Rémségek háza fejlesztő

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Persze.
Hasznos.
A kicsiket visszafogja, a nagyokat tápolja.

Ha ez.hasznos, milyen az, ami káros?

Írtam már, hogy ki kicsi és ki az aki nagy az teljesen szubjektív. Ez az állításod, így önmagában nem állja meg a helyét.
A tápolás megint nem, mert attól, hogy összeszedsz egy újabb épületet ami kivált ezt azt még nem leszel tápolva, és ez eddig is így volt. És nem kötelező kiváltani, ahogy sokan nem is tesznek le újabb épületeket.

Ismétlem, vagy fejtsd ki érthetően mi a pontos problémád, vagy fogadd el, hogy nincs igazad.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Nem szubjektív, erősen mérhető pl. pontokban, támadási bonuszban, gyémántban, fp pontban, nevezetesek szintjeiben stb-stb.

A tápolás szintén igaz, hiszen aki előrébb van a játékban (azaz NAGY) az sokkal könnyebben szerzi meg az újabb és újabb javakat, míg aki hátrébb van (azaz KICSI) annak ez probléma.

Vagyis tovább nyílik az olló a kicsi és a nagy között, hiszen nem egyenlő feltételekkel küzdenek meg azért a farkasos fejlesztőért...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem szubjektív, erősen mérhető pl. pontokban, támadási bonuszban, gyémántban, fp pontban, nevezetesek szintjeiben stb-stb.

A tápolás szintén igaz, hiszen aki előrébb van a játékban (azaz NAGY) az sokkal könnyebben szerzi meg az újabb és újabb javakat, míg aki hátrébb van (azaz KICSI) annak ez probléma.

Na pont ezért szubjektív. A globálpont semmit nem jelent. Pl Vénusz korban több pontot kapsz 1db harcért, mint vasban. Ettől nem leszel sem erősebb, sem gyengébb. Volt egy illető barátlistámon. 20millával asszem marsban kolbálszolt. Akkor ő most erős, mert 20 milla globálpontja van?
A támadási bónusz megint csak szubjektív, mert van aki a magas támadóban hisz alacsony támadó védővel, van aki fordítva. Kinek van igaza?
A gyémántot inkább nem kommentálom, mert ebben mérni bármit is...
Az fp pont szintén, mert mi számít soknak, vagy elégnek?
A nevezetes szinjei dettó, van aki az összes létező nevezetest leteszi, van aki csak 3-at.

Attól, hogy előrébb van valaki (bármit is jelentsen ez) még nem jelenti azt, hogy a polcon megjelenik nála, hogy liciten nem licitálják túl.

Szóval olyat mondjatok aminek van alapja is.
 

III. Dementia

Aktív tag
Írtam már, hogy ki kicsi és ki az aki nagy az teljesen szubjektív. Ez az állításod, így önmagában nem állja meg a helyét.
Az a szubjektív, hogy Pistike minek érzi magát.
Az viszont tök objektív, hogy egy adott akcióra képes-e, vagy sem, és az is, hogy hányszor képes rá.
Ha az adott akciót hétszer.kell végrehajtania, de az éves bevétele nem elég, csak négy akcióra, akkor bizony objektíven szemlélve kicsi a dologhoz.
A tápolás megint nem, mert attól, hogy összeszedsz egy újabb épületet ami kivált ezt azt még nem leszel tápolva, és ez eddig is így volt.
Nézd, ha én erősebb akarok lenni, mint amilyen erős most vagyok, akkor vagy milliószámra kéne elköltenem az fp-t, vagy Farkas házát, Sashegyet, Őrszempöcköket kell letennem.
Más épületet letenni, gazdaságtalan.
És nem kötelező kiváltani, ahogy sokan nem is tesznek le újabb épületeket.
Igen, van sok épület, amit bizonyos erőszint felett egyszerűen nem éri meg letenni.
De a kutyaól, az nem tartozik közéjük.

Ismétlem, vagy fejtsd ki érthetően mi a pontos problémád, vagy fogadd el, hogy nincs igazad.
A probléma gyökere az, hogy van egy hétlépcsős épület, aminek a kifejlett értéke hatalmas, a fejlődése közben viszont semmire sem jó.
Egy ilyet bedobnál egy olyan közösségnek, amelyiknek a gazdasági tudatossága addig ér, hogyaszondja "biztos kva jó, mert a Demi is 130k-t ad érte, és, ha neki megéri, nekem is jó".
És még a problémát sem érti, hogy mit jelent a birtokolt erőforrásokhoz viszonyított hasznosság.

Vegyünk egy analógiát!
Él a faluban egy ember, Pista sama.
Pista sama egy passzív házban lakik, napelem a tetőn, hőszivattyú a kútban, motolla a piszoárban.
Egyszer csak Pista sama kitalálja, hogy rekuperátor sort alkalmazva oldja meg a szellőztetést, mert zavarja, hogy a légcsere csak 47%/h, és a rekupetátorral ez felmenne 100% fölé úgy, hogy közben még enerhiátis spórolna azzal, hogy a konyhában, a ginzenges-júdásfülegombás rámen főzésekor sem kell kinyitni az ablakot.
Józsi san, a szomszéd, látva Pista sama beruházását, minden lóvéját arra költi, hogy legyen neki is egy rekuperátorja, mert akkor neki sem kell félrehajtani az ajtó helyén lógó pokrócot, hogy kimenjen a csirkelábleves szaga.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Na pont ezért szubjektív. A globálpont semmit nem jelent. Pl Vénusz korban több pontot kapsz 1db harcért, mint vasban. Ettől nem leszel sem erősebb, sem gyengébb. Volt egy illető barátlistámon. 20millával asszem marsban kolbálszolt. Akkor ő most erős, mert 20 milla globálpontja van?
A támadási bónusz megint csak szubjektív, mert van aki a magas támadóban hisz alacsony támadó védővel, van aki fordítva. Kinek van igaza?
A gyémántot inkább nem kommentálom, mert ebben mérni bármit is...
Az fp pont szintén, mert mi számít soknak, vagy elégnek?
A nevezetes szinjei dettó, van aki az összes létező nevezetest leteszi, van aki csak 3-at.

Attól, hogy előrébb van valaki (bármit is jelentsen ez) még nem jelenti azt, hogy a polcon megjelenik nála, hogy liciten nem licitálják túl.

Szóval olyat mondjatok aminek van alapja is.

Én nem arról beszéltem, hogy ki erősebb vagy ki gyengébb. Arról írtam, hogy aki 100 milliós az nagyobbnak számít, mint aki 1 milliós.

A támadási bónusz mitől lenne szubjektív? Ha van 1000-m másnak meg 100 akkor én vagyok az erősebb én tudok többet ütni vele, én sérülök kevesebbet, ha optimálisan játszok és nem marsban vagyok 20millióval. Az, hogy éppen melyik korban a támadó-támadó vagy a támadó-védő arányának mi a pontos és jó értéke már lehet vitatkozni, de jelenleg mind1.

Ha kizárod a gyémántot akkor mi értelme van a többinek? Az más kérdés, hogy hogyan lehet szerezni a gyémántot, de mivel előnyhöz juttat, így ha nekem több van mint másnak, akkor előnyben vagyok.

Az fp szintén ugyanez. Ha van 200ezer a raktárban, akkor ha kijön egy új nevezetes, előnyben vagyok, hiszen az első napon felhúzom 80-asra, míg akinek 2000 van raktáron az maximum húz rajta 2-t. S miért vagyok előrébb? Mert sokkal előbb termel nekem vissza az a nevezetes, mint másnak.

A nevezetesek szintén mérvadóak, hiszen abból a 42-ből az a 15-16 ami ér is valamit az akkor ér valamit, ha megfelelő szintre kerültek.

S akkor mi az összefüggés a polcon lévő megjelenés és ezek között? A tartalék.
A nagynak van 1milliója tartalékban, amivel licitálhat, a kisebbnek meg mondjuk 100ezre. Lényegesen több fejlesztőre tud licitálni hiszen nagyobb a mozgástere. Ha meg a polcra kerül mondjuk 30ezerért, akkor a kicsi tud venni 3-at, a nagy meg 30-at. (Persze szerencse kérdése is, hogy kinek mikor mit ad, meg nem lehet egy pillanatra vizsgálni, de elvitathatatlan, hogy a nagyobb jobb esélyekkel indul)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Igen, az is szubjektív, hogy Pistike minek érzi magát.
Annyiszor hajtja végre amennyiszer tudja. Ez mindenkinél így volt eddig is, és ezután is így lesz. És nem csak a bevételtől függ, hogy mennyiszer tudja végrehajtani, hanem attól is, hogy mondjuk elkölti korábban mondjuk kormányzói választóra.
Azt, hogy te és konkrétan te mit tartasz hatékonynak a te dolgod és a te szubjektív megitélésed. Ismerek olyat, aki szerint a Ygrassil egy haszontalan épület. Ismerek olyat aki szerint az innovációs torony vagy a barátság torony teljesen felesleges. Ettől függetlenül mindkettő nagyon sok játékosnál lenn van.
Az, hogy ki mit és miért tesz le, azt sose fogod megtudni. Mert ez az ő egyéni megitélése alapján fog kiválasztódni. Ami nem feltétlen objektív. Sőt!

A probléma gyökere az, hogy egy olyan valamibe állsz bele ami eddig is így működött. Az elmúlt évek eventépületei mind megtalálhatóak a kereskedőnél. És ennek ellenére mégis azt látni, hogy azoknak van sok akik az eventeken(!!!) sok-sok-sok gyémántot költenek 1-2 épületre.
Tehát az az okfejtésed, miszerint azzal, hogy a kereskedőhöz behoznak egy rémségek választót és ez teljesen felborítja a játékegyensúlyát egész nyugodtan kijelenthető, hogy nem igaz.

De ettől függetlenül folytathatjuk, ma épp ráérek. ;)
 

III. Dementia

Aktív tag
A támadási bónusz megint csak szubjektív, mert van aki a magas támadóban hisz alacsony támadó védővel, van aki fordítva. Kinek van igaza?

A.foe-ben szükséges haderő az attól függ, mire használod.
Ha csatatéren csapkodsz egy elég nagy céhben, és ritkán van csak lehetőséged arra, hogy 60 fölé emeld a demo-t, az egészen más szükségletet jelent, mintha kis céhben, vért izzadva kell helyt állni.
És ahhoz is más haderő kell, ha gvg-n ütsz, másodpercenként egy csatával a jövő térképen úgy, hogy nincs időd cserélgetni.

Ez utóbbi a legnehezebb.
De a "sok" mindig segít.

Az pedig, hogy kinek van igaza, az az eredménytől, és az eredmény eléréséhez szükséges időtől, valamint az odaút során megszerzett lépcsők hasznosságoktól függ.
De az az egy tuti, hogy jobb ötlet mindent lerakni, ami ad valamit, mint várni a legjobb, a "maradós" dolgokra.
 

III. Dementia

Aktív tag
Ismerek olyat, aki szerint a Ygrassil egy haszontalan épület.
Na most az abszolút és definitív lámák véleménye ne legyen már érv.
Ismerek olyat aki szerint az innovációs torony vagy a barátság torony teljesen felesleges.
Az
Ettől függetlenül mindkettő nagyon sok játékosnál lenn van.
Lásd, mint fenn.
Az, hogy ki mit és miért tesz le, azt sose fogod megtudni. Mert ez az ő egyéni megitélése alapján fog kiválasztódni. Ami nem feltétlen objektív. Sőt!
Ha ez igaz lenne, a fejlett, nagy aktivitással rendelkező városokban lent lennének mindenféle szutykok, a.kioszktól, a menazsérián át, a Fekete toronyig.
Aztán, mégsem, mivel azokról meg tudja ítélni még az is, aki tök tehetségtelen, hogy kb semmire sem jó épületek.
A probléma gyökere az, hogy egy olyan valamibe állsz bele ami eddig is így működött. Az elmúlt évek eventépületei mind megtalálhatóak a kereskedőnél. És ennek ellenére mégis azt látni, hogy azoknak van sok akik az eventeken(!!!) sok-sok-sok gyémántot költenek 1-2 épületre.
Tehát az az okfejtésed, miszerint azzal, hogy a kereskedőhöz behoznak egy rémségek választót és ez teljesen felborítja a játékegyensúlyát egész nyugodtan kijelenthető, hogy nem igaz.

De ettől függetlenül folytathatjuk, ma épp ráérek. ;)
Nem azt mondtam, hogy felborítaná a játék egyensúlyát, hiszen azt a létezésem, a sakkozó céhek létezése és a barátlista felszabadítása már régen felborította.
Azt mondom, hogy annak a fejleszőnek a megjelenése további káros folyamatokat indukálna.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Én nem arról beszéltem, hogy ki erősebb vagy ki gyengébb. Arról írtam, hogy aki 100 milliós az nagyobbnak számít, mint aki 1 milliós.

A támadási bónusz mitől lenne szubjektív? Ha van 1000-m másnak meg 100 akkor én vagyok az erősebb én tudok többet ütni vele, én sérülök kevesebbet, ha optimálisan játszok és nem marsban vagyok 20millióval. Az, hogy éppen melyik korban a támadó-támadó vagy a támadó-védő arányának mi a pontos és jó értéke már lehet vitatkozni, de jelenleg mind1.

Ha kizárod a gyémántot akkor mi értelme van a többinek? Az más kérdés, hogy hogyan lehet szerezni a gyémántot, de mivel előnyhöz juttat, így ha nekem több van mint másnak, akkor előnyben vagyok.

Az fp szintén ugyanez. Ha van 200ezer a raktárban, akkor ha kijön egy új nevezetes, előnyben vagyok, hiszen az első napon felhúzom 80-asra, míg akinek 2000 van raktáron az maximum húz rajta 2-t. S miért vagyok előrébb? Mert sokkal előbb termel nekem vissza az a nevezetes, mint másnak.

A nevezetesek szintén mérvadóak, hiszen abból a 42-ből az a 15-16 ami ér is valamit az akkor ér valamit, ha megfelelő szintre kerültek.

S akkor mi az összefüggés a polcon lévő megjelenés és ezek között? A tartalék.
A nagynak van 1milliója tartalékban, amivel licitálhat, a kisebbnek meg mondjuk 100ezre. Lényegesen több fejlesztőre tud licitálni hiszen nagyobb a mozgástere. Ha meg a polcra kerül mondjuk 30ezerért, akkor a kicsi tud venni 3-at, a nagy meg 30-at. (Persze szerencse kérdése is, hogy kinek mikor mit ad, meg nem lehet egy pillanatra vizsgálni, de elvitathatatlan, hogy a nagyobb jobb esélyekkel indul)

Nem számít nagyobbnak. Több a globálpontja. Ennyi. De Dementhia arról beszélt, hogy a nagyobbak jobban haladnak. De ez nem a globálponttól fog függni soha. Persze némi támpontot ad, de csak erre alapozni, nem lehet.

Már, hogy lenne mindegy. Ha ugyanakkora két játékos támadó bónusza de van közöttük 10 kor különbség, akkor a nagyobb számít erősebbnek? Nem feltétlen.

Elég szomorú, hogy ki kell fejtenem a gyémántos dolgot. Vannak játékosok akik vesznek és vannak akik nem, vannak akiknek több gyémántvárosa van, vannak akiknek egyse. Tehát ilyen szempontból nem tudod összehasonlítani a játékosokat és az egyenlő esélyek sem mérvadóak. Hogy ez most jó vagy rossz, az más téma.

Persze. Előnyben vagy egy új nevetesnél. De itt most egy választókészlet játékba kerüléséről beszélünk. Ahol pl az fp az pont egy kb semmit mondó adat. De ismerek olyat aki gyűjtögeti az fp-jét, de nem költ belőle. Tehát ő is előnyben lenne, de nem használja fel. Ha már maradunk az okfejtésednél.

Mire alapozod, hogy bárkinek van 1 millió tartalékja? Mire alapozod, hogy egy kicsinek (bármit is jelentsen a kicsi) csak 100ezer pénze van?
Ez egy feltételezés, amit nem feltétlen igaz. De ilyen példákat is tudnék mondani.


A.foe-ben szükséges haderő az attól függ, mire használod.
Ha csatatéren csapkodsz egy elég nagy céhben, és ritkán van csak lehetőséged arra, hogy 60 fölé emeld a demo-t, az egészen más szükségletet jelent, mintha kis céhben, vért izzadva kell helyt állni.
És ahhoz is más haderő kell, ha gvg-n ütsz, másodpercenként egy csatával a jövő térképen úgy, hogy nincs időd cserélgetni.

Ez utóbbi a legnehezebb.
De a "sok" mindig segít.

Az pedig, hogy kinek van igaza, az az eredménytől, és az eredmény eléréséhez szükséges időtől, valamint az odaút során megszerzett lépcsők hasznosságoktól függ.
De az az egy tuti, hogy jobb ötlet mindent lerakni, ami ad valamit, mint várni a legjobb, a "maradós" dolgokra.

Na, látod. Ezért szubjektív ez az egész. Mit nézel, mit látsz és mire használod.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Na most az abszolút és definitív lámák véleménye ne legyen már érv.

Az

Lásd, mint fenn.

Ha ez igaz lenne, a fejlett, nagy aktivitással rendelkező városokban lent lennének mindenféle szutykok, a.kioszktól, a menazsérián át, a Fekete toronyig.
Aztán, mégsem, mivel azokról meg tudja ítélni még az is, aki tök tehetségtelen, hogy kb semmire sem jó épületek.

Nem azt mondtam, hogy felborítaná a játék egyensúlyát, hiszen azt a létezésem, a sakkozó céhek létezése és a barátlista felszabadítása már régen felborította.
Azt mondom, hogy annak a fejleszőnek a megjelenése további káros folyamatokat indukálna.

Pedig érv, mert te is a teljes játékos állomány nevében beszéltél és sajnos sok olyan játékos van amit említettem.

Nem tudom te milyen játékosokat nézel, de én számtalan vénusz korost látok aki nagy céhben van és a fenn említett épületek közül van lenn nála. De téli falut is láttam már vénuszosnál. Szóval sajnos vannak ilyen játékosok, akik a szutykokat is lapokolják, mert szubjektív ki mit tart hasznosnak.

Továbbra sem világos, hogy milyen káros folyamatokat indítana be egy rémségek választó megjelenése a kereskedőnél. Mi olyat generálna, amit az eddigi épületek ugyanilyen megjelenése nem tett meg?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Nem számít nagyobbnak. Több a globálpontja. Ennyi. De Dementhia arról beszélt, hogy a nagyobbak jobban haladnak. De ez nem a globálponttól fog függni soha. Persze némi támpontot ad, de csak erre alapozni, nem lehet.

A nagyobb jobban halad. Nézd meg a grafikonokat. Az első 10 milliót mennyi idő összeszedni és a következő 10 milliót mennyi idő. A nagyobbnak nagyobb. a mozgástere.

Már, hogy lenne mindegy. Ha ugyanakkora két játékos támadó bónusza de van közöttük 10 kor különbség, akkor a nagyobb számít erősebbnek? Nem feltétlen.
Mivel az alap támadó erő is koronként erősödik, így erősebb lesz. Az más kérdés, hogy ha nem optimális korban lesz akkor kevesebbet fog ütni a csatatéren. De attól még számügyileg erősebb.

Tehát ő is előnyben lenne, de nem használja fel. Ha már maradunk az okfejtésednél.
Ami a raktárban áll (és nem céllal áll ott, csak felhalmozottság miatt) az nem optimális. Az fp akkor jó, ha forgatva van, mert akkor termel extra hasznot. Ha csak gyűjtögetem akkor az haszontalan. Igaz ez pl az aranyra is. Van az a mennyiség ami felett már felesleges tartogatni, inkább fp-be kell forgatni és forgatni.

Mire alapozod, hogy bárkinek van 1 millió tartalékja? Mire alapozod, hogy egy kicsinek (bármit is jelentsen a kicsi) csak 100ezer pénze van?
Ez egy feltételezés, amit nem feltétlen igaz.
A nagynak azért van tartalékja, mert sokkal több árút tudott értékesíteni a kereskedőnél. Azaz több bevétele lett. Ezért van neki 1milliója (van több olyan játékos is akinek ennél több van)

Nem tudom te milyen játékosokat nézel, de én számtalan vénusz korost látok aki nagy céhben van és a fenn említett épületek közül van lenn nála. De téli falut is láttam már vénuszosnál. Szóval sajnos vannak ilyen játékosok, akik a szutykokat is lapokolják, mert szubjektív ki mit tart hasznosnak.

Van egy optimális út a játékban. Erről mindenki az egyéni döntései alapján letér. Van aki kicsit van aki nagyon. Az szubjektív, hogy neki lenn van a semmire se jó épület, de az objektív, hogy nem játszik optimálisan.

Továbbra sem világos, hogy milyen káros folyamatokat indítana be egy rémségek választó megjelenése a kereskedőnél. Mi olyat generálna, amit az eddigi épületek ugyanilyen megjelenése nem tett meg?
Alapvetően nem változtat semmin. Ez nem olyan, mint a bárka vagy a csatatér, ami alapjaiban változtatta meg a játékot. Azonban annyi igaz, hogy jelenleg a legerősebb esemény épület a játékban.
 

III. Dementia

Aktív tag
Pedig érv, mert te is a teljes játékos állomány nevében beszéltél és sajnos sok olyan játékos van amit említettem.
Nekik, tökmindegy, lesz-e, van-e, mi van.
Lila ködben repkedő csillámpónik.
Nem tudom te milyen játékosokat nézel, de én számtalan vénusz korost látok aki nagy céhben van és a fenn említett épületek közül van lenn nála.
És? Attól, mert évek kirtartó munkájával nagyra gyúrta a városát, még lehet láma.
Vagy más érdekli.
Vagy csak úgy maradt, és nem akarja lebontani, mert a kognitív disszonanciát nehéz megugrani.
De téli falut is láttam már vénuszosnál.
A Téli falu pont egy olyan épület, amiből nem lehet túl sokat lerakni.
Ahogy nálam van lerakva, majdnem olyan, mintha Rotunda lenne a helyén, ha kicsit átszervezném, a.sakktábla sűrűségét érné el haderő/területre vetítve.
Szóval sajnos vannak ilyen játékosok, akik a szutykokat is lapokolják, mert szubjektív ki mit tart hasznosnak.
Van a szubjektív érzet, meg van az fp/terület, harci bónusz/terület, termék/terület.
Én az utóbbiakról beszélek.
Az, hogy ki mit érez, az az ő dolga.

Továbbra sem világos, hogy milyen káros folyamatokat indítana be egy rémségek választó megjelenése a kereskedőnél. Mi olyat generálna, amit az eddigi épületek ugyanilyen megjelenése nem tett meg?
Nem jelent meg hasonló épület.
A káros folyamat az lenne, hogy egy kisebb város egy évnyi jövedelme sem lenne elég egy teljes szettre, de ha megpróbálná megszerezni, más, számára hasznos dolgoktól von el forrást.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A nagyobb jobban halad. Nézd meg a grafikonokat. Az első 10 milliót mennyi idő összeszedni és a következő 10 milliót mennyi idő. A nagyobbnak nagyobb. a mozgástere.

A nagy több pontot kap. Az nem jelenti azt, hogy jobban is halad. több globálpontot kap. Ennyi. A globálpont lehet egy nagy lufi is. Ezt próbáltam fejtegetni fentebb, de ezek szerint nem ment át.

Mivel az alap támadó erő is koronként erősödik, így erősebb lesz. Az más kérdés, hogy ha nem optimális korban lesz akkor kevesebbet fog ütni a csatatéren. De attól még számügyileg erősebb.

Ha ugyanannyi a támadója és 10 kor van közöttük, akkor szerintem minden téren az elsó kori az ami erősebb. Hisz kevesebb területen hozta ki ugyanazt az erőt.

Ami a raktárban áll (és nem céllal áll ott, csak felhalmozottság miatt) az nem optimális. Az fp akkor jó, ha forgatva van, mert akkor termel extra hasznot. Ha csak gyűjtögetem akkor az haszontalan. Igaz ez pl az aranyra is. Van az a mennyiség ami felett már felesleges tartogatni, inkább fp-be kell forgatni és forgatni.

Tök mindegy, hogy optimális vagy sem. Vannak ilyen játékosok és kész. Ezért mondom, hogy a kijelentésetek nem állja meg a helyét.

A nagynak azért van tartalékja, mert sokkal több árút tudott értékesíteni a kereskedőnél. Azaz több bevétele lett. Ezért van neki 1milliója (van több olyan játékos is akinek ennél több van)

Na ez megint feltételzés. Ami nem minden játékosra igaz. Mert van aki nem csinálja meg a 64 kaput. Van aki semmit nem ad el a kereskedőnél. Van aki azért vesz valamit a kereskedőtől, hogy eladja.

Van egy optimális út a játékban. Erről mindenki az egyéni döntései alapján letér. Van aki kicsit van aki nagyon. Az szubjektív, hogy neki lenn van a semmire se jó épület, de az objektív, hogy nem játszik optimálisan.

Ha ez igaz lenne, akkor sok több optimálisan tevékenykedő játékos lenne. De ez messze nem így van. Nem olvassák a wiki-t (ami amúgy hiányos, de mindegy), ne kérdeznek, vagy ha mégis nem fogadják meg, rossz tanácsot kapnak, stb.

Alapvetően nem változtat semmin. Ez nem olyan, mint a bárka vagy a csatatér, ami alapjaiban változtatta meg a játékot. Azonban annyi igaz, hogy jelenleg a legerősebb esemény épület a játékban.

Na pont ezt mondom én is. Semmin nem változtat, hogy bekerül vagy sem.


Nekik, tökmindegy, lesz-e, van-e, mi van.

Lila ködben repkedő csillámpónik.

Igazából nekik sem mindegy. Csak ők még nem tudják, hogy nekik nem mindegy.

És? Attól, mert évek kirtartó munkájával nagyra gyúrta a városát, még lehet láma.

Vagy más érdekli.

Vagy csak úgy maradt, és nem akarja lebontani, mert a kognitív disszonanciát nehéz megugrani.

Nincs és. Reagáltam az írásodra, hogy messze nem úgy van, ahogy te elképzeled.

A Téli falu pont egy olyan épület, amiből nem lehet túl sokat lerakni.

Ahogy nálam van lerakva, majdnem olyan, mintha Rotunda lenne a helyén, ha kicsit átszervezném, a.sakktábla sűrűségét érné el haderő/területre vetítve.

Biztos igazad van. Ettől függetlenül a játékosok töredékénél lehet látni. Tehát szubjektív...

Van a szubjektív érzet, meg van az fp/terület, harci bónusz/terület, termék/terület.

Én az utóbbiakról beszélek.

Az, hogy ki mit érez, az az ő dolga.

Az amiről beszélsz a játékos egy nagyon minimális %-a. A játékosok többsége csinálgat ezt azt és ennyi. Szó szerint.


Nem jelent meg hasonló épület.

A káros folyamat az lenne, hogy egy kisebb város egy évnyi jövedelme sem lenne elég egy teljes szettre, de ha megpróbálná megszerezni, más, számára hasznos dolgoktól von el forrást.

Igen, nem jelent meg. De ez megjelent és hasznos. Van aki fog belőle szerezni és van aki nem. De elárulom, hogy vannak olyanok akik szerint nem ér semmit a rémségek épület bármelyik verziójáról legyen szó.
Tehát megint ott tartunk, hogy szubjektív ki mit itél hasznosnak és az is, hogy ki szerint mi a káros.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Oké. Neked van sok. De ebből nem következik egyenesen, hogy mindenkinek, vagy a többségnek is ennyi van.
Akinek nincs ennyi, annak nincs ennyi mozgástere licitálni rá. Így hátrányból indul velem szemben. Holott valószínűleg amúgy is hátrányban van a városa. Tehát, ha megjelenik egy általam hasznosnak tartott épület, akkor ezáltal a nálam kisebbek csak mégjobban hátrányba kerülnek, míg én tovább erősödöm.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Akinek nincs ennyi, annak nincs ennyi mozgástere licitálni rá. Így hátrányból indul velem szemben. Holott valószínűleg amúgy is hátrányban van a városa. Tehát, ha megjelenik egy általam hasznosnak tartott épület, akkor ezáltal a nálam kisebbek csak mégjobban hátrányba kerülnek, míg én tovább erősödöm.

Ebben egyetértünk. De ez azért messze nem ok arra, hogy ne kerüljön be a játékba.
 
Fent