Kicsik védelme

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24100

Guest
Ez egy jó játék, de lehetne még jobb, ha lenne egy olyan szabály ami a kicsiket védené a nagyokkal szemben
Javaslatott ha lehet tenni az lenne, ha egy pl: 100-ezer pont feletti meg támad egy 60 ezer pont alattit, akkor ne plus pontott kapjon, hanem minuszt ( ezzel vissza lehetne fogni azt hogy a nagyok a kicsik álltal tudjanak feljebb jutni a ranglétrán) Sok ezért is hagyja abba mert nem tudnak haladni. Ezért számukra élvezhetetlenné válik a játék
Ez csak egy javaslat amit szerintem meg lehetne fontolni, hogy az emberek még több kedvet kapjanak a játékhoz, és ne csak bosszuságot okozzon nekik.
 

DeletedUser23561

Guest
Nagyon jó gndolat. Mindenesetre én nem pontokban mérném a túlzott erőfölényt, hanem korokban. Ugyanis, aki sokat harcol, annak sok pontja lesz, ugyanakkor nem biztos hogy katonailag sokkal fejlettebb, mint a több 10 ezer ponttal lemaradt szomszédja. Én például 190 ezer ponttal épphogy beléptem az ipari korba, ugyanakkor vannak olyan 50-60 ezer pontos szomszédaim, akik a gyarmati korban járnak, tehát képesek védelemben egy ütőképes sereget összerakni, vagy akár bosszút is állni rajtam. Miért ne támadhatnám meg őket?
Ahol én meghúznám ezt a határt, az két kor különbség. Ha ettől nagyobb az eltérés a támadó javára, akkor ne lehessen fosztani. Támadni támadhat, pontokat is gyűjthet, végülis azzal nem okoz kárt, az egyedüli bosszantó dolog a fosztás, szerintem.
 

DeletedUser23523

Guest
Nagyon jó gndolat. Mindenesetre én nem pontokban mérném a túlzott erőfölényt, hanem korokban. Ugyanis, aki sokat harcol, annak sok pontja lesz, ugyanakkor nem biztos hogy katonailag sokkal fejlettebb, mint a több 10 ezer ponttal lemaradt szomszédja. Én például 190 ezer ponttal épphogy beléptem az ipari korba, ugyanakkor vannak olyan 50-60 ezer pontos szomszédaim, akik a gyarmati korban járnak, tehát képesek védelemben egy ütőképes sereget összerakni, vagy akár bosszút is állni rajtam. Miért ne támadhatnám meg őket?
Ahol én meghúznám ezt a határt, az két kor különbség. Ha ettől nagyobb az eltérés a támadó javára, akkor ne lehessen fosztani. Támadni támadhat, pontokat is gyűjthet, végülis azzal nem okoz kárt, az egyedüli bosszantó dolog a fosztás, szerintem.

Abszolút egyet tudok érteni. Ha nem fosztja ki a másikat akkor semmilyen hátrány nem ér senkit.
 

DeletedUser24168

Guest
Én bevezetnék egy olyan újítást, hogy a laktanyákat is ki lehessen fosztani, és a katona, amit megszereztem, nem lesz az enyém mondjuk 1 hétig, hanem az alcatrazba kerül. A kifosztottnak van rá 1 hete, hogy visszaszerezze a túszt. Azért, hogy legyen esélye a túsz visszaszerzésére, kaphatna +20% támadóerőt.
Mit szóltok ehhez?
 

Vanek ur

Aktív tag
Én bevezetnék egy olyan újítást, hogy a laktanyákat is ki lehessen fosztani, és a katona, amit megszereztem, nem lesz az enyém mondjuk 1 hétig, hanem az alcatrazba kerül. A kifosztottnak van rá 1 hete, hogy visszaszerezze a túszt. Azért, hogy legyen esélye a túsz visszaszerzésére, kaphatna +20% támadóerőt.
Mit szóltok ehhez?

Két kérdésem van ehhez. Az első egy érdekes, a második egy fő gondolatra világít fényt.
1. Azt a laktanyát akarod kifosztani, amelyikből jó eséllyel megölted a védőket? Vagy azokat, akikkel éppen az általad megtámadott támad?
2. Szerinted ha elrabolják 1 katonáját valakinek, akkor majd egy héten keresztül azzal fog foglalkozni, hogy nekiáll kiszabadítani? Én simán leölném, és legyártanám újra. Vagy lebontom az épületet, és az épületet is újragyártom. Akkor aztán leshetsz majd a 'túsz'-ra. :)
 

DeletedUser21331

Guest
Legújabb divat, hogy nagyon erős ellenfelek napi szinten úgy győznek le, hogy egy Univerzális tankkal, és 7 zsivánnyal állnak fel. Normális esetben egy ilyen támadás könnyűszerrel visszaverhető lenne, de a gép védekezik helyettünk. Sajnos a létező legostobább módon. Először ugyanis a zsiványokat próbálja leszedni, aminek következtében egyszer csak szembe kerül 8 univerzális tankkal.

Másod sorban számtalanszor megteszi, hogy pl az univerzális tank melletti m mezőből próbálja meg lelőni a tankot, aminek következtében a tank könnyű szerrel visszatámad. Így a támadó játékos gyakorlatilag erőfeszítés nbélkül jut győzelemhez, védekezni ellene képtrelenség. Hátha még a támadó rendelkezik egy csomó bónusszal.

Remélhetjük-e, hogy a jövőben a védekező csapatokat lehet diszponálni, akár elsőbbséggel, vagy akár avval, hogy a csapat megpróbálja azt a sereget támadni, ami ellen hivatott. Teszem azt rakétatűzérség ne a zsiványokat támadja, hanem az univerzális tankot. Mellesleg a térképes csatáknál a szektor foglalásoknál ezért nem célravezető az autó csata, hiszen ott a védekező egységek a zsiványokat a végére hagyják.

üdv
Zolikovi
 

DeletedUser2883

Guest
A PvP csatákban a gépi védelmi intelligencia tényleg alulról verdesi a debill 2 éves gyerek szintjét. Miért nem lehet legalább olyan erősre állítani, mint például az Ipari Kori térképen tapasztalt ellenállás szintjére?
 

DeletedUser23505

Guest
Kisse elkanyarodtunk a tematol. :)
Visszaterve a ``kicsik`` vedelmere, a topic elejen tortent felvetesek egesz jonak mondhatok, bar sok egyeb osszetevo miatt is nehezen megvalosithatoak lennenek. :)
Egy ilyen ``hatulutot`` kiragadnek. Ha teszem azt, meg tudnak a Fejlesztok valositani a 2 kor kulonbseg ( a pont kulonbseg alapjan szortirozas otletet el is vethetjuk, fentebb mar megcafoltak) alatti tamadasok szankcionalasat, vagy korlatozasat, akkor ahhoz elengedhetetlen lenne a szomszedok ujra valogatasa is, mert akinek a fel szomszedsaga akar 3 korral is elter, az hatranyba kerul egy olyan jatekossal szemben, aki egy kiegyensulyozottabb szerverre kerult.

Lexia, jo az otlet, a gondolatmenet utolso reszevel nem ertek egyet, en ugyanis szeretem buntetni azokat a jatekosokat, akik DIREKT nem raknak be vedelmet. :D Igenis, kifosztom, kortol, nemtol fuggetlenul, bar nincs szuksegem a termekere, csak azert teszem, hogy arra kesztessem, hogy vegye a faradtsagot, aldozzon legalabb 1 latanyara helyet, es rakjon be vedelmet.:D
Nehogy mar O buntessen engem azzal, hogy ne legyen ertelme megtamadnom, es O buntetlenul maradhat passziv szomszed, se nem tamad, se nem motival. :D Igenis, foglalkozzon velem, ha meg nem akar, akkor rakjon be vedoket. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Tattusz, elméletben igaz amit leírsz, gyakorlatilag nem nagy "büntetés" számodra, ha egy ilyen kicsi játékos nem rak be védelmet, ugyanis 216 pont ha nincs védelme és maximum 1000, ha van. Nem valószínű, hogy ezen múlna a helyezésed a toronyban, passzivitásáért meg majd megbüntetik fosztással a korban hozzá közelebb állók.
Az viszont tény, hogy ilyen eltérő korú játékosokat nem is nagyon illene egy szomszédságba sorolni, mert se katonailag se kereskedés szempontjából nincs értelme.
 

DeletedUser23659

Guest
Ahhoz mit szólnátok, ha egyszerűen rövidre zárnánk ezt a dolgot a játék első percében egy kérdéssel:
Harcos leszel vagy építő? Ha a harcost választja a játékos, támadhat és támadható és nincs nyifogás, ha az építést, nem támadhat és nem is támadható. Lehet katonai épülete, a térképen harcolhat, de sem gvg-ben, sem pvpben nem indul. Lennének harcos és építő szomszédságok, és gondolom, céhek is... Szerintem ezt a legegyszerűbb megoldani.
 

DeletedUser23505

Guest
Lexia, nem mondanam feltetlenul kevesnek azt az 1000 pontot sem, egy csataert a korai toronyban, mert ugye, azert ott is jelen kell lenni (7 toronyban is csatazom), es konnyebb poziciot kiharcolni, ha pontot is kap erte az ember. :) Ennyi az egyetlen hazna, ha a ``kiscsoportban`` reked egy tulkoros melak... :D Viszont ennek az eremnek is van masik oldala, sem tervrajzokat, sem Neviket nem talalok magamnak, es ahogy irtad is, piacozni sem tudok. :D
kutja, tetszik az otlet, foleg akkor tetszene, ha szelektalt szomszedsag valosulna meg ezen informaciok ismereteben, es harcos, illetve bekes szomszedsagba lehetne kerulni, kozel aranyosan elosztva a hasonlo korban jarokat. En sokkal jobban el tudnek kepzelni egy olyat, hogy 80 kozel azonos koban jaro szomszed lenne osszezarva. Es kulon szerveren a bekes termelok, szinten hasonlo korban, hogy a kereskedes is mukodjon (meg a vegen hasznat vennenk a ``csak a szomszed ajanlatait mutassa`` ikonnak :D ). Es megvalositanam a T. Fejlesztok helyeben a Globalis piacot, ami osszekotne ezeket a jatekosokat. Nem kellene baratnak jelolni valakit csak azert, hogy kereskedni tudjanak. Meg azt is elviselnem, ha a global kereskedes egyetlen csereje 2 forge pontba kerulne(azt is el tudnam kepzelni, hogy a 2 forgebol 1-et a cseret felkinalo jatekos kapja meg, mint jutalekot, ettol nagyon motivaltak is lennenek,es osztonozne MINDENKIT arra, hogy termeljen, es minel jobb ajanlatokat rakjon ki). Mert nem a chaten kellene kuncsorognom, hanem minden elerheto lenne. Ide a rozsdas bokot, hogy a gazdalkodo jatekosok is jobban elveznek a jatekot, mivel az arujuk hamar gazdara talalna, porogne a piac. Kialakulnanak bizonyos piaci szokasok, iranyelvek ahelyett, hogy fentrol meg lett hatarozva a korrekt csere arany, pl korok kozt. :D Lennenek egyre kozkedveltebb kereskedok, akik nevet szereznenek maguknak, kialakulhatna egy egeszseges piaci verseny, stb.
Es a kicsik is elveznek a jatekot, akar harcos, akar kereskedo az illeto. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23659

Guest
a piaci elképzelés nekem tetszik...:) Viszont nem tenném külön szerverre a kereskedőt és a harcost, a külön szomszédság a jobb, mert az a fenti globális piaccal nagyon jól együtt tudna működni.
 

DeletedUser23505

Guest
Bocsanat, csak eliras, en is kulon szomszedsagra gondoltam, es nem kulon szerverre. A szervereket nem kotnem kapcsolatba egymassal (a sci-fi filmekben is oriasi problemat jelent az onmagunkkal valo talalkozas egy masik dimenzioban... :D ), csak az egy vilagban jatszo, bekes, es harcos szomszedsagokat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23659

Guest
Akkor ezt meg is beszéltük:)
A többi meg nem a mi dolgunk:)
 

DeletedUser24248

Guest
Üdv!

A "rendsz4r" betett kedves naaaagy játékosok közé. Csakhogy a kettő kor között testvérek között is 800 év van, tök jó, ha tankokkal legyőznek néhány lovast bármilyen páncélzattal. Várjak egy hónapot és hagyjam, hogy hadd rabolják le mindenem, hátha utána áttesz valami "jobb" helyre, vagy mit lehet tenni? Ennek így nem sok értelme van. Fejlődni se lehet. Válogatott káromkodásaim vannak erre, de annak sincs értelme.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24248

Guest
Fel fogom adni, ennek semmi értelme. Tankokkal császári őrség ellen? Tegyük fel, hogy minden nap mind a 75 vagy hány rámballag, annyi épületem nincs is tán...
 

DeletedUser

Guest
Szia purutty!

Üdv. a vonalon... :) Azért kíváncsi lennék, hogy hányan fosztottak ki a nagyok közül, mert kötve hiszem, hogy arra a háromszáz akárhány aranyra/nyersire vannak beindulva... A termékek sem különösebben nagy értékek már nekik, de milliószor el lett már mondva, hogy a legjobb védekezés az időben aratás! (Persze itt megint lehet ellendrukkerkedni, a szokásos frázisokkal, hogy nem tudok mindig jönni, van jobb dolgom is stb...), hát ez egy ilyen játék, nincs rajta pause.

A nagyok meg nem azért ütnek, mert örülnek, hogy végre van pár kicsi akit lehet csapkodni. Azt ütik akit kapnak, ütnek, mert ezt szokták meg.... Azért senki nem fog császári őröket lepakolni meg elbontani a támadó épületeit, hogy fairplay csatát vívjon veled. Ez nem az ő hibájuk, hogy éppen ide csöppentél. (elképzelhető, hogy nem is maradsz egyébként sokáig...)

Próbálj meg mindig időben aratni, biztos ami fix. Egyébként azon kívül, hogy látsz jópár lefelé fordított hüvelykujjat, nagyobb bántódásod nem valószínű, hogy esik... :)

Egyébként úgy gondolom, hogy ez a fajta szerencsétlen szomszédleosztás nem csak az elszenvedett támadások miatt lehet rettentő bosszantó a kisebb játékosoknak, hanem azoknak kellemetlen, akik eddig harcolgattak a szomszédok ellen. Na nekik ez valóban kicseszés, mert jó ha meg tud ütni 8-10 szomszédot és lehet, hogy ezzel még sokat mondtam...
Csak valmiért ez valahogy soha nem kerül szóba... talán a csata manapság már nem "divat"? Lehetséges... változnak az idők... :D
 

DeletedUser24248

Guest
Üdv Coni!

Rendben. Akkor marad a törlés. Amúgy érdekes módon ki is fosztanak (~2/3). Nem hiba, hogy oda kerültem, csak értelme nincs. És nem is mondom, hogy nem jogos, naná, ha egy tetűt kell agyontaposni egy elefánt helyett néhány sz4ros pontért, lehet, hogy én is megtenném. Csak abban se kihívás, sem érdem. Az nem csata apafej, ha tankkal lősz egy bármilyen középkori lovagra, sima mészárlás. Nem várom el már rég az emberektől a fair playt, bizonyítottan képtelenek rá. 85 emberből ~3-4-et üthetnék(egy céhtag is van), annak se sok értelme van. Nyilván nem esik bántódásom a lefordított hüvelykujjból. Viszik amit találnak, csak az a baj. Katonában nem szenvedek veszteséget.

Nem a csatával van a baj. Állok elébe. De szeretném, ha te is így járnál. :rolleyes: Te szeretnél úgy bármit játszani, hogy biztosan tudod, hogy nem nyerhetsz? Nem háborút... nem csatát, egy ütést sem. Erre élmény szinten nincs szükségem, arra ott van a lottó, ott is több kettesem van, mint ahány "egységet" buknak velem szemben. A játék - mivel üzleti vállalkozás, már emiatt sem engedheti meg magának - nem lehet totál szívás. Ennyire perverzen mazochista nincs annyi, amelyik még fizet is ezért :cool:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23659

Guest
ha van rá egy mód, ne törölj... Az emberek olyanok, amilyenek...te meg azért vagy faxa csávó, hogy okosabb légy. Állíts 24 órás termeléseket, és várd a szüret idejét. Ints be a kötsögöknek és fejlődj... Jegyezd meg őket s mikor lehetőséged lesz, el ne feledd viszonozni, amit kaptál. Ne a tetves árujukért, csak pedagógiai céllal. Hajrá.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent