Profilképtermelőépület bevezetése a játékba

Szerinted mehet a játékba a Téli farm?

  • Igen.

  • Nem.

  • Inkább nem szavazok.


Az eredmények csak szavazás után tekinthetők meg.

helen

Nagyon aktív tag
Megkérdezem már..
Minek az a sok profilkép ??
Nekem sincs meg az összes, de nem zavartatom magam miatta.. így is van bőven miből választani.
Nem attól leszel ügyes, vagy jó harcos, vagy jó kereskedő, vagy nem attól fog épülni a nevid, hogy mennyi profilképed van.
Másrészt meg.. ha 1-1 eventen tud az ember szerezni 1 új profilképet, akkor annak örül. Többnyire.. De ha lenne a játékban ilyen épület, ami csak úgy "szarná" magából kifelé a profilképeket, elveszne ennek a kis nyereménynek az értéke, öröme..
Biztos ez a legégetőbb problémátok hogy nincs elég profilképetek ??????
 

Deme91

Aktív tag
Megkérdezem már..
Minek az a sok profilkép ??
Nekem sincs meg az összes, de nem zavartatom magam miatta.. így is van bőven miből választani.
Nem attól leszel ügyes, vagy jó harcos, vagy jó kereskedő, vagy nem attól fog épülni a nevid, hogy mennyi profilképed van.
Másrészt meg.. ha 1-1 eventen tud az ember szerezni 1 új profilképet, akkor annak örül. Többnyire.. De ha lenne a játékban ilyen épület, ami csak úgy "szarná" magából kifelé a profilképeket, elveszne ennek a kis nyereménynek az értéke, öröme..
Biztos ez a legégetőbb problémátok hogy nincs elég profilképetek ??????
Tudod, igen, mert fáj a fogunk a menő, halloweenes és menő nyári profilokra, ami nektek megvan, de nekünk nem. :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nagyon egyszerűen tudsz 1000 vagy több árut szerezni. Játsz. Használd ki a játék adta lehetőségeket és akkor lesz bőven árud.
Ha a fronti neked 30 árut ad, akkor az azt jelenti, hogy 80-as szinten van.
Azt mondod, hogy kora középben nehéz húzni a frontit. Miért?
Bármelyik nevi húzása pont ugyanolyan mint bármely más korban. Olyan dolgokat mondtok, ami nem függ össze. És láthatóan a játék alapjaival se vagytok tisztában, de ennek ellenére a legnagyobb problémátok az az, hogy nem 546683 profilképetek van, hanem csak 86.
 
Nagyon egyszerűen tudsz 1000 vagy több árut szerezni. Játsz. Használd ki a játék adta lehetőségeket és akkor lesz bőven árud.
Ha a fronti neked 30 árut ad, akkor az azt jelenti, hogy 80-as szinten van.
Azt mondod, hogy kora középben nehéz húzni a frontit. Miért?
Bármelyik nevi húzása pont ugyanolyan mint bármely más korban. Olyan dolgokat mondtok, ami nem függ össze. És láthatóan a játék alapjaival se vagytok tisztában, de ennek ellenére a legnagyobb problémátok az az, hogy nem 546683 profilképetek van, hanem csak 86.
Igazad van teljesen. És igen, nincs profilképünk sok. De ha ez szerinted hülyeség, kérlek, tartsd meg magadnak a véleményedet! :)
 

Keaira

Aktív tag
Tudod, igen, mert fáj a fogunk a menő, halloweenes és menő nyári profilokra, ami nektek megvan, de nekünk nem. :)
Kreatív az ötlet, de valóban értékesebb egy profilkép, ha megdolgozol érte. Ha megcsinálod a kulturális településeket, amihez nem kell se katona, se termék, csak elegendő türelem, akkor máris kapsz egy csomó, jobbnál jobb profilképet.
 
Utoljára szerkesztve:

Deme91

Aktív tag
Kreatív az ötlet, de valóban értékesebb egy profilkép, ha megdolgozol érte. Ha megcsinálod a kulturális településeket, amihez nem kell se katona, se termék, csak elegendő türelem, akkor máris kapsz egy csomó, jobbnál jobb profilképet.
Ez teljesen igaz! Ebbe nem is kötök bele. De azért ez is termelne bőven.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nekem tetszik az ötlet és egyébként nekem sincs sok profilképem. Abban mondjuk igazatok van, hogy túl sok profilt termelne, de attól még maga a felvetés jó és nincs vele nagy gond szerintem. Ezt én most nem azért mondom, mert egy céhben vagyok Deme91-el, hanem mert én is többször tapasztaltam, hogy sose nyerek új profilt, a szektoroknál meg nem haladok semmit, mert a hadseregemet CE-n elvesztem, termékeim nincsenek, és aki tudna adni, nem ad, inkább megtartja magának, mert kapzsi és mert nem adja oda csakúgy egy kora középkoros szomszédnak, kizárólag modern koros céhtagoknak, akik nyertek már minimum 30 menő profilt az eseményekről meg a szektorokból meg mindenhonnan. Igen, nekik nem termelne lehet sokat ez a Téli farm, mert már tele vannak profilokkal, hát akkor nekik termel mást. Mondjuk gyémántokat, vagy termékeket, vagy bármit. Nem értem, miért kell mindig minden bejegyzésbe belekötni. Mivel tőletek (Proféta, Lorant96, Lef, stb.) nem sok pozitív megjegyzést láttam eddig a fórumon és ezt többen is tudnák bizonyítani. Megjegyzem, Deme91 előző ötletét is leszavaztátok, pedig az se volt hülyeség. Nektek ezek az ötletek nem jelentenek sokat, mert már minden profil megvan, meg már a Vénuszban tartotok és nem kell pénz se, mert úgyis tele vagytok vele. Hát, nekünk meg kellene. Úgy hogy én egyetértek Deme91 ötletével és legalább én nem szavazom le és nem vagyok negatív, mert hangsúlyozom: Nem hülyeség és felesleges belekötni a nagyobb korú játékosoknak.

Hú ezt aztán jól megmondtad! Gratulálok hozzá! Imádom mikor valaki nem lát tovább az orránál, de még a fáradtságot sem veszi hozzá, hogy utána nézzen az állításai helyességének, vagy valóság tartalmának! És most itt nem térnék ki Demére, hisz Te voltál az, aki össze-vissza puffogtatod a nem létező muníciódat.

Természetesen először nem magamat venném előre, és bár nagyra becsült "renitens kollégáim" nem igényelnek semmilyen védelmet, azért azt hozzá fűzném, hogy igenis volt és szerintem lesz is rá precedens, hogy az általuk jónak, helyesnek vagy éppenséggel hasznosnak vélt ötletet támogatták, vagy támogatni fogják. És tudom, nem hiszed el, de még olyanra is volt példa, hogy nem egyezett a véleményünk. Van a fórumon egy kereső, ahol rá tudsz keresni személyekre, és ott, ha veszed a fáradtságot, mielőtt feleslegesen lejáratod magad, utána tudsz nézni a konkrét személy(ek) hozzászólásainak.

És akkor én :) Jó magam késő középkoros vagyok, tehát igen csak messze az általad vázolt Vénusztól, sőt ha tudom tartani az általam diktált feszes tempót, akkor körülbelül kell még hozzá vagy röpke 10 - 15 év, hogy elérjek oda. 4 éve játszom és már a harmadik, igen jól olvasod, már a harmadik profilképemet taposom. És őszintén megvallom neked, engem egyáltalán nem is vonzzanak és érdekelnek ezek a nyalánkságok, nyugodtan lehet kövezni érte!
Szerintem nem a profilképed milyenségén múlik a tudásod, sem a többiek hozzád való viszonya, vagy ha mégis igen, akkor ott komoly gondok vannak.

És ez nem is ragoznám itt tovább, inkább rátérnék a vázolt "projekt"-re. Alapból részese a játéknak jó néhány profilkép, amiből mindenkinek lehetősége van kiválasztania a neki legszimpatikusabbat. A küldetések, feladatok során még számos profilhoz hozzá lehet jutni, csak csinálni kell, és itt a CSINÁLNI-t kiemelném, mert elnézve a városod fejlettségét, az összes eventes, küldetéses vagy feladatos épületed első-második szinten áll, egy van harmadik szinten. Ezek az épületek ezen a szinten nem érnek tulajdonképpen semmit, csak a helyet foglalják olyan épületek elől, amik több hasznot hoznának (forge, termék, katonai bónuszok). De maradjunk a profilképeknél! Az alaphoz jönnének az általatok is említett különleges profilképek, amiket Te nem tudsz megszerezni a feladatok alkalmával. Amúgy csak hallkan jegyezném meg neked, hogy a Vénuszkorban lévőknek az új profilképekhez vénuszkori feladatokat kell elvégezniük, tehát nem valami himihumi szöszmötölésért kapják meg azokat!

De gyarló emberi tulajdonság irigykedni másokra, pláne, ha Te nem is teszed oda magad olyan nagyon! De ám legyen, tárgyaljunk az épületről. Szóval ez a profilkép gyártó, milyen profilképeket fog gyártani szerinted? Régi, kifutott eventekét, bár gondolom az már nem lesz vonzó a számodra. Az újakat pedig a feladat biztosítja. Ezek szerint a fejlesztőknek le kellene gyártaniuk előre jó pár új profilképet, hogy az épület új szintjének elérésekor bezsebelhessétek a jutalmat, amiért az elején elég annyi energiát ráfordítani, hogy bepakoljátok a szükséges forgemennyiséget. De ez a játék (sőt nem csak ez) nem erről szól, hanem hogy minél több időt itt tölts. És neked ez a legnagyobb problémád! Te kevés energia ráfordítással szeretnél előre jutni. Onnan látni mindezt, hogy tizenezer ponttal korai középben szenvedsz, mert sem a tudásod, sem a tapasztalatod sem a városod fejlettsége nincs azon a szinten, hogy neked ott kellene már tartózkodnod. És ezért csak saját magadat okolhatod, senki mást, és ezt a problémát nem is másnak kell megoldania helyetted!

Ránézve a városodra az ember csak a szervezetlenséget, a fejetlenséget látja. Körbe veszed a városod úttal, aminek már nagyobbnak illene lennie! Mi ez vizesárok effektus, vagy barikád? Minek kérdem én? Mit keres ott 2 db vaskori íjászlaktanya? Nem tudsz harcolni? Erre lent van a nehézlovasság és a lovasíjász, a 2 db páncélos (abból 1 db már épül helyesen) , a 2 db zsivány és a 2 db katapult helyet. Nincs forge és termék termelőd, viszont lent van a Delphoi, amit ebben a korban már kukázni kellett volna, és a helyére lerakni a Galatát. Már lent kellene lennie a Zeusznak, az Aacheninek és az Alexandriának is, nem beszélve az Obszervatóriumról, ami a céhed számára fontos. De a csúnya fejlettebb (sokkal többet játszó és ezáltal sokkal több áldozatot is hozó) játékosok a gonoszok, mert nem adnak semmit ingyen. Mire? A napi 10-20 perc jelenlétedre. Kicsit olyan vagy nekem, mint az aki tátott szájjal várja a sült galambot, és ha valami más érkezik, akkor újjal mutogat másokra!

Leírom ide, külön sorba, ez egy teljesen fölösleges épület!

Amire szükséged lenne, azt a játék biztosítja a számodra, csak legyél aktívabb! Ha meg nem megy, akkor ez nem a Te játékod!

Szívesen elvitatkozgatok veled még hetekig, csak előtte hajtsd végre azokat a fejlesztéseket, amit javasoltam, utána írj, ha még sem változik semmi!

Jó játékot kívánok
 

rubbish99

Új tag
Kedves céhtársam hívta fel a figyelmemet erre az ötletre. először nem tudtam eldönteni, hogy ideges legyek tőle, vagy nevessek egyet egy ilyen viccen. Mióta játszom, olyan 1,5 éve 1 profilképet használok. Nem célom hetente kétszer váltogatni és valahogy nem is ez a lényege a játéknak - persze lehet ezzel vitatkozni, hogy ez márpedig egy profilkép gyűjtögető és váltogató játék. Mindenesetre, ha valaki úgy gondolja, hogy az, akkor ne csodálkozzon azon, ha béna a hadserege. De az biztos, nem a profilkép miatt azok. Meg talán a forge pontokat hasznos épületekre kellene költeni, ami szintén a hadseregnek segíthet, vagy hasznos terméket termel. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki kicsit átlátja ezt az egészet, akkor rájön, a terület a legszűkebb erőforrás. Olyan épületet letenni, ami nem ad a hadseregnek bónuszt, vagy nem terméket termel, csak egy igen komoly rövidlátást jelenthet. Igen, sokkal több a játékos, mint ahány profilkép van, így sokszor találkozik az ember szembe a sajátjával másoknál. Ez van. Mint ahogy az is, hogy a városházának, az épületeknek olyan a képe, amilyen. Mert akkor már lehetne egy olyan nevezetes is, ami mindenféle új dizájnokat gyárt az épületekhez, vagy éppen hátteret.
Meg egyébként is, a való életben sem cseréli le az arcát az ember hetente kétszer. Vagy igen, és csak én vagyok maradi? Ha meg valaki nagyon egyedit akar, akkor javasolni kell, hogy lehessen saját profilképet feltölteni x gyémántért pl.
Az a gondolat, hogy Immo plusz pénzeket tegyen abba, hogy orrvérzésig profilképeket tervezzenek, készítsenek, elég dőre gondolat. Ok, van ilyen gondolat is, de ha valaki értelmesen és racionálisan kritikát mondd rá, nem biztos, hogy a kritikusban van a hiba.
Eszembe jutott még egy. Lehetne kérni hógolyó termelő épületet is, aminek lehetne hóember formája. Mire lenne jó a hógolyó a játékban? Alapvetően semmire, de például lehetne számolgatni, kinek mennyi van és lehetne rá külön verseny, hogy kinek van több. Vagy a szomszédokat virtuálisan meg lehetne vele dobálni. Ha eltalálod, akkor a profilképe (csak hogy kapcsolódjunk a profilképhez ) véletlenszerűen megváltozik és csak 24 óra után tudja visszaállítani, vagy 10 forge pontért, esetleg 1 gyémántért azonnal. Na majd még gondolkodok hasonlóan jó ötleteken. :-DD
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Aki játszik a játékkal 3-4-5-10 éve az meg bőven megérdemli, hogy olyan profilképje legyen, ami új játékosnak nincs.

De egyébként az egész profilkép dolog nem teljesen világos. Kiválasztok egyet s azt használom, nem váltogatom naponta. Végtelenül zavaró, hogy a megszokott "arcok" helyett ismeretlenek néznek vissza rám :) Főleg mikor 1-1 esemény végetér és a jutalom profilkép vigyorog minden második embernél :)

S mivel sajátot nem lehet használni (ami nem fog megvalósulni, hiszen akkor azt egyesével jóváhagyni kellene fejlesztői oldalról, hogy a "csúnya" képek elkerülhetőek legyenek) így marad ez a rendszer.

Ha pont kettőből lehetne választani az sem zavarna :)
 
A fejlesztői oldalról sokkal több haszna lenne ha, bedobnák az összes jutalom képet egy bazárba ahol X gyémántért megvásárolható lenne ami szimpatikus.
 

Keaira

Aktív tag
Esetleg fel lehetne szabadítani a térkép és a küldetések karaktereit, de csak azokat amelyekért már megdolgozott az ember: elfoglalta a szektort vagy elvégezte a küldetést. Mivel azokat már úgyis megrajzolták, lehet, hogy nem igényelne túl sok erőforrást bedobni őket a profilok közé.
 

helen

Nagyon aktív tag
Esetleg fel lehetne szabadítani a térkép és a küldetések karaktereit, de csak azokat amelyekért már megdolgozott az ember: elfoglalta a szektort vagy elvégezte a küldetést. Mivel azokat már úgyis megrajzolták, lehet, hogy nem igényelne túl sok erőforrást bedobni őket a profilok közé.
Ez jó ötlet. :) Van is olyan köztük amit szívesen használnék :)
 

Argen

Új tag
Eszembe jutott még egy. Lehetne kérni hógolyó termelő épületet is, aminek lehetne hóember formája. Vagy a szomszédokat virtuálisan meg lehetne vele dobálni. Ha eltalálod, akkor a profilképe (csak hogy kapcsolódjunk a profilképhez ) véletlenszerűen megváltozik és csak 24 óra után tudja visszaállítani, vagy 10 forge pontért, esetleg 1 gyémántért azonnal. Na majd még gondolkodok hasonlóan jó ötleteken. :-DD

Ez tetszik :D :D , és még több értelmét is látnám, mint az eredeti ötletnek. Így a téli ünnep közeledtével még akár mókás is lehetne (vagy idegesítő), főleg ha megjelenne egy hógolyó a képernyőn ami szépen lassan szétlapulva lecsúszik onnan, a profilképed meg havassá válna vagy mássá, de ezt már a fantáziátokra bízom. :D
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Engedd el Deme :)
Jön a karácsony, készülj fel rá, szervezd meg a játékod, hogy legyen lehetőséged új profilkép begyűjtésére! Ha gondolod, keress meg privátban és beszéljünk, már ha érdekel a véleményem :)
 
Fent