verzió 1.20

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Ahhoz képest, hogy mennyi embert érinthet ez, meglepő a csönd. Mostanra már mindenki észrevehette.
 

DeletedUser22490

Guest
Azt nem értem miért kellett a támadó szellemű játékosokat elkedvetleníteni az egésztől. Mivel a támadó és védő bónuszok közel a felére estek vissza, a védő bónuszok meg harmadannyi támadóbónuszt is adnak (mellesleg ez a nevezetes épületek leírásából nem, csak a csatamezőn derül ki) egy csata megnyeréséhez közel 2,5-ször nagyobb veszteséget kell kalkulálni.
A napi PvP pontom így közel a felére redukálódott, és ahogy néztem a többi játékos is rendesen belassult. Mondjuk a védő nevezetes épületeknek mostmár van így értelmük, eddig semmi nem volt, 200% fölötti védő bónuszost is simán el lehetett verni veszteség nélkül harmadannyi támadóbónusszal, mivel az egységeknek csak a védelmi értéke nőtt, visszatámadáskor meg sebezni se nagyon tudtak, mostmeg bambán néztem ahogy a mesterlövészek szépen apránként leszedegették a modern tankjaimat...
Az egész kavarás a céhes csaták miatt van, az a készítőkben fel sem merült, hogy valakit esetleg ez egyáltalán nem érdekel (mint pl. engem)
 

DeletedUser23561

Guest
Én is elkeserítőnek tartom, hogy a nevezetes bónusz változások a GvsG-n kívüli csatákra is érvényesek. Ezzel a módosítással az egyéni PvP nagyjából értelmetlenné, de mindenesetre élvezhetetlenné vált. Olyan csatákban, amiket korábban szinte karcolás nélkül nyertem, most elhullanak az embereim, vagy annyira lesebződnek, hogy órákra használhatatlanná válnak. Nem is beszélve a területszerzésről. A korábbi bónuszokkal virágzó középkori seregemmel már a gyarmatosítás kori területekre jutottam, most esélyem sincs ezekkel a seregekkel szembeszállni.
 

DeletedUser3243

Guest
Az eddigi játék már nagyon unalmas volt a régi támadóerőkkel.
A 150%-ommal automatán végig szaladtam a szomszédokon, hamarabb mintha motiválnám őket, és pár egység veszteségem volt csak.
A szomszédoknak semmi esélyük nem volt arra, hogy megvédjék magukat a 200% fölötti védelemmel sem.
Most ez megváltozott, már meg kell gondolni, kit támadok, és az automata már ide kevés, legalább is a szomszédok 1/3-hoz.

Szerintem jótt tett a játéknak, már rágóta kértük, hogy a védekezők is kapjanak valamennyi támadó erőt, mert így esélytelen, most már akit megtámadnak és nem sikerül azonos korban védekeznie, vessen magára :)
 

DeletedUser23561

Guest
Így is le lehet győzni mindenkit azonos korban, tehát a védőnek előnye nincs, ugyanúgy betörnek a városába, ha akarják, kifosztják. Egyedül a támadó játékosnak van hátránya, hogy most már nem csatázhat kedve szerint, órák telnek el, mire a sebesült egységek meggyógyulnak és újra bevethetők.
Automatán én sose játszottam, szeretek harcolni és ezt most elvették.
Ha mondjuk maradna a jelenlegi bónusz, de valamivel felgyorsítanák az egységek gyógyulását, akkor valahogy meg tudnék barátkozni vele.
És mint mondtam, nem csak a szomszédverésről van szó, hanem a térképen csatával területet szerezni is lehetetlenné vált 1-2 korral magasabb seregekkel szemben.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23135

Guest
Ez igy van. En megneztem a vedoimet. összesen eddig 3% a támadóbónuszuk. 3% az elvett 60% támadó-védő és az elvett 140% védő bónusz elleneben. Es azt is latom egyesek molyen nagyon örülnek ennek. Biztos minden területe megvan és nincs gondja mig nasnak meg esetleg kene 19 darab 4x4 kocka. Ugy könnyű beszélni, hogy "végre valami változás". bla bla bla... unatkozni azok szoktak akiknek mindene megvan mar vagy közel megvan.
 

DeletedUser23561

Guest
Teljesen egyetértek. Az unatkozó, változásra vágyó játékosok most mehetnének céhháborúzni, ahol biztosan az új bónuszokra van szükség a kiegyenlített csatákhoz. A többieknek viszont, akik esetleg még a játék elején-közepén tartanak, a GvsG-n kívűl meg kellett volna hagyni a régi rendszert, hogy élvezhessék a játékot és fejlődhessenek.
 

DeletedUser22490

Guest
Így van! Mint minden változtatást, ezt is a "kicsik" szopták be. A "nagyok" 2-3 millió pontot kaszáltak eddig a 150%-os "dögunalom automatán végigszaladtam a szomszédokon" játékkal, mire észbekaptak a fejlesztők. És ez most a kezdők hátán csattant megint, ekkora hátrányt sosem dolgoznak le.
Csak azért mondom ezt, mert nálam a napi 1 millió pvp pontom visszaesett kb 300 ezerre, és két nap alatt majdnem elfogyott az egész független-egység tartalékom, úgyhogy el sem tudom képzelni mi lett azokkal a szerencsétlen játékosokkal akik csak nemrég kezdtek!
 

DeletedUser23135

Guest
Nekem a tegnap fel ora leforgása alatt 12 tolvaj és 2 vador veszett oda a terkepen, csak hogy képeket keszitsek a supportnak arrol hogy hiba van a terkepen. Hála az "új fejlesztésnek". Mindez ugy hogy bezzeg a 20% bonusza megmaradt a védőknek (azt nem modositották). Na most ha a 20% ilyen akkor milyen lesz majd a 120% mert állítólag olyan is van.
 

DeletedUser23674

Guest
ÁÁÁÁÁÁ.. Jajj de idegesítőőő ... egyszerűen nem tudok továbblépni a map2 térképen ! 27% ra csökkentett bónnal esélyem sincs ütni az 50% os npc-t! Köszönöm szépen!
 

DeletedUser

Guest
Hát szerintem ezzel a lépéssel több játékost vesztenek, mint nyernek. A játék jellege megváltozott, és sokan meg pont azért kedvelték, mert napi pár alkalommal ránéztek és annyi.
A többségnek nem hiszem, hogy vannak órái céhháborúsdit játszani, ha meg nem játszik, a céhe lemarad.
Lehet, hogy valakinek nagyon tetszik, de már ennyi nap után is unalmas a másik játékos által berakott 8 védő sereget kockánként legyakni.
Én mondjuk modern korban vagyok, a térkép nem érintett (egyelőre), de megértem a korábbi korok játékosait.
 

DeletedUser23674

Guest
Eddig Ipari katonákkal verettem szépen a térképen... Döltek a pontok, jól haladtam tetszett :) erre muszály voltam progiba átlépni és elkezdeni fejleszteni az ottani egységeket, hátha azokkal le fogom tudni verni az npc-t. Írom mindezeket úgy, h abszolút nem szoktam rinyálni ha kihívásról van szó, de jelen álláspont szerint esélytelen. Sajnos időm sincs nagyon embereket szerezni a nevik növelésére , mert céhen belül is mindenki (többek között én is) a GvG-vel van elfoglalva. Majd talán a fejlesztők is a fejükhöz kapnak és lesz vmi balance, mert ez így elég gáz ....
Szép napot! Kemy
 

DeletedUser23135

Guest
Az ipari térképen a 78% bónuszommal 20% vedőbónusz ellen vesztettem 14 egyseget. Ugyancsak az ipari térképen fedeztem fel olyan teruletet, ahol a védők bónusza már 50%. Nem mentem meg nekik, de biztosan tudom, hogy elvesztem majd az egységeim 60%-át. 78% kontra 50%. A nevezeteseket meg hiaba növeled feljebb nem lesz eselyed akkor sem. Mivel kesobb lesznek olyan területek (ha jól tudom) ahol 100% fölött van a védőbónusz. Szóval szuperül "kiegyenlitették" az esélyeket. A nagyoknak bebiztosították azt, hogy ne legyen ujabb vetélytársuk a felső szinten (csak azokról a nagyokrol beszélek akikben egy csöppnyi megertes sincs a kicsikkel szemben, akik azt mondogatják milyen jó ez a változás. ők csak magukkal törődnek), a kicsiknek meg bebiztositották azt, hogy ne jussanak feljebb az ipari kornál, és egy helyben toporogjanak. És szerintem ez nem rinyálás (csak bizonyos magasabb szintűek számára, akiknek nem kell még x darab 4x4 kocka mert minden területük megvan vagy közel megvan) hanem jogos dolog. Neked ugyanugy jogod van játszani, és ha a változtatásokkal ellehetetlenítenek, akkor tiltakozni kell, különben nem lesz változás.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23135

Guest
Azt irják a nevezetes bónusz változtatásról, hogy szükséges a jövőbeni tervek miatt, mert meg el akarják törölni a maximális szintjét tehát lehet fejleszteni tovább. Azoknak akiknek megvan az acheni, a deal es a zeusz meg adnak 1 kupont (ertsd ezalatt azt hogy a nagyoknak is és a kicsiknek is). Ezzel a kuponnal majd fejlesztheted tovabb ezeket a nevezeteseket (ezt lehet rosszul mondom, nem olvastam el rendesen, mert olyan dühös vagyok). Es azt is monták, hogy megértik a problémankat.
De en ugy latom, hogy nem ertik meg és nem is akarják megerteni azt, hogy mig a nagyok akik mar minden teruletet befoglaltak el fognak huzni a kicsiktől, és hogy a kicsik el fognak akadni és jóval lassabban -de lehet hogy sehogy- nem fognak elorejutni. es ezert kuponnal tömik a szánkat mert azt hiszik ez megoldja a problémat. De nem fogja. Ráadásul a kuponnal megint azok lesznek elorebb akiknek mindene maxos (terület és nevezetes). Most hogy ezt elmondtam errol a dologrol, már csak egy dolgot várok (egy szokásosat). azt hogy becsatlakozik valaki a beszélgetésbe a játék üzemeltetői közül és megint kimagyarázza a dolgot. És minden marad úgy ahogy van.
A későbbiekben meg bejön még valami okossag es jobban eltávolítja majd a kicsiket az elmezőnytől.
Mindig nekunk kell mindent megerteni és nekunk kell alkalmazkodni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Talán arra megy ki a dolog, hogy gyémántot kelljen vennünk az egységek gyógyítására meg újratermelésére ha haladni akarunk. Mondjuk én nem vagyok ellene, hogy fizessek egy játékért, ha jó. Azt is értem, hogy ők is csak pénzből élnek. De ha már veszek gyémántot, azt nem ilyen kényelmi dologra akarnám költeni, hanem pl. prémium épületekre.
 

DeletedUser23674

Guest
Nem lehett volna megcsinálni úgy, hogy a pvm része saját térképen maradt volna az alap és csak a GvG re módosították volna a bónuszokat ? Hja, hogy az bonyolult lett volna meg munkaigényes ? Aki esetleg azzal jönne, h írjak jobbat annak azt üzenem, hogy Én azért vagyok értékesítő mert ehhez értek ők meg azért programozok mert ebben a körben dolgoznak! N.C.....
 

DeletedUser23135

Guest
Az üzemeltetőkhöz a kérdéseim a "Játék" részben leirt magyarázatokkal kapcsolatosan:
1. Idézet:
"Néhány esetben szükség van arra hogy olyan változtatásokat végezzünk el amelyek elsőre nem túl népszerűek, de nagyon fontosak a játék hosszú távú tervei kapcsán, amelyek azért készültek hogy a Forge of Empires játékot olyan irányban fejlesszük tovább amely a játékosok nagy részének megfelel."
Kérdés:
Melyik nagy részének? A max szintű nagy részének vagy az alacsonyabb szinten lévő még nagyobb részének?

2. Idézet:
"..., de megértjük hogy a nevezetes épületek hadi bónuszainak módosítása nagyban befolyásolhatja sokatok jelenlegi játékstílusát"
Kérdés:
Valóban megértitek? Mert én a mondatból látom, hogy nem. Mivel sokaknak ez nem a jatékstílusát fogja megváltoztatni, inkább a feljebbjutási lehetőségei fogja rendesen megnehezíteni/ megnyújtani.

3. Idézet:
"...minden játékos akinek van Zeusz szobra, Aacheni katedrálisa vagy Castel del Monte épülete, kap egy kupont.

Kérdés:
Már megint a maxos szintűeknek ("a játékosok nagy részének") kedvezünk. Amig a maxos szintűnek lesz 99% bonusza addig az alacsonyabb szintunek mondjuk 6%? mivel a szintek csak 3%-ot növelnek és nem dobálják csak úgy a forge pontokat az épületekbe.

4. Idézet:
"Ezzel a kuponnal 1 szintet emelhetsz egy nevezetes épületen mindenféle költség nélkül"
Kérdés:
Tényleg? Micsoda megkönnyebbülés. Mit érek azzal a 3 kuponnal ami egyenként 3-3% ot emel ingyen? Attól még a térképet nem tudom majd lerendezni, ahol a védőknek akár 100% is lehet a bonusza. Es emiatt ugyanugy le leszek maradva az elen járó játékostól.

Köszönöm szépen de az én raktáramba nem kérem a 3 kupont. Tartsátok csak meg, vagy valamelyik kedvezményezettnek adjatok 6 kuppont.
 

DeletedUser

Guest
Az üzemeltetőkhöz a kérdéseim a "Játék" részben leirt magyarázatokkal kapcsolatosan:
1. Idézet:
"Néhány esetben szükség van arra hogy olyan változtatásokat végezzünk el amelyek elsőre nem túl népszerűek, de nagyon fontosak a játék hosszú távú tervei kapcsán, amelyek azért készültek hogy a Forge of Empires játékot olyan irányban fejlesszük tovább amely a játékosok nagy részének megfelel."
Kérdés:
Melyik nagy részének? A max szintű nagy részének vagy az alacsonyabb szinten lévő még nagyobb részének?

2. Idézet:
"..., de megértjük hogy a nevezetes épületek hadi bónuszainak módosítása nagyban befolyásolhatja sokatok jelenlegi játékstílusát"
Kérdés:
Valóban megértitek? Mert én a mondatból látom, hogy nem. Mivel sokaknak ez nem a jatékstílusát fogja megváltoztatni, inkább a feljebbjutási lehetőségei fogja rendesen megnehezíteni/ megnyújtani.

3. Idézet:
"...minden játékos akinek van Zeusz szobra, Aacheni katedrálisa vagy Castel del Monte épülete, kap egy kupont.

Kérdés:
Már megint a maxos szintűeknek ("a játékosok nagy részének") kedvezünk. Amig a maxos szintűnek lesz 99% bonusza addig az alacsonyabb szintunek mondjuk 6%? mivel a szintek csak 3%-ot növelnek és nem dobálják csak úgy a forge pontokat az épületekbe.

4. Idézet:
"Ezzel a kuponnal 1 szintet emelhetsz egy nevezetes épületen mindenféle költség nélkül"
Kérdés:
Tényleg? Micsoda megkönnyebbülés. Mit érek azzal a 3 kuponnal ami egyenként 3-3% ot emel ingyen? Attól még a térképet nem tudom majd lerendezni, ahol a védőknek akár 100% is lehet a bonusza. Es emiatt ugyanugy le leszek maradva az elen járó játékostól.

Köszönöm szépen de az én raktáramba nem kérem a 3 kupont. Tartsátok csak meg, vagy valamelyik kedvezményezettnek adjatok 6 kuppont.

Igaz nem vagyok az "üzemeltető" de megpróbálok válaszolni.
Az első kérdésedre nem lehet pontos választ adni, mivel sokan és sokféle stílusban játsszák ezt a játékot.
A második kérdésedre, már sokkal pontosabb választ lehet adni: Igen, megértik. A játékosok egyik fele túl egyszerűnek találta a játék támadó MI-át a másik fele pedig, az miatt írt, hogy a védekező MI nem végzi jól a dolgát, hiába van bent a korából a legfejlettebb csapat simán verik.
A harmadik kérdésedre is egyszerűen lehet válaszolni: Nem kap mindenki kupont, csak az, akinek van Zeusz szobra, Aacheni katedrálisa vagy Castel del Monte épülete.
Nem 3-3% -ot emel, hanem egy teljes szintet, majd a bevezetése után. Amihez azért pár ezer forge pont szükséges lehet/ne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23072

Guest
Részemről az őrlángok megmaradt 4%-os értékét tartom túlzásnak a lecsökkentett nevezetes bónuszok mellett. Egyrészt nem mindenkinek volt esélye hozzájutni, másrészt a nevezetes 1 szintje 3%-ot ad, amihez ugye meg kellett szerezned a térképeket, a szükséges árut és egy halom forge pontot beleáldozni, ha más nem segített az építésben. 1 őrláng többet ér, mint egy szint, ez így nem van jól egészen.
 

DeletedUser23135

Guest
Tisztelt Patyomkin.
Akar hogy is magyarazzatok:

Az első kérdesre pontos a valasz. Akik fent vannak mar mert joval hamarabb kezdtek biztos vagyok benne hogy majdnem mindenuk megvan, még a terkepet is befoglaltak. Tehat az hogy nem lehet pontos valaszt adni az csak ködösítes. Oket nem erinti olyan erzekenyen mint azokat kik 1 evel később vagy meg később kezdték.

Második kérdésre nem értik meg. Mert megint csak azok panaszkodnak akik fent vannak és már unják magukat. Mindkét esetben.

Harmadik kérdésre mivel a kissebeknél és a nagyobbakál is meglehet mindharom nevezetes így a nagyok is kapnak kupont. És ha esetleg azt mondanatok, hogyha nem kapnanak kupont fair lenne akkor én visszakérdezhetnék hogy megnehezíteni az alacsinyabb szintűek dolgát fair -e.

Negyedik kérdésnél se ködösítsünk. Az hogy 1 teljes szintet emel vagy 3%-ot az ugyanaz. Mivel ha a támadó nevezetes szintjét emelem 1 teljes szintel az ugyanugy 3% támadó és védőbónusz. a teljes szint nekem ezt jelenti. 6 szintrol 7 szintre = 3%. Ha nem változtatták volna meg akkor nem kellene több ezer FP.

A fejlesztok csak a mi (kisebbek) dolgát nehezítették meg. A problémát nem igy kellett volna megoldani. ki kellett volna talaljanak valami mast. Ez igy nem fair. Szóval mondhattok amit akartok, magyarázhattok amit akartok, én nem kérem a kuppont.
De hát nem is ertem miert ez a panaszáradat. Hát nem meg kellett volna már szokjuk, hogy az ilyenben mindig mi (játékosok) maradunk alul?
Ugyis csak azt a választ kapjuk burkoltan hogy "ez van és kész".
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent