályokat. Csak azért, mert X támogat engem ismeretlenül akár 1000 fp-tal is; engem nem szankcionálhatnak (és nem is teszik - ezért is reklamáltak már itt a fórumban is a többiek, mert 1 ember úgy szerez sok pontot, hogy a nevezeteseit építi illetve építteti, amivel több pontot kap, mint a többiek a harccal).
 

DeletedUser23652

Guest
Szerintem meg ez az egész nevezetes fejlesztés egy nagy kalap....szal nem volt jó ötlet. Nem véletlen hozták már be jóval előtte, h azonos IP-rő nem lehet már támogatni egymást. Gondolom már akkor tudták, hogy hosszútávú tervként szerepelt a nevezetesek 10-es szint feletti fejlesztésének lehetősége. Pont azért, hogy ne legyen az, hogy egy személy irdatlan sok acc-al fejleszti a saját nevezetesét.
Csak hát nézzük más szemmel a dolgokat. Saját maguk alatt vágták ezzel ki a fát. Sokkal több munkát adtak így maguknak, mint ami amúgy volt. Ráadásnak, ha megnézzük az eddigi témákat itt fórumon vagy bele pislant az ember a céhes életbe, akkor úton útfélen abba futunk bele, hogy jaj ki bukott le, mert csalt!? Ki, hogyan csinálhatja, amiért nem bukik le!? És Zsini mit csinálhat, amiért neki már 52 millája van és még sem kapott még csak kisebb büntetést sem, mint akár djmax. (tőle elvileg elvettek nevezetes szinteket).

Holott nem erről kéne szólni ennek a game-nek. Teljesen felesleges volt behozni a 10es szint fölé emelést és az azonos IP-k már nem támogathatják kérdést. Miért?
Az egész játékba beleivódott, (már aki foglalkozik a kérdéssel) az, hogy "nekem" hogy lehet ekkora nevezetesem!? Hogy tudok ennyi pontot szerezni a városomnak!? Pedig ennek a játéknak a csatákról kéne szólni, ahogy előtte is volt. Most meg lesz egy rakás 5-10 ezer csatás ember majd a top 10-be. Hurrá...

Régebbi fórum hozzászólás, aki(k) ki volt akadva. Egy apa és fia közti játékmenetről szólt. Nem tudom olvastátok e annó, de ez akkor történt, mikor bevezették azt, hogy már nem lehet támogatni egymást. Se így, se úgy. A felháborodás végeredménye az volt, hogy ő most apaként miért ne támogathatná a fiát árukkal??? Nem mennék ennél jobban bele (valahol biztos megtalálni még ezt a témakört, akit jobban érdekel megkeresi :) ). Azt sem tudom, h ez mennyire volt valós, tehát valóban apa - fia volt e vagy sem. Mindenesetre saját példám tudom felhozni.(Gondolom nem vagyok vele egyedül) Nagyon kellemetlen érzés az, hogy barátnőm is játszik és ha egy klánba lennénk se lenne értelme, mert se fp-vel, se támogatással gombal, se árukkal nem támogathatjuk egymást. Holott mi egy pár vagyunk. A való életbe is így csináljuk!? Hát rohadtul nem...itt meg azt az érzést keltik az emberbe, hogy mindegy milyen az ember kapcsolati rendszere sz...le; szal nem fontos...Nem lehet támogatni csak mert van pár csíra, aki nem bírja ki, h ne csaljon. Ezért mindenki szív...

Értem én, hogy vmit ki kellett találni...hát ez lett belőle. De szerintem már egyáltalán nem fontos, hogy ki hogy mennyi pontot szerez. Azért mondom, hogy szerintem nem fontos, mert nekem az az érzésem, hogy fejlesztésről fejlesztésre egyre jobban belemászik a csapat a saját sírjába. Elméletileg már a 2. fejlesztésbe megcsinálták azt, h ne ugorjon vissza barátlista. Nálam ez nem jött át..szal még mindig vissza ugrik. Több hibát is észrevettem, de ez nem az a topik :))) Viszont, GvG unalmas lett, mind a harchoz szükséges áruk miatt, mind a nem rég bevezetett Agresszív NPC-k megszűnése miatt...és ezt is lehetne sorolni (pl már csak 1 terület felett van felhő; miért is??? miért nincs több terület). Szal...az eddigi infókból táplálkozva nem adok max 1 évet és másik játék fórumába írogatunk XDDD Ne legyen így csak vmit kezdjenek a GvG-vel...

Ezért is mondom azt, hogy szerintem ne foglalkozzatok ezzel már, hogy kinek mennyi, hogy miért. Akiket meg kizártak, azoknak meg azt tudom mondani (teljesen függetlenül attól, h jogos vagy nem), hogy van még más játék ezen kívül, ami szerintem meg is üti a mércét. Tudom, hogy több éves munka is van már benne akár, de hát ez van...Volt nekem is más játékban összetűzésem adminnal és saját tapasztalatból mondom, hogy ha elvették nem fogják visszaadni. Még akkor sem, ha bebizonyítod az igazad...Ez van sajnos :/ Vagy csinálj új várost, ha nem bannolták teljesen....

Sry, kicsit elmentem a témával a végére. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Szerintem nincs igazad sok mindenben.
Például hogy az azonos IP-ről történő támogatást nem azért hozták be, mert már jóval korábban tervezték volna a 10 feletti szinteket a nevezetesekben (sőt, szerintem az, ahogyan építeni lehet a 11. szinttől, és ahogy adja a bónuszokat; az inkább azt mutatja, hogy nem volt előre tervezve); hanem mert az emberek akkor is csalnak, ha csak kisebb dolgokról van szó (de megtehetik). És a 10. szint feletti szinteket is inkább azért vezették be, mert erre vitte rá őket a túl sok szerezhető FP (a nevezetesekből), a koronkénti 'felkészülési' idő alatti 'üresség', és nem mellesleg a játék életidejének kihúzása.
(Az meg, hogy valakik irigyek másokra, az meg majdnemhogy magyar mentalitás. Sok helyen gratulálnak annak, aki olyan dolgot tud csinálni, amit mások nem; míg nálunk meg alapból az jön, hogy 'biztosan csal, miért nem tiltják ki'. Az meg, hogy nem érted meg, hogy a 'családdal egymást segítjük' dolog az olyan jelentős előny sok más játékoshoz képest, amit sok 'legózós', 'ültetgetős' játékban sem nagyon tűrnek meg (nemhogy olyanban, ahol harcolni is lehet); az meg nem a készítők hibája.)

Ez a játék a csatákról szólt? Én még emlékszem arra, hogy a szomszédokon és a térképeken kívül nem lehetett csatázni (amikor még nem volt céhharc). Ellenben lehetett a másiknak segíteni a céhlistán, a barátlistán és a szomszédlistán is; illetve lehetett ugyanúgy építkezni, mint most. Itt megpróbáltak egy 'öszvér' játékot készíteni, ami minél több embert meg tud fogni - de nem akartak csak az egyik oldal felé hajlani. Aki akar, az kismillió online harci stratégiai játékkal tud játszani (lásd például a klánháborút vagy a grepoliszt); de itt ezen kívül is sok más jellegű dolgot lehet csinálni, mint azokban.

A GvG meg lehet, hogy a harchoz szükséges áruk miatt unalmas lett; de ha tudsz jobb megoldást arra, hogy ne egy céh uralja az egész kontinenst, mert korlátlanul tud támadni mindenkit, és nála vannak a legtöbben a GvG harc iránt érdeklődők; akkor mondhattad volna. Mert szeritnem is az egyik legjobb megoldás ez a termékes dolog arra, hogy ne élhessen 'az erősebb mindent visz' elv (így engedve a kisebbek lehetőségét is a harcra). Hogy az aggresszív NPC-k kivonása a játékból mennyiben járul ehhez hozzá, azt nem tudom; de én amúgy sem sokat láttam eddig a térképen (aki tehette, az úgyis elfoglalta; és máris volt-nincs NPC). De nem hiszem, hogy ez hozzá járult volna hozzá az unalmassá válásban, hiszen csak most vezették ki, míg a hozzászólásból arra lehet következtetni, mintha már hosszú ideje lenne gond.
 

DeletedUser23652

Guest
Nem kívánok minden mondatodhoz hozzászólni, de én is játszottam már akkor, amikor csak a listás csata volt. Erre is gondoltam akkor, amikor azt mondtam, hogy a csatákról szólt ez a játék. Aztán bejött GvG és még több szerepet kapott a harc. Sajnos viszont elég hamar bejött a nevezetes fejlesztés (mint őrület) és azóta a harcok háttérbe szorultak. Mellesleg ezek szerint nem olvastad el vagy nem fogta meg a szemed az irományom több helyen. 2* felhoztam már, hogy mit kellene szerintem kezdeni a GvG-vel. Nem kívánom leírni. A "GvG - megszállási zónák körkörössé tétele" témakörben leírtam a véleményem. Keresd meg, ha érdekel.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Mellesleg ezek szerint nem olvastad el vagy nem fogta meg a szemed az irományom több helyen. 2* felhoztam már, hogy mit kellene szerintem kezdeni a GvG-vel. Nem kívánom leírni. A "GvG - megszállási zónák körkörössé tétele" témakörben leírtam a véleményem. Keresd meg, ha érdekel.

De elolvastam, és ott is amellett kardoskodtál, hogy legyen kevesebb (vagy semmi) az új foglalás nyersanyag-költsége. És erre írtam feljebb is, hogy ezzel a nagyobb céheknek kedvezel. Akár csinálsz egy szezonos dolgot mellé, akár nem. Mert lehet, hogy egy szezon elején lenne kedve egy-két körre a kicsiknek is; de a következő szezonban meg már lehet, hogy nem tudják összeszedni a csapatot (mert -szerintem- a kis céheknek az a nagy hátránya, hogy egyrészt kevés a harcoló játékos, másrészt ezeket nehéz egyszerre összehozni).
 

DeletedUser23652

Guest
"...szektorokra elköltendő áruk mennyiségét egy kicsit lejjebb kell vinni..." Ezt írtam. Az, hogy mennyire borítaná meg a céheket azt nem tudom. Azt tudom, h van az egyik szerón nekem is klánom és azzal harcolunk mi is, h minél több aktív játékost szedjünk össze. Naon nehéz és nem hiszem, h csak mi szenvedünk ezzel. Nagy klánnak sokkal könnyebb (már), mert inkább oda lép be vki, nem pedig hozzánk. Holott nálunk pörögnek az események és jó a hangulat. Hiába hirdetem azt, h csak aktív tagokkal rendelkezünk. Sokan még csak az üzenetre sem válaszolnak. Szal igen...van közel 25 ezer felhasználófiók, abból 3*80 ember (szintén kb) az első 3 céhbe és max még1* ennyi ember szét szórva...viszont, ha ez alapján nézem a játékot és leviszem az áruk mennyiségét a szektor szerzésénél, akkor nem feltétlenül segítesz a nagy klánoknak. Mivel nem arra gondolok, h most kell 10.000 áru, akkor a körkörös rendszerbe legyen 100 db...csak legyen kevesebb...ha körkörös lenne a GvG, akkor sztem a legnagyobb klánok nem a kis korban szűttyögnének, hanem a legnagyobba. Ha elég gyorsan indulna új kör, akkor nem is lenne idejük más korokba szektort foglalni....
 

DeletedUser20654

Guest
kb. 25 milliárd pont 1 szintért. Bztos, hogy nincs ez kicsit elméretezve?
 

DeletedUser21403

Guest
Sztem jogos! :D Bár tökmindegy! Szintenként többet kap mint a 3 magyar szerveren lévő játékosok összes pontja ha maxi-t nem számoljuk! :cool:
 

Ötzi

Aktív tag
kb. 25 milliárd pont 1 szintért. Bztos, hogy nincs ez kicsit elméretezve?

Nem valószínű. A francia Arvahallon az elsőnek 2.781.405.947.976 pontja van. (Billió, ha jól látom, ámbátor lehet, hogy amikor ekkora számot tanultunk, hiányoztam az "átkosban" a számtanóráról.) Sajnos ez a versengés is átment a "gagyi" kategóriába. Kár érte, lehetett volna jó is. Akár.

Mindenki csal, csak még nem buktak meg. A francián a vaskori városnak 10-es szintű Alcatraza van..., ezt egyetlen accounttal nem lehet kivitelezni.

És hogy mi a bünti a csalónak? Egy biztos, hogy nem a gardrobe szobába való bezárás, de nem is az, hogy elveszik a multi acc-okkal felépített nevezetesét. Ráadásul "jól kitoltak" vele, mert az elvett nevezetese egy hét múlva már újra a 25. szintnél jár...

Ezért lett gagyi ez az aránytalan versengés. Lesüllyedt a 8-10 éves gyerekek szintjére. (Bár lehet, hogy ezt most a mai gyerekek kikérnék maguknak, azért ők informatikában még bennünket is túlszárnyalnak.)

Azért a trükkjét elárulhatnák már végre, hogy haladnék már én is valamicskét előre! :)
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
"A francián a vaskori városnak 10-es szintű Alcatraza van..., ezt egyetlen accounttal nem lehet kivitelezni."

De, lehet - csak akarni kell. Láttam már olyan játékost itt a magyaron is, aki direkt nem lép túl a vaskoron; hanem a vaskort 'maxolja' ki (talán kicsit túlzottan is, mert kifejezetten a vaskori GvG-re megy). Ő is úgy kezdte, hogy FP->nyersi cseréért támogatott másnál nevezetest, és így viszonylag hamar volt saját Alcatraza.
 

DeletedUser21403

Guest
vannak viágozósok akinek már minden nevije megvan itt a magyaron nem is ez első szinteken! Az mire jó nem értem! semmirértelme! Nem a nevezetesekből áll a játék! Egyébbként tiszta röhej az is hogy akár holnapkorosak is rámenneka vaskori GVG-re! ez már milyen szánalmas!?:) kihasználják a +90-90%-ukat és aprítjáka avaskori egységeket! Ez vajon máshol is így van vagy csak itt a magyaron divat!?
 

Ötzi

Aktív tag
A hozzászólásomban lehet, hogy összekeveredett a francia a magyarral, de végülis nem teljesen mindegy? Secko jedno.

Vanek ur: "lehet - csak akarni kell." Már megbocsáss, de ilyen üres frázisokat mindig csak tőled olvashatok... Nagyon nagy fazon vagy, nélküled egészen biztos, hogy kihalna ez a fórum! :)

Man: sajnos a nevezetesekről szól tavaly augusztus óta a játék a közös többszörös accountokkal. A PvP, GvG és a városfejlesztés mehet a levesbe. Igen, láttam én is olyan ipari kori várost, ahol semmi sincs kirakva, de az összes nevezetes (még a holnap kori is) ott virít turbóra felhúzott szintekkel. Aki játszotta valaha is ezt a játékot, jól tudja, hogy így ez a többszörös account nélkül nem megy. Ezért bukkannak mostanában fel a semmiből olyan accountok, akikről szinte - mi, régi toplistások és toplista közeliek - sosem hallottunk a PvP vagy GvG során. Egy biztos, többszörös account nélkül nem lehet eljutni olyan magasságokba, ahol billiókban mérik a pontszámokat.
"Ki csal ma? Játék és nevezetes húzás 10 percben. Aki kérdez: Ötzi, aki válaszol: .....
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
Kedves (???) Ötzi!
Üres frázis? Leírtam, hogy hogyan lehet megcsinálni csalás nélkül (és nem 'képzeletből' beszélek, hanem tapasztalatból - igaz, kívülálló tapasztalatából; mert bár nekem is felajánlották az Alca megépítését korai korban, csak visszautasítottam); és üres frázis? Hát persze! Aki nem érti, annak a másik játéka csalás - mint az online FPS-ekben: magyar szerveren folyton megy a "csaló" a jó játékosokra; míg külföldin meg megy a "GG" (good game rövidítése). Itt is pont ez megy: nem akarod megérteni (vagy nem tudod felfogni) -> akkor már csal...
De tudod mit? Legyen igazad, és savanyodj be így (mint azok az öregemberek, akik mindenkire azt hiszik, hogy tőle akarnak lopni, és őt akarják átverni - miközben meg .....)! Járj csak ide vissza, csalózz le mindenkit, aki jobban játszik nálad (vagy jobban megérti a játék lényegét) - ha ez az, ami kielégít (és nem a gondolkodás).
 

Ötzi

Aktív tag
"Ki csal ma? Játék és nevezetes húzás 10 percben. Aki kérdez: Ötzi, aki válaszol: .....

Vanek! :D

Úgy látom Vanek, hogy te vagy az, aki másokat sérteget, azonban ha valaki ***** talál téged, akkor rögtön futsz a Support szárnyai alá... Jó lenne, ha leszállnál a magas lóról és reálisan olvasnád a tapasztalt játékosok hozzászólásait és nem önelégült Narcisszusként a sajátodét. Veled van tele a fórum. Ha a Support tagja vagy és azért írkálsz össze-vissza, akkor vállald fel, de kímélj meg bennünket, fórumolvasókat a narcisztikus hozzászólásaidtól. Azokban csak gyönyörködj te magad, azonban az általam hozott topikba hadd járkáljak már úgy, ahogy én akarok.

A "de lehet - csak akarni kell!" és az "érzi a meleget, már érzi?" - Gyurcsók-módszerrel nem lehet játékot nyerni. Főleg nem a millárdos és billiárdos pontszámok magasságában. Ehhez az agykontroll sem segít hozzá. És a ráolvasás sem.

Többen eljutottunk odáig, hogy már a játékostársak sem szólnak egymáshoz, mert már nem tudjuk, kinek a segítő accountjával állunk-e esetleg szemben. Ez a játék egy "John Malkovich menet."

Vanek: ha válaszolsz, privátban tedd, bár én arra sem vagyok kíváncsi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24588

Guest
Kedves ötzi!
Zavarba vagyok.
Mit irjak?
Ismersz,tudod jól egy accountal játszok,semmi szabálytalanban nem veszek részt és bár későközépkor elején tartok a tecfán mégis van 17 nevezetesem köztük áll már a dinamikus,cape,inno stb.
Most akkor én csaló vagyok vagy ügyes?
Tehát és ez nem csak rád vonatkozik ovatosan a jelzőkkel.
 
Fent