Kibeszélő Téli esemény

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos kedves ! Én nem unatkozom.... inkább az a gondom,hogy kevés az az idő amit fenn tudok lenni mert teendő lenne bőven amit a fentiek le is írtak :)
 
Az le volt írva valahol, hogy két egyforma téli Pékműhely (pl.: 2db Marcipán Pékműhely) NEM adja a szettes bónuszt? Mert én nem láttam. Ha tényleg nincs leírva, akkor én most ide leírom.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az le volt írva valahol, hogy két egyforma téli Pékműhely (pl.: 2db Marcipán Pékműhely) NEM adja a szettes bónuszt? Mert én nem láttam. Ha tényleg nincs leírva, akkor én most ide leírom.
Ebből szerintem következik:
"+2 Forge pont 2 másik legmagasabb szintű téli pékműhely épület mellé helyezve"
Meg a korábbi készleteknél is így volt.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A fejlesztési sor végén, ha ráviszed az egeret bármelyik maxos pékműhelyre írja, hogy két egyedi pékműhely esetén a bónusz xy.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Viszont 4db-nál már lehet két egyforma is, ha 1 négyzettel "elcsúsztatva" kerülnek le, ugye?
Vizuálisan megjelenítve:
prnt.sc/w5xzj3

Azaz
- bal felső macaron kapja mézeskalácstól és marcipántól
- jobb felső mézeskalács kapja macerontól és marcipántól
- bal alsó marcipán kapja macarontól és mézeskalácstól
- jobb alsó macaron kapja mézeskalácstól és marcipántól
 

dani146

Nagyon aktív tag
Nem szükség az a egy kocka csúsztatás. Mivel a képen látható Lusselbullar (vagy mi) műhely két másik, tőle eltérő műhelyhez csatlakozik (marcipán műhelyek ha jól látom) be fogja adni a bónuszt. Csak akkor nem adná meg, ha közvetlenül érintkezne kettő egyforma műhely.
Az, hogy "két másik egyedi épület mellé építve", az azt jelenti, hogy két másik, az adott épülettől különböző eseményépület mellé kell építeni.
Tehát:

Névtelen.jpg
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Ez mennyire valid információ? Az eddigi esemény épületeknél is mindegyiknek különbözőnek kellett lenni úgy adta a bonuszt meg...
 

dani146

Nagyon aktív tag
Pontosan. Ahogy itt is. "Két másik egyedi épület mellé építve". Értő olvasás igazándiból. Ha két másik, akkor két, az adott épülettől különböző épületről van szó. A lényeg, mint ahogy fent is írtam, hogy az egymáshoz kapcsolódó épületek különbözzenek. A képen a sarokban L alakban elhelyezkedő épületegyüttes esetében az a fennforgás, hogy két másik, tőle különböző épülethez csatlakozik.
Had ne kelljen ennél jobban szájba rágni. ;)
Másfelől viszont úgy rakjátok le ahogy tetszik, nekem mindegy. Csak gondoltam szólok, hogy a fent említett elcsúsztatás nélkül is "valid" a történet.
Ja, és, hogy hozzak még egy példát: ha visszagondolsz az őszi event épületére/épületeire ott is ott volt, teszem azt a kankalinmező. Két épülethez kell csatlakoznia, hogy megadja mindkét bónuszát. Ha leraksz két - mit tudom én - mondjuk begóniás pad közé egy kankalinmezőt, akkor is teljesül annak minden bónusza. Ugyan ez a képlet érvényes itt is. :cool:
 

Lef------

Nagyon aktív tag
pedig nem, a gabonacsűr is csak akkor adja meg a bonuszt ha különbözőek a földek körülötte... tehát ha körberakod napraforgóval akkor az csak +1...
ahogy a földek is csak akkor adják ha 2 különböző lett mellé letéve

na de mind1, 15 nap múlva kiderül :)
 

helen

Nagyon aktív tag
a 2 másik egyedi épület nem azt jelenti hogy ami mellé rakod attól különböző de a 2 másik lehet egyforma , hanem azt jelenti hogy mindkettő ami érintkezik vele, más és más kell legyen, vagyis a 3 épület 3 fajta kell legyen, és nem lehet benne kettő egyforma.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Dani, szép a képed de nem fog működni. Nem adja meg a két lehetséges bónuszt az az épület, amelyik két egyforma épülettel érintkezik.
 

dani146

Nagyon aktív tag
Na, akkor viszont át lettem verve :D Mellnézést kívánok. Próbáltam rámenteni az értő olvasásra, de ezek szerint megtévesztett a szövegezés. Legalább tisztázódott a történet :D
Amúgy köszi, de a kép nem az enyém. Én csak az impozáns zöld nyilacskákat kontárkodtam bele. ;)
 
Utoljára szerkesztve:
Megvan mind a kilenc szarvas, de lehet, hogy bennem van a hiba, én bizony nem vagyok hajlandó még rááldozni 3000 gyémántot is. Túl drágának tartom a 12000 forintot még pluszban. Vajon hányan vannak még így ezzel?
 
Kérdezném. hogy csak különböző típusú pékműhelyet érdemes találkoztatni, vagy azonos típusok találkozása is plusz bónuszt eredményez? Kösz a választ.
 
Egy műhely ugye ad két bónusz ha két másik épülethez csatlakozik. Ha sorban egymás mellé rakod a házakat, a két szélső csak egy-egy épületet fog érinteni, ergo a két bónusz közül csak egy fog teljesülni.

De rakhatod így is (csak ehhez mind a négy pékműhely kell):
951 bővítmény megtekintése
Kérdezném. hogy csak különböző típusú pékműhelyet érdemes találkoztatni, vagy azonos típusok találkozása is plusz bónuszt eredményez? Kösz a választ.
 
Fent