Nevezetes épület

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22884

Guest
A beadott Forge Pontokat nem kapod vissza, hiszen azok felhasználásra kerültek a felépített épületben.
Az a jutalom, amit te kaptál az nálad megmarad, hiszen segítettél az épület felépítésében, arról, hogy a város nem fejlődött tovább, így törlésre került te már nem tehetsz.
 

Vanek ur

Aktív tag
A beadott Forge Pontokat nem kapod vissza, hiszen azok felhasználásra kerültek a felépített épületben.
Az a jutalom, amit te kaptál az nálad megmarad, hiszen segítettél az épület felépítésében, arról, hogy a város nem fejlődött tovább, így törlésre került te már nem tehetsz.

Gondolom, a kérdés arra vonatkozott, hogy az éppen aktuális, de be nem fejezett szint jutalmával mi lesz; és nem a már befejezettekkel. Vagyis éppen be van rakva 50 FP egy 140-es FP-ú épület aktuális szintjébe; és hogy ez el lesz-e számolva, vagy 'elveszett'-e? (Gondolom, elveszett, és nem lesz belőle jutalom; de erre kellene válasz.)
Legalábbis én így értettem a felvetést...
 

DeletedUser22884

Guest
Ilyen esetben ez "elveszett", mert a szint nem épült fel.
 

DeletedUser23884

Guest
Sziasztok!
Olyan problémám adódott , hogy a Kolosszeumom szintet lépett a 3.-ról a 4.-ik szintre, a medálokat meg is kaptam , de a boldogság szint nem nőtt semmit sem. Azóta eltelt egy nap és még mindig semmi. Írtam a supportnak is , de nem kaptam még választ. Mit lehetne tenni ezügyben ?
 

DeletedUser24326

Guest
Sziasztok
Az Alexandriai világítótoronynál, a kapott termék, ha a késő középkorban vagyok, akkor annak az ötnek szabadna csak lennie (puskapor, selyem, bazalt,stb.)? Tegnap üveget kaptam, ma meg mézet, ez a virágzó középkor terméke. Vagy a korodból megfogalmazás az egész középkort jelenti?
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok
Az Alexandriai világítótoronynál, a kapott termék, ha a késő középkorban vagyok, akkor annak az ötnek szabadna csak lennie (puskapor, selyem, bazalt,stb.)? Tegnap üveget kaptam, ma meg mézet, ez a virágzó középkor terméke. Vagy a korodból megfogalmazás az egész középkort jelenti?

Nem, a középkorok ugyanúgy szét vannak szeparálva (elvileg). Vagyis ha tényleg ilyen gond van (és nem esetleg el lett cserélve a piacon, amire nem emlékszel); akkor szerintem a support-nak írj a játékon belülről.
 

DeletedUser24326

Guest
Nem, a középkorok ugyanúgy szét vannak szeparálva (elvileg). Vagyis ha tényleg ilyen gond van (és nem esetleg el lett cserélve a piacon, amire nem emlékszel); akkor szerintem a support-nak írj a játékon belülről.

Köszönöm a választ, az üveget és a mézet is felrepenni láttam mikor begyűjtöttem a toronyból ma már rendesen bazaltot adott.
 

Vanek ur

Aktív tag
Én mondjuk nem is szoktam figyelni, hogy mi a felröppenő nyersanyag; csak naponta leellenőrzöm a raktárat. Ott még nem volt ilyenben hiba. :)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy elképzelhető az az eset is, hogy csak a felröppenő kép volt rossz; de a nyersanyag, amit ténylegesen adott, már jó volt. (Nem mondom, hogy ez volt Nálad, csak egy újabb eshetőséget említek meg, amit el tudok képzelni a dologgal kapcsolatosan.)

Szerk.: viszont mindenképp érdemes jelezni ezt a support felé; mert ha tényleg volt egy ilyen gubanc, akkor ők vissza tudják nézni, hogy mi volt a hiba okozója - és így már fogják tudni javítani is, és másnál már nem fog előjönni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24471

Guest
Sziasztok!

Rettentően idegesít, hogy minden nap végigmotiválom a szomszédokat, céhtagokat, barátokat, több mind száz játékost, és naaagy ritkán max. 1 tervrajzot ha kapok... három-négy naponta... ezzel ellentétben a barátom végigmegy mindennap, és olyan is van, hogy 7-et szerez. S ha végre kapok egy tervrajzot, szinte 90 százalék, hogy olyat kapok, ami már megvan. Ha beváltom azokat, szintén. Rengetegszer próbáltam már támogatni, beszállni nevezetesekbe, de mindig mindig csak ugyanazokat kapom, és nagyon keveset. Miért van az, hogy egyes játékosok hihetetlenül szerencsések, mások meg örüljenek, hogy van felhasználójuk? Játszodtam egy éve ezzel a játékkal, s akkor nem volt ennyire durván véletlenszerű.
 

DeletedUser24379

Guest
Jól értelmezem én a képen látottakat? Tehát, az aktuális szint felhúzásával a 31% mellé, további 31% (azaz, összesen 62%) támadási/védekezési bónusz jár???

477700899n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

DeletedUser24379

Guest
Na... akkor még jó, hogy rákérdeztem! Kezdtem már igencsak megörülni! :D (Mi vérfürdő lett volna a kontinenstérképen "kéremszépen"?!)

Kösz a választ! Amúgy, azt a topikot pont nem találtam...
 

Ötzi

Aktív tag
Eredetileg szintenként ad +1%-ot, védelmi bónuszként pedig semmit (védelmi bónuszt kb. 3 hétig adott a Zeusz, amikor bedobták a játékba a nevezeteseket, de aztán azt el is vették).

Az utóbbi időben azonban semmi sem lehetetlen, amióta a 10. szint fölött tovább lehet építgetni a nevezeteseket, sok mindenről nincs a "pórnépnek" tudomása..., pl. hogy a 10. szint fölött mennyi fejlődési pontot adnak szintenként a nevezetesek. Így aztán hiába kérdezel bennünket, vagy akár a Supportot, biztosat ez ügyben senki nem tud neked mondani semmit. Olyan játékost kellene megkérdezned, aki már a 40. szint felé jár az építéssel, hiszen ő a Supportnál is többet tud erről.
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
Jól értelmezem én a képen látottakat? Tehát, az aktuális szint felhúzásával a 31% mellé, további 31% (azaz, összesen 62%) támadási/védekezési bónusz jár???

477700899n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem. Nem a +31% mellé, hanem a +31% helyett. Ha megnézed a nevezetes leírásokat, akkor szintenként sehol nem adódnak össze a bónuszok; hanem az új szint bónusza felülírja az előző szint bónuszát. Ráadásul a 10-es szint felett a nevezetesek bónuszai iszonyatosan visszaesnek. Mint látni is: a Zeusz a 10. szintig +3%-ot ad szintenként a támadóbónuszhoz (így lesz az 5. szinten +15%; 10. szinten pedig +30%); de a 10. szint felett már csak minden második (pontosabban minden páratlanodik - 11., 13., 15., ...) szinten növekszik ez a bónusz, és akkor is csak 1% a növekmény.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Volna egy kérdésem ,hátha tudja valaki a választ.Rengeteg forge pontot felhasználva gyűjtöttem a nevezetes épületekre a tervrajzokat .Pár hónapja összegyűlt egy sorozat a Zeuszból. Rákattintottam és a negyedik szintet felemelte 5.szintre.Ide csak az én nevem írta be,mintha csak én raktam volna rá a forgékat . Ezzel együtt megnyitotta a 11. szintet a Zeusznál.......Ezután az Acheni katedrálisra is ráraktam az összegyűlt tervrajzokat,és a 7. szintet megemelte nyolcadikra .Itt is úgy mintha én fejlesztetem volna a szintet egyedül.Ezzel együtt persze megnyitotta a 11. szintet...Gondoltam ez így szuper .Gyűjtöttem továbbra is a tervrajzokat. A múlthéten vettem észre hogy az Alkatraszból már két tervrajz szett is összegyűlt.Nagy örömmel kattintottam rá de nem történt semmi. Újraindítottan a játékot ,mert azt hittem lefagyott .Ismét rákattintottam ,de megint nem történt semmi.Viszont ránézve a z Alkatraszra láttam hogy megnyitotta a 11.és 12 szintet ., viszont a nevezetest nem fejlesztette ebben az esetben a 3. és 4. szintre.Persze a két szett tervrajzot azt elvette a gép.
Ha már a Zeusznál és az Acheninél jól működött akkor az Alkatrasznál miért nem működik.? Az egyik céhtársam ugyan így járt.Nála is csak a 11. szintet nyitotta meg. Utánanéztem más játékosoknál is volt úgy , hogy így léptették a szintjüket pld. 8 ról 9 re stb.
Egyébként ha ez egy új szabály akkor mi értelme van a tervrajzok gyűjtögetésének ? Csak az hogy megnyissa a következő szinteket ? Minek ? Sok játékos még az 5. szintig sem jut el!!. Kérem aki tud segíteni válaszoljon ,hogy miért nem fejlődött az Alkatraszom !
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Szia:)

Amikor a nevezetesek max. szintjét eltörölték a régebbi játékosok akinek volt , Aachenije, Zeusza és Castelje kaptak egy kupont amivel tudtak 1 szintet ugrani...ezzel valamit kompenzáltak ...( ne kérdezd mit , mert pontosan nem emlékszem mit is, valamit nagyon csökkentettek ezeknél a nevezeteséknél azt hiszem azt)...de ezt csak azok kapták akik rendelkeztek abban az időben már ezekkel a nevezetesekkel....és ez külön kupon volt a raktárban, amit időben tetszés szerint használhattál fel...szóval ha hónapokkal később akartad , akkor használtad és nem a tervrajzokra kattintva adta hanem a kupon felhasználására kattintva.
Az Alcatrazhoz nem járt ilyen kupon...valószínű ezért nem működött...bár megvallom az is elég érdekes ,hogy a nem régen szerzett Zeuszhoz miért jár és nem kupon formájában , hanem szintemelésre kattintva a tervrajzoknál ..ez számomra így rejtély:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok!
Volna egy kérdésem ,hátha tudja valaki a választ.Rengeteg forge pontot felhasználva gyűjtöttem a nevezetes épületekre a tervrajzokat .Pár hónapja összegyűlt egy sorozat a Zeuszból. Rákattintottam és a negyedik szintet felemelte 5.szintre.Ide csak az én nevem írta be,mintha csak én raktam volna rá a forgékat.Ezzel együtt megnyitotta a 11. szintet a Zeusznál.......Ezután az Acheni katedrálisra is ráraktam az összegyűlt tervrajzokat,és a 7. szintet megemelte nyolcadikra .Itt is úgy mintha én fejlesztetem volna a szintet egyedül.Ezzel együtt persze megnyitotta a 11. szintet...Gondoltam ez így szuper .Gyűjtöttem továbbra is a tervrajzokat. A múlthéten vettem észre hogy az Alkatraszból már két tervrajz szett is összegyűlt.Nagy örömmel kattintottam rá de nem történt semmi. Újraindítottan a játékot ,mert azt hittem lefagyott .Ismét rákattintottam ,de megint nem történt semmi.Viszont ránézve a z Alkatrazra láttam hogy megnyitotta a 11.és 12 szintet ., viszont a nevezetest nem fejlesztette ebben az esetben a 3. és 4. szintre.
Ha már a Zeusznál és az Acheninél jól működött akkor az Alkatraznál miért nem működik.? Az egyik céhtársam ugyan így járt.Nála is csak a 11. szintet nyitotta meg. Utánanéztem más játékosoknál is volt úgy , hogy így léptették a szintjüket pld 8 ról 9 re stb ..

Most meg nem mondom, melyik volt az az időpont, de valamikor tavaly nyáron/ősz elején lehetett; amikor azok, akiknek akkor meg volt építve valamelyik támadó nevezetes épülete (Zeusz, Aacheni, Castel), azok kaptak kompenzációként egy instant szintlépéses lehetőséget (a raktárba tették be, és egy felfelé nyíl volt az adott épület képén). Ezt azért, mert olyan jelentősen változtattak a nevezetes épületek értékein, hogy azok, akik korábban megépítették, azok ezért hátrányba kerültek.
Ezeket a 'kupon'-okat bármikor be lehetett váltani; de lehet, hogy mostanában úgy döntöttek, hogy aki még nem használta fel a lehetőségeket, azoknál most már direkt felhasználják. Hiszen ezek hatása az, hogy az aktuális szint kész lesz (annyi forge pontot berakva az építő neve alatt, amivel a szint azonnal elkészül), és egy szinttel emelkedik a nevezetes építési lehetősége.
Persze lehet, hogy ha neked nem volt ilyen lehetőséged (mármint az azonnali szintlépés), akkor ez inkább valami hiba lehet, és jelezni kellene a játékon belül a supportnál. Ugyanilyen hibalehetőség, ha tényleg ezt az azonnali szintlépéses lehetőséget használták fel, de ugyanakkor elvesztettél egy teljes tervrajz-szettet (hiszen a tervrajz készlet felhasználásával még egy szintet kellett volna emelkednie az épületednek); amit szintén a supportnak kellene jelezni a játékon belülről (a játékban jobb klikk az egérrel, majd a listából a support részt kiválasztva megnyílik a supportos ablak, ahol értelemszerűen kell megadni a megadandókat).
 

DeletedUser22884

Guest
Egészen biztos nem a Nevezetes épület szintemelő kupont használtad fel? Ilyen kupon csak a Zeusz szobra, Aacheni katedrális és Castel del Monte épületekhez van, és pontosan úgy működnek, ahogy leírtad.
 

DeletedUser

Guest
Nagyon köszönöm mindhármótoknak a gyors választ !
Igazatok van ,most már emlékszem .Beugrott .Tényleg a raktárban volt a szintlépés ajándékként .Csak ezt valahogy elfelejtettem .A Zeuszra és az Achenire is. .Hiába ,dolgozom is ,tanulok is ,nemcsoda hogy elfelejtettem .Így egy kicsit megnyugodtam .Csak dühös vagyok magamra emiatt ,hiszen nagyon sok forge pontot vesztegettem akkor a tervrajzok gyűjtésére .Voltaképpen így már semmi értelme ,gyűjtögetni a tervrajzokat .Vagyis akkor ha összegyűlik egy tervrajz szett akkor csak egy új szintet nyitnak meg .
Még egyszer köszi a válaszotokat !!Jó játékot nektek!! Mindenkinek !!
Enzseni
 

Gróf úr

Aktív tag
Sziasztok!

Háromszor öt tervrajzot gyüjtöttem be egymás után a CC-hez. Összesen 58 tervrajz van raktáron.
És a jobb felső sarok nullás!
Őszintén, mennyi ennek a valószínűsége, ha nincs manipulálva, hogy milyen részletetet adjon, vagy ne adjon?!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent