Kibeszélő Mini kihívások

elindult,végig is vittem,de szerintem csak annak éri meg aki alapból nem tudja a CE5 szintet teljesíteni és az itt kapott töredékekből összejön neki az elfeledett templom. teljesen értéktelen jutalmakráadásul többször kér 24 órás termelést
Hány törmeléket ad összesen a templomhoz?
 

Asani

Tag
Igazából ez bárkinek megéri, és egészen fenntartható lehetne ha nem kellene fp-t venni. Amiatt nem fogom csak sokszor csinálni.
Szerintem ez azoknak a játékosoknak kedvez, akik főként támadó harcértékre gyúrtak rá és elhanyagolták a védő harcértéket. Ha nem lenne az fp-vásárlás, akkor le is tehetnének a védő harcérték fejlesztésről, így egy kis segítséget kaphatnak hozzá.
 
Na, hát én végigvittem, van pár észrevételem..

Először a feladatokra térnék ki, ugyanis több említésre méltó dolog is van:
Nekem a küldetések alapvetően nem voltak nehezek, kb. egy fél órámba telt végigvinni, DE! Az a sok FP vásárlás nagyon kiakasztott...
Szerintem eddig összesen nem vettem annyit, amennyit itt kért, a 20-asnál erősen gondolkodtam, hogy inkább hagyom az egészet.
Talán néhány 5-ös még belefér, de 20-as semmiképp. Én azt láttam, hogy a küldetéssor nagyon ki volt hegyezve a tárgyalásokra, ezért
viszonylag sok termékem elment rá. A csaták rendben voltak, azzal szerintem nem lehet nagy probléma, ha céhben van az ember..
Az FP költést kissé sokalltam, a végén a 175 meg a 200 szerintem kis túlzás volt, de alapvetően aki tud 1.9-ezni, annak ez
nem okozott problémát. A konkrét CE-re vonatkozó feladatokkal nem lett volna bajom, ha nem lett volna benne ennyi tárgyalós
(ahogy azt már fentebb említettem), igazából CE4-ig kellemesen teljesíthető volt, nem kellett hozzányúlni az 5. szinthez,
ez mondjuk szerintem pozitívum, hogy nem lett ráerőszakolva a játékosokra.
A termelésekkel nekem személy szerint nem volt problémám, mivel négynaponta összejön egy minden befejezésére, de
a többi játékos számára szerintem ez is nagy probléma volt, eventeknél legalább lehetőség van rá, hogy gyorsító
nélkül be lehessen fejezni (szerintem nem nagyon szoktak utolsó napra 24 órásat kérni), de itt nem lehetséges...

Ami hibát felfedeztem, hogy egész végig kiírta a pipát (amit akkor szokott, amikor kész egy küldetés), akkor sem tűnt
el, amikor új feladat jött. Én telón vittem végig, nem tudom, hogy ez gépen megtörtént-e, de elég zavaró volt.

Összegzésül a kígyóknak örültem, per pillanat jól jött az a +30% támadási, jól jött a minden speciális termelés befejezése is, de igazából
nem mondanám, hogy túlságosan megérte, főleg ennyi mindent elpazarolni rá (FP, gyorsítás, termék, stb.). A templomban annyira nem
voltam érdekelt, a limitált idejű épületek nekem személy szerint nem jönnek be. Szerintem nem hülyeség ez a mini kihívások feature,
de még jelentős változtatásokat kellene eszközölni, hogy tényleg egy kedvelhető dolog legyen.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
elindult,végig is vittem,de szerintem csak annak éri meg aki alapból nem tudja a CE5 szintet teljesíteni és az itt kapott töredékekből összejön neki az elfeledett templom. teljesen értéktelen jutalmakráadásul többször kér 24 órás termelést

Egész pontosan azért találták ki, mert sokan nem foglalkoznak a CE5-el és így ne maradjanak templom nélkül.
Megint egy rossz gondolatmenetet erőltetnek továbbra is.
 
Igazából ez bárkinek megéri, és egészen fenntartható lehetne ha nem kellene fp-t venni. Amiatt nem fogom csak sokszor csinálni.
Szerintem ez azoknak a játékosoknak kedvez, akik főként támadó harcértékre gyúrtak rá és elhanyagolták a védő harcértéket. Ha nem lenne az fp-vásárlás, akkor le is tehetnének a védő harcérték fejlesztésről, így egy kis segítséget kaphatnak hozzá.
a forge pont a legkevesebb itt. a gyorsítok elhasználása a gond,pedig azok a kovetkező nagy eventnél biztos kelleni fognak.persze ha tele van velük valaki akkor nem gond
 
a forge pont a legkevesebb itt. a gyorsítok elhasználása a gond,pedig azok a kovetkező nagy eventnél biztos kelleni fognak.persze ha tele van velük valaki akkor nem gond
gyorsítókat lehet spórolni. pl rákészülsz az indulás előtt 8 és 24 órás termelések indításával, és tartogatásával.
tőlem 2x5 8 órásat és 2x6 24 órásat kért. max nem egy óra alatt játszom ki, hanem az utolsó 24 órásokra adok egy napot.
Az fp vásárlás érdekes. Eddig ennyit kb fél-egy év alatt vettem...
 

erika5503

Aktív tag
hát... ez nem jött be .
a sok expedíciós feladatok azok már unalmasok---nem tudnak mit kitalálni ami értelmesebb lenne. kár értük a játékosok a játékra szánt kevés idejét is rabolják értelmetlenül, ami arra fog vezetni a játékosok játék abba hagyását. és fogynak a játékosok lassan
 

Csiliz

Aktív tag
Tegnap és ma kipróbáltam a Mini eventet - a 10. szintnél befejeztem, mert nem vagyok hajlandó tárgyalni meg Forge pontot vásárolni csak azért, hogy kapja 1 többszörös önsegítőt -, de a feladatok láttán azt mondom, felejthetős. Csak arra szolgál, hogy a játékosoktól elszedjék a sok pénzt, nyersanyagot, mert a feladatok ezt szolgálják (Vásárolj x Forge pontot, Teljesíts x találkozót tárgyalással, ... és ezekre persze nem kínál alternatívát). Én minden csatát csatával vívok meg, nagyon ritkán használok tárgyalást. A Forge pont vásárlást meg nagyon meggondolom, mert egyáltalán nem szorulok rá. Enélkül is van elegendő belőle a sok épületből.
 
Kipróbáltam, működik, hogy ha teljesíted a 64 kaput és utána foglalkozol a minieventtel, akkor nem kéri oda sem a tárgyalásokat, sem a csatákat.
Persze ezen kívül is van 3-4 vagy 5 db extrasok termékes tárgyalás benne.
És a 64 kapu teljesítése sem opció a magas korban lévőknek 1 nap alatt a magán az eventen nyerhető extra próbálkozások nélkül. Az nagyon sok medál azokban a korokban.
 

quin

Tag
Mivel itt is meg a CE 5. szintjén is lehet szerezni elfeledett templomot, vajon ha leteszek 2-t (amiket elvileg meg lehet szerezni újra mire lejár), akkor összeadódnak a bónuszai? pl 20% helyett 40% bónuszt kapok az fp-kre?
 
Mivel itt is meg a CE 5. szintjén is lehet szerezni elfeledett templomot, vajon ha leteszek 2-t (amiket elvileg meg lehet szerezni újra mire lejár), akkor összeadódnak a bónuszai? pl 20% helyett 40% bónuszt kapok az fp-kre?
azt is. 8-ból csinál 11-et a 2* 20%
Screenshot_72.jpg

Nevikre nem hat és pár fp-t termelő épületnél meg nem értelmezhető a 20%
 

Xadornix

Aktív tag
Mivel itt is meg a CE 5. szintjén is lehet szerezni elfeledett templomot, vajon ha leteszek 2-t (amiket elvileg meg lehet szerezni újra mire lejár), akkor összeadódnak a bónuszai? pl 20% helyett 40% bónuszt kapok az fp-kre?
Eddig is lehetett lent több aktív elfeledett templom, és szokásos FoE logika szerint összeadja a százalékokat, nem összeszorozza.
 

Xadornix

Aktív tag
Részemről 2 városban ~30-36 óra volt befejezni, a harmadikban elkezdeni sem tudtam. Bronzkorban nem tudok honnan előrántani 5 csatát, de ha ment volna, akkor is elekadtam volna az első CE-s küldetésnél ;)
A feladatok könnyűek voltak.
  • a vaskori világomban kellett 1-1 alapanyag gyorsítás/befejezés, a jeleben nincs alapanyag termelésem, ott lepaszíroztam 2 kovácsot, azzal nyertem 8 órát.
  • a CE első 2 szintjén alkudtam, ha kérte, utána pedig ledaráltam csatákkal a 3. és 4. szintet, 8 ingyen próbálkozást adott a küldi, hasonló mennyiséget maga a CE, és 10-15-re kellett csak medált költeni. A vége felé adott 8 próbálkozás viszont ment a kukába.
  • a sima csaták egyik helyen a CST-n megvoltak, a másikon a szomszédoknak fájtak.
  • az FP vásárlást eleve rühellem, le kell nullázni az FP csíkot, és progresszív az árképzés. Itt még tetézték azzal, hogy a rákövetkezőkben meg relatív sok FP-t kellett költeni.
  • A direkt vesztegetések ("egyezkedés") elég borsosak, a kincstári feladatok jelentősen olcsóbbak, de az összköltség szerintem vállalható.
  • Gyémántot, IRL pénzt sehol nem kellett áldozni a dologra.
Ha valaki kedveli a CE5 jutalmait (nem a portrékra célzok) akkor a díjazás kész Kánaán. Összegyűjtve (zárójelben a szükséges CE szezonok száma). Ezek alapján egy sima CE nagyon soxorosát hozza.
  • Komplett Elfeledett templom (4 CE)
  • 5 Tollaskígyó szint (20 CE)
  • 4 Tollaskígyó csatlakozó (16 CE)
  • 1 Isteni csillagvizsgáló (4 CE)
  • 1 Nagy szentláng (4 CE)
Biztos van, akinek ezek nem sokat érnek, mert az ezeknél jobb (utóbbi 1 év) eventépületeivel meg tudja tölteni a városát - nyilván ha mindből 5-6 darabra futotta -, de a nagy többségnek egyelőre bőven van mit lecserélnie ezekre.
Nagyobb kérdés, hogy milyen gyakori lesz ez a dolog. Ha minden CE-hez kapcsolódik egy, azzal brutálisan leértékeli a CE5-öt, és az erőltetett védelmi bónuszok ismét teljesen feleslegessé lesznek. 8-12 CE-nként beiktatva érezhető löket, jól pótolja a néha kihagyott CE5 lehetőségeket. 20-26 alkalmanként berakva pedig színfolt, és kisebb plusz lehetőség a nagyon elszántaknak.
 
Fent