Nevezetes épület elnevező verseny

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Az en nevezettem a Chrysler Building.
Kepet is hoztam rola:

250px-Chrysler_Building_by_David_Shankbone_Retouched.jpg


Egy rovid leiras:

Hely 405 Lexington Avenue, Manhattan, New York, Egyesült Államok
Építési adatok
Építés éve 1928 - 1930
Megnyitás 1930. május 27.
Építési stílus Art déco
Tervező William Van Alen

A Chrysler Building egy art déco stílusú felhőkarcoló New Yorkban, Manhattan keleti oldalán, a 42. utca és a Lexington Avenue találkozásánál. 319 méteres magasságával jelenleg – az Empire State Building és a Bank of America Tower után, holtversenyben a New York Times Buildinggel New York City harmadik legmagasabb épülete. 1928 szeptemberében kezdték építeni, 1930-as átadása után tizenegy hónapig birtokolta „a világ legmagasabb épülete” címet, és mindmáig a legmagasabb téglaépület a Földön, bár rendelkezik egy belső acélvázzal.

Udvozlettel:
Chameleon
 

DeletedUser18760

Guest
Panama csatorna
Royal Holloway University epulete, Egham, UK
Empire Stadion, az eredeti Wembley Stadion
(mivel most lattam, hogy a szerkeztett idezetek nem vezsnek reszt a versenyben...)
 

DeletedUser6840

Guest
Énmagyarként magyar épületet ajánlok.
Legyen a "Projectograph" (Budapest, Erzsébet körút). 1906-ban nyílt meg Pest első mozija. Képének az alábbi lekicsinyített, átszerkesztett képe kellene (http://hu.wikipedia.org/wiki/Fájl:Erzsebet_korut_27.jpg). Mérete: 3x4, boldogságpontjai: 1000. Anyagigénye a következő lehetne: kő=150, üveg=100, arany=50. Ha valaki a felépülése után támogatná (például egy film bemutatását), akkor ne csak 20 aranyat kapjon, hanem többet (akár 50-100 közt -> mondván, részesüljön a jegybevételből).
 

DeletedUser

Guest
Capitolium. Az egész reformkorszakban épült. 50-es években lett teljes, de már korábban is működtek hivatalok benne. Boldogság, Nyersanyag, termékek. 4*4
 

DeletedUser21938

Guest
Üdv mindenkinek!!!

Szerintem jó lenne az EMPIRE STATE BUILDING és adhatna forge pontokat és szinetktől indulva 2 %-os hasznot a kereskedésnél ez annyit takarna, hogy a kereskedés mértékét a számodra kedvező írányba lendítse tehát amit kérne egy áruért annak te csak a 98%-át fizeted (az első szinten) és így haladna szépen feljebb (2%, 4%, 6%...)

Gondolom mindenki ismeri, de így néz ki:
search
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21938

Guest
ESB.html jpg
Üdv mindenkinek!
Az én jelöltem az EMPIRE STATE BUILDING!!! És szerintem addhatna forge pontokat és egy újítást is, hogy az első szinten 2%-os hasszonnal kereskedhet a játékos, ez annyit jelent, hogy van egy igény és egy ajánlat és ha te el szeretnéd vinni akkor az igénynek csak a 98%-át kell elvinned első szinten ugyanakkor meg az ajánlatot tévő játékos megkapja a kívánt terméket és így mindenki jól jár. És 2%-kal emelkedne minden szinttel a haszon (4%, 6%, 8%...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser22591

Guest
Az én jelöltem a Keleti pályaudvar, és ha már ide írom, akkor mellékelem a rövid lerást is hozzá:)

A Keleti pályaudvar Budapest legforgalmasabb személypályaudvara. Nevét nem a földrajzi fekvéséről kapta, hanem a keleten fekvő Erdéllyel és a Balkánnal fenntartott kapcsolat miatt.
A kiegyezés után, a mai Budapest területén, öt nagy vasúti állomás volt. A személyforgalom növekedése miatt 1883-ban egy új személypályaudvar építése vált szükségessé. Ezt a pályaudvart a Kerepesi úti vámnál, a mai Baross térnél építették meg.
A fejpályaudvar Pesten a Rákóczi út tengelyében a Thököly út és a Kerepesi út által közrezárt területen épült fel. A Baross téren álló pályaudvart 1884. augusztus 16-án adták át az utazóközönségnek. Az eredetileg Központi Indóház néven ismert pályaudvart 1892-ben nevezték át Keleti pályaudvarrá. A pályaudvar előtt Baross Gábor szobrát - a róla elnevezett tér közepén - 1898-ban állították fel. A szobrot a Baross tér 1969-es átépítésekor áthelyezték a csarnok északi oldalára.

- - - Updated - - -

800px-BudapestKeletiStation.jpg
 

DeletedUser

Guest
Hazánkban a reformkor egyik jellegzetessége volt a Széchenyi által behozott lovasverseny és ezáltal a lótenyésztés is
...szóval lehetne Lovasklubot csinálni, ahol versenyeket tartanának (ez lehetne 3x4-es és főként +hangulat pontot adna, de lehetne mások lovainak erejét is összemérni a miénkkel, hasonlóképp, mint a csatáknál, csak itt nem lenne harc és a lóvak ereje attól függ, hogy mondjuk angol telivért tenyésztettünk-e vagy mást)
...és mondjuk ehhez társulhatna a Lótenyészet (2x2-es és a ló, mint árucikk is lehet), ahol a versenylovakat tenyésztenék, edzenék vagy meg lehetne őket venni akár másoktól is kereskedelmi úton... :)
 

DeletedUser

Guest



Sziasztok .
Az én választásom erre az épületre esett .
A Marburgi Elizabeth templom .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Én a budapesti Hősök terét ajánlom, mely 1894-1906 között készült.
 

DeletedUser

Guest
- - - Updated - - -

én a Mátyás templomot ajánlom
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20723

Guest
Az én ötleteim
Citadella, Magyar tudományos akadémia, Esztergomi Bazilika, Lánchíd,
Nemzeti Muzeum, Nemzeti Szinház, Blaha Lujza villa.
001 atesz
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent