Nevezetes épület elnevező verseny

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
elnézést kérek amiatt,hogy ilyen sok dolgot neveztem,nem olvastam el végig a versenyt,hirdetést.
de remélem,hogy azért egy épületem versenyezni fog :/
 

DeletedUser20992

Guest
Sziasztok
Én a TESCO-t javaslom:)
de komolyan, 1919-ben alapították a céget, és 1929-ben nyílt az első TESCO
szerintem adhatna valamilyen árukat (pl. kötél, arany, bor stb.)
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok! Nem olvastam végig, hogy ki milyen épületeket sorolt fel ugyhogy írok párat ami nekem eszembejutott:
egri főszékesegyház (szerintem ez lenne alegjobb csodaszép épület adhatna boldogságot és népességet)
pesti Vígadó
Német Színház
pesti megyeháza
lőcsei megyeháza
Nákó-palota
Lloyd-palota
váci-székesegyház
Sándor-palota
József nádor alcsúti kastélya
Debreceni Református kollégium
Josephinum
Diana fürdő
gyömrői Teleki-kastély
Remélem valamenyik elnyeri tetszésetek! :)
 

DeletedUser22649

Guest
Sziasztok

En szemelyszerint a Budapest-i Keleti palyaudvart javasolnam ugyanis az epuletet a MÁV 1884-re építette fel Budapesten központi pályaudvarát (akkoriban még több vasúttársaság létezett). Az épületet - mely megegyezik a maival - Rochlitz Gyula tervezte, a csarnok pedig Feketeházy János alkotása.
A terulete lehetne 5*4 es bonuszkent adhatna boldogsagot es penzt a szallitas miatt.
Remelem sikerul egy magyar nevezetes epuletet is bejuttatni a jatekba.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok lenne meg nehany otletem:

Philadelphia City Hall (szerintem ez az epulet tokeletesen illene a jatekba)
The Flatiron Building
Chrysler Building
 

DeletedUser

Guest
A debreceni Aranybika Szállót javaslom.Az 1913-ban lebontott helyére 1915-ben épült a Hajós Alfréd tervezte(1. olimpiai bajnokunk) eklektikus stílusú mostani.
 

DeletedUser

Guest
Philadelphiai Városháza, szerintem ez eléggé kifejező lenne. :)
Adhatna boldogság bónuszt és medálokat/arany/alapanyag bónuszt ( valamelyiket a 3ból )
 

DeletedUser22482

Guest
Sziasztok!!
Az én öteletem a Globe szinház Angliából.Tudom, hogy ez előbb épült de ez nekem nagyon tetszik.
Lehetne 6x4-es és adhatna passzív bónuszként boldogságot.
Adhatna plussz pénzt is.
Mondjuk kerülhetne 145000 pénz és 150000 nyersanyag-ba.


A Sagrada Familiát is eltudnám képzelni (bocsánatot kérek ha ezt már írták).
6x6-os lehetne és adhatna passzív bonuszként boldogságot meg lakosságot.
Adhatna néhány medált is.
Kerülhetne 158000 pénz és 150000 nyersanyag-ba.


A Pécsi Egyetem ami ugye az első magyar egyetem.(bocsánat, hogy ez előbb épült).
Lehetne 6x5-ös és adhatna passzív bónuszként boldogságot és lakosságot.
Adhatna még plussz pénzt is .
Kerüljön 180500 pénz és 190000 nyersanyag-ba.
 

DeletedUser18099

Guest
Cifra Palota

Cifra palota. A szecessziós palota 1902-ben épült Márkus Géza tervei szerint.

Adjon mondjuk Boldogságot és hadsereg javitást. :)

- - - Updated - - -

Cifra palota. A szecessziós palota 1902-ben épült Márkus Géza tervei szerint. Adjon Boldogságot + hadsereg javitást. :)
 

DeletedUser20682

Guest
Az alábbi emlékművel kívánok pályázni:
1887-ben épült, monumentális Mária Terézia emlékmű, melynek megvalósítása 15 éven keresztül tartott. A szobor építészeti kivitelezője Carl Hasenauer (1833-1894). A szobor ünnepélyes leleplezésére 1888. május 13-án került sor. Kaspar von Zumbusch lett az ünnepelt szobrász, I. Ferenc József császár a Ferenc József-rend keresztjével tüntette ki.
Megtekinthető: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Maria-Theresia-Denkmal_Wien_1900.jpg
Mária Terézia szobrát 24 részben szabadon, részben reliefben mintázott portré veszi körül, az államférfiak portréi közt szerepel Grassalkovich Antal gróf magyar államférfi, a tudósok közt pedig Pray György (1723-1801) magyar történetíró. A Mária-Terézia szobor ma is Közép-Európa legmonumentálisabb köztéri emlékműve.
Pályázó: Apkó (Brisgard) - Kovács Levente, Békéscsaba.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent