Kibeszélő Mini kihívások

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ezt is abszolút megértem, de hogy a "nagyközönségnek" nem mutatnak be egy feature-t, és még bétában elvetik pár játékos véleményére támaszkodva, az szerintem nem egy jó megoldás...Ha megnézed, bétán össz-vissz 1 szerver van (nem tudom, mennyien játszanak rajta, jelenleg nincs béta acc-om) ~30000 játékossal. Ezzel szemben például csak az amerikai forge A-szerverén csak 20M pont felettiből van annyi, mint bétán az összes ember. És ez csak egy szerver, csak az amerikainak van 29 szervere, a németnek 22, franciából 23 van, van 19 nemzetközi, 10-nél több van oroszból, spanyolból, brazilból, olaszból és lengyelből, ezeken kívül vannak cseh, török, holland, görög, román, dán, norvég, portugál, magyar, szlovén, argentin, svéd, japán, finn és thaiföldi szerverek is nem néztem meg, de sejtésem szerint a legtöbbön legalább 20000 emberrel. Egy szervernyi ember nem dönthet másik 100 helyett...

Pedig az összes létező statisztika így működik. Vesznek egy x mennyiséget és abből levonják a következtetéseket és utána ez a tény. És az x szinte minden esetben kevés az összlétszámhoz képest.
És az a fura, hogy működik és nem ad fals adatot. Nyilván az x-et megfelelően kell belőni hozzá. Ez mondjuk kétségtelen.
De a beta-ra az összes országból regisztrálhat bárki. Ahogy ez meg is történt. Tehát az általad felsorolt és nem felsorolt szervereken játszó emberek is képviselik magukat.
 

Darkpepp

Aktív tag
Magyaroknal elfelejtodott irodni a datum.
Angoloknal: The first one will begin on the 21st of November!
Nemeteknel is, szoval holnapi nap fog bekerulni.
“Die erste Rivalen-Herausforderung startet Dienstag, 21.11.2023, und hat mit den Gilden-Expeditionen zu tun.”
 
Pedig az összes létező statisztika így működik. Vesznek egy x mennyiséget és abből levonják a következtetéseket és utána ez a tény. És az x szinte minden esetben kevés az összlétszámhoz képest.
És az a fura, hogy működik és nem ad fals adatot. Nyilván az x-et megfelelően kell belőni hozzá. Ez mondjuk kétségtelen.
De a beta-ra az összes országból regisztrálhat bárki. Ahogy ez meg is történt. Tehát az általad felsorolt és nem felsorolt szervereken játszó emberek is képviselik magukat.
Ez teljes mértékben igaz :)
De nem hinném, hogy a bétások olyan rossz véleménnyel lettek volna a minieventről,
hogy hiba már most be is vezetni, de javíts ki ha tévedek :D Illetve szerintem egy ilyen
fajta szavazásnak sem kell hónapokig tartania, hogy a fejlesztők leszűrhessék a játékosok
igen kis szegletének véleményét, főleg, hogy az aktívak véleménye a legfontosabb, akik
az esetek többségében már első napokban meg fogják osztani az álláspontjukat...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ez teljes mértékben igaz :)
De nem hinném, hogy a bétások olyan rossz véleménnyel lettek volna a minieventről,
hogy hiba már most be is vezetni, de javíts ki ha tévedek :D Illetve szerintem egy ilyen
fajta szavazásnak sem kell hónapokig tartania, hogy a fejlesztők leszűrhessék a játékosok
igen kis szegletének véleményét, főleg, hogy az aktívak véleménye a legfontosabb, akik
az esetek többségében már első napokban meg fogják osztani az álláspontjukat...

Nézz be beta fórumra és meglátod, hogy elég sok negatív vélemény érkezett. Az is igaz, hogy érkezett pozitív is.
Én sem azt mondom, hogy hónapokig tartson. (Bár a csatatér módosításnál a beta-n legalább egy teljes bajnokságot meg kellett volna várni mielőtt bevezetik) De 1 hét a teljes vélemények várására, kiértékelésére átnézésére nem elég. Főleg, hogy még ma is írtak hozzá.
 

Asani

Tag
Ne legyetek ilyen negatívak minden újításhoz...

Kevés időm volt rá, de próbálgattam bétán. Szerintem hasznos lesz. 32 küldetés alatt ha mindent megcsinálsz kirakhatsz egy elfeledett templomot. Közben az egyes küldikkel értékes CE-5-ös szinten összerakható épületeket lehet szerezni, isteni csillagvizsgáló meg ilyenek.
Azoknak akik végig tudják tolni a CE-t azoknak extra jutalmak, akik pedig nem, azoknak lehetőségük lesz olyan épületeket szerezni amik azon a szinten szerezhetők.
 

Asani

Tag
Bízom benne hogy a technikai csapat lázasan dolgozik rajta hogy időben elinduljon.
Mint írták is bétán kb fél órával a CE után indult, itt meg már lassan másfél órája megy és semmi. Bétán is most indult a CE 20 perce még ott sincs. Picit várni kell úgy tűnik...
 

Asani

Tag
Szerintem ez felfogás kérdése. Idetettek egy feladatot amit közel lehetetlen megoldani. Elképzelhető(mivel én sem csináltam végig) hogy csak úgy lehet teljesíteni, hogy ehhez felhasználsz, termelés befejezőket, ehhez megfelelő időben megfelelő termeléseket tartogatsz amiket begyűjtve tudod gyorsítani, hogy ehhez veszel medálért több lehetőséget a harcra az expedíción, de lássuk azt is, hogy adni próbáltak valamit ne úgy nézzük, hogy elvesznek valamit. Rajtunk áll, hogy mennyire tudunk vagy akarunk élni ezzel az új játékelemmel. Ha nem tetszik ignorálhatjuk és 2 nap után úgyis eltűnik.
 

Asani

Tag
Na tessék, megjött és nem is lehet templom darabokat szerezni. Hanem valami vadvilági pénzt. ....

Oké eltünt... Picit igazatok lesz a végén ezzel a teszteléses dologgal...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem ez felfogás kérdése. Idetettek egy feladatot amit közel lehetetlen megoldani. Elképzelhető(mivel én sem csináltam végig) hogy csak úgy lehet teljesíteni, hogy ehhez felhasználsz, termelés befejezőket, ehhez megfelelő időben megfelelő termeléseket tartogatsz amiket begyűjtve tudod gyorsítani, hogy ehhez veszel medálért több lehetőséget a harcra az expedíción, de lássuk azt is, hogy adni próbáltak valamit ne úgy nézzük, hogy elvesznek valamit. Rajtunk áll, hogy mennyire tudunk vagy akarunk élni ezzel az új játékelemmel. Ha nem tetszik ignorálhatjuk és 2 nap után úgyis eltűnik.

Nyilván felfogás kérdése. De azért nem véletlen az se, hogy betan az elfeledett templomot lehet nyerni. Az is azért van, mert a fejlesztők kitalálták, hogy a védővel kell harcolni a CE 5. szintjén. Ami azért lássuk be egy elég hirtelen váltás volt és a logika is felvet kérdéseket. Nem véletlen, hogy a játékosok zöme nem foglalkozik még most se a CE 5. szintjével.
Ha van egy terv, hogy a védő értéknek adnak jelentőséget, akkor azt úgy kellett volna megoldani, hogy elkezdik a event épületekkel szépen felhúzni a játékosok védő értékét és közben beharangozzák, hogy tervben van egy változás, ami miatt szükséges és adnak némi konkrét infót is róla.
Nem pedig durr bele kell a védő de nagyon, nem baj, ha nincs, akkor is kell. Aztán vakarják a fejüket, hogy a játékosok miért nem csinálják az 5. szintet....

Na tessék, megjött és nem is lehet templom darabokat szerezni. Hanem valami vadvilági pénzt. ....

Oké eltünt... Picit igazatok lesz a végén ezzel a teszteléses dologgal...

Most mondjam, hogy megmondtam? :D
 
azoknak akik azt hangoztatják fennen hogy minek tesztelni azoknak az angol szerverről "Update - due to an issue affecting the Mini Challenges which was only discovered this morning, the deployment must be postponed until this issue can be resolved. We apologise for the false start!"
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Asani

Tag
Nyilván felfogás kérdése. De azért nem véletlen az se, hogy betan az elfeledett templomot lehet nyerni. Az is azért van, mert a fejlesztők kitalálták, hogy a védővel kell harcolni a CE 5. szintjén. Ami azért lássuk be egy elég hirtelen váltás volt és a logika is felvet kérdéseket. Nem véletlen, hogy a játékosok zöme nem foglalkozik még most se a CE 5. szintjével.
Ha van egy terv, hogy a védő értéknek adnak jelentőséget, akkor azt úgy kellett volna megoldani, hogy elkezdik a event épületekkel szépen felhúzni a játékosok védő értékét és közben beharangozzák, hogy tervben van egy változás, ami miatt szükséges és adnak némi konkrét infót is róla.
Nem pedig durr bele kell a védő de nagyon, nem baj, ha nincs, akkor is kell. Aztán vakarják a fejüket, hogy a játékosok miért nem csinálják az 5. szintet....

Részben egyetértek, bár semmi sem motivál jobban szerintem mint maga a kihívás. Ha beharangozzák, hogy lesz egy kihívás, leteszek lehet egy két épületet, de ha látom, hogy értelmes dolgokat kiszedhetek, meg amugy is meg kell csinálni a céh miatt akkor bizony át érdemes tervezni a várost. Ez a játékelem - a városvédelem, egy időben értelmét vesztette. Most újra feltalálták. Aki ügyes és felkészült lehet hetente kiszed egy templomot, az 2-3-4 templom egyszerre? Csak tippelem. Szükség lehet erre? Nekem maximum gyorsít, és biztosítja hogy a templom folyamat lenn legyen. Ha ez fenntartható ezzel extra játékban töltött idejű játékosokat nyernek, de ez csak eszmefuttatás, lehet több sebből vérzik.
 

Vanek ur

Aktív tag
A 'nem tesztelésről': a bétán működött. Itt valami miatt nem. Ezt nem lehet jobban kitesztelni. Vagyis ennyit a 'naugye' jellegű hozzászólásokra.

Másrészt a bétán tényleg kevesen vagyunk, és aki meg van, annak nagyobb része nem jelzi a hibákat - ha meg nincs jelezve a hiba, akkor javítani sem tudják. Pont ezért volt már olyan dolog is (sőt, most is megy ilyen, ha jól emlékszem), hogy bizonyos 'fícsör'-öket tesztelnek bétán, bizonyosakat meg már eleve az élő szerveren (az emberek egy részéhez bedobják, másik részéhez meg nem - így is tesztelnek ... ha esetleg valaki rákérdezne valamire, ami nála van, de nálad nincs, akkor ezért van).

Harmadrészt a nyeremény nagy, nem csoda, hogy meg kell dolgozni érte. Valakiknek nem tetszik? Hát ez van. Ahogy írták is előttem: el lehet engedni (a bétán én is megtettem, mivel ott nem is vagyok céhben, így a CE-s feladatok miatt nem is tudtam mit csinálni). De ezen mit lehet még pluszban tesztelni? Hogy mindenkinek egyszerűen megoldható legyen? Akkor ennyi erővel adhatnák ingyen is, nem?! És akkor azt is teszteljék, hogy mindenki ingyen megkapja? Vagy TÉNYLEG mi a gond? Mert azt értem, hogy fúj-fúj Inno (nekem sem a szívem csücskei, sőt, én is határon vagyok, hogy kilépjek (csak 3 tech van az utolsó korból, és vélhetően abbahagyom)), de nem kellene azt a sz@ros vödröt is a nyakukba önteni, amelyikről nem ők tehetnek.
 
Fent