Kibeszélő Mini kihívások

A betán a CE kezdete után fél órával jött. A legtöbb feladat a CE-hez kötődik. Elivleg ha megcsinálja valaki a CE IV-et gyorsan harccal, akkor nem kéri a rengeteg tárgyalást a CE-n
 

Xadornix

Aktív tag
Az egy szem screenshotot elnézve, egy 3 napos mini event alatt, csak a mérföldkövekből kijön egy elfeledett templom? Ami egyébként 4 komplett CE jutalma.

Na most akkor ezt vagy nagyon reménytelen teljesíteni, vagy nagyon aránytalan.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mit kell ezen tesztelni? Minievent.
A cél, hogy legyen hol költeni. Fogyjon a termék, az egység, a gyémánt és a cash.

1 hete jött be beta-n. És már élesbe fogják bedobni valamikor.
Szerinted nem lesz tele hibával és problémával? Lásd csatatér újítás. Egy bajnokságot se teszteltek végig és bedobták élesbe. És vannak is vele gondok.
 
1 hete jött be beta-n. És már élesbe fogják bedobni valamikor.
Szerinted nem lesz tele hibával és problémával? Lásd csatatér újítás. Egy bajnokságot se teszteltek végig és bedobták élesbe. És vannak is vele gondok.
De mit kellene egy minieventen tesztelni?
A klisé kész van. Évek óta játszuk élesben. Ez most rövidebb lesz.
Technikailag felprogramozzák és hajrá.
Más kérdés, hogy majd 2 event is fog futni párhuzamosan, A nagy "igazi" és ez, ha bejön a következő.
Megint más kérdés, hogy hányan csömörlenek majd meg ettől.
Illetve hányan tudnak annyi időt rászánni, hogy profitáljanak is ebből.
Mint múltkor is céloztam rá, tisztán látszik, hogy az a cél, hogy a játékkal most kezdők is hamarabb fel legyenek húzva értelmes erősségű városra.
Ami régen fél-egy év játék volt, az most 1 event. De lehet most a minieventek még jobban gyorsítanak ezen.
Hiába, úgy néz ki fogy a FOE-játékosok (és pénzt is rászánók) száma, valahogy ide kell szoktatni az újakat.

Úgy nem lehet, hogy 2 év után is csak a szakadék legyen a régi törzsközönség és az újonnan regisztráltak között.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ha a sok fura változással nem üldöznék el a régi játékosokat, akkor nem fogyna a játékosok száma. És a pénzt rászánók száma se.
Igazi szakadék nem az évek óta játszók és az újak között van. Hanem azok között akik aktívak és akik csak napi pár percre lépnek be. Viszont ezt semmiféle újítással nem fogják tudni kiküszöbölni.
 

Vanek ur

Aktív tag
1 hete jött be beta-n. És már élesbe fogják bedobni valamikor.
Szerinted nem lesz tele hibával és problémával? Lásd csatatér újítás. Egy bajnokságot se teszteltek végig és bedobták élesbe. És vannak is vele gondok.
Véletlenül erre jártam, így most egy gyors reagálás erre: ez egy minievent. Csak pár feladat, amiért kapsz pár jutalmat, és kész. Nem nagyon van rajta mit tesztelni. Végig lehet menni a feladatokon, meg lehet kapni a jutalmakat, innentől nincs mit tesztelni rajta többet. Nem lesz hozzá speciális, külön ablak, plusz játék, csak a feladatadó ablak (ami a bejelentésben is látszik). Vagyis mintha lenne egy plusz napi feladatok fül is. A feladatok meg nagyrészt a CE köré épülnek (az első (az 5 csatás) után a másodikban már CE specifikus feladatot kapsz). Ennyi az egész. Ezért merik bedobni ahogy mondod "tesztelés nélkül" (pedig volt bétán is, meg a belsősön is - de ha semmi plusz funkció nincs benne, csak egy újabb fül a feladatoknál, akkor nem értem, miért kellene több héten keresztül még 'tesztelni').
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Véletlenül erre jártam, így most egy gyors reagálás erre: ez egy minievent. Csak pár feladat, amiért kapsz pár jutalmat, és kész. Nem nagyon van rajta mit tesztelni. Végig lehet menni a feladatokon, meg lehet kapni a jutalmakat, innentől nincs mit tesztelni rajta többet. Nem lesz hozzá speciális, külön ablak, plusz játék, csak a feladatadó ablak (ami a bejelentésben is látszik). Vagyis mintha lenne egy plusz napi feladatok fül is. A feladatok meg nagyrészt a CE köré épülnek (az első (az 5 csatás) után a másodikban már CE specifikus feladatot kapsz). Ennyi az egész. Ezért merik bedobni ahogy mondod "tesztelés nélkül" (pedig volt bétán is, meg a belsősön is - de ha semmi plusz funkció nincs benne, csak egy újabb fül a feladatoknál, akkor nem értem, miért kellene több héten keresztül még 'tesztelni').

Olvass bele a betas fórumon a reagálásokba és meg fogod érteni, hogy miért kellene tesztelni a dolgokat mielőtt bedobják élesben.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A céhfosztogatás is jöhetne ugyanennyi teszteléssel.
Gondolom az se lesz sokkal bonyolultabb.
De azért már nagyon kíváncsi lennék rá.
 
Olvass bele a betas fórumon a reagálásokba és meg fogod érteni, hogy miért kellene tesztelni a dolgokat mielőtt bedobják élesben.
Csatlakozok a többiekhez, szerintem sincs értelme egy ilyen feature-t egy hétnél tovább tesztelni, hiszen csupán az event idejét, grafikáját, feladatait, jutalmait módosítják, konkrétan nincs semmi újdonság...Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy mondjuk a téli eventet már 3-4 hónappal korábban kellene tesztelni, csak mert újak az épületek, vagy máshogy néz ki a küldetésadó. Illetve mivel csak 2 nap az egész, nem túl megoldható, hogy hosszan tesztelgessék, mert csak 2 napig tart. Egy CST frissítés élből más, mert tényleg adtak hozzá új dolgokat. Ha csak az épületeket cserélték volna (pl.: ostromtábor), akkor ugyanúgy nem kellett volna pár hétnél tovább tesztelni, mert igazából más grafikát adnak meg, és a tulajdonságokat (inkább azok értékeit) módosítják. De mivel például újdonságként bekerült a bajnokság (talán ez a neve, a több CST-ből álló időszak), ezért korábban kell tesztelni (az már más kérdés, hogy a korábban tesztelés nem történt meg :D). Magyaráznod nem kell, hogy mire gondolsz, amikor azt mondod, hogy többet kellene tesztelni, mert értem, hogy mire gondolsz, inkább csak a logikát nem látom benne.

A minieventről pedig...
Én nem gondolom, hogy ez nem a kezdők gyors felzárkóztatására van, ha visszaemlékszel, hogy amikor kezdő voltál, te sem tudtál az eventek küldetéssorát kimaxolni első két nap (addig, amíg nem naponta ad újakat), főleg, hogy ha jól tudom, lesznek termeléses feladatok is (talán 8 órás és 1 napos), amikhez muszáj gyorsítót használni, ami egy hónapja játszó vaskorinak nem feltétlenül lesz, illetve szerintem a CE 4 se megy három hét játék után (hacsak ez nem a sokadik városod, és tudod, hogy hogy lehet gyorsan előretörni). Engem összességében túlzottan nem lelkesített fel, de kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz nehéz az event.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A tesztelés nem csak arról kell szóljon, hogy miként működik. A beta-nak nem csak ez lenne a lényege.
Hanem az is, hogy a játékosok miként vélekednek az újításról, mennyire játszható, mennyire ad pluszt a játékukhoz, stb. Ezért is kérik (elvileg) a visszajelzéseket.
Ha csak a sima működését nézzük, akkor valóban igazatok van és 1-2 hét bőven elegendő, hogy a programozási és egyéb hibák előjöjjenek. Bár azért utólag sikerült már néhányszor mellényúlni ebben is az éles bevetésen.
 
A tesztelés nem csak arról kell szóljon, hogy miként működik. A beta-nak nem csak ez lenne a lényege.
Hanem az is, hogy a játékosok miként vélekednek az újításról, mennyire játszható, mennyire ad pluszt a játékukhoz, stb. Ezért is kérik (elvileg) a visszajelzéseket.
Ha csak a sima működését nézzük, akkor valóban igazatok van és 1-2 hét bőven elegendő, hogy a programozási és egyéb hibák előjöjjenek. Bár azért utólag sikerült már néhányszor mellényúlni ebben is az éles bevetésen.
Ezt is abszolút megértem, de hogy a "nagyközönségnek" nem mutatnak be egy feature-t, és még bétában elvetik pár játékos véleményére támaszkodva, az szerintem nem egy jó megoldás...Ha megnézed, bétán össz-vissz 1 szerver van (nem tudom, mennyien játszanak rajta, jelenleg nincs béta acc-om) ~30000 játékossal. Ezzel szemben például csak az amerikai forge A-szerverén csak 20M pont felettiből van annyi, mint bétán az összes ember. És ez csak egy szerver, csak az amerikainak van 29 szervere, a németnek 22, franciából 23 van, van 19 nemzetközi, 10-nél több van oroszból, spanyolból, brazilból, olaszból és lengyelből, ezeken kívül vannak cseh, török, holland, görög, román, dán, norvég, portugál, magyar, szlovén, argentin, svéd, japán, finn és thaiföldi szerverek is nem néztem meg, de sejtésem szerint a legtöbbön legalább 20000 emberrel. Egy szervernyi ember nem dönthet másik 100 helyett...
 
Fent