Nevezetes épület

Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Szia! Van arról valahol valamilyen információ esetleg táblázat, hogy a nevezetes épületek szintenként külön-külön mennyi forgepontot, medált és tervrajzot adományoznak? Az adományozási táblázatot már megnéztem, de egyrészről kicsit kínai, másrészről szerintem csak a tervrajzok darabszámát mutatja. Pedig engem pont a másik két adat érdekelne! Köszönöm

Én a Forge of Empires Wikia-t szoktam erre használni. Sok nevezetesnek akar 60ig is megvan a jutalom
 

erika5503

Aktív tag
Hát.... sikerült jól elhibázni a nevezetesben a forge adásokat ...... így ha nem figyel alaposan !!!! kinullázza a raktárat a rendszer .....
vissza a régit!!!!!!!

köszönöm
 

Feneséges

Aktív tag
Hát.... sikerült jól elhibázni a nevezetesben a forge adásokat ...... így ha nem figyel alaposan !!!! kinullázza a raktárat a rendszer .....
vissza a régit!!!!!!!

köszönöm

Nekem ma sikerült lenulláznom a pontjaimat. Lehetett volna egy átmeneti idő, amíg feldob egy kis ablakot - pont mint a gyemánt költésnél - figyelmeztetésül, hogy most minden pontom elköltöm. Ebben az újdonságban még nem látom mitől lett jobb nekem.....
 

DeletedUser332

Guest
Sziasztok

Nem értem mi a gondotok ezzel.
Egyértelműen jelzi a játék a 3 gomb funkcióját: 1FP, 10FP, összesFP (az összesnél gyengébbek kedvéért még azt is jelzi, hogy pontosan minnyi is az az "összes")
Az pedig, hogy ez a felület közvetlnül a raktárból is tud pontot kivenni, így normális, már régen így kellett volna.
Megkímél bennünket egy sor tök felesleges ki-be lépkedéstől, sokkal olajozottabb mint ez előtt volt.

Persze hozzáteszem: szerintem :)
 

DeletedUser24612

Guest
Nem egy olcsó játék, az kétségtelen :). És egyesek ki vannak akadva hogy a '"+!%/ (konkurens) játékban fél millióba kerül egy komplett bekövezés, ami azért jelent 30-40 drágakövet. Egyébként ilyen megoldással kell egyáltalán csomag? Kiírná a rendszer kaptál 2-5-10FP -t, amelyik a raktáradba került. A költésnél meg lehetne beírni egy számot az 1-10 gomb mellett. Ez sokkal egyszerűbb és átláthatóbb lett volna.
 

DeletedUser332

Guest
1. Köszönöm, nem kell, hogy eldöntsék helyettem, hogy a sávról vagy raktárról szeretnék pontot költeni. Nem véletlenül hagyja meg az ember a sávon a pontokat, pl. amikor 1-eket kell költeni, nagyon jól jön, hogy nem csesztetjük a csomagokat miatta fölöslegesen, a döntést most kivették a kezünkből.
Attól tartok nem értelek.
Költhetsz pontot egyesével a sávból, költhetsz közvetlenül a raktárból(csomagot bontva), tehetsz ki a raktárból a sávba is mint eddig.
Ha a sáv üres, de én 1 FP-t szeretnék költeni, akkor tudom, hogy a csomagot fogja bontani a raktárból(2-5-10, ebben a sorrendben) - ezt eddig is így tudtam megoldani, most sincs másképp.
Nem értem milyen döntést vettek ki a kezünkből.
 

DeletedUser20654

Guest
Nekem mondjuk nőtt a 2 pontosaim száma mióta bevezették az új építést.
 
Gratulálok. :D Nem pakoltál nevezetest, csak lépett egy csomó? Vagy netántán veszed az elmebeteg fáradságot, hogy külön a sávra nyitogass csomagokat mielőt pakolni kezdesz? :D

Merthogy ha az ember csak pakol, ahogy mindig, akkor mostanra már az 5-ös csomagjai is elfogytak rég, mint nekem, aki nem hajlandó még az eddiginél is több macerát vállalni, hogy bedobjon egy nevit, ergo nem nyitogat külön csomagokat a sárva, hogy megtartsa a döntést az elköltésükről. Érdekes módon másnak még nálam is korábban kifogytak, hála ennek a rendszernek... De örülök, hogy ismét sikerült valós információartalom nélkül okoskodni a valósággal szemben. Legközelebb írd le azt is, hogy milyen egyéb körülménynek hála történnek veled ilyen csodák, miközben megpróbálsz félrevezetni másokat! A tény az tény, ha rendesen pakol az ember, mint mindig, akkor kifogy a 2-es és 5-ös csomagokból pilanatok alatt. És mivel elvben a pakolás egyszerűsítée volt a mottoja az új ablaknak, nem igazán elfogadható, tolerálható, hogy extra erőfeszítéseket igényeljen az ami eddig magától értetődő volt...

Ez az ablak egy förtelmesen rossz megoldás, ezt 100-ból 101 játékos gondolta így bétán is, az angol fórumon is, javarészt az általam felsorolt okokból, végig lehet olvasni, akad "pár" oldalnyi kimerítő anyázás miatta...

Hat sajnos én az elmebeteg utat választottam. Sokkal jobban oda kell figyelni a költéskor, mint előtte. De egyelőre meghozom ezt az áldozatot, azért, h 10 perc alatt mindnekinek viszonozni tudjam különböző körökben az epiteseket. ;)
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem akartam beleszólni, de én is az elmebeteg utat választottam - és mivel a bétán 100 emberből 101 nem szereti, akkor azt a mínuszos darabszámú csoportot erősítem (jópár emberrel), akinek semmi gondja vele. :D Hogy miért? Mert simán megkerülhető. Használod a támogatást úgy, mint eddig: feltöltöd előre a FP-sávot (a FP-sáv melletti plusz használatával), és utána csak onnan pakolsz be 1 gombnyomással a nevezetesbe, és kész. Nem egy bonyolult, és áttekinthetetlen dolog; de simán használható (és logikus). Persze lehetne jobb is, például, hogy az új ablakban beállítod, hogy milyen csomagokat akarsz felhasználni, meg a sávról mennyit, de az meg már lehet túl bonyolult lenne egyeseknek, és akkor ugyanott lennénk, mint most. Ez egy korrekt ötvözet, csak mindenkinek meg kell értenie előre, hogy hogyan működik (mert azért volt az elején is szentségelés a bétán, mert nem nagyon értették az emberek a működési mechanizmust - nem értették, hogy honnan veszi a pontokat a bal oldali, és a középső gomb, ha épp nincs elég a FP-sávon; nem értették, hogy melyik csomagokat használja fel először; ...; meg mert sz@rul is dolgozott az elején, mert sokszor 1 FP-ot sem a sávról vett le, hanem csomagból bontott; de ezt azóta már javították). Ha ez megvan, akkor simán, minden gond nélkül használható (és nálunk a céhben semmi gond nincs már vele); sőt, sok esetben egyszerűsíti is a dolgokat.
 

DeletedUser20654

Guest
Szerintem elég sokat építkezem. Természetesen az általad elmebeteg megoldásnak nevezett módszert használva.
Nekem megfelel és a építkezős csoportom tagjainak is. Nem lehetséges, hogy benned van a hiba Whiskey-s ?
Egyébként a tény kedvéért, most éppen 1945 db 2 pontos csomagom van.
 

DeletedUser24612

Guest
Szerintem elég sokat építkezem. Természetesen az általad elmebeteg megoldásnak nevezett módszert használva.
Nekem megfelel és a építkezős csoportom tagjainak is. Nem lehetséges, hogy benned van a hiba Whiskey-s ?
Egyébként a tény kedvéért, most éppen 1945 db 2 pontos csomagom van.
Lehetetlen, ő az etalon :).
 

DeletedUser20654

Guest
Látom nem érted. Szerintünk jobb lett. Ráadásul emiatt még hülyének is nevezel minket.
 

DeletedUser20654

Guest
Én elfogadom, hogy neked rosszabb ez az építési változat. Nem is minősítettelek miatta. Én csak azt mondtam, hogy nekem jobb ez mint az előző volt. Ennyi. Ezt meg Te fogadd el.
 

DeletedUser20654

Guest
Én eddig se hagytam sose pontot a sávon, szóval emiatt engem nem izgat.
De nem azt mondtam, hogy nem lehetne jobb, hanem azt, hogy nekem jobb mint ami volt.
Jobb lenne ha lenne 2 meg 5 pontos gomb (ezt mondjuk én se értettem, hogy miért nem hajlandóak betenni). A gyémánt gomb meg felesleges, de mivel úgyse kattintok rá így elfér.
 

DeletedUser24612

Guest
Bennem, meg minden fórumozóban akit január óta csak olvastam... :D Nem kezdem el részletesen fejtegetni, hogy mi is a gond azzal, hogy valami ami rossz, mégis megfelel sokaknak, plusz nyűgöt okozva mindenkinek, de mivel sokan inkább lenyelik, így lehet rájuk hivatkozni, nézd, nekik megfelel, szóval így marad. Ezért tart ott kis hazánk ahol, mert mindig, mindenkinek minden megfelel, akármilyen borzalmas is, eszébe nem jutna hangot adni nemtetszésének, kimondani, hogy valami rossz. Kihasználható hülyék, akiknek mindig, minden megfelel. Tökéletes párhuzam ez a hétköznapi dolgokkal, valami ami egyszerű volt, és változtattak rajta azzal a mottóval, hogy még egyszerűbb legyen, nagyon nem lett az, sőt, egy elképesztően idegesítő nyűg lett belőle. De hajrá, tapsoljatok hozzá, ti meg az építőcsoportotok! :D Az meg, hogy nem költötted eddig a 2-eseid a te doglod, én mindig elhasználtam őket. Ahogyan pénzért is veszek FP-t folyamatosan. Ezek a dolgok semmit nem változtatnak azon, hogy elcsesztek egy működő dolgot, fel tudjátok ezt fogni??? Működött valami, jó volt, használható, és rosszabb lett, de nektek megfelel. Hát gratulálok!
Szeretem azt a mondatot hogy: "Azért tart itt az ország". Semmire sem jó, csak lehülyézi az esetleges többséget. Politikába nem mennék bele, elég annyi hogy nekem sem tetszik sok minden. És? Vagyunk 10 millióan, a többség ezt akarja. Ezt most fordítsd le FoE -ra. Neked nem tetszik, másnak esetleg igen. Azért soha nem fog senki írni milyen jó valami, csak azért ha nem tetszik, ezért néz ki úgy hogy a többségnek nem tetszik. Nem vagyok nagy FP fogyasztó, a nevezetesek teljesen hidegen hagynak, nekem JOBB az új rendszer. Fogadd el, ahogy én is elhiszem hogy neked nem tetszik. A gyémánt gombot megkérdőjelezni meg óriási butaság. Ebből él az Inno, nyilván ezt kell az arcunkba tolni. Érdekes itt nem sok veled egyetértő hozzászólást olvastam, akkor lehet hogy a többségnek mégis csak jó ez?
 

DeletedUser22490

Guest
Az új rendszer egy kicsit kevésbé áttekinthető, és biztos akad olyan is aki alig látja az új ablakot és sávot. Ezenkívül kétségkívül gyorsabb, és amint megszokod (nekem egy-két napig eltartott, addig én is anyáztam elég sűrűn) már kijelenthető, hogy jobb is mint a régi. A gond vele az, hogy amint elfogyott a sávodról az fp, egyből a csomagokat "fogyasztja", és bizony a kettesekkel kezdi. Hogy ez kinek gond én nem tudom, a játék mai állása szerint százával fogyasztja a csomagokat mindenki, és a legtöbben még csak nem is tartalékolnak semmit, hanem egyből elhasználják. Én nem tartozom közéjük, konkrétan alig használok belőlük, és akkor is csak az ötösöket, tehát számomra ez a változtatás (bocsánat, fejlesztés!) kifejezetten egy szívatás. Mégse kezdek el pampogni, mert belátom, hogy a többségnek valószínűleg ez a jobb.
A közvélemény kutatásom szerint, nekem úgy tűnt, hogy 100-ból nem 101-nek nem tetszik az új rendszer, hanem úgy kb. 70-80-nak nem tetszik. Ők az első pár napon vannak ezek a véleményen, pár nap múlva pedig az arány megfordul. Néhány hét múlva már a kutya nem fog emlékezni a régire, a mélyen tisztelt fejlesztőcsapat meg elégedetten fog hátradőlni, hogy "Na látjátok? Ezt is lenyomtuk a torkukon!"
Ezzel az egésszel csak annyi a gond tehát, hogy van egy dolog amivel senkinek semmi baja nem volt, senki se panaszkodott miatta, na erre rögtön változtatni kellett! Közben meg van száz nagyon komoly gond a játékkal amivel meg csakazért sem hajlandóak foglalkozni!! Ez a baj.
 
Nekem kifejezetten jobban tetszik az új rendszer. A gyorsaság minden Fp-t megér :). 1 dolgot hiányolok,hogy az 1-10 közé egy 5-ös elég lenne, mert akkor a 9-re végződő pakolásokat is gyorsabb lenne(ill .a "felhasználj fel"-t rendesen kijavítani).
A küldis ablak is jobban tetszik nekem, mert rögtön átlátható, ill. dupla visszatérőnél, hogy mit kell váltanom ahhoz,hogy a másik javára menjen.
Most az,hogy elhasználja a 2-5 csomijaim és utána 1 fp felhasználásért 10-est bont meg....nem igazán érdekel, mert sokat pakolok, van fp-m, s ha akarom akkor betolom a saját nevezetesembe...vagy csak egy kis részét, mert az esetek nagy részében mint nagybárkás, általában el tudom sütni más nevijében.
 

DeletedUser25609

Guest
Sziasztok!
Remélem jó témakörben járok. Jövőbeli termékekért cserébe ajánlanék Forge pontot. 2 forge pont - 1 termék arányban. Bárkámat szeretném felépíteni. Jelentkezők válaszát szívesen fogadom akár itt, akár játékon belül.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent