Kicsik védelme

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Olaly

Tag
Nem lehet mindig ott az ember, még aki szu/ aktív sem tudna a helyemben mit tenni. Napi rendszerességgel többen támadnak különböző időben és akármilyen időt állítok be addig néznek vissza amíg el nem kapják valamelyik termelőmet vagy az őrült tudós laborját.
A két hét leállás azt is okozza hogy nem lesz ilyen szomszédságom, de más sem. Ha leállnék a pvp-vel az azt eredményezné hogy lesz 2-3 szomszédom ami meg a medálok miatt nem jó mert egyenlő esélyek mellett harcos vagyok ami a csatáim számából is látszik. A 24 órát pont azért nem használom hogy legalább kevesebbet visznek és ha naponta kétszer be tudom szedni már sokkal jobban jártam.
Ha még1 ilyen szomszédságot kapok az "A" szervert abba is hagyom mert ennek semmi értelme....
 

DeletedUser24774

Guest
Illetve még egy apróság a gondolatmenetekhez: ha a 8-8-4-es verzióból rabolnak, akkor 15 vagy 20 termék megmarad; de ha a 24 órás termelést lopják el, akkor meg semmi nem lesz belőle. Így e miatt is jobb a 8-8-4-es megoldás (ha meg valaki még jobban ráér, akkor meg jöhet a 8-8-8 is, ami meg már 30-at jelent).
Ez mondjuk már jogos. Nem állnék át erre a módira semmiképp (márcsak azért sem mert a szomszédságom tök rendben van a B-n), még akkor sem ha ezzel rengeteg forge pontot bukok nyilván. Így is lehet haladni egy olyan tempóban ami ugyanúgy megfelelő mint a ti uberkocka tempótok (ami ugyebár sokkal gyorsabb). Ettől én még élvezem a játékot.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ez mondjuk már jogos. Nem állnék át erre a módira semmiképp (márcsak azért sem mert a szomszédságom tök rendben van a B-n), még akkor sem ha ezzel rengeteg forge pontot bukok nyilván. Így is lehet haladni egy olyan tempóban ami ugyanúgy megfelelő mint a ti uberkocka tempótok (ami ugyebár sokkal gyorsabb). Ettől én még élvezem a játékot.

Attól, hogy valaki többször fel tud (fel akar) lépni, attól még nem 'überkocka'. Persze, mindenki olyan tempóban játszik, amilyenben akar; és annyiszor lép be, ahányszor csak akar/tud; de az 'optimális', a legjobban kihasználható, az a legalább napi háromszori (a 8-8-4-es vagy 8-8-8-as verziós) belépéses. Aztán vannak a lassan haladók (napi 1-2x (vagy még kevesebbszer) belépők), illetve az "überkockák", akik meg itt élik az életüket. De eddig senki nem kényszerítette a másikra a saját stílusát - csak meg lett határozva egy 'optimum', ami még nem követel tőled sok időt, de a lehető legtöbb termelést biztosítsa (alapanyag kivételével, mert ahhoz tényleg kellenének az 5 perces gyártások egész nap :) ).
 

DeletedUser24774

Guest
Arról volt szó hogy melyik mód biztonságosabb. Az igaz hogy a napi egyszeres beszedésnél nagyobb a tét, de könnyebben is beszedhető és egyszerűbb, mint napi háromszor beszedni. Alapanyagot és terméket is csak akkor nyer utóbbival az ember ha mindhárom termelés bejön, ha csak 3/2 jön be akkor legfeljebb annyit szed be a játékos mint ha egyszer lépne be, Nyilván a fő veszteség a forge pontok, de amúgy a beszedés tervezhetőbbsége miatt biztonságosabb valamivel a lassúbb módi, akkor viszont a kicsiknek tartani kell a fix időpontjukat, és így a termelésük javát megmenthetik. Aztán a kifejezést a másik módi kedvelőire nem sértésnek szántam, ha valakinek így jó, hát nincs ellene kifogásom.
 

Vanek ur

Aktív tag
Arról volt szó hogy melyik mód biztonságosabb. Az igaz hogy a napi egyszeres beszedésnél nagyobb a tét, de könnyebben is beszedhető és egyszerűbb, mint napi háromszor beszedni. Alapanyagot és terméket is csak akkor nyer utóbbival az ember ha mindhárom termelés bejön, ha csak 3/2 jön be akkor legfeljebb annyit szed be a játékos mint ha egyszer lépne be, Nyilván a fő veszteség a forge pontok, de amúgy a beszedés tervezhetőbbsége miatt biztonságosabb valamivel a lassúbb módi, akkor viszont a kicsiknek tartani kell a fix időpontjukat, és így a termelésük javát megmenthetik. Aztán a kifejezést a másik módi kedvelőire nem sértésnek szántam, ha valakinek így jó, hát nincs ellene kifogásom.

Izé. Az előbb még azt mondtad, hogy jogos a felvetésem, hogy biztonságosabb a 8-8-4 (vagy 8-8-8), mint a 24 - hiszen ha rabolnak az embertől, akkor nem mindegy, hogy elviszik az összes bevételét, vagy csak a harmadát. Most meg már azt mondod, hogy nem jogos. Vagyis vagy félreértek valamit, vagy magadnak mondasz ellent. (Nem mellesleg ha nem tudsz minden nap ugyanakkor belépni, hanem egyszer késel, akkor 1 napot ki kell hagynod, hogy újra a biztonságos zónában lehess a 24 órás termeléssel.)
 

DeletedUser24774

Guest
Az a része jogos hogy kisebb a veszteség a fosztásnál, de a veszteségrizikó viszont nagyobb, ezzel egészítettem ki,
Nem mellesleg a 8 órás termelés pont arra jó hogy korrigálni lehessen a beszedés időpontját ha szükséges, nem kell semmit kihagyni.
Bár én nem csinálok tragédiát ha "elkapnak" (pont imént történt hogy az egyik korrigáló 8 órásomat elvitték, hát ez van, a serege odalett de egy hajszál híján győzött, és elcsípte az időt mert késtem, fosztott), mivel ritkán fordul elő, sőt néha már én provokálom hogy történjen is valami.
 

DeletedUser24612

Guest
Szerintem maradj az építőkockáknál, ez nem a te játékod. Az ha úgy hagyod 1 hét múlva is meglesz, ha épp játszani akarsz vele akkor senki nem fogja ellopni. Sok hibája van ennek a játéknak is, de ez egy társasjáték. Ha nem tudsz/akarsz rá odafigyelni akkor ne játssz, vagy legalább ne sírj nekünk. Más is írta a napi egy belépéssel nem 8-20 nyersanyagot vesztesz mint amikor kifosztanak, hanem 14x50-200 -at, attól függ milyen korról beszélünk. Ennyi termelőépületed egyszerűen nem is lehet. 14FP -t nem szedsz be, ezekért kapnál 1 jövőkori terméket amit el bírsz cserélni kisebb korokra, ha nem is 1/2, de 1/1.5 arányban biztos.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24774

Guest
Te mi a francokat hordasz itt össze?
Egyrészt én pont nem sírtam, pont TI vagytok azok akik sírtak hogy "szörnyű a szomszédleosztás, állandóan kifosztanak másokat, jajjaj"
Másrészt nem volt szó arról hogy csak heti egyszer belépve kéne játékosoknak boldogulni, reménytelen volna. napi 1 belépés pedig még pont elegendő tud lenni hogy ha lassabban is de haladjon az ember. Ez pedig pont elég nekem is és sok más kockának is.
Ti pedig csak nyugodtan keljetek-feküdjetek a játékkal, de az már tényleg gáz amikor azt minősíted aki nem így játszik, ezzel valójában magadat minősíted!
 

DeletedUser24612

Guest
De mi kockák vagyunk, hadd legyünk már ilyenek légyszi. Cserébe te akkor lépsz be amikor akarsz, csak ne írj ide, főleg hülyeségeket. Na milyen az ajánlatom?
 

DeletedUser24774

Guest
Az nem zavar hogy magamat is kockának neveztem? Csak szinteket határoztam meg, de te is és mások is akkor lépnek be amikor akarnak, én csak az okosságaitokra reagáltam, véleményemet a játékmódokról, Ez viszont ne zavarjon már téged légyszi!
 

DeletedUser23244

Guest
:)
Mióta ezzel a játékkal játszom, /3 éve/ örökös téma a kicsik védelme, és a rossz szomileosztás..
Ez tény, kár lenne vitatkozni vele...
Aki még nem találkozott ezzel a jelenséggel, igen szerencsésnek mondhatja magát... :)
Hibás azt feltételezni, hogy aki nem szed le időben, az nem foglalkozik a városával, s így, megérdemli hogy kifosszák..
Hibás az a feltételezés, hogy a 24 órás termelést könnyebb bevédeni...
/Volt időm kipróbálni a napi 1 aratást is, és a 8 órás aratásokat is.../
Persze, úgy tűnhet, könnyebb a napi termelés időzítése..
Bármikor, bármi közbejöhet, és nem kell órákra magára hagynod a termelést ahhoz, hogy vigyék.
Sok esetben elég 20-30 percnyi csúszás, de akár csak 1 perces csúszás is...
Ilyenkor a fosztogató, csak örül ha 20, vagy 30 / 2 napos/ termést tud lenyúlni...
S hogy támadás után nem néznek vissza?
Már miért ne néznének?
Van, aki jegyzi kinél milyen védelem volt benn, s mikor, mit, és mennyit hozott el...
Ha támadás után nincs mit vigyen, visszanéz később..
24 órája van rá....

Így inkább jobb a rövidebb idejű termelés, egyrészt aki foszt, az kevesebbet kap, másrészt, még tudsz aznap termelni, ami már jó eséllyel. megmarad, neked.. :)

De erre a problémára a megoldás az lenne, ha végre, tényleg reális lenne a szomszédok összetétele, azonos korok szerint leosztva.
Így azért a támadónak is nehezebb a dolga, meg esély is lenne visszavágni a támadásért-fosztásért.
Eltérő koroknál, erre, semmi esély nincs.
 

DeletedUser23560

Guest
Nézzük meg a D világot:
van 2-3 progis és kb 10-(20) iparis játékos. /nem számoltam/
Ezek /főleg/ külön-külön szomszédságban biztos hatalmas játékélményhez jutnának, ha azok realitássá válnának, amit helen utolsó bekezdésben írt:)))
 

DeletedUser24487

Guest
Online játék,ki mennyit van fenn,nagyban befolyásolja a játékát,ezt el kell tudni fogadnia mindenkinek,aki nem tudja kereshet másik játékot,ennyi !!
 

DeletedUser23244

Guest
ÓÓ fiúk.. :)

Ne vegyük el, senkitől a játékélményt..
Ez, ok. ..
De mit kezdjek a 3 korral fejlettebb támadómmal?
Nekimehetek a védelmének, de mi értelme?
Csak bedarálja a katonáimat...

Barack, TE is nagyon jól tudod, hogy a fejlettség, nem csak a játékban eltöltött idő függvénye...
Aki jóval később regisztrált , az , elszenvedi ezt a problémát...
Mert amikor ő, még csak kezdő, már egész nagyok is vannak a szerveren..
3 világban tapasztaltam meg ezt...
Ilyenkor az sem segítene, ha 24 órában nyomatnám a játékot...
Miért kell büntetni a frissen beregisztrált játékosokat?
Nekik nem kell a játékélmény?

Dinegu persze kicsit más, ha a szerver elsőit nézzük...
De őket leszámítva, szép számmal vannak még játékosok...
Valamiféle kompromisszumot az új világoknál, létre lehetne hozni...
Igen, az, hogy Dinagun le vagyok 3 korral maradva, az az én hibám.. Szerintetek..
Nincs jogom hogy megszabjam a játékstílusomat?
Büntetést érdemlek azért, mert segítem a társaimat, és nem a fába pakoltam minden pontomat?
Büntetést érdemlek azért, mert szerettem volna lerakni pár nevit, és fejleszteni azokat, s ezért a techfán kicsit lassabban haladok?
Büntetést érdemlek azért, mert az én épületeimet nem a szomszédok építik, és nem termékért épülnek, hanem cserékkel???

Szerintem, nem..

Nem akarom elítélni, senki játékstílusát.

De az én játékomat, hagyjátok meg, nekem!!

A mai napig, új-és új emberek kezdik el a játékot..
Ők, már minden szerveren hátránnyal indulnak..
Igen, már, Dinegun is...

S kicsit a nagyobbak szempontjából nézve : miért jó nekem, ha bekerülök olyan szomszédságba, ami jóval a korom alatt van?
Persze azon kívül, hogy nyugodtan támadhatom, foszthatom őket, hisz, esélyük sincs sem védekezni, sem, visszavágni..
Termékre lenne szükségem? A szomszédokkal, nem tudok cserélni... / nem elég fejlettek hozzá../
Tervekre lenne szükségem? A szomszédoknál hiába tak /mot -olok... Tudom, tervet, kapok.. Csak épp nem azt, amire szükségem lenne .
 

DeletedUser24487

Guest
Te ,ismétlem te vagy az aki megválasztotta ,hogyan játszik,

több mint fél évvel később kezdtem bisgardon ,mint akik a világ kezdésénél itt voltak már,kb a 10 ezredik voltam!!
A szomszédságomban az utolsó!!
Én saját magamon tapasztaltam meg,hogy lehet felküzdeni magadat,nagy élményt adott,képzeld.
Mit nem lehet azon felfogni ,hogy online?
mindenkinek azonosak a feltételek,ha azt választod,hogy pofozógép leszel,a te bajod,sokkal több stratégia van a játékban,mint amit itt leecsetelsz,
Sajnálom,hogy te nem látod át,vagy átlátod,de nem teszed meg.
DE ez mind a te döntésed,kár ezért másokat okolnod.
Te játékod,azt irod ,hagyjuk meg neked:))
hisz hogyan tudom én pl elvenni,a játékod?:))
Szerintem kicsit nyilj meg,aztán fogadd el.Ha ügyes vagy,elég időt töltessz itt,igenis utolsókból is lehet első,itt a példám,ha nem hiszed,itt nem lehet leirni mindent,mert sokan innen lesnek el dolgokat.azt meg nem igen szeretném,dolgozzon meg érte,
Nekem meg nem az a játék,hogy mások segitsenek mindenben,millió termékkel,meg ötletekkel,ha magadtól rájössz dolgokra,sokkal nagyobb élmény,mintha megmondják--bár a mai világban,nem csoda,hisz lassan a levegőt is más szivja be helyettünk:)))
:) új,meg új emberek:) és?
Ha érdekli a játék itt marad,ha nem csókolom,aki igy nyafizik ,mint ahogy leirod,az úgysem fog sokáig itt maradni,aki meg igen,annak fel kell vennie a kesztyűt,szerintem fel lehet venni,ez a lényeg,hogy akárki tud játszani akármilyen szomszédja is van!!
Csak kicsit gondolkozzon,szerintem itt a hiba,vannak akik az elején ,egy pofon után elsirják magukat,és visszavonulnak,ilyen az élet is.sajna.
Mindig van megoldás,anno grepoliszoztam,az sokkal durvább játék,mikor nem tetszett már abbahagytam....ebből leszűrheti mindenki ,ami nem tetszik,ne csináld,ennyi!!
 

DeletedUser24774

Guest
Pont én is brisgardos vagyok, de ahhoz hogy valaki megtámadjon kénytelen vagyok én provokálni. A kicsiket már ki sem fosztom (legtöbbször) ha benézek hozzájuk (katonákkal persze), a védekezni nem tudó haladókat örömmel alázom le rendszeresen, a nagyobbakat pedig nekem kell provokálni ha izgalmasabb csatákra vágyom (na és pontokra, medálra).
Sok koros különbséggel, főleg az én hátrányomra még nem találkoztam (középkornál legalábbis)
Folyamatosan menni kell a fejlesztéssel (hogy le ne maradjon a szomszédoktól) és akkor nincs baj. Csak gyanítom hogy a későbbi koroknál nem tudják a szomszédleosztást korrektül összeállítani, mert sok az uberfejlett játékos akik mellé bekerülnek a kevésbé fejlettek is.
 

DeletedUser24612

Guest
Senki nem tudja mennyi támadás van másnál, de szerintem olyan sok nem lehet, csak valaki személyes sértésnek veszi (nem csak itt) ha megtámadják és telesírja az összes fórumot, még ha nem is fosztják ki. Elképzelhetetlennek tartom hogy 80 szomszédból 5 támadjon és különösen nem hogy fosztogasson. Engem talán 2x fosztottak ki 2 szerveren fél év alatt, támadás meg mondjuk 5 ember volt. Ha valaki nem szereti az ilyen játékot, akkor ne játsszon vele, van városépítős harc nélkül is: Elvenar, vagy annyi minden más. Ez egy társasjáték. ha nekem 5 perc időm van naponta, akkor vagy nem ezzel játszom, vagy elfogadom a helyzetet, mert sokkal többet bukom a FP -k elvesztése után, mint az a pár termék.
 

DeletedUser24774

Guest
Nem az a lényeg hogy napi hány perce van az embernek a játékra, hanem sokkal inkább az hogy hajlandó-e ezzel kelni és feküdni, s még nap közben is rá-ránézni, vagy inkább napi egyszer foglalkozik vele az ember (akkor akár huzamosabb ideig is), s akkor lassabban halad, de ez nem jelent problémát sokaknak. Hogy utóbbi mód miért irritál egyeseket az legalább akkora rejtély mint hogy egyeseknek miért jut olyan szomszédleosztás hogy lázadoznak, másoknak pedig teljesen korrekt.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem az a gond (szerintem), hogy támadják, vagy fosztják XY-t - hanem az, hogy több korral magasabb illető, aki ellen se védekezni nem lehet, se visszatámadni (visszalopni valamennyit). Ez az egész téma erről szól(na). Ez pedig a hibás szomszédlista összerakása miatt van - amivel meg nem lehet mit csinálni (legalábbis nekünk, csak a fejlesztőknek, akik javíthatnák ezt a hibát végre). Innentől értelmét vesztik az "ez játék ilyen" jellegű indokok, mert ez nem a normális működése - az meg talán elvárható, hogy ha egy hibát már több hónapja (éve) nem javítanak, akkor ez ellen valaki felszólaljon. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent