Nevezetes épület elnevező verseny

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22600

Guest
Zielinski-féle víztorony szeged

2x2 alapterület
boldogság, népességnövekedés
 

DeletedUser21929

Guest
nevezetes épületek

Itt lehet a versenyre jelentkezni a nevezetes épület nevével és esetleges leírásával!

Sagrada Família

adhatna boldogságot mivel egy templomról beszélünk és esetleg véletlen szerü terméket az adott korból
 

DeletedUser

Guest
40 Wall Street.

Nagyszerűen tükrözi a gyors gazdasági fejlődést és a felhőkarcolók megjelenését. Az Empire State Building sem lenne rossz, de az 1931-ben épült, a 40 Wall Street 1930-ban.

Én azt mondanám, hogy valahogy pénzbeszedést gyorsíthatna növelhetne, esetleg külön maga termelhetne sokat.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok. A pilisen található Beleznay-Nyáry kastély.

Az U-alakú, barokk stílusú épület a megye egyik legrégebbi kastélya, egyben a Mária Terézia kori kastélyépítészet egyik kiemelkedő példája.

A kastélyt itáliai mesterrel építtette Beleznay János tábornok, Grassalkoich Antal sógora 1710 körül.

A jelentős méretű park közepén álló, barokk stílusú emeletes főépületet kétoldalt tornyok fogják közre, melyekhez földszintes oldalszárnyak csatlakoznak és alkotnak hangulatos belső udvart. Az egyik toronyszobában már az 1970-es évek során, illetve legutóbb a lépcsőházban tártak fel XVIII. századi díszítőfestést. Számos író vendégeskedett a kastélyban, köztük Kármán József, aki 1790-ben itt írta a Fanny hagyományai című művét, az első magyar lélektani regényt.

Az építtető, a kurucból labanccá átvedlett főtiszt (1752-től altábornagy) fia, Sámuel a XIX. század elején már a bárói, majd a grófi cím birtokosa lett. A hírhedten zsarnoki természetű grófot a hasonló természetű fia lőtte agyon. Az ifjabb Sámuelt ezért a tettéért 1819-ben lefejezték. A XIX. század második felétől 1945-ig a Nyáry család tulajdona volt a kastély. A II. világháború után először leányotthon, majd nevelőintézet került az épületbe, ma Általános Iskola és Diákotthon.
 

DeletedUser22607

Guest
Sziasztok!!!
Van pár ötletem!
A szegedi székesegyház, a hunyadi kastély, palócház és a láng-gyár!
Sziasztok! xD

Majd még küldök!
 

DeletedUser22608

Guest
Sziasztok.

Akaszaka palota


A császár neves udvari építésze, Katajama Tokuma tervei szerint neobarokk stílusban épült 1899 és 1909 között. Eredetileg a mindenkori trónörökös otthonául szolgált. Az épület 15 000 m²-es alapterülettel rendelkezik, és a hozzá tartozó kisebb épületekkel együtt összesen 117 000 m²-t tesz ki. A palotát 1974 óta állami vendégek számára tartják fenn, mert ekkor a trónörökös a mai Tógú palotába költözött át.

A palotához óriási japánkert és számos kisebb tradicionális japán stílusú épület is tartozik.
 

DeletedUser

Guest
sziasztok!
Az én jelöltem a LONDONI KRISTÁLYPALOTA.

Jól jelképezi a kort (a világkiállítások korát. Első londoni V.K.-ra készült), 1851-1936-ig állt, amikor is egy tűz miatt leégett, és sajnos elpusztult.

Gyönyörű építészeti csoda volt, sajnos, ma már nem láthatjuk, állítsunk neki emléket!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Londoni_kristálypalota
 

DeletedUser21106

Guest
üdv én a Szent István bazilikát ajánlom, adhatna passziv bonuszt (pénzt) meg medálokat ,egy 6x5-ös területet foglajon el üdv tibi0415
 

DeletedUser22621

Guest
Lehetne Például Pentagon harci és védelmi bonuszt adó épület mert ahogy fejlödünk egyre erössebbek az egységek
 

DeletedUser22298

Guest
Krisztus szobor 3*2 méretben és védekezi bónuszt és valami más alapanyag bonuszt adna

- - - Updated - - -

Góliát szobor védekezési és támadási bónusszal. 3*4

- - - Updated - - -

Góliát szobor védekezési és támadási bónusszal. 3*4
 

DeletedUser5320

Guest
Piccadilly Circus

Ez London egyik híres tere, útkereszteződése. Westminster városrész West End kerületének központja. 1819-ben épült, összekötve a Regent Streetet a forgalmas Piccadilly bevásárlóúttal.
A tér ma London egyik fő látványossága. A Shaftesbury Avenuet, a Haymarketet, a Conevtry Streetet (a Leicester Square felé), illetve a Glasshouse Streetet kapcsolja össze. A körtér közelében találhatóak a West End legforgalmasabb bevásárló és szórakkoztató negyedei. A hatalmas forgalom hatására turistalátványosság lett a térből.
A Piccadilly Circus fő jellegzetességei az óriási kijelzők, videós reklámfelületek a tér északi felén elhelyezkedő sarokház falán. A látnivalók közé tartozik a tér közepén álló, alumíniumból készült szobor, mely egy íjászt (Eros) ábrázol. A teret több híres épület övezi, köztük a London Pavilion, valamint a Criterion Theatre. A londoni metró Piccadilly Circus nevű állomása közvetlenül a tér alatt fekszik.
 

DeletedUser22298

Guest
A londoni óriáskerék persze boldogság és arany bónusszal . 2*4 lehetne a helye
 

DeletedUser

Guest
Nevezetes épületnek szerintem a fehér-ház legyen (Lincolnnal ), mint a rabszolgaság eltörlésének jelképét.
 

DeletedUser22624

Guest
Sziasztok!

Én a Svédországban található Woodland Chapel nevezetű épületre gondoltam. Szó szerint magyarosítva Erdős Kápolnát jelent, de a Temetkezési Kápolna értelmesebb, illetve jobban illik rá. Azért gondoltam erre, mert a játékban még nem láttam ilyenféle épületet, remélem tényleg nincsen még ehhez hasonló, illetve mert az emberek a reformkor beköszönte miatt igényelhetik az ilyesmi épületeket. Ugye már nem olyan buták az emberek, a kor előrehaladtával ők is egyre okosabbak lettek, így a szeretteik elhelyezése és búcsúztatása is foglalkoztatta őket. A Kápolnában egy pap, a kéréseknek eleget téve elbúcsúztathatja a halottakat a földi élettől, illetve a rokonoktól, szeretteiktől, amit végig tudnak nézni ez előbb említett személyek. Ezt a fajta épületet egy Erik Gunnar Asplund nevű építész tervezte Svédország területén. Meg is épült 1918 és 1920 között. A korhoz kapcsolódó Modern Skandináv Romantikus stílust idézi, ami ebben az időszakban jellemző volt a területre. Az építmény belseje egyetlen teremből áll, kör alakban székek és egy pódium, illetve a halott helye található. Általában fából készül, és a templomhoz hasonlóan hideg van bent. Így néz ki egy Temetkezési Kápolna:
cid_3159335.jpg


Köszönöm a lehetőséget!

HoraTiuS ( - A játékban HoraTiuS6 )
 

DeletedUser21964

Guest
Lehetne a Maracana futballstadion Rio de Janeiroban. 200,000-en fértek bele és ezzel a valaha épült egyik legnagyobb sportlétesítmény és a legnagyobb futballstadion, de sajnos már nem áll az eredeti. Adhatna boldogságot és pénzt.
 

DeletedUser22624

Guest
A játékban foglalhatna 3x2, vagy 3x3 területet. Adhatna boldogságot és embereket, esetleg aranyat is, mivel az emberek, akik a városban élnek, szeretteik elbúcsúztatása után megkönnyebbülnek, valamivel boldogabbak lesznek, és ezért a papnak arannyal fizetnek, aki ebből él meg.

Ne legyen rólam olyan vélemény, hogy túl komolyan veszem a játékot, csak próbálok reális és igazságalapú ötletet adni!:)

HoraTiuS6

Ui.: Azért nem az előző bejegyzésem írtam át, mert az megvan tiltva a szabályzatban, nem szerettem volna hogy emiatt ne vegyék figyelembe.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent