Néhány ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser10514

Guest
Írok még egy ötletet aminek szerintem mások is örülnének
A lényeg annyi lenne, hogy az egységeket bármelyik hozzá tartozó épületben lehessen kifejleszteni.
Pl.
van 4íjjásztelepem ergo 16íjjászom lehet
elmegyek harcolni és a 8íjjászomból meghal 4
és itt üthet be az agyvérzést okozó probléma, hogy előfordulhat hogy a 4elesett íjjászt 1 épületből kell előállítanom

hiába van 4íjjásztelepem előfordulhat, hogy 8órába tellik mégis 4íjjász előállítása

a javaslat annyi lenne, hogy ha elesik mondjuk 4íjjászom és van 4íjjásztelepem akkor mind a 4 íjjásztelepen legyen 1hely ahol képezhetem az íjjászokat, vagy legalább valamilyen jelölés legyen a képeken hogy melyik íjjásztelephez tartozik az adott katona

kép:
Harry-Potter-_s-a-f_lv_r-herceg_8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vagy ennél is egyszerűbben megoldva: teljesen mindegy lenne, melyik épületből hal ki, akárhol újra lehet képezni. Magyarán: az épületnek nem lennének konkrét lakóik, hanem csak az adott egység számára állítanának be limitet.
 

DeletedUser

Guest
Vagy lehessen beállítani, hogy hány egységet képzel ki az épületben. Például éjszakára be lehetne tenni 4 íjpuskást 16 óra alatt.
 

DeletedUser5419

Guest
Nekem is lenne ám ötletem pl arra hogy ha 10-vel rakom ki az ajánlatokat a piacra akkor 10-szer kell kiraknom hogy 100 legyen kint kellene csinálni még egy gombot amivel beállíthatjuk hogy hányszor rakja ki az ajánlatot és akkor nem kellene ennyit kattintgatni.
 

DeletedUser10514

Guest
Na, néhány saját ötlet, lehet már más is írta, de lássuk: a mindent begyűjt gomb nem fizetős legyen, hanem előfizetős, így szerintem senki nem használja. Ára mondjuk 500 gyémánt 1 hétre. A megduplázó gombnak sincs sok értelme, szintén nem sokan használják szerintem. Ha nem egyszeri begyűjtésre vonatkozna a "turbózás", hanem mondjuk 24 órára, akkor lehet többen használnák ezt is. Egy ötlet (inkább kérés) szintén ezzel a gombbal kapcsolatban: kérdezzen rá mielőtt használom, mert nekem már sikerült vele így teljesen véletlenül 700 gyémántot elköltenem, pedig eszem ágában sem volt.
 

DeletedUser

Guest
Nagy segítség lenne szerintem, amikor valaki kitakarítja az egyik épületemet, látnám, meddig bónuszos még, hiszen úgy tudnám kalkulálni a termelésemet, hogy beleférjek abba az időbe, amíg a bónusz tart, és 120%-on van a termelés.
 

DeletedUser

Guest
Na, néhány saját ötlet, lehet már más is írta, de lássuk: a mindent begyűjt gomb nem fizetős legyen, hanem előfizetős, így szerintem senki nem használja. Ára mondjuk 500 gyémánt 1 hétre. A megduplázó gombnak sincs sok értelme, szintén nem sokan használják szerintem. Ha nem egyszeri begyűjtésre vonatkozna a "turbózás", hanem mondjuk 24 órára, akkor lehet többen használnák ezt is. Egy ötlet (inkább kérés) szintén ezzel a gombbal kapcsolatban: kérdezzen rá mielőtt használom, mert nekem már sikerült vele így teljesen véletlenül 700 gyémántot elköltenem, pedig eszem ágában sem volt.

Akkor változtatnának ezen, ha senki nem használná. De hát eléggé sokan vannak, akik nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel, és erre költik. Amíg a cégnek megéri, nem lesz ebben változás...

Nagy segítség lenne szerintem, amikor valaki kitakarítja az egyik épületemet, látnám, meddig bónuszos még, hiszen úgy tudnám kalkulálni a termelésemet, hogy beleférjek abba az időbe, amíg a bónusz tart, és 120%-on van a termelés.

Támogatnám az ötletet. :)
 

DeletedUser5419

Guest
Üzenetek mérhetetlenül lasan érkeznek meg mire észreveszem hogy üzenetem van már ki is lépez az illető aki külte és a kereskedelmet is nagyon lasitja.
A raktárral is nagyon jó lenne ha kezdenétek valamit mert igy nagyon drága az a sok minden kicserélése legalább a termelő üzemelket lehetsen eltenni a raktárba ha a tőbbit nem is.
A szomszéddokkal is van egy kis probléma a legalacsonyabb szomszédom 400-as pontszámú a legnagyobb pedig 30000-res és mint aszt gondolhatjátok minden nap végigmegy mindenkin a 30000-es és nem lehet elene védekezni mert sokkal előrébb van.
Eszt a szomszédok problémát ugy lehetne a legkőnyeben megoldani hogy pontszámilag kell beosztani 60-as csoportokra vagy akár 100-asokra és eszt hetente automatikusan frisiteni :D
Kőszőnettel A Magyarok Nyilai céh egész tagsága.
 

DeletedUser7560

Guest
Nyersanyagok eladása

én a piacon bevezetném a nyersanyagok (kő, gránit, bor, stb.) eladását aranyért vagy alapanyagért (kalapács ikon), de úgy hogy a gép veszi meg tőlünk (fordítva persze nem működne a dolog)
hogy ne lehessen túl hamar plusz pénzt csinálni, ezért minden nyersanyagból csak 10db -ot lehetne naponta összesen eladni
a darabonkénti ár nem haladná meg az előállítási költségét
példa:
márvány kőfaragóban 5db márvány előállítása 100arany és 100alapanyag (ha van bónusz területed)
a piacon 1db márványt 40aranyért vagy 40alapanyagért lehetne eladni
remélem érthető a dolog

az ok véleményem szerint igen egyszerű, miután az ember elfoglalta az összes szektort és kikutatott mindent a nyersanyagok igazából teljesen feleslegesek, sőt a már régebbi nyersanyaglelőhelyek csak fölösbe termelnek (nekem is már 500+ márványom és 200+ borom van)
ezzel szembe az arany és alapanyag egyre lassabban és lassabban gyűlik, szinte már csiga lassúsággal
ha valaki átlép egy új korba és fel szeretné újítani a városát az irdatlan mennyiségű pénzbe kerül
én még csak a korai középkornál járok, de egy full város átépítés már 160k+ aranyba és 190k alapanyagba kerül, annak ellenére, hogy logikusan játszom és nem herdálom el a pénzem

a szektorok megvásárlására szerintem senki nem fizeti ki a nyersanyagokat, mert a többség jóval előrébb jár a térképen minthogy termelni tudná a szükséges cuccokat, a másik hogy 1x 2x kell csak nekiesni a szektornak és már el is van foglalva, nem nagy cucc leverni a gépet (én már a késő középkori szektoroknál tartok íjászokkal meg ballisztákkal)
 

DeletedUser

Guest
Ha már minden megvan a techfához, minek még többet termelni? Én speciel lebontottam a márvány kőfaragómat és a kőfaragómat, mert már megtermeltem a szükségest. De elképzelhető persze, hogy a gyarmatosítás korában már kelleni fognak újra.
 

DeletedUser10514

Guest
Ha már minden megvan a techfához, minek még többet termelni? Én speciel lebontottam a márvány kőfaragómat és a kőfaragómat, mert már megtermeltem a szükségest. De elképzelhető persze, hogy a gyarmatosítás korában már kelleni fognak újra.
Én termelem őket, főleg ha kelendőek a piacon. Ékszerből is folyamatosan termelek mert a szomszédok viszik, jó csereáru. Rézzel is ugyanígy vagyok.
 

DeletedUser7560

Guest
én is lebontanám szívesen, de a céhben bármikor kehet bárkinek és ahogy Lionskull mondja, bármikor jó cserealap lehet a szomszédoknál
na meg ha már elfoglaltam azt a szektort, ki is használom :D
 

DeletedUser

Guest
Jó lenne, ha a csatánál le lehetne tiltani azt, hogy utána automatikusan betöltse az ellenfél városát. Lassú gépnél elég bosszantó tud lenni, hogy annyi ideig kell várni a városa betöltésére, mint maga a csata volt. Sőt egy-kétszer le is fagyott emiatt a játék ma.
 

DeletedUser

Guest
A lassúság még istenes,nálam a frissítés óta rendszeresen hoz be zöld mezőket a városok helyett és a saját városom helyén a delikvens városképe jelenik meg,innen már nincs más megoldás mint a frissítés,de napi 5-6 alkalom után már kicsit idegesítő:D
 

DeletedUser

Guest
Jó lenne, ha a csatánál le lehetne tiltani azt, hogy utána automatikusan betöltse az ellenfél városát. Lassú gépnél elég bosszantó tud lenni, hogy annyi ideig kell várni a városa betöltésére, mint maga a csata volt. Sőt egy-kétszer le is fagyott emiatt a játék ma.

De akkor hogy fosztanál?
 

DeletedUser

Guest
Nem szoktam :) Úgy gondoltam, hogy lehetne rakni egy pipát valahová, és a csata végén akkor nem megy be a városába.
De lehet nyilván fosztani később is, 24 órán keresztül fennáll a lehetőség továbbra is.
 

DeletedUser

Guest
Üdv!
Nekem egy olyan ötlet lenne, hogy le lehesen tiltani emberkéket arról hogy meg vegyék a te piaci áruid. Pl. Én letiltanám xy-t hogy ne tudja megvenni amit kiraktam piacra, mivel ő rendszeresen szokott támadni.
 

DeletedUser7560

Guest
olyan ötlet volt, hogy másoknak tudj ajánlatot küldeni amit csak az adott illető lát
egy ilyen letiltásnak maximum levelezésben látnám értelmét
ha folyton támad akkor állíts be nagyobb védősereget vagy szedd be mielőtt kifosztana, szerintem elég jól lehet időzíteni a termeléseket
a másik hogy miért zavar ha megveszi az ajánlatodat? te megkapod amit kérsz és még fp -ba se került neked a kereskedés
 

DeletedUser

Guest
persze ált, sikerül beszedni előtte :D
de engem meg spec. zavar ha ilyen viszi el az ajánlatom :D akkor inkább senki
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent