Kicsik védelme

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24774

Guest
képtelenségnek tűnik hogy csak az elején jó a szomszédleosztás, aztán valamiért rémálommá válik a helyzet. Szerintem legfeljebb egy kor különbséget engednek csak meg, de néha már az is elég a rendszeres fosztáshoz.
Az a rém furcsa hogy még a tornyok versenyén keresztül sem támad fejlettebb játékos engem, pedig ott biztosan szabad (hiszen én csináltam ilyet), s csak néhány bénagyerekkel futok össze akik reménytelenül próbálják meg áttörni a védelmemet. Még bajnok is voltam, és mégsem használja ki ezt senki.
 

Vanek ur

Aktív tag
képtelenségnek tűnik hogy csak az elején jó a szomszédleosztás, aztán valamiért rémálommá válik a helyzet. Szerintem legfeljebb egy kor különbséget engednek csak meg, de néha már az is elég a rendszeres fosztáshoz.
Az a rém furcsa hogy még a tornyok versenyén keresztül sem támad fejlettebb játékos engem, pedig ott biztosan szabad (hiszen én csináltam ilyet), s csak néhány bénagyerekkel futok össze akik reménytelenül próbálják meg áttörni a védelmemet. Még bajnok is voltam, és mégsem használja ki ezt senki.

Az elején még egyszerű a beosztás, mert alacsony a pontod, alacsony a szinted, és rengeteg inaktív van, aki a legelején hagyta abba. De feljebb lépve már egyre kevesebben lesznek a 'valós' környezetedben, aztán akár össze is rakhatnak sokkal fejlettebb játékosokkal. Persze, nem mindenki kerül ilyen helyzetbe, de bőven benne van a pakliban.
A tornyokban csak olyan játékosokat találsz, akik a szomszédaid - leginkább azért, mert csak szomszédot tudsz támadni, és csak szomszédokkal versenyezhetsz. Az meg, hogy ki melyik toronyban harcol csak azon múlik, hogy milyen sereggel rendelkezik, és milyen sereggel akar harcolni (ha akar egyáltalán harcolni). Így akár több toronyban is részt vehet valaki, hogy még több medált tudjon egyszerre szerezni a hét végén.
 

DeletedUser24774

Guest
Nálunk 1 kor különbség a maximum, a középkorban pedig már nem a pályakezdők-pályaelhagyók teszik ki a szomszédság javát, hanem mindenki középkoros. A pontszám szinte mindegy is (az 1 koros különbséget még ki lehet bírni röhögve, utol is lehet érni másokat), a kor a lényeg, és é nem tapasztalok durva különbségeket (egyik világ középkoránál legalábbis), bízom benne hogy ez így is marad
 

DeletedUser24774

Guest
Azért nincsenek posztok a javulásról, mert nincs semmiféle javulás! :D Az, hogy valakinek szerencséje van nem általános... Nekem most is van modern kori, 300K pontos szomszédom, miközben 10miliárdos az első nálunk, én a magam 32 milliójával 2. vagyok, gondolom kort kár is írnom, hogy szinte mindenki jövős a szomszédságban az utolsó 5öt kivéve...
Ha mindenki jövős akkor mi a probléma? Koron belül nem lehet rinyálni, mert ugyanazt tudod elérni nem túlontúl soká mint a fejlettebbek, ugyanazokat a technológiákat, van lehetőséged védekezni, nem vagy már "kicsi"
(ugye a "kicsik védelmé"-re így már nincs is szükség)
 

DeletedUser24774

Guest
Azért nem volt egyértelmű mert nem írtad meg hogy mennyire maradtak le, arra gondoltam a többi holnapos vagy esetleg jelenes, de nincs nagyobb különbség, mivel én még nem találkoztam ilyen különbséggel még egyáltalán. Az valahogy érthető is ha a sok jövős fejlett mellé betesznek több fejletlenebbet, nade 2 kor különbségre nem gondoltam. Azok pechesek úgy néz ki.
 

DeletedUser24774

Guest
A problémát a válaszokból átlátva úgy gondolom hogy a rendszer egyszerűen nem tud elég jó szomszédleosztást kreálni, legalábbis nem minden esetben van esély a korrekt szomszédleosztásra a játékosok világon belüli hiánya miatt a magasabb koroknál. Akkor pedig azt kell mondjam, hiába is panaszkodik bárki, esélytelen hogy orvosolni tudják a problémát, legfeljebb bizonyos játékosok rovására, olyan korlátozásokkal ami ronthatja a játékélményt. Ezt nem vállalják be
 

DeletedUser24612

Guest
Az elején tényleg azonos szomszédaim voltak, de egyik héten mind a 80 szomszédom lecserélték, 79. voltam a rangsorban. Ennek ellenére 2 ember támad csak és egyik sem akar kifosztani, így különösebben nem érdekel. Akit rendszeresen kifosztanak, az nyilván nem nézi a termelését, eszébe jut hogy már 2 napja nem léptem be, persze kifosztja valaki. Egyetlen lényeges van, a termékek, ha egy házat, vagy egy termelőt kifosztanak akkor mi van? Semmi. Progresszív korig szerintem sokkal gyorsabb megvenni a területeket, onnantól a harc a nyerő. Kis korokon át lehet rohanni 1 hónap alatt, teljesen felesleges a harccal bajlódni, én vaskorban megtettem, megbántam. Ott nincs még Alcatraz, ezért akár 1 egység veszteség is elég lehet arra, hogy 2x meggondolja a támadást, főleg ha utána fosztani sem tud csak pénzt. Legalább 2 naponta be végig lehet menni a Kincsvadászaton is, az is adhat egységet. Amire meg elér valaki a modern korig ott már termeléssel nem lehet haladni, ezért lesz serege védekezni.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Ugyan nem lényeges a témához, de szerintem alacsony korokban is fölös a kontinens térképen egyezkedni, harc helyett, pontban is jobb a harc,[...]

Csatlakozom. Nem mellesleg lehet gyűjteni medálokat (pláne olyanok mellett, akik csak megveszik a területeket, mert így kevés harccal is lehet elsőnek lenni a toronyban), amikből meg lesz plusz terület. :)
 

DeletedUser24612

Guest
Nem gondolom, hogy ha van serege védekezni az elég, ha 4 korral feljebbi a támadó, meg sem karcolja, plusz a nagy ALcatrazok miatt, totál nem számít 1-1 egység elvesztése sem... Termelni pedig nem 24órában éri meg, hanem 4 vagy 8, amihez nem kell két napig nem belépni, hogy fosztható legyen, ha 24órában termelsz, ugyanazért a költségért kevesebb terméket kapsz, sokkal lassabban tudsz haladni bármivel, főleg ha a magasabb korok brutális termékigényét nézed, jövőben minden szükséges árucikkből 500 körüli kell a tech fához, 4 kor áruit nézve, plusz mindegyik termeléséhez is kell egy újabb adag áru, esetleg ismét plusz korokból, rengeteg, mellé tedd az új korokkal érkező nevezeteseket, közel 2000 termék igénnyel, szóval erősen indokolt, hogy 8 órában termelj, az pedig komoly odafigyelést igényel! Nem a helyezésed számít a szomszédságban, hanem, hogy van-e korbeli különbség, nálunk is a 80. még jövős, így ő tud védőt tenni az első ellen is, bár, mint írtam termék reményében 30-40es Alcatrazzal nem gondolom, hogy visszatartó erő lenne, viszont az uccsó 4 a szomszédok közt 4 korral alacsonyabb, s azért prog, vagy modern termékeket fosztani veszteség nélkül akár csábító is lehet, így igenis van gond az elosztással. Ugyan nem lényeges a témához, de szerintem alacsony korokban is fölös a kontinens térképen egyezkedni, harc helyett, pontban is jobb a harc, semmivel nem nehezebb, a termék meg mindig jó másra, én sosem egyezkedtem, s nem tartott soká elérnem az akkor még utolsó progresszív kort, októberben regisztráltam, gyarmat végén minimum egy hónapig pihentem, mégis nyár elejére már bőven prog korban voltam, úgy, hogy prog egységekkel elmentem kontinens térképen posztmodern kor közepéig, miután behozták azt is, pedig a támadó bónuszom sem volt 60% sem, annyi a trükk, hogy nem kell automatázni, és nagyon szépen hozható minden korban a harc, még azt is hozzáteszem, hogy zsiványom nem volt jelenkorig!
Én is 8 és 4 órában termelek, de aki épp fosztana nem fog 5 percenként benézni hogy kész van e már a termelés? Te tudod mikor lesz kész, más nem. Ha mániás és óránként néz rá akkor is nehéz fosztani ha törődsz a városoddal. Alcatrazt progresszív kori termékekkel lehet építeni, az alatt számít 1-1 egység elvesztése is, ezt írtam ... Ja ha a termelést akkor kezded meg amikor kell persze sok idő, de nekem késő középkorig van 1k+ termékem, csak akkor bontottam a gyárakat ha megvan az 1-1k tartalékban. Ha viszont ennyi gyár van egyszerűen képtelenség harci egységeket is tartani, mert nincs elég hely. Jelenleg kb. 11k lakos termel és 4k a katonaság, tehát még mindig inkább a termelésre vagyok berendezkedve, de ennél többet nem nagyon tudok kirakni. Lehetett volna úgy is játszanom hogy harcolok, de nekem ez így jobb volt, eddig egyszer sem kellett megállnom azért mert nincs a tech fához anyag, pedig a modern kor végén járok. Most pont a dupla termék kérés miatt fordult a helyzet, jobb harcolni, mint termelni.

De ez a topic alapvetően nem a ki-milyen stratégiával játszik, hanem a kicsik védelme. Ha törődsz a városoddal akkor egyszerűen nincs mit fosztani, még ha nem is tudod megvédeni magad. Mint írtam engem is támadott 2 ember rendszeresen és akkor mi van? Ha meg nem foszt ki, akkor semmi hátrány nem ér azzal ha betörnek a városomba. Az meg hogy ne tudjanak mit fosztani rajtam múlik.
 

DeletedUser24774

Guest
8 és 4 órákban termelni elég gázul hangzik: a felnőtt embereknek általában munkájuk van, életük is van a játékon kívül is és nem játszanak napi 2-3 órát 2-3 alkalommal hogy többet termeljenek. A 24 órás termelés a legegyszerűbb, egy fix időpontban beszedni az egészet és kész, nem állandóan azon törni a fejet hogy mikor lesz időm szedni, pláne ha valaki nem géppel dolgozik és reménytelen hogy elintézze.
Aki 4-8 órában termel az csak ezen a játékon lóg egész nap, ekörül forog az élete, én inkább kicsit lassabban haladok.
 

DeletedUser24774

Guest
Persze jó tud lenni a 8 órás is, de leginkább csak akkor ha frissíteni szeretném a beszedés időpontját, előbbre hozni pl. néhány órával, és akkor egyszer 2 db 8 órás termeléssel és időzítéssel átállítod a fix időpontodat. Na és persze a váltott műszakosoknak is így jó, de ők szerintem sokkal kevesebben vannak mint a többiek. Az emberek zöme fix rendben dolgozik, és rengeteg diák is játszik szerintem, akik napi 1 játékkal kényelmesen játszogatnak.
 

DeletedUser24612

Guest
Persze jó tud lenni a 8 órás is, de leginkább csak akkor ha frissíteni szeretném a beszedés időpontját, előbbre hozni pl. néhány órával, és akkor egyszer 2 db 8 órás termeléssel és időzítéssel átállítod a fix időpontodat. Na és persze a váltott műszakosoknak is így jó, de ők szerintem sokkal kevesebben vannak mint a többiek. Az emberek zöme fix rendben dolgozik, és rengeteg diák is játszik szerintem, akik napi 1 játékkal kényelmesen játszogatnak.
Nem csak akkor, hanem 8-4-8 órással 25 terméket tudsz termelni naponta nem 20 -t, persze ennek feltétele hogy be tudd szedni napközben. Azért ez az okos telefonok világában már nem egy vad elképzelés.
 

Olaly

Tag
Na akkor a jelen szomszédságomban Modern korban járok, és két kivételtől eltekintve minden szomszédom jövő koros. Úgy csapkodnak hogy van olyan eseménynaplóm ami csak pirosból áll. Ez esetben milyen begyűjtést használjak, ha nem tudok percre pontosan begyűjteni már ki vagyok fosztva, természetesen visszaütni sanszom nincs. Két éves tapasztalatom van (ezt a világot jóval később kezdtem) de ilyen elosztással még nem találkoztam. Mindig van pár olyan aki sokkal nagyobb a többieknél de az hogy három van aki sokkal kisebb az összes többinél valami marhára igazságos - élmény így a játék...
 

Vanek ur

Aktív tag
Egy illetőt láttam, akinek nagy kitartása volt (vagyis tudott várni a játékkal akár hónapokat is), és Ő úgy oldotta meg, hogy leállt minden termeléssel, berakott 1 dárdást védőnek, majd ki is írta, hogy a sok tőle való rablás miatt most már pontokat sem kaphatnak a hozzá járó pvp-zők. Aztán egy idő után ezek a támadások le is álltak, és újra tudott játszani. Amikor újra jöttek a rablások, akkor újra mindent előlről - igaz, ez egy iszonyatosan lassú módja a játéknak, és nagy kitartás kell hozzá (hiszen volt, hogy hosszú hetekig semmit nem termelt), de ha valaki nem akar mindenáron mindenben első lenni, akkor így is meg lehet oldani. Nem mondom, hogy ez általános megoldásként működhet, de egy speciális, erősen szélsőséges megoldásként jó lehet annak, aki el tudja fogadni a másik oldalát is.
 

DeletedUser24774

Guest
Mi a probléma a percre pontosan begyűjtéssel?
Nem állítom hogy könnyű neked, vagy hogy időzítéssel teljesen el lehet kerülni az összes fosztást, na de a zömét mégiscsak, nem?

Zivos: Mit számít az a némi plusz, még okostelóval is felesleges bíbelődni naponta háromszor hogy egy picit többet termelj. Szarügy ha csak így tudsz haladni.
 

DeletedUser24774

Guest
ezt kéne már felfogni, és nem azon kattogni, miért nem akörül forog az élete, hogy lejárt a FoE-ban a gyümölcsös termelése, ugyan mi az istenért nem szedi be abban a szent másodpercben, hanem megteremteni számára az igazságos közeget, hogy valóban ez játék legyen számára is és ne stressz, hogy ideér-e a termelés lejártának pillanatában!
Szóval a napi 3-szori beszedésen lehet, sőt célszerűnek tartjátok ha hajt az ember (hisz ahhoz némi időzítés méginkább kell), hogy szerezzetek néhány nyomorult termékkel és annyaggal többet, de a napi 1-szeri fix időpontos termelés már nem jó mert "stresszes" összehozni?
Hát ezt tényleg nehéz felfogni, de nem is akarom, mert eszem ágában sincs napi 3-szor felmenni (még okostelefonon sem) a játékra hogy néhány termékkel többet szedjek be egy nap. Ezt a módit inkább meghagyom nektek ha nem sértődtök meg.
Ui: Akár egy, akár több műszakban dolgozik valaki, a 24 órás termelés nem rossz, mert bármikor korrigálható egy-egy 8órással, és ez a legegyszerűbb és legpraktikusabb mód azoknak a játékosoknak akik nem szeretnek, vagy nincs lehetőségük egész nap gépnél lenni vagy másképp netezni (ha valaki munka közben is tudja nyomni az egész más persze), hanem csak napi egyszer akarnak ezzel foglalkozni.
Ezt nektek kéne felfogni!
 

DeletedUser24774

Guest
A problémát nem tagadtam és tagadom (főleg mióta szóltak hogy másoknál a késői korokban súlyosabb a helyzet mint gondolnám), elég gyatra lehet több korral fejlettebbekkel együtt játszani (lehet hogy nekem csak szerencsém van, de a nálam 1-2 korral fejlettebbek sosem támadnak engem) és állandóan kifosztva lenni amint nem tud begyűjteni valamit az ember időben. De én a multkor épp a 8-4-8 órás termelési módiról vitáztam, merthogy szerintetek az a nyerő. Szerintem pedig az a nyerő aki napi 1-szer fixen beszedi amit elindított, és akkor nem tudják azt elvenni tőle a nagyok, ezzel mérsékelve kicsit a veszteséget. Jobbat én sem tudok (nem vagyok játékfejlesztő)
 

DeletedUser24612

Guest
Nem 5 termékről van szó, felejtsd el a számot, hanem 25% -ról ... Senki nem mondta, hogy te is így játssz, de akkor ne csodálkozz ha más jobban halad. Ha úgy van kedved hetente 1x lépj be, azért sem szól senki. Elég érdekes felfogás hogy 20>25, ha be tudod bizonyítani minimum Nobel díj. Szerintem fel van fújva ez a kifosztás, ettől függetlenül persze lehet valakinek peche. Nekem 1x volt 3 korral nagyobb szomszédom, meg sem karcoltam, de fosztani ő sem tudott (akart?). Erre megoldás az ha rendszeresen játszik, vagy épp rendszertelenül, de a lényeg hogy több órára ne hagyja kint az árut, mert sokkal nagyobb az esélye a fosztásra. Ha meg fél napokig ott hagyja, akkor többet bukik az elbukott FP -vel, mint a kifosztással.
 

DeletedUser24774

Guest
Az említett 8-4-8 móddal nem kinthagyja az ember az árut néhány óráig? Ez veszélyesebb is tehát. Nyilván valamivel többet hoz, de ez már túl komplikált, játszásfüggő, egyszerűen nem éri meg. Ez a mód az uberkockák játékmódja, nem csodálkozom hogy ők gyorsabban haladnak, de nem is irigylem őket egy kicsit sem.
 

Vanek ur

Aktív tag
Illetve még egy apróság a gondolatmenetekhez: ha a 8-8-4-es verzióból rabolnak, akkor 15 vagy 20 termék megmarad; de ha a 24 órás termelést lopják el, akkor meg semmi nem lesz belőle. Így e miatt is jobb a 8-8-4-es megoldás (ha meg valaki még jobban ráér, akkor meg jöhet a 8-8-8 is, ami meg már 30-at jelent).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent