Népesség

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
nekem is hasonló lenne a kérdésem mivel tudom növelni a lakosok számát??? (976 a teljes lakosságom és abból 93 elérhető) viszont a vasöntödéhez 230 !! kellene :eek: ennyit meg szinte lehetetlenség szabaddá tenni főleg úgy h nagyon sok lakóépületem van már így is.... valaki erre tud valami választ? (katonaságot is csökkentettem és termelő helyeket is..)
 

DeletedUser1300

Guest
nekem is hasonló lenne a kérdésem mivel tudom növelni a lakosok számát??? (976 a teljes lakosságom és abból 93 elérhető) viszont a vasöntödéhez 230 !! kellene :eek: ennyit meg szinte lehetetlenség szabaddá tenni főleg úgy h nagyon sok lakóépületem van már így is.... valaki erre tud valami választ? (katonaságot is csökkentettem és termelő helyeket is..)

esetleg több lakost befogadó házakra cserélni a kicsiket?
 

DeletedUser

Guest
Nyugodtan építs még pár cölöpházat, meg még egy-két fazekasházat, igen üres a városkád. Utána gondolkozz csak a vasöntödén, bizony a termelése is zabálja a nyersanyagot.
 

DeletedUser

Guest
ennyit meg szinte lehetetlenség szabaddá tenni főleg úgy h nagyon sok lakóépületem van már így is....

Fejleszd a házakat. Így ugyanannyi területet folyamatosan több lesz a népességed.

Nyugodtan építs még pár cölöpházat, meg még egy-két fazekasházat, igen üres a városkád. Utána gondolkozz csak a vasöntödén, bizony a termelése is zabálja a nyersanyagot.

A másik világra gondolt szerintem ;)
 

DeletedUser

Guest
köszike...brisgardra gondoltam igen :D a másikat csak úgy unaloműzés miatt kezdtem el...de attól tartok ha még több házat csinálok túl nagy lesz a lakosság és már így is nehezen tudom a boldogságot biztosítani hát még több ember mellett (lehet h én gondolom rosszul) és azért van ennyi hely mert most töröltem pár épületet h legyen hely..:) mert a vasöntöde elég nagy helyet foglal el :D akkor Ti azt mondjátok h nyugodtan csinálhatok még házakat? és próbáljam meg úgy? :) és köszönöm a segítségeket

azt már megtettem egyik maxon vagyok ezen téren.

összevontam
tito
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
köszike...brisgardra gondoltam igen :D a másikat csak úgy unaloműzés miatt kezdtem el...de attól tartok ha még több házat csinálok túl nagy lesz a lakosság és már így is nehezen tudom a boldogságot biztosítani hát még több ember mellett (lehet h én gondolom rosszul) és azért van ennyi hely mert most töröltem pár épületet h legyen hely..:) mert a vasöntöde elég nagy helyet foglal el :D akkor Ti azt mondjátok h nyugodtan csinálhatok még házakat? és próbáljam meg úgy? :) és köszönöm a segítségeket

Házból nagyjából 40-50 kell, persze ez függ a termelésedtől/katonaságtól. Ezeket viszont minden korban fejleszteni kell, hogy lépést tudj tartani a rohamtempóban növekvő igényekkel.
Nem csak a házakat kell fejleszteni, a kultúrális épületeket is muszály topon tartani. Az 1 kockára vetített boldogság folyamatosan nő ahogy a fejlesztési fán haladsz felfele. Ráadásul egy nagy céh könnyen segíthet ebben a témában a takarítással.
 

DeletedUser

Guest
Elnézést, Brisgardon nem vagyok fenn, így nem tudhattam, hogy az ottanio városodra célzol.
Én épp ebben a percben nyertem egy 3x2-es területet, pusztán azzal, hogy egy nem kellő épületet elbontottam (ennek a területét nem számoltam hozzá), itt lett ugye helyem pakolászni :) , átraktam az út egyik oldaláról a másikra az épületeket, az utat meg kiegyenesítettem (volt benn egy kanyar). Nyomban épültem is rá egy házat.
 

DeletedUser

Guest
semmi baj igen ott nagyon elején van nem is használom... vaskorszak közepén vagyok és ezért nem tudtam h mi tévő is legyek ezzel a vasöntödével mert nagy a népességi igény rá :D de köszi még egyszer Nektek :)
 

DeletedUser

Guest
Majd vigyázz arra, hogy ne építs 1 óránként aranyat adó házat. Kevés lakost ad. A 4/8 órások a jók (minden korban cserélni kell...)
 

DeletedUser

Guest
Majd vigyázz arra, hogy ne építs 1 óránként aranyat adó házat. Kevés lakost ad. A 4/8 órások a jók (minden korban cserélni kell...)

Lakos kevesebb, de dől az arany ;) Ami azért nem rossz, ha 64k kell egy értelmes farmhoz...
Persze lehet keverni is őket, hogy legyen bevétel és lakos is. Játék stílus kérdése az egész.
 

DeletedUser

Guest
Ha majd aranyproblémáim lesznek, megfontolom a vörös homokkő házakat... :)
 

DeletedUser

Guest
64k kell egy értelmes farmhoz...

Most esett le, mit is akar ez jelenteni :) A magtárat :) Eddig csak azt figyeltem, mennyibe kerül kifejleszteni, de igen borsos ára van... Mindenesetre nincs is nála jobb termelő. Úgy terveztem pedig, hogy mindkét kecskefarmomat átépítem magtárrá, de asszem ennek a tervnek lőttek :p
 

DeletedUser

Guest
Most esett le, mit is akar ez jelenteni :) A magtárat :) Eddig csak azt figyeltem, mennyibe kerül kifejleszteni, de igen borsos ára van... Mindenesetre nincs is nála jobb termelő. Úgy terveztem pedig, hogy mindkét kecskefarmomat átépítem magtárrá, de asszem ennek a tervnek lőttek :p

Ma lett kész az utolsó homokkő házújítás, 2 naponta tudok egy 1 farmot építeni ^_^
Ráadásul egy hét múlva kezdhetem újra a házépítést kúriákkal. Hidd el, kellennek majd a magtárak.
 

DeletedUser20424

Guest
Hello!
Ma reggel amikor beléptem a semmiből jött 270 ember,
de amikor már délután léptem be újra visszament a régibe.
Hogy lehet ez?
 

DeletedUser

Guest
Időnként ugrál, sokan írták már ezt a problémát (nálam is megtörtént múltkor, hogy hozzáadott egy kis népességet, töröltem egy házat, és mínuszban volt addig a népességem :))
 

DeletedUser20506

Guest
Sziasztok!

Van valami, amit az után sem értek, hogy próbáltam utána nézni.

Van egy csomó lakóházam, az össznépességem 378 fő.

Akkor hogy lehet, hogy csak 9 fő áll rendelkezésre???? Már nincs hová építenem új házakat, lassan minden mást lebontottam. :(

Így sajnos nem nagyon haladok!

Kérlek segítsetek!!!

Előre is köszi a választ!! Nitu
 

DeletedUser

Guest
Mert a különböző épületeknek (nyersanyagtermelő, katonai, ...) van népességigényük, hisz valakinek kell ott dolgozniuk :) Ha megnézel egy épületet az építés menüben, ott láthatod, mennyi ez az érték.
2 dolgot tudsz most tenni: lebontasz valamilyen épületet, majd átépíted a lakóházakat, vagy megvárod, míg terjeszkedni tudsz.
 

DeletedUser11

Guest
Sziasztok!

Van valami, amit az után sem értek, hogy próbáltam utána nézni.

Van egy csomó lakóházam, az össznépességem 378 fő.

Akkor hogy lehet, hogy csak 9 fő áll rendelkezésre???? Már nincs hová építenem új házakat, lassan minden mást lebontottam. :(

Így sajnos nem nagyon haladok!

Kérlek segítsetek!!!

Előre is köszi a választ!! Nitu

Syia Nitu.

Ay ;p-letek nepessegigenzet itt talalod: http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?20-Ismertető-Épületek
 

DeletedUser19384

Guest
Szia

A népességem 123fő volt, eladtam egy fahzat és a népességem -14 lett !! ez hogy lehetséges ??

Tudna valaki segítenik Köszönöm
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent