Néhány ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3481

Guest
Ami nagyon feldobná ezt a játékot az az, hogy személyre lehessen szabni, mert minél jobban személyre szabható egy játék, annál jobb!! :)
NE csak ezek a beépített képek legyenek, hanem fel lehessen tölteni olyan képet amit akarunk! (persze nem 18+)
Továbbá a profil mutassa a klán nevét amelyben épp vagy, és a medáljaid számát.
Akik a barát listánkban vannak, azokat is lehessen motiválni.
A klán vezetői tudjanak körlevelet írni a céhtagoknak. (ne egyesével keljen 79 embernek)
80 helyett 100 player lehessen egy klánban.
1 gombnyomással be lehessen takarítani ingyen, és dupla kattintással megnyitni az ugyan olyan épületeket és egyszerre indírtani a 15 perces termelést.
(ezek az alap dolgok nagyon hiányoznak a játékból!)
 

DeletedUser7560

Guest
1) Hasznos lenne, hogy ha Céhek további előnyöket jelentenének a tagok számára.
Például a Céh megalapításkor tetszőlegesen választható lenne egy alapanyag, aminek termelésére ötszörös szorzó járna (a tartományok adta bónuszokhoz hasonlóan). Továbbá, ha a céh elér bizonyos ponthatárokat, választani lehessen egy újabb alapanyagot, amire (x5) bónusz jár (pl: 25.000 pont után +1, 50.000 pont után +2, 100.000 pont után +3, 200.000 pont után +4). minthogy a céhek pontjai csökkenhetnek is a tagok kilépésével, ezért ha a céh pontjai fenti ponthatárok alá csökkennének, az adott szinten választott bónusz inaktiválódni mindaddig, amíg a kellő pontszám össze nem gyűlik újra. Így mindig erősen meg kellene fontolni, milyen alapanyagot választunk, mert változtatni nem lehetne, csak egyszer!

nem rossz ötlet szerintem, de én annyit változtatnék rajta, hogy minden kornak csak 1 alapanyagát lehetne vele "felturbózni", vagyis 25k pontnál lehetne választani, hogy követ, márványt, bort, festőanyagot vagy faanyagot lehessen többet gyártani, 50k pontnál pedig csak a mészkő, ében, vas, posztó és ékszerek közül lehessen választani

2) Létrehoznék egy "céhkasszát" aminek az összegét speciális (csak a céhtagok számára elérhető, külön listás) fejlesztésekre/egységekre/épületekre lehetne költeni, amik kifejlesztése után csak adott céh tagjai számára válhatnának elérhetővé. A kassza kiadásairól a céhtagok dönthetnének szavazás útján, amire a PVP-hez hasonlóan heti intervallumban kerülne sor. (Ha a szavazás döntetlen lenne úgy véletlenszerűen dőlne el, hogy mi valósul meg.) Így a céhek egyedibbé válhatnának és jobban megtarthatnák a tagjaikat. (Esetleg lehetővé tenném az önkéntes befizetést is a céhkasszába, természetesen bizonyos váltószámmal (például 1:10 arányban, azaz minden befizetett 1000 aranyért a céhkassza 100 aranyat kap, 10 ékszerért 1 ékszert, stb.)

nem hangzik rosszul, de azért szerintem az itteni dolgokhoz is kéne egy bizonyos kor limit, vagyis, ha egy kicsit bevesznek egy nagy céhbe ne fordulhasson elő, hogy egy kezdő olyan egységekkel fosztogat, vagy olyan épületeket épít amit a társaival szemben túl nagy előnyt okozna
pl. lenne egy olyan épület ami 500 boldogságot ad 3x3 -as helyen, ha egy ilyet lerak igen nagy előnyre tenne szert
a befizetést is támogatom, szerintem az 1:10 arány tökéletes

3) Belépési díjat fizettetnék a céhtagokkal minden belépés alkalmával, bizonyítva rátermettségüket (pl 1000 arany és 1000 alapanyag), továbbá a játékosok újabb korokba történő átlépésért is díjat fizettetnék (pl a vaskorba való belépéskor minden bronzkori anyagból 5db, korai középkorba lépéskor minden vaskori anyagból 5 db, és így tovább...). Természetesen ezek a díjak a céhkasszát illetnék, amiből újabb céhes fejlesztések válhatnának finanszírozhatóvá.
A belépési díj más oldalról is hasznos lenne, mert így jobban megfontolják a tagok a céhek közötti csapongást!

én annyit változtatnék rajta, hogy minél többször csatlakozik új céhhez annál többet kellene fizetnie, kezdetben 1k-1k, 2. alkalommal 2k-2k, 3. alkalommal 4k-4k, és így tovább
a nyersanyag fizetést kimondottan nem támogatom, ez az ötlet szinte rávenné a játékosokat, hogy céhhez csatlakozzanak, amit nem mindenki szeret, a magányos farkasok játékstílusát is tiszteletben kell tartani :)
én inkább pénz és alapanyag fizetést javasolnám

4) Minden céhtag automatikusan kipenderítésre kerülne a cégből, ha már hosszú ideje nem lépett be (pl 4 hét inaktivitás után). így tényleg csak azok foglalnák a helyet, akik játszanak is! (Igaz enélkül is ki lehet rakni bárkit), de ez egyszerűsítené a dolgot.)

amint megvalósul a játékban a vakáció mód vagy valamilyen módon a helyettesítés támogatom az ötletet
amíg ezek nincsenek addig nem vezetnék be ilyen újítást, mert óhatatlan hogy valakinek hosszabb elfoglaltsága legyen, amikor nem tud fellépni

5) Nem utolsó ötletként beraknék az épületek közé egy céhházat is (persze csak ha a játékos belép valamelyik céhbe)!
Ez koronként fejleszthető lenne és bizonyos bónuszokat jelenthetne a játékos számára.
Például:
Bronzkorban: (2x2 terület; 300 szerszám, 500 arany építési költség)
- +20 lakosság
- +4% boldogság bónusz
- -10% kiképzési idő az egységeknek
- +1 tárhely bármely általad kiválasztott egységnek (ez változtatható lenne), amit elő tudsz állítani
Vaskorban: (3x3 terület; 1500 szerszám, 2000 arany építési költség)
- +40 lakosság
- +8% boldogság bónusz
- -15% kiképzési idő
- +2 tárhely bármely általad kiválasztott egységnek (ez változtatható lenne), amit elő tudsz állítani
(A többi korban, pedig ehhez hasonlóan növekvő bónuszok lennének)

én csak a céhalapítónak tenném kötelezővé az épületet és max. 3x3 as területűnek
a játékban folytonos helyhiány van, mindenki aki komolyan veszi a játékot jól megfontolja mit hova épít, ha folyton céhépületet kéne építeni sokaknak elmenne a kedve szerintem a céhtől
tárhely az egységeknek nem jó ötlet, azt prémiummal lehet csak megvenni, így pedig mindenkinek meglenne
képzési idő csökkenésével, a boldogság bónusszal és a férőhellyel szerintem nincs gond


Ami nagyon feldobná ezt a játékot az az, hogy személyre lehessen szabni, mert minél jobban személyre szabható egy játék, annál jobb!! :)
NE csak ezek a beépített képek legyenek, hanem fel lehessen tölteni olyan képet amit akarunk! (persze nem 18+)
Továbbá a profil mutassa a klán nevét amelyben épp vagy, és a medáljaid számát.
Akik a barát listánkban vannak, azokat is lehessen motiválni.
A klán vezetői tudjanak körlevelet írni a céhtagoknak. (ne egyesével keljen 79 embernek)
80 helyett 100 player lehessen egy klánban.
1 gombnyomással be lehessen takarítani ingyen, és dupla kattintással megnyitni az ugyan olyan épületeket és egyszerre indírtani a 15 perces termelést.
(ezek az alap dolgok nagyon hiányoznak a játékból!)

az egyéni profilképet én is támogatom, vagy legalábbis valami hasonlót mint ami west -en van
profil szerintem még változni fog, de azzal is teljes mértékben egyet értek :)
barátlista, szintén
körlevél már rengetegszer javasolva lett, nagyon reméljük, hogy minél előbb be lesz vezetve
most 20ember ide vagy oda szerintem nem oszt nem szoroz, ha 100lenne a max akkor azzal lenne a gond, hogy miért nem 120 a limit
az egy gombnyomás prémes funkció, valamit nekik is kell hagyni az épületeken kívül, a kényelmet növeli ez a funkció amiért fizetni kell, ez sajna így van
a dupla kattintás is jó ötlet, azt is támogatom
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Mivel jelenleg a pvp sem megoldott; nem látom hogyan lehetne megoldani egy céh háborút. Fair a mostani rendszerben csak akkor lehet, ha mindkét céh seregét a gép irányítja. Ami viszont sok élvezetet nem okoz a játékosoknak.



Szerintem úgy lehetne megoldani, hogy csak olyan céhet lehetne támadni, ami közel azonos pontszámmal, és taggal bír, valamint szerintem a rendszeren belül van valamilyen info, hogy kinek mennyi harcosa van. De esetleg az is egy megoldás lehetne, hogy lenne egy "céh vár", amit támadni lehet a sereggel. Így nem harcosok esnek el, hanem a várat lehetne támadni (mondjuk van 1000 pontja, és minden támadás levesz ezekből a pontokból). Naponta csak egyszer lehetne indítani, így nem is lenne unfair. És a jutalom természeti kincs, pont, forge pont, terület, vagy gyémánt, vagy akármi lehetne.
Véleményem szerint sokat emelne a játékon, és többen csatlakoznának a céhekhez, nagyonbb aktivitás lenne elérhető a tagoktól.

Valamint az sem lenne rossz ötlet, hogy ha legyőztünk valakit és nincs mit kifosztani, akkor is lehessen rákattintani, és ha elkészült az a termék, vagy megvan a pénz, akkor vegye el a legyőzött játékostól.
 

DeletedUser

Guest
Valamint az sem lenne rossz ötlet, hogy ha legyőztünk valakit és nincs mit kifosztani, akkor is lehessen rákattintani, és ha elkészült az a termék, vagy megvan a pénz, akkor vegye el a legyőzött játékostól.
Szerintem ez nem jó ötlet, igazságtalan is. Ha mondjuk te fosztasz ki engem, akkor oké, neked nagyon nagy az előnyöd, engem viszont nagyon nagy hátrány ér...
 

DeletedUser

Guest
Neki sem tetszene ha az első 4 támadója le stipi-stopizná az aznapi termelését,aztán a többiek meg ami marad.A fosztogatás így jó ahogy van,ha könnyű lenne fosztogatni akkor azt is kifosztanák mindenéből aki örül hogy mennyit foszt.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem ez nem jó ötlet, igazságtalan is. Ha mondjuk te fosztasz ki engem, akkor oké, neked nagyon nagy az előnyöd, engem viszont nagyon nagy hátrány ér...

akkor legalább írja, ki, hogy mikorra készül el a legyőzött játékosnál a termény, pénz... mert így elesik mondjuk a 7 katonámból 6, alig élem túl, és csak azért,mert rosszkor lépek be, nincs semmi jutalom... ez sem túl igazságos szerintem...
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Eszembe jutott, hogy -szerintem jó ötlet- amikor kifejlesztünk egy új lakóházat, vagy új alapanyag termelőt, akkor mi lenne, ha a régit upgrade-elni lehetne-e, persze annyi költségen, mintha lebontanánk a másikat, és felépítenénk az újat. Mert sokkal egyszerűbb lenne szerintem, ha fel lenne ajánlva egy lehetőség a fejlesztésre, ahelyett, hogy lebontom, újat építek a helyére...
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Eszembe jutott, hogy -szerintem jó ötlet- amikor kifejlesztünk egy új lakóházat, vagy új alapanyag termelőt, akkor mi lenne, ha a régit upgrade-elni lehetne-e, persze annyi költségen, mintha lebontanánk a másikat, és felépítenénk az újat. Mert sokkal egyszerűbb lenne szerintem, ha fel lenne ajánlva egy lehetőség a fejlesztésre, ahelyett, hogy lebontom, újat építek a helyére...

A házaknál ez már működik, félig. Hiszen nem kell lebontani, közvetlen ráépítheted az újat. Viszont a régi lakosság így is 'elvész' az építkezés idejére.
A gazdasági épületeknél ez nem megoldható, hiszen az alapterületük koronként/épületenként változó.
 

DeletedUser

Guest
akkor legalább írja, ki, hogy mikorra készül el a legyőzött játékosnál a termény, pénz... mert így elesik mondjuk a 7 katonámból 6, alig élem túl, és csak azért,mert rosszkor lépek be, nincs semmi jutalom... ez sem túl igazságos szerintem...

Ez sem túl jó, hiszen ha nem tudok azonnal fellépni, mihelyst elkészül a termésem, már rég ki is fosztották...
A fosztáshoz kell egy kis szerencse is, hogy épp jókor vagy jó helyen és épp jó sokat tudsz fosztani.
Amúgy pedig szerintem a reggel 5-6 óra a legjobb fosztogatni. Ilyenkor még mindenki alszik, viszont a termés már kész van :)
 

DeletedUser5419

Guest
Ez sem túl jó, hiszen ha nem tudok azonnal fellépni, mihelyst elkészül a termésem, már rég ki is fosztották...
A fosztáshoz kell egy kis szerencse is, hogy épp jókor vagy jó helyen és épp jó sokat tudsz fosztani.
Amúgy pedig szerintem a reggel 5-6 óra a legjobb fosztogatni. Ilyenkor még mindenki alszik, viszont a termés már kész van :)

Emberek a termelő üzemeknek van animációja és az csak akkor működik ha ép termel az üzem vagyis ha kész van az animáció megáll.
Én ha úgy van időm óránként kőrbe járok hogy megnézzem hogy működnek-e az animációk ha nem akkor támadok persze van amikor pont az orrom előtt teszik be de akkor is nagyobb az esély a fosztás sikerére nekem 10-ből 9-szer tuti hogy sikerül fosztani valami jót.
Először is szerintem addig még raktár sem üzemel a játékban addig én semmit nem várok el ettől a játéktól .
Próbáljuk mindannyian az igényein szerint megcsinálni a játékot eszt jól tesszük de mit várunk ha mindig a németekre kell várni heteket hogy 1-2 hibát kijavítsanak betesznek valami ujjat és ezzel 3 meglévő dolog tönkre megy.
Őszintén szerintem is nagyon jó lenne valami céh háború vagy ilyesmi hogy ősze tartsa a céhtagokat mert így semmi ősze tartás nincs a céhben!
 

DeletedUser

Guest
Fosztani a támadás után 24 óráig lehet. Úgyhogy nyugodtan lehet bármikor támadni, és ha épp nincs mit fosztani, később is vissza lehet nézni.
 

DeletedUser

Guest
Ez sem túl jó, hiszen ha nem tudok azonnal fellépni, mihelyst elkészül a termésem, már rég ki is fosztották...
A fosztáshoz kell egy kis szerencse is, hogy épp jókor vagy jó helyen és épp jó sokat tudsz fosztani.
Amúgy pedig szerintem a reggel 5-6 óra a legjobb fosztogatni. Ilyenkor még mindenki alszik, viszont a termés már kész van :)


Köszi... kissé korai...
 

DeletedUser

Guest
Fosztani a támadás után 24 óráig lehet. Úgyhogy nyugodtan lehet bármikor támadni, és ha épp nincs mit fosztani, később is vissza lehet nézni.

Ez így van, de mi van, ha mindig pont akkor érsz oda te is, amikor már nincs mit fosztani???
 

DeletedUser

Guest
Ez így van, de mi van, ha mindig pont akkor érsz oda te is, amikor már nincs mit fosztani???

Pech, keress másik áldozatot.
Ne gondold, hogy csak mert le tudtál győzni max 8 gép által irányított egységet, már jogosult vagy az áldozat aktuális és jövőbeni termelésére.
 

DeletedUser

Guest
Pech, keress másik áldozatot.
Ne gondold, hogy csak mert le tudtál győzni max 8 gép által irányított egységet, már jogosult vagy az áldozat aktuális és jövőbeni termelésére.

de, szerintem igenis jogosult az, aki legyőzte a másikat valamire, mivel pl ha automatikus harcra állítod be a csatát, akkor tök igazságtalanul is kijöhetsz belőle. Szerintem ha nyersz, akkor valamit kapj is...

Pech, keress másik áldozatot.
Ne gondold, hogy csak mert le tudtál győzni max 8 gép által irányított egységet, már jogosult vagy az áldozat aktuális és jövőbeni termelésére.

továbbá nem az összes terméket tudod megszerezni, hanem csak egyet... tehát az aktuális és jövőbeni termelésre jogosultság egy kissé erős kijelentés szerintem.

Hozzászólásokat összevontam! Angyal
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

újabb ötlet!

mint céhalapító, rengetegszer lépek be a céh fórumába, és szerintem elég körülményes belépni. És mivel a fórum gomb után van egy üres "gomblyuk", így lehetne oda tenni a céhfórum elérhetőségét.
Továbbá nagyon bosszantó, hogy mindig a legelső hozzászólást látom, és állandóan le kell görgetni, vagy a legutolsó oldalra kattintani és úgy gördíteni, mi lenne, ha a legutolsó hozzászólás lenne a legelső, és időben visszafelé haladva a fórum?
 

DeletedUser7560

Guest
de, szerintem igenis jogosult az, aki legyőzte a másikat valamire, mivel pl ha automatikus harcra állítod be a csatát, akkor tök igazságtalanul is kijöhetsz belőle. Szerintem ha nyersz, akkor valamit kapj is...

igazad van jogosult vagy, de ha nincs kész valamije akkor nincs mit fosztani
tessék szépen visszajárogatni és leellenőrizni, hogy van e kész terméke

továbbá nem az összes terméket tudod megszerezni, hanem csak egyet... tehát az aktuális és jövőbeni termelésre jogosultság egy kissé erős kijelentés szerintem.

mond ezt a drága szomszédomnak akitől első fosztásomkor 10követ loptam :p
ha egyet fosztasz tőle az azt jelenti, hogy olyan nyersanyagtermelő épületet épített ami nem bónuszos neki
bár hogy most változtattak e már a dolgon nem tudom, én csak pvp pontok miatt verem szét a környékem, csak az elején fosztogattam mikor még nem volt nyersanyagom :D

Sziasztok!

újabb ötlet!

mint céhalapító, rengetegszer lépek be a céh fórumába, és szerintem elég körülményes belépni. És mivel a fórum gomb után van egy üres "gomblyuk", így lehetne oda tenni a céhfórum elérhetőségét.
Továbbá nagyon bosszantó, hogy mindig a legelső hozzászólást látom, és állandóan le kell görgetni, vagy a legutolsó oldalra kattintani és úgy gördíteni, mi lenne, ha a legutolsó hozzászólás lenne a legelső, és időben visszafelé haladva a fórum?

ha változtatnak is valamit a fórumon akkor az ötleted inkább válaszható legyen, mindenki eldönthesse hogy szeretné látni
engem pl. személy szerint irtóra idegesít, hogy a legelső hsz van legfelül és az első oldalon, mert a téma kiírás így elveszik, és nem mindenki hajlandó a végére lapozni, hogy pontosan mit is várnak el, mi legyen az adott témában
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
igazad van jogosult vagy, de ha nincs kész valamije akkor nincs mit fosztani
tessék szépen visszajárogatni és leellenőrizni, hogy van e kész terméke

A helyzet az, hogy nem csak a magam érdekében írom ezt. Sokan nem tudnak egész nap a gép előtt ülni, mert iskolába járnak, dolgoznak, nem tehetik meg, hogy visszajárogatnak ellenőrizgetni. Ha valakinek meg nem tetszik, hogy fosztogatják, tessék olyan védősereget összeverbuválni, amit nem, vagy csak nehezen lehet legyőzni, én sokszor ki is lépek a csatából, ha látom, hogy lehetetlen...
 

DeletedUser

Guest
A helyzet az, hogy nem csak a magam érdekében írom ezt. Sokan nem tudnak egész nap a gép előtt ülni, mert iskolába járnak, dolgoznak, nem tehetik meg, hogy visszajárogatnak ellenőrizgetni. Ha valakinek meg nem tetszik, hogy fosztogatják, tessék olyan védősereget összeverbuválni, amit nem, vagy csak nehezen lehet legyőzni, én sokszor ki is lépek a csatából, ha látom, hogy lehetetlen...

Én teljesen elégedett vagyok azzal, hogy vissza kell járogatni, szerintem ezen nem kéne változtatni. Túl egyszerű lenne különben a világ. Javaslom a reggel 5-6 közötti időpontot (korábban írtam már az okot). Ha nem vagy egy koránkelő, akkor pedig bízd a szerencsére. Legtöbbször a 3-4. alkalommal már tudok fosztani, mindig el lehet kapni egy időpontot, amikor a másik épp nincs gépközelben.
 

DeletedUser7560

Guest
Írok még egy ötletet aminek szerintem mások is örülnének
A lényeg annyi lenne, hogy az egységeket bármelyik hozzá tartozó épületben lehessen kifejleszteni.
Pl.
van 4íjjásztelepem ergo 16íjjászom lehet
elmegyek harcolni és a 8íjjászomból meghal 4
és itt üthet be az agyvérzést okozó probléma, hogy előfordulhat hogy a 4elesett íjjászt 1 épületből kell előállítanom

hiába van 4íjjásztelepem előfordulhat, hogy 8órába tellik mégis 4íjjász előállítása

a javaslat annyi lenne, hogy ha elesik mondjuk 4íjjászom és van 4íjjásztelepem akkor mind a 4 íjjásztelepen legyen 1hely ahol képezhetem az íjjászokat, vagy legalább valamilyen jelölés legyen a képeken hogy melyik íjjásztelephez tartozik az adott katona

kép:
Harry-Potter-_s-a-f_lv_r-herceg_8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent