Kibeszélő Mini kihívások

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Részben egyetértek, bár semmi sem motivál jobban szerintem mint maga a kihívás. Ha beharangozzák, hogy lesz egy kihívás, leteszek lehet egy két épületet, de ha látom, hogy értelmes dolgokat kiszedhetek, meg amugy is meg kell csinálni a céh miatt akkor bizony át érdemes tervezni a várost. Ez a játékelem - a városvédelem, egy időben értelmét vesztette. Most újra feltalálták. Aki ügyes és felkészült lehet hetente kiszed egy templomot, az 2-3-4 templom egyszerre? Csak tippelem. Szükség lehet erre? Nekem maximum gyorsít, és biztosítja hogy a templom folyamat lenn legyen. Ha ez fenntartható ezzel extra játékban töltött idejű játékosokat nyernek, de ez csak eszmefuttatás, lehet több sebből vérzik.

Jelenleg (CE 5. szint ide vagy oda) a védő érték egy teljesen felesleges játék elem. Nyilván meg lehet oldani, hogy ne legyen felesleges, de az innonál sikerült megtalálni az egyik olyan opciót az 5. szinttel, ami pont nem oldja meg. Nyilván nem ezt várták a fejlesztők, de azt már tudjuk, hogy ők más dimenzióban mozognak mint a játékosok.

A 'nem tesztelésről': a bétán működött. Itt valami miatt nem. Ezt nem lehet jobban kitesztelni. Vagyis ennyit a 'naugye' jellegű hozzászólásokra.

:D
Másrészt a bétán tényleg kevesen vagyunk, és aki meg van, annak nagyobb része nem jelzi a hibákat - ha meg nincs jelezve a hiba, akkor javítani sem tudják. Pont ezért volt már olyan dolog is (sőt, most is megy ilyen, ha jól emlékszem), hogy bizonyos 'fícsör'-öket tesztelnek bétán, bizonyosakat meg már eleve az élő szerveren (az emberek egy részéhez bedobják, másik részéhez meg nem - így is tesztelnek ... ha esetleg valaki rákérdezne valamire, ami nála van, de nálad nincs, akkor ezért van).

Ha nem kapnak ösztönzőt a betasok, akkor nyilván kevesen lesznek. De ettől még a fejlesztők véleményt kapnak. Ha keveset is, de kapnak. Az, hogy mennyire foglalkoznak vele már egy más kérdés.
Harmadrészt a nyeremény nagy, nem csoda, hogy meg kell dolgozni érte. Valakiknek nem tetszik? Hát ez van. Ahogy írták is előttem: el lehet engedni (a bétán én is megtettem, mivel ott nem is vagyok céhben, így a CE-s feladatok miatt nem is tudtam mit csinálni). De ezen mit lehet még pluszban tesztelni? Hogy mindenkinek egyszerűen megoldható legyen? Akkor ennyi erővel adhatnák ingyen is, nem?! És akkor azt is teszteljék, hogy mindenki ingyen megkapja? Vagy TÉNYLEG mi a gond? Mert azt értem, hogy fúj-fúj Inno (nekem sem a szívem csücskei, sőt, én is határon vagyok, hogy kilépjek (csak 3 tech van az utolsó korból, és vélhetően abbahagyom)), de nem kellene azt a sz@ros vödröt is a nyakukba önteni, amelyikről nem ők tehetnek.

Írtam fentebb, hogy mit lehet és kellett volna figyelni. Messze nem arról van szó, hogy egyszerű és ingyen kell, hogy jöjjön. De az emberek többsége nem szereti ha rá van erőltetve valami, főleg egy játékban. Magyarán az emberek lehet 1-2 alkalommal megcsinálják kiváncsiságból (ahogy a CE 5 szintet is), de kb ennyi. Mert a többség nem fogja letolni a CE-t 1-2 nap alatt. Ennek több oka is van.
 

Asani

Tag
Ha nem kapnak ösztönzőt a betasok, akkor nyilván kevesen lesznek. De ettől még a fejlesztők véleményt kapnak. Ha keveset is, de kapnak. Az, hogy mennyire foglalkoznak vele már egy más kérdés.
Én úgy lennék ezzel mint fejlesztő, hogy bétán csak fehér egerek kellenek, akik végigmennek a lerakott labirintusban, nem feltétlen segít, ha elmondja a tapasztalatait, mert azokat nagyon nehéz elválasztani az érzésektől, eelméletektől és agymenésektől. Szerintem a béta erre való. Ha az egerek nagyon elkezdenek óbégatni akkor oda lehet figyelni, de ha egy egy egér cincog akkor annak lehet más miatt fáj a hasa.

Írtam fentebb, hogy mit lehet és kellett volna figyelni. Messze nem arról van szó, hogy egyszerű és ingyen kell, hogy jöjjön. De az emberek többsége nem szereti ha rá van erőltetve valami, főleg egy játékban. Magyarán az emberek lehet 1-2 alkalommal megcsinálják kiváncsiságból (ahogy a CE 5 szintet is), de kb ennyi. Mert a többség nem fogja letolni a CE-t 1-2 nap alatt. Ennek több oka is van.
De talán nem is kell letolni a CE-t 1-2 nap alatt, csak csupán meg kellene csinálni annyi küldit ami megy. ha akarja. Ha nem akarja akkor nem csinálja, nincs ez rákényszerítve senkire. A CE már annál jobban - abban az esetben ha céhben vagy és a céh versenyben van egy hasonlóan erős céhhel és még nyerni is akartok. Más esetben az sincs rád kényszrítve.

Bétán így néztek ki a jutalmak:
KüldetésJutalom
1CE 1 készlet
2Önsegítő készlet
3Isteni csillagvizsgáló
42 Kisérlet CE
5Nagy méretű szent láng
610% Pénzbónusz
7Tollas kígyó szobor 1.szint
8Alapanyagtermelés befejezése
9CE 2 készlet
10Többszörös önsegítő készlet
1125 részlet tollas kígyó választókészlethez
124 kisérlet CE
1375 részlet tollas kígyó választókészlethez
1450% Alapanyag bónusz
15100 részlet tollas kígyó választókészlethez
16Speciális termelés befejezése
17CE 3 készlet
18Épületraktározás
19Kígyótollak
206 Kisérlet CE
21Kígyóuszonyok
22Egy korfejlesztő
23Kígyótüskék
24Minden árutermelés befejezése
25CE 4 készlet
26Tollas kígyó 1.szint
27Felújítókészlet
288 Kisérlet
29Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet
30Tollas kígyó hozzákapcsolódó épület készlet
31Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet
32Minden speciális termelés befejezése
 
Utoljára szerkesztve:

LazaSapa

Új tag
" ez nem veszi el a kedveteket a jövő héten! " Azon régen túl vagyunk.
Event, napi, CE, ez a mini. Egyikkel veritek agyon a másikat, de legalább az ember tervezni képtelen már.
Korábban egy kisebb képességű várossal is egyszerűbb volt az élet, most már jól felépítettel is pislogok, hogy mi merre.
A halasztás pedig? Kiderült a bétás adatok alapján, hogy nehezíteni kell rajta? Kellett egy hét a rendes adatelemzéshez?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A halasztás pedig? Kiderült a bétás adatok alapján, hogy nehezíteni kell rajta? Kellett egy hét a rendes adatelemzéshez?
Írták:
"Egy kis probléma adódott a mini kihívások aktiválásával kapcsolatban a tervezett időpontban, ezért az aktiválást egy héttel későbbre ütemezzük át."
Azaz magyarul: nem tudták hibamentesen elindítani, ezért kivették rögtön indulás után, és mikor kijavítják, majd berakják újból.
 

Xadornix

Aktív tag
Írták:
"Egy kis probléma adódott a mini kihívások aktiválásával kapcsolatban a tervezett időpontban, ezért az aktiválást egy héttel későbbre ütemezzük át."
Azaz magyarul: nem tudták hibamentesen elindítani, ezért kivették rögtön indulás után, és mikor kijavítják, majd berakják újból.
Nem az indoklás a kérdés, hanem az ok. Írni sok mindent lehet, de semmi nem garantálja, hogy az korrelál a valósággal. Mivel a közleményeket nem az általunk ismert és megbecsült csapattagok írják, hanem "fentről" jön a szöveg, ezért egy ilyen közzététel mögött rég nem érzek semmi korrektséget..
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Én úgy lennék ezzel mint fejlesztő, hogy bétán csak fehér egerek kellenek, akik végigmennek a lerakott labirintusban, nem feltétlen segít, ha elmondja a tapasztalatait, mert azokat nagyon nehéz elválasztani az érzésektől, eelméletektől és agymenésektől. Szerintem a béta erre való. Ha az egerek nagyon elkezdenek óbégatni akkor oda lehet figyelni, de ha egy egy egér cincog akkor annak lehet más miatt fáj a hasa.

Igen, ebben van némi igazság. Ha kevesen reagálnak, akkor az lehet amiatt is, hogy még nem sikerült mindenkinek foglalkoznia vele. Pl te is írtad, hogy nem volt időd rá. És itt megint visszakanyarodunk oda, hogy miért is nem jó ilyen hirtelen kapkodva bevezetni egy új dolgot.
Az is igaz, hogy az emberek hajlamosak az érzelmeiket, stb belevinni a dolgokba. De azért ha odafigyelnek a hozzászólásokra akkor idővel ki lehet szűrni és meg lehet szűrni ki az aki úgymond troll és ki az aki valódi értéket ad át a hozzászólásával.

De talán nem is kell letolni a CE-t 1-2 nap alatt, csak csupán meg kellene csinálni annyi küldit ami megy. ha akarja. Ha nem akarja akkor nem csinálja, nincs ez rákényszerítve senkire. A CE már annál jobban - abban az esetben ha céhben vagy és a céh versenyben van egy hasonlóan erős céhhel és még nyerni is akartok. Más esetben az sincs rád kényszrítve.

Bétán így néztek ki a jutalmak:
KüldetésJutalom
1CE 1 készlet
2Önsegítő készlet
3Isteni csillagvizsgáló
42 Kisérlet CE
5Nagy méretű szent láng
610% Pénzbónusz
7Tollas kígyó szobor 1.szint
8Alapanyagtermelés befejezése
9CE 2 készlet
10Többszörös önsegítő készlet
1125 részlet tollas kígyó választókészlethez
124 kisérlet CE
1375 részlet tollas kígyó választókészlethez
1450% Alapanyag bónusz
15100 részlet tollas kígyó választókészlethez
16Speciális termelés befejezése
17CE 2 készlet
18Épületraktározás
19Kígyótollak
206 Kisérlet CE
21Kígyóuszonyok
22Egy korfejlesztő
23Kígyótüskék
24Minden árutermelés befejezése
25CE 4 készlet
26Tollas kígyó 1.szint
27Felújítókészlet
288 Kisérlet
29Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet
30Tollas kígyó hozzákapcsolódó épület készlet
31Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet
32Minden speciális termelés befejezése

Ahogy olvasgattam a beta hozzászólásokat van néhány feladat ami konkrétan a CE előrehaladáshoz van kötve. És mivel maga a mini esemény 2-3 napig tart, így mindenképp le kell tolni a CE-t is ennyi idő alatt, ha meg akarja csinálni valaki a minieseményt. Tehát rá kényszerítik a játékosokat, hogy letolják gyorsan. Ami nem jó és van egy sejtésem, hogy a játékosok egy kis részét fogja megmozgatni.
 

Xadornix

Aktív tag
Ha nem akarja akkor nem csinálja, nincs ez rákényszerítve senkire. A CE már annál jobban - abban az esetben ha céhben vagy és a céh versenyben van egy hasonlóan erős céhhel és még nyerni is akartok.
Hát, az a kevés haderő különbség, amit a helyezés jelent, már ezt sem indokolja - hiszen a CST szobor/elefánt, vagy maga a CST jelentősen többet jelent ezen a téren...
Bétán így néztek ki a jutalmak:
KüldetésJutalom
3Isteni csillagvizsgáló
5Nagy méretű szent láng
7Tollas kígyó szobor 1.szint
1125 részlet tollas kígyó választókészlethez
1375 részlet tollas kígyó választókészlethez
15100 részlet tollas kígyó választókészlethez
19Kígyótollak
21Kígyóuszonyok
23Kígyótüskék
26Tollas kígyó 1.szint
29Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet
30Tollas kígyó hozzákapcsolódó épület készlet
31Tollas kígyó szobor fejlesztőkészlet

Ez nagyon durva. Konkrétan ezek a jutalmak mind több heti CE 5 teljesítéséért járnak, és a Tollas kígyó szobor szintjeiből itt 5 szerezhető pár nap alatt (persze a nehézségét még nem tudjuk), ami normál CE-ben (legalább) 20 heti munka.
Ez lényegében tovább erodálja a CE 5 teljesítésének jelenlegi népszerűségét...
 

Asani

Tag
Ahogy olvasgattam a beta hozzászólásokat van néhány feladat ami konkrétan a CE előrehaladáshoz van kötve. És mivel maga a mini esemény 2-3 napig tart, így mindenképp le kell tolni a CE-t is ennyi idő alatt, ha meg akarja csinálni valaki a minieseményt. Tehát rá kényszerítik a játékosokat, hogy letolják gyorsan. Ami nem jó és van egy sejtésem, hogy a játékosok egy kis részét fogja megmozgatni.

Vegyük sorra. 4tárgyalás+3bárhogy+5bárhogy+3harccal+6tárgyalással+5bárhogy+8bárhogy+8bárhogy+8tárgyalással+10harccal+8bárhogy=68 csatát kell megcsinálni, ez ha csak mást nem csinálsz a CE-n akkor az 5. szint eleje. (és medált mindenképp kell költeni, mert ugye 10 kisérlet alapból+óránként 1 az összesen 58 csata - lenne ha ezt így sorban lehetne csinálni - kivéve ha kapsz elég extra kisérletet jutalomból)
Kell még ezentúl 8órás termelés 5-ször, 8-órás termelés 10-szer és 2x 24órás termelés 6-szor.(ide elkel a gyorsítás vagy trükközés mert szerintem nem 2-3nap van rá hanem csak 2!)
Ezentúl 45 pontot kell összesen megvenni pénzből. A többi az csata meg tárgyalás meg fizess adakozz költs el.

De még egyszer, nem kényszer. Ez nem kötelező, ha megcsinálod csak neked jó, ha nem nem veszítesz csak nem nyersz annyit. Ha megcsinálsz 7 küldit a 32-ből kiszedtél egy csillagvizsgálót meg egy tollaskígyót 1.szinten, ez már megérte nem?

Fenntartom a küldetések bétán voltak - azaz itt lehet más lesz!
 
Utoljára szerkesztve:
Vegyük sorra. 4tárgyalás+3bárhogy+5bárhogy+3harccal+6tárgyalással+5bárhogy+8bárhogy+8bárhogy+8tárgyalással+10harccal+8bárhogy=68 csatát kell megcsinálni, ez ha csak mást nem csinálsz a CE-n akkor az 5. szint eleje. (és medált mindenképp kell költeni, mert ugye 10 kisérlet alapból+óránként 1 az összesen 58 csata - lenne ha ezt így sorban lehetne csinálni - kivéve ha kapsz elég extra kisérletet jutalomból)
Kell még ezentúl 8órás termelés 5-ször, 8-órás termelés 10-szer és 2x 24órás termelés 6-szor.(ide elkel a gyorsítás vagy trükközés mert szerintem nem 2-3nap van rá hanem csak 2!)
Ezentúl 45 pontot kell összesen megvenni pénzből. A többi az csata meg tárgyalás meg fizess adakozz költs el.

De még egyszer, nem kényszer. Ez nem kötelező, ha megcsinálod csak neked jó, ha nem nem veszítesz csak nem nyersz annyit. Ha megcsinálsz 7 küldit a 32-ből kiszedtél egy csillagvizsgálót meg egy tollaskígyót 1.szinten, ez már megérte nem?

Fenntartom a küldetések bétán voltak - azaz itt lehet más lesz!
számomra pont ezért érdektelen. nem fogom a gyorsítokat ilyenre elpazarolni,aztán meg az eventen szívom meg. inkább a téli eventre gyüjtök megérősebb az ottani főnyeremény.
 

Asani

Tag
számomra pont ezért érdektelen. nem fogom a gyorsítokat ilyenre elpazarolni,aztán meg az eventen szívom meg. inkább a téli eventre gyüjtök megérősebb az ottani főnyeremény.
Érthető, megaztán mindenkinek ez a saját dolga. Annyi, hogy azért érdekes lehet csak részben is megcsinálni, mert ha nem tévedek ez minden CE kezdéskor ott lesz. Azaz vissza vissza tér hétről hétre. Ne csináld végig mert kemény - nem lehetetlen - de kemény. De részben nem nehéz megcsinálni, amennyit az időd enged és már előrébb vagy mint ha nem foglalkkoztál volna vele.
 

Shaman land

Új tag
Vegyük sorra. 4tárgyalás+3bárhogy+5bárhogy+3harccal+6tárgyalással+5bárhogy+8bárhogy+8bárhogy+8tárgyalással+10harccal+8bárhogy=68 csatát kell megcsinálni, ez ha csak mást nem csinálsz a CE-n akkor az 5. szint eleje. (és medált mindenképp kell költeni, mert ugye 10 kisérlet alapból+óránként 1 az összesen 58 csata - lenne ha ezt így sorban lehetne csinálni - kivéve ha kapsz elég extra kisérletet jutalomból)
Kell még ezentúl 8órás termelés 5-ször, 8-órás termelés 10-szer és 2x 24órás termelés 6-szor.(ide elkel a gyorsítás vagy trükközés mert szerintem nem 2-3nap van rá hanem csak 2!)
Ezentúl 45 pontot kell összesen megvenni pénzből. A többi az csata meg tárgyalás meg fizess adakozz költs el.

De még egyszer, nem kényszer. Ez nem kötelező, ha megcsinálod csak neked jó, ha nem nem veszítesz csak nem nyersz annyit. Ha megcsinálsz 7 küldit a 32-ből kiszedtél egy csillagvizsgálót meg egy tollaskígyót 1.szinten, ez már megérte nem?

Fenntartom a küldetések bétán voltak - azaz itt lehet más lesz!
"mert ugye 10 kisérlet alapból"

Hol? Én nálam csak 8 van, vagy valamiről lemaradtam? :D
 

Asani

Tag
"mert ugye 10 kisérlet alapból"

Hol? Én nálam csak 8 van, vagy valamiről lemaradtam? :D
Jó igazad van. Ráadássul a jutalmakban is van 20darab kisérlet, így már összejöhet medálköltés nélkül is akár, de ehhez nagyon tudatosan kell csinálni. Nem úgy ahogy szoktam... :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nem az indoklás a kérdés, hanem az ok. Írni sok mindent lehet, de semmi nem garantálja, hogy az korrelál a valósággal. Mivel a közleményeket nem az általunk ismert és megbecsült csapattagok írják, hanem "fentről" jön a szöveg, ezért egy ilyen közzététel mögött rég nem érzek semmi korrektséget..
Most épp korrelál a valósággal, amit írtak.
Ahogy korábban többen is írtuk, berakták, aztán hibás volt, így rögtön ki is vették.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Ha nem kapnak ösztönzőt a betasok, akkor nyilván kevesen lesznek. De ettől még a fejlesztők véleményt kapnak. Ha keveset is, de kapnak. Az, hogy mennyire foglalkoznak vele már egy más kérdés.

Kapnak. Minden egyes event kezdéskor, nagyobb frissítéskor jön gyémánt is (pontosan nem emlékszem már, de talán 750-1500 jár a frissítés 'nagyság'-ától függően).

[...]
Írtam fentebb, hogy mit lehet és kellett volna figyelni. Messze nem arról van szó, hogy egyszerű és ingyen kell, hogy jöjjön. De az emberek többsége nem szereti ha rá van erőltetve valami, főleg egy játékban. Magyarán az emberek lehet 1-2 alkalommal megcsinálják kiváncsiságból (ahogy a CE 5 szintet is), de kb ennyi. Mert a többség nem fogja letolni a CE-t 1-2 nap alatt. Ennek több oka is van.

Írtuk sokan (ráadásul most más sokadszor), hogy semmi nem kötelező. Úgy kell ránézni, hogy egy plusz lehetőség; és akkor is jól járhatsz, ha csak a felét (vagy harmadát) csinálod meg. Ha CE-zel, akkor így is-úgy is megcsinálod 2 nap alatt egy részét, csak annyi a feladatod, hogy nézd, mit kérnek, és úgy csináld, aztán begyűjtsd a jutalmakat. Nem kell mind, csak amennyi 'jólesik'. Vagy csak elmész mellette, és kész. 2 napig lesz, aztán úgyis eltűnik.

Egyébként ilyen dolgokat azért (is) csinálnak, hogy az emberek egy része (akik költenek a játékra) költse el a gyémántokat (ha meg nincs, akkor meg vegyen újabbakat). Vagyis legyen bevételük. Mert a jutalom nagy, a feladatok nehézsége nem kicsi, így lesznek bőven, akik ráköltenek pénzt is. Az eventeken sem kötelező a második és harmadik szintű ládákra költeni, de vannak, akik megteszik, mert megtehetik. Ezek a játékok ilyenek. Ha fizetsz, előnyöket kapsz; a készítőknek meg lesz bevétele, hogy tovább csinálják. Ha nem fizetsz, akkor az elönyöket kapókat csak úgy tudod utolérni, ha sok idődet áldozod bele. Ezért is jobbak fajlagosan a rövidebb termelések is.
 
elindult,végig is vittem,de szerintem csak annak éri meg aki alapból nem tudja a CE5 szintet teljesíteni és az itt kapott töredékekből összejön neki az elfeledett templom. teljesen értéktelen jutalmakráadásul többször kér 24 órás termelést
 
Fent