verzió 1.20

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Tisztelt Patyomkin.
Akar hogy is magyarazzatok:

Az első kérdesre pontos a valasz. Akik fent vannak mar mert joval hamarabb kezdtek biztos vagyok benne hogy majdnem mindenuk megvan, még a terkepet is befoglaltak. Tehat az hogy nem lehet pontos valaszt adni az csak ködösítes. Oket nem erinti olyan erzekenyen mint azokat kik 1 evel később vagy meg később kezdték.

Második kérdésre nem értik meg. Mert megint csak azok panaszkodnak akik fent vannak és már unják magukat. Mindkét esetben.

Harmadik kérdésre mivel a kissebeknél és a nagyobbakál is meglehet mindharom nevezetes így a nagyok is kapnak kupont. És ha esetleg azt mondanatok, hogyha nem kapnanak kupont fair lenne akkor én visszakérdezhetnék hogy megnehezíteni az alacsinyabb szintűek dolgát fair -e.

Negyedik kérdésnél se ködösítsünk. Az hogy 1 teljes szintet emel vagy 3%-ot az ugyanaz. Mivel ha a támadó nevezetes szintjét emelem 1 teljes szintel az ugyanugy 3% támadó és védőbónusz. a teljes szint nekem ezt jelenti. 6 szintrol 7 szintre = 3%. Ha nem változtatták volna meg akkor nem kellene több ezer FP.

A fejlesztok csak a mi (kisebbek) dolgát nehezítették meg. A problémát nem igy kellett volna megoldani. ki kellett volna talaljanak valami mast. Ez igy nem fair. Szóval mondhattok amit akartok, magyarázhattok amit akartok, én nem kérem a kuppont.
De hát nem is ertem miert ez a panaszáradat. Hát nem meg kellett volna már szokjuk, hogy az ilyenben mindig mi (játékosok) maradunk alul?
Ugyis csak azt a választ kapjuk burkoltan hogy "ez van és kész".

Nem tudok mást tenni, CSAK elnézést kérni tőled azok nevében ,akik a játék indulása óta játszanak.Kérlek, ne haragudj rájuk!Ne haragudj rájuk,hogy élvezik a játékot,fejlődnek,JÁTSZANAK a játékkal. Bocsi!
 

DeletedUser

Guest
lenne egy ontopic kérdésem is. nem lehetne a céhcsatáknál jelölni, melyik céhtag nyert az üzenetsoron? csak az látszik, hogy vesztett/nyert. vagy én nem látom jól?
jó lenne tudni, ki hányszor csatázott/nyert.
 

DeletedUser23135

Guest
Tisztelt Patyomkin,
En ezt megertem, de szerinted mi utálunk játszani ezzel a játékkal? Mi talán kevésbé élvezzük? Szerintem nem, de egyesek tesznek róla, hogy ez így alakuljon. Mi lesz majd a később vagy még később becsatlakozokkal? Mi nem számítunk csak a nagyok?
 

DeletedUser

Guest
Tisztelt Patyomkin,
En ezt megertem, de szerinted mi utálunk játszani ezzel a játékkal? Mi talán kevésbé élvezzük? Szerintem nem, de egyesek tesznek róla, hogy ez így alakuljon. Mi lesz majd a később vagy még később becsatlakozokkal? Mi nem számítunk csak a nagyok?

Vedd rá a régi játékosokat ,hogy töröljék a városukat és kezdjenek új várost.De félő ,akkor neked is új várost kell indítani :) A később csatlakozók ,becsatlakoznak és játszanak...
 

DeletedUser23135

Guest
Szerinted az vicces? Igy beszel egy olyan ember, aki szarik bele abba hogy jo legyen mindenkinek. Nagyon visszaeltek azzal, hogy bizonyos emberek szeretnek játszani és ha még költöttek is a játékra akkor nem igazán szeretnék kidobni apénzt az ablakon. Es ennyi. Nem akarom tovabb huzni mert ez is hiaba. Csak azt erem el az egeszel, hogy agyonnyom a sok nagyszerű, brillians poén. LEZÁRVA
 

DeletedUser23674

Guest
Kedves Patyomkin! Úgy gondolom, hogy ezt a kérdést nem ilyen módon kéne kezelned! Elég szépen érződik az irományaidon a cinikus töltet, ami ezesetben elég negatív fényben tünteti fel a team hozzáállását a dolgokhoz!
"Nem tudok mást tenni, CSAK elnézést kérni tőled azok nevében ,akik a játék indulása óta játszanak.Kérlek, ne haragudj rájuk!Ne haragudj rájuk,hogy élvezik a játékot,fejlődnek,JÁTSZANAK a játékkal. Bocsi! "
Ilyen, már megbocsáss de flegma választ a világ nem látott. Nem lett volna ördögtől való némi -valós- együttérzést mutatnod, mert ez a megnyilvánulásod csak azt tükrözi, h pont teszel a dologra!
További szép napot !
Kemy
 

DeletedUser

Guest
Hozzaszolnek a temahoz..
Szerintem jo dolog volt a nevezetesek bonuszat allitani, DE valoban a terkepen levo csapatok bonuszat is csokkenteni kellett volna...
A kuponos meg a max szint fole epiteses dologrol nem tudok semmit...
De hogy 3% bonuszt ad minden neveztes az pont hogy a kicsiknek jobb.. a nagyoknak kissebb tamado bonuszuk van, es a vedekezo nevezetesek is hasznosak mar.. amig csak a vedelmet novelte addig alig ert valamit..
Raadasul most hogy GvG is bejott gondolom sokkal kevesebbet fosztogatjak majd a kicsiket... meg mindenkit
Ugy emlekszem volt kb 150% bonuszos terulet is [bonusz terulet], amit en azonos kori 90% korulivel nyertem meg, szoval azert nem lehetettlen..

Valoban aki kesobb kezd hatranybol indul.. ez minden online jateknal igy van.. annyit tudnak javitani a helyzeten hogy
-a nagyokat idonkent lekorlatozzak.. [aki osszecsalta maganak az osszed nevezeteset maxra, az most kentelen elajandekozni az FP-jet :)]
-vagy megoldjak hogy konyebb legyen fejlodni mint amikor a regiek kezdtek.. pl ugy hogy tobb kuldetes van, tobb esemeny van amik jobb dijakat adnak
 

DeletedUser

Guest
az hogy elfoglalt szektorba berakott 6 védősereget pikkpakk elvesz a gép, és lecseréli megint NPC-re, az bug vagy feature? :)
ha utóbbi, akkor nekem elég is volt ennyi céhháború, meg a játék is...
 

DeletedUser20654

Guest
Nem a gép cseréli le, hanem az egyik céhtársad.
Sajnos a felszabadításra nagyon könnyű rákattintani. Ez elég rossz húzás volt a fejlesztőktől.
 

DeletedUser23561

Guest
De hogy 3% bonuszt ad minden neveztes az pont hogy a kicsiknek jobb.. a nagyoknak kissebb tamado bonuszuk van, es a vedekezo nevezetesek is hasznosak mar.. amig csak a vedelmet novelte addig alig ert valamit..
Raadasul most hogy GvG is bejott gondolom sokkal kevesebbet fosztogatjak majd a kicsiket... meg mindenkit

Sokkal jobb nem lett a kicsiknek, mert így is le lehet győzni a védelmet, csak a támadó sereg több sérülést szenved el, illetve időnként egy-egy egység meg is hal. De akinek áttörik a védelmét és kifosztják, annak nagyjából mindegy, hogy könnyen vagy nehezen jutottak be hozzá. Az se vigasztalja, hogy a következő "áldozathoz" esetleg csak órák múlva tud menni a támadója.

Nem tudok mást tenni, CSAK elnézést kérni tőled azok nevében ,akik a játék indulása óta játszanak.Kérlek, ne haragudj rájuk!Ne haragudj rájuk,hogy élvezik a játékot,fejlődnek,JÁTSZANAK a játékkal. Bocsi!

Eddig én is élveztem a játékot és fejlődtem. Most egy kínlódássá vált az egész, legalábbis a PvP része.
 

DeletedUser

Guest
Sokkal jobb nem lett a kicsiknek, mert így is le lehet győzni a védelmet, csak a támadó sereg több sérülést szenved el, illetve időnként egy-egy egység meg is hal.
Pont ez az... mivel tobbet veszit a tamado, ezert valoszinuleg ritkabban tud tamadni.. kicsiknek pont az a jo ha kevesebben tamadjak meg oket... persze azt nem tudom mennyivel kevesebben.

Eddig én is élveztem a játékot és fejlődtem. Most egy kínlódássá vált az egész, legalábbis a PvP része.
PvP-zni nem muszaj.. sot azt gondolnam inkabb csak az eroseknek erdemes, nem a kicsiknek... de ha te PvP-ztel akkor lehet nehany nalad kisebb (vagy gyengebb) jatekos fellelegezhet, ha most azert nem tamadod majd meg, mert kinlodas.. :)

Aki ugy erzi hogy a GvG kinlodas az kimaradhat belole.. nem adnak olyan hatalmas bonuszokat hogy az ember ne lenne meg nelkule... arrol nem is beszelve hogy sok idobe kerul.
 

DeletedUser23561

Guest
Persze, nem muszáj PvP-zni, de azért ez mégiscsak egy háborús játék, azonkívűl a csata az, amivel a legjobban lehet pontot szerezni, meg a medál is kéne. No meg én ezt szeretem. (szerettem)
Hogy ki az erős, az relatív, attól függ, milyen szomszédai vannak az embernek. Nekem olyan szerencsém volt, hogy eddig mindig a top5-ben voltam, persze ez változhat.
A GvG meglepő módon kevésbbé kínlódás mint az egyéni PvP. Talán azért, mert az én szintemen, a virágzó középkorban még nem annyira jellemző a védelmi nevezetes, a kolostor, őrláng védelme pedig, ami egyéniben rendesen megizzaszt, GvG-ben nem érvényes. De mit csináljak, ha a legfejlettebb világomban a céh (még) nem GvG-zik?
Szóval mindent egybevéve, jelentősen csökkent a játékélményem az új rendszer bevezetésével és a hozzászólásokat olvasva ezzel az érzéssel nem vagyok egyedül.
Persze kíváncsi volnék alacsonyabb pontszámú/szomszédságban hátrébb sorolt játékosok beszámolóira, akik megerősítenék, hogy sokkal kevesebb támadást, fosztást szenvednek el. Egyelőre nem tolonganak.
 

DeletedUser23135

Guest
Talaltam most olyan teruletet az ipari terkepen ahol a vedo ipari katonak vedő támadó bónusza 75%. Kérdem én: Mit fogok itt elérni a 78% -ommal? 90% veszteseget? :) Mert végeredményben -ha jobban belegondolok- a terképen valo elorehaladas miatt vagyok elsosorban pipa a változasra, a PvP csak masodik ok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Ne feledd, te pontosan tudod mi ellen harcolsz, mi az ellenseg gyengeje, valamint a Mesterseges Inteligencia -nal is lehet jobban jatszani.. es a terkepet is ismered... [visszavonulhatsz, es ujrarendezheted a csapatod]
Pl: ipari korban vadaszok elrejtozo kepessegevel jol lehet trukkozni, az MI kozel sem olyan hatekony.
Ha sok a vadasz, sok tarackot viszel (vagy vadaszt)... ha sok a tarack, sok loveszt viszel... ha sok a lovesz (vagyis inkabb ha keves a tarack) sok vadaszt viszel...
Persze igazad van hogy a terkepes csapatokat is gyengiteni illett volna, de ne vedd remenytelennek a dolgot..
Sajnos minden design valtozasnal elofordulhat hogy valakivel nem fair.. kozel lehetettlen olyan valtozast csinalni hogy senkinek ne legyen elonyosebb/hatranyosabb mint az osszes tobbi embernek..
Akiket kevesbe fosztanak meg talan azert nem jar ide.. mert sokan inkabb csak akkor jonnek ide ha baj van.
 

DeletedUser23384

Guest
sziasztok
Köszönöm szépen tökéletes lett a fék a játékon... visszavettük a nevezeteseket.. azt megértettem volna ha csak a védelemhez adtok támadót úgy talán lett volna értelme. Sajnos akiknek nincs kihúzva az épülete vagy netán nemrég szerezte meg az most nagyon nagy hátrányt kapott. A GvG meg egy igazi raktárkészlet kinullázó dolog lett, arrol nem beszélve , hogy sok szektorhoz 80csata kell és ilyen bónuszokkal eléggé idegölő ami céhen belüli vitákat hozza csak ki mindenkiböl.
Jó játékot mindenkinek
 

DeletedUser20654

Guest
Felszabadításnál ez mit jelent?

"onnan származó jutalmak a céhednek járnak."

Itt milyen jutalmakra gondol? A haderő pontra?
 

DeletedUser21639

Guest
Talaltam most olyan teruletet az ipari terkepen ahol a vedo ipari katonak vedő támadó bónusza 75%. Kérdem én: Mit fogok itt elérni a 78% -ommal? 90% veszteseget? :) Mert végeredményben -ha jobban belegondolok- a terképen valo elorehaladas miatt vagyok elsosorban pipa a változasra, a PvP csak masodik ok.

Az ipari kor bevezetésekor már voltak nevezetes épületek és én még ekkor eggyel sem rendelkeztem. Gyarmatosításkori katonákkal kellet végigverekednem magam a térképen és a végén már, ha jól emlékszem 20%-os védelemmel voltak ellátva az ipari kori katonák. Egyetlen egy területet sem vásároltam fel. A bónusz tartományok bevezetésekor sikerült leraknom az első támadó nevezetes épületemet és nem panaszkodtam hogy 55%-os bónusszal nem tudom elsőre leverni a 75, ill. 100% -os védőket(Az 55%-os támadó bónuszt a progresszív kor kezdetére értem ell). Az utolsó északi és déli területet pedig már progresszív kori egységekkel sikerült elfoglalni. Ha akkor megoldható volt most is az.

Nem hiszem, hogy a támadók hátrányba kerülnének a kicsikkel együtt a nevezetesek bónuszainak a csökkentésével, mivel mindenkire egyformán hat. Aki eddig első volt, az most is első lesz, ezért felesleges ezen problémázni.
 

DeletedUser20368

Guest
Az ipari kor bevezetésekor már voltak nevezetes épületek és én még ekkor eggyel sem rendelkeztem. Gyarmatosításkori katonákkal kellet végigverekednem magam a térképen és a végén már, ha jól emlékszem 20%-os védelemmel voltak ellátva az ipari kori katonák. Egyetlen egy területet sem vásároltam fel. A bónusz tartományok bevezetésekor sikerült leraknom az első támadó nevezetes épületemet és nem panaszkodtam hogy 55%-os bónusszal nem tudom elsőre leverni a 75, ill. 100% -os védőket(Az 55%-os támadó bónuszt a progresszív kor kezdetére értem ell). Az utolsó északi és déli területet pedig már progresszív kori egységekkel sikerült elfoglalni. Ha akkor megoldható volt most is az.

Nem hiszem, hogy a támadók hátrányba kerülnének a kicsikkel együtt a nevezetesek bónuszainak a csökkentésével, mivel mindenkire egyformán hat. Aki eddig első volt, az most is első lesz, ezért felesleges ezen problémázni.

Ezeken a szektorokon, még oké, nem lehet elfogadni, de oké. De a modern korban a szép nagy százalékokkal rendelkező sereget, hogy fogod 2 korral fejlettebb sereggel megverni? Ugye, hogy sehogy.
Ha fejlesztők nem orvosolják ezt a problémát, szerintem nagyon sokan itt fogják hagyni a játékot...
 

DeletedUser21639

Guest
Ezeken a szektorokon, még oké, nem lehet elfogadni, de oké. De a modern korban a szép nagy százalékokkal rendelkező sereget, hogy fogod 2 korral fejlettebb sereggel megverni? Ugye, hogy sehogy.
Ha fejlesztők nem orvosolják ezt a problémát, szerintem nagyon sokan itt fogják hagyni a játékot...

Nos, erre nem gondoltam, ez valóban nagy brobléma.

Mekkora a legnagyobb védőbónusz a modern korban, mert ha nekem most kellene elfoglani azokat a területeket 51% lenne a támadó bónuszom.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent