Néhány ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser7560

Guest
Nem akartam új témát nyitni neki, de a gyűjtő topic sajna zárva volt.

Első javaslatom annyi lenne, hogy nem ártana egy kicsit értelmesebb gép.
Van automatikus csata funkció ami szerintem jó dolog, de használhatatlan. 8db lándzsással megyek 2db lándzsás ellen és 1-et mindig bukok. Nem ártana valami olyan beépített funkció, hogy 25-40% élet alatt inkább meneküljön vagy legalább ne támadjon azzal az egységgel, ha van nála 2 vagy több full esetleg 75-90%-os életű.
Jó az automata funkció, csak nem hasznos mert nem éri meg használni.

Második ötlet.
Valahogy szerintem meg kéne oldani, hogyha támadáskor a védő fent van ő irányíthassa a katonáit.
Az nem kihívás véleményem szerint, hogy 8v8 (elméletileg ugyanakkora esély a győzelemre) ,de mindig a támadó nyer.
Tudom, lehet kombinálni, hogy 4lándzsás+4harcost rak be a védő, de ha jól taktikázik a támadó még így is nyerhet.
Régen játszottam a west -el, de ha jól emlékszem, ott is volt valami hasonló hogy párbajkor volt a védőnek ideje arra, hogy lecserélje a ruháját és fegyverzetét. Itt is szerintem be lehetne vezetni valami hasonlót.
Pl. ha kiadom támadást lenne egy 2-3 esetleg 5perces várakozási idő (épp ballag a sereg a város felé mondjuk), ha a védő fent van tudja kombinálni a seregét és ő is irányítaná őket, végre izgalmas csatákat vívhatna az ember, nem egy gép ellen.

Harmadik ötlet.
Én nagyon hiányolom a városfalat és őrtornyokat a játékból.
Mind2őt a vaskorszakhoz kötném, hogy onnantól lehessen őket kifejleszteni.
A falat 1x1 -es épületként, az őrtornyot pedig 2x2-es épületként képzelem el.
Mind2 valamilyen védelmi funkciót látna el (mily meglepő :p ).
Toronyból max. 3-at lehetne építeni a városba, függetlenül attól, hogy mennyi távolsági egysége van a játékosnak a védő seregében.
Falból annyit lehet építeni amennyit akarunk, DE a csatában, csak akkor adja a bónuszt, ha teljes egészében körbeveszi a városunk. A falon lehetne kapukat építeni, ennek nem lenne szerepe a harcban (harcban akkor is lenne kapu ha nem építünk). Kaput csak esztétikai okból lehetne építeni.

Vaskorszak:
Vadászles és cölöpfal
Vadászles arra szolgálna, hogy a távolsági egységek hatótávolságát megnövelné 3-al (de csak akkor, ha benne tartózkodnak)
Cölöpfal funkciója az lenne, hogy a védő sereg körül egy cölöpfal helyezkedne el. A fal élettel rendelkezne, de bármelyik egység képes csökkenteni. 1db kapu lenne rajta ami 2kocka nagyságú lenne, ezen tudnak csak ki és be közlekedni a támadó és védő egységek. A kapunak fele annyi élete lenne mint magának a falnak. Az ostromgépeknek a fal és tornyok ellen lenne bónusz sebzése.

Korai középkor:
Torony és kőfal
A torony 3helyett 4el növeli a hatótávolságot, a kőfalnak pedig növekszik az élete.
(természetesen a városban le kell őket cserélni)

Virágzó középkor:
Őrtorony és kőfal
A torony 4helyett 5el növeli a hatótávolságot, a kőfallal nem történik semmi, ezen a szinten nem fejleszthető.

Késő középkor:
Megerősített Őrtorony és Megerősített Kőfal
A torony már nem növeli tovább a hatótávolságot (marad a +5), de az élete megduplázódik.
A falnak tovább nő az élete.
 

DeletedUser

Guest
2: Vegyünk egy aktív, harcos játékost. A térképen már túljutott, vagy nagyon a végén jár. PvP pontot csak a szomszédok támadásából tud szerezni. Van ideje, kedve, lehetősége (nincs céhtag) 79 embert támadni. Ha egy jól felszerelt távolsági sereggel megy és nem bízza a gépre a meccset, akkor is legalább 1 perc egy alap védelmet megtörni (nem csak 2 lándzsást).
Ehhez most add hozzá azt a + perc várakozást amíg semmit nem tud csinálni, mert vár hogy támadhasson.

3: Mindenki panaszkodik a keveés hely miatt. Nem célszerű, hogy a falat a teljes város körül ki kelljen húzni. Egy 20x20as városban ez 76 kockányi pocséklás minimális előnyért. Ráadásul, ha még koronként le is kell cserélni mindet.
 

DeletedUser7560

Guest
szerintem abba az 5percbe nem hal bele senki, sőt szerintem megéri kivárni, ha megvan rá az esély, hogy egy másik emberrel harcolhatok és összemérhetjük a tudásunkat és taktikai képességünket

nem kötelező falat építeni, valóban kevés a hely, én is jól megfontolom mit hova építek pedig csak 1-2 napja kezdtem a játékot
mindenki választhat, hogy neki megéri-e x mezőt felhasználni, a bónusz védelemért
koronként szerintem nem nagy dolog lecserélni, az utcákat is le lehet cserélni
 

DeletedUser

Guest
Az 5 perces váróidő gyakorlatilag megszüntetné a pvp-t,azt is bele kell számolni hogy a játékosok nagy rész dolgozik,tanul vagy éppen nyárimunkát vállal,erre mire jut némi ideje a játékhoz gyakorlatilag a váróképernyőt bámulná a játékidő felében.
A falas,örtornyos ötleted gondolom az erős hasonlóság az erő és mágia hősei játékból ered,de itt nem lenne értelme,egy új terület lerakásával kapásból csak 2x3-as terület maradna a körbefalazás után ami meg semmire nem jó.
Elég sokan írták már a valós idejű pvp hiányát,de ennek egyetlen megoldható módja egy külön realtime torony lenne ahol az éppen online játékosokat támadhatná az ember.
A tornyos dolog meg erős túlzás,egy kései íjásznak 7 a hatótávolsága,erre még rájönne +5,akkor az már 13 ami egy katapultal egyezne meg,csak nagyobbat sebez,gyakorlatilag hárman kivégeznék az egész támadósereget mire az átér a túloldalra.
 

DeletedUser7560

Guest
az 5perces várakozási idővel még mindig nem sikerült teljesen megértenem mi a probléma, west-ben min.10perc (ha jól emlékszem ennyit kell várni minden párbaj előtt), grepolisban és klánháborúban akár 1-2 órát is kell várni a csatákra, és még csak inno játékokat említettem
nem emlékszem hogy pl. a west-nél sokan problémáztak volna ezen, pedig ott is voltak dolgozó játékosok nem is kevesen
azt mondod hogy az 5perc megölné a pvp -t, mert sokuknak nincs ideje kivárni, egy csata min. 1-2perces, ha jól figyeltem meg, pedig még a vaskorszakot se értem el és az egységek fejlesztésével gondolom az életük is fog felfele növekedni, így hosszabb harcokra is kell majd számítani

a falas őrtornyos ötletet inkább a heroes IV és V ihlette
rendben, a falas ötletem valóban kissé sok helyet emészt fel, belátom, de valamilyen módon én akkor is szeretném belerakni :)
annak nincs szerintem értelme hogy elég kifejleszteni oszt jóvan, mert nekem pont azért tetszett meg ez a játék, hogy nemcsak vannak a fejlesztések, látni is lehet őket nameg a különbségüket (ösvény és gyalogút pl.)
akkor a falas ötletemet annyiban változtatnám, hogy elég körbevenni a főépületet vagyis a városházát, és igen, meg lehet tenni hogy az ember feltolja valamelyik sarokba, hogy ne foglaljon annyi helyet a fal (vagy azt is javasolhatjuk a fejlesztőknek hogy a főépületet ne lehessen mozgatni :p )

az 5perces várakozási időt természetesen csak arra értettem, hogy ha sikerülne bevezetni valamilyen módon az online vs online pvp -t, az on vs off -nál valóban nincs értelme
ha valóban ez a realtime torony az egyetlen mód akkor nosza rajta :)

a toronyban is megvan a hiba, ezt is belátom, az a 13mező valóban igen nagy terület :S
korrigálnám a dolgot, akkor annyiban megváltoztatnám a dolgot, hogy a hatótávot növeli (a +5 marad) ,de az okozott sebzésből levenne 50-75% -ot, így nem végezheti ki 3íjjász a teljes támadó sereget
 

DeletedUser

Guest
Nagyon régen játszottam már a West-tel,de ha jól emlékszem az a 10 perc az üresjárat amíg nem támadhatsz megint,az itt nincs viszont korlátozott a megtámadható játékosok száma és naponta csak 1x lehet,de gondolom ezt már észrevetted.
Mivel írtad hogy még a vaskornál sem jársz így elárulom hogy a későbbi korokban rettenetesen belassul a játék,a korai középkortól már 1 órás a legkisebb ház,és hacsak nem 5 percessen pörgeted a nyersanyagokat(amit 1 hónap játék után biztos nem fogsz csinálni csak ritkán mert monotonná teszi a játékot)akkor éppen nem tudsz semmit csinálni ha aktívan akarsz játszani,2 naponta jön össze egy fejlesztés és e mellett nem marad más csak a szomszédok zaklatása.Erre még váratnád az embereket 5 percekre:)
Unalmamban elkezdtem játszani a Brisgardon is és össze sem lehet hasonlítani a játékmenetet a játék eleje és vége közt.
4 óra alatt elfoglaltam egy rakat területet,úgy elhúztam a toronyban hogy nézni is rossz,megcsináltam egy valag küldit meg stb.
Ez a 4 óra a virágzóban abból áll hogy 4x begyűjtöm a termelést és lezúzok 4-5 szomszédot.
A harcok nem lesznek hosszabbak,inkább gyorsabbak.
 

DeletedUser7560

Guest
aha, értem, ha valóban így belassul a játék már értem miért ellenzi ennyire mindenki ezt az 5percet :S
 

DeletedUser

Guest
Szerintem 10-30mp bőven elég eldönteni, hogy az éppen védelemre beállított seregeddel manuálisan szeretnél csatába menni, vagy automatikusan lemegy, és a gép viszi el a balhét. Ha csak amikor támadás ér, kezdenéd el pakolgatni a seregedet, az nem lenne fair.
 

DeletedUser7560

Guest
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Na akkor még1 ötlet, egy teljesen új

A lényeg annyi lenne, hogy céhen belül legyen látható hogy ki online és ki nem
A profilon van egy kis kocka ami gőzöm sincs mire jó (lehet pont erre amit írok csak még nem csinálták meg)
Erre gondolok:
http://kepfeltoltes.hu/view/120731/Aldu_Valinor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha a céhtag online lenne akkor pedig ennyi változás történne:
http://kepfeltoltes.hu/view/120731/Aldu_Valinor_m_solata_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Reméljük éppen ezért van ott az az izé :) Egyébként a hosszú távú tervben mintha láttam volna "élő PvP"-re ígéretet, de azt talán úgy tudom elképzelni hogy külön rész lesz neki (pl "Párbajszektor,Aréna,Csatamező" stbstb néven(mint pl most a PvP tornyok csak ugye másképp használva)) ahova a kívánt sereggel bemész "bejelentkezel" és ha van ellenfél aki szintén "bejelentkezett" akkor harcra kerül sor.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7560

Guest
na még1, nemrég jutott eszembe
kereskedelemnél az ajánlat létrehozásánál lehessen szöveget beírni
céhen belül igen hasznos lenne, pl. oda lehetne írni, hogy szabadon elvihető, vagy külön valakinek termelve lett
ha jól emlékszem a west -en is van ilyen funkció a piacnál
 

DeletedUser

Guest
na még1, nemrég jutott eszembe
kereskedelemnél az ajánlat létrehozásánál lehessen szöveget beírni
céhen belül igen hasznos lenne, pl. oda lehetne írni, hogy szabadon elvihető, vagy külön valakinek termelve lett
ha jól emlékszem a west -en is van ilyen funkció a piacnál

Egyszerűbb lenne közvetlenül játékosnak ajánlatot küldeni. Nemigen olvassák az emberek az infókat (fórum,profil, etc), ez sem lenne kivétel [bár nem tuom mennyire feltűnő ez a west-en].
 

DeletedUser7560

Guest
ha jól emlékszem úgy nézett ki hogy:
volt a tárgy ikonja mellette a darabszáma, az ikon előtt pedig ha beállítottál szöveget akkor egy sárga buborékban megjelent egy felkiáltójel amire, ha rávitted az egeret megjelent a szöveg


+edit
rosszul emlékeztem :)
itt van róla egy kép:
3773669_orig_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3945

Guest
Szerintem úgy kéne csinálni, ahogy vegas mondta, hogy van 10 mp-d eldönteni, hogy a gép megcsinálja, vagy te harcolsz, és ha ezt kiválasztottad, beállíthatnád, hogy milyen sereggel mész, és ha kész vagy, megnyomsz egy gombot, azt mehetsz. így nem kéne 5 percet várni max. 1-2 percet
 

DeletedUser7560

Guest
1-2perc szerintem azért kell
én biztos ránéznék a támadó városára, hogy kb. mivel támadhat, mert ha íjjász meg kőhajító tábora van, akkor biztos nem harcosokkal kéne menni :D
 

DeletedUser

Guest
Én naponta végigfarmolom majdem az egész szomszédságot. Ha mindegyik előtt egy-két percet kéne várni, egy-két óra elmenne a várakozással.
 

DeletedUser

Guest
Nem igazán látok fantáziát a sáját városom megvédésében.
-Túl sok időt venne el mindkét játékostól;2-3 korral erősebb tartományokat is el lehet foglalni türelemmel,kivárásos taktikákkal és odafigyeléssel,de ezek már jóval tovább tartanak mint egy átlagcsata.
-Neked sem tetszene hogyha a játékidőd fele azzal menne el hogy a városod véded ahelyett hogy tartományt foglalnánl vagy pontot gyűjtenél.
-Ezekből kifolyólag akkor már a védésért is kéne harci pontot kapni ha sikeres,az meg megint necces hogy a játék értelmesen tudná kezelni hogy mikor ki védi a várost (tartományokat is számolja a pvp,stb)
-Érdekes lenne a fosztogatás is hiszen egyszerre léptek ki a csatából így van időd learatni az értékesebbeket a helyzeti előnyel és a támadónak vagy lesz kedve visszajárogatni a 15 perces csaták közt fosztani vagy nem.
-Kapásból be kéne rakni egy timert lépésenként hisz időkorlát nélkül a védő fogja magát az első lépés helyet és elszív egy cigit meg megnéz egy-két videót amíg a támadó feladja és már meg is védte a városát.
-Most lehet örülni hogy az erősebb játékosok védőseregeit simán be lehet venni és a jutalom sok harci pont meg szép zsákmány,de akár csak 1 korral erősebb védelmet se lehetne már legyőzni ha a mögött valódi értelem van és nem egy zokni AI.
-Alig kapna az ember harci pontot mivel ha nem a macska nyomta le az okét akkor az ellenfél még ha látja is hogy veszteni fog próbálna minél több embert kiírtani a támadó seregéből.
-Ebből egyenesen jön hogy igencsak megcsappanna a harci kedv ha minden csata átlag 6-7 ember veszteséget jelentene,ami a lándszást leszámítva nem egy sétagalopp újragyártani.
-Nézd meg a tornyaidban a pont/küzdelem átlagokat,nálam mindkét világ tele van alacsony átlagú emberkékkel,akik nem a sok 2 lándzsás miatt szereznek harmad annyi pontot ugyanannyi csatával,hanem mert sok veszteséggel dolgoznak és alig kapnak pontot.Így az olyen emberek akik már az AI ellen is otthagyják a fél seregüket az életben nem tudnának legyőzni egy másik játékost.
-Még ha meg is valósulna a dolog akkor sem tartana sokáig,az első 5 csatánál még örülne mindenki hogy milyen király aztán meg a fenének se lenne kedve 10 percekig kinlódni 1000 pontért vagy mé annyiért sem.Szépen lassan elkezdené mindenki az offlinokat támadni (online jelzés hamarabb megvalósulna mint ez)
-Még ugyanennyi ellenérvet el tudnék mondani ha nem menne a showder klub és nem felejtettem volna el.
 

DeletedUser11

Guest
Szerintem teljesen jogos a felvetésed!

De sajnos a fejlesztések sem rajtad, sem rajtam nem fognak múlni!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent