Kibeszélő téma: pontszámítás változása

DeletedUser20654

Guest
Tudom, hogy megmarad. Ez a gond. Megint csak egy irányba megy el a pontszámítás.
A GVG-nek nem szabadna beleszámítani a globális pontba.
 

DeletedUser23652

Guest
Sztem pedig az ellen kellene vmit tenni, h ilyen irreális csatákat ne lehessen vívni. Igaz ez lerágott csont már, de talán 1 éven belül erre is kitalálnak vmit, ahogy a nevezet őrületre is lett megoldás :D Bár tudnám, h 1 évet miért kellett várni....
 

DeletedUser23652

Guest
Ez egy nagyon jó ötlet sorozat Whiskey-s!!! Én támogatom :D Mellesleg a körökre osztott GvG rendszert már felhoztam egy másik témakörbe, de szerintem az is megoldaná vagy legalább is mérsékelné ezt a problémát. S ha belegondolok, h a te ötleteiddel egybefűznék, akkor szinte tökéletes lenne a Forge GvG-je!!!

Ha érdekel vkit ezen a linken elolvashatja, h nagyjából hogy képzelem el a körökre osztott GvG-t:

https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/gvg-megszállási-zónák-körkörössé-tétele.1827/
 

DeletedUser23652

Guest
Az írásod szinte minden részével egyetértek csak az egység részével nem...alkatrasz + zsivánnyal egy klán akár minden korban megtudja védeni a területeit. Mint tudjuk a GvG nem csak csatákról szól, hanem diplomáciai üzenetekről = MNT-ről is...
Másrészt az ötlet, h körökre legyen osztva ez csak nyers ötlet. Nem egy az egyben kell értelmezni. Az, h ez a Forge GvG-je terén hogy kivitelezhető egy normális játszható módon az legyen az Inno csapatának a munkája...jelen állás szerint a GvG sztem nem működik se dinamikusan se normálisan. Ugyanis egy 80 fős aktív klán, ha nem is egy ledülettel, de szépen lassan hónapról hónapra minden kor legalább a negyedét, de lehet, h a felét is eltudja foglalni és meg is tudja védeni...lásd a Willanyt B-n...ha akarnák még több területet tudnánk foglalni ott, mert emberünk lenne rá és idővel árunk is, s mivel top1 klán senki nem támadna meg minket nagy erőkkel... egyedül éjszaka lenne rá lehetőségük, amikor a 3/4 klán offline. Ebből jön az is, h ez sem fair play. Hajnali időszakba jön 1-3 kóbor éjszakázó és bárhol eltud foglalni 1 szektort, mert senki nem fogja védeni...pfff
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser22322

Guest
Nem kell éjszakázó. Vannak olyan emberek akik a föld másik oldaláról játszanak (pl. USA) és amikor mi alszunk ők akkor aktívak még meg igen csak nagyon. Ebből kifolyólag van olyan céh amely 24 órában aktív. Mondjuk ezt se engedném. Valahol ez is jogtalan előny szerzés szerintem.

Másik ha túlontúl sok a szektora egy céhnek amíg a támadó 5-10-.../fajta anyagból foglal, a "nagy céh" sok-sok ezer/fajtából tudja visszavenni. Lehet 2-3 szektort visszavesznek de egy idő után nem lesz anyag rá még ha egységed van is, hogy visszavegyék a területeket. Így hiába van ember ha anyag nem lesz. Visszamenőleg lehet építeni gyárakat de 6-8-10-... 000 anyagokat legyártani nem 2 nap.
 

DeletedUser24596

Guest
Kibeszélő téma a pontszámítás változásához.
Sziasztok!
Valami nagyon elromlott az új pontszámítással. Eddig, amikor begyűjtöttem a nyersanyagot, aranyat és a termelő épületeim, illetve nevieim termékeit, kb 3.000 rangsorpontot kaptam, az elmúlt két napban azonban ugyanebben a városban nem kapok 100 pontot sem, így esélyem sincs a felzárkózásra a csapattagokhoz. Ugyanakkor ha szektort foglalok az továbbra is kb. 300 pontot ér ez így lett kitalálva?
 

DeletedUser25023

Guest
T. Support!
Szoktátok tesztelni a játékot mielőtt egy fejlesztést aktiváltok, vagy az "élve boncolás" hívei vagytok?
Azért érdemes hallgatni a játékosokra, mert ők azok akik valóban tesztelik a progit!

Szerintem ez a rangsor probléma sokkal kisebb súlyú, mint a GvG-s csalások esetei. Ez a rangsor nem okoz tárgyi veszteséget, legfeljebb presztízst, ellentétben a GvG-s hibára - ami konkrétan medálok ezreinek elvesztését jelent - de mindamellett rámutat arra, hogy a fejlesztést irányítók mennyire (in)kompetensek, hogy erre a baromságra nagyobb koncentrálnak, mint a GvG-s hibákra.

Tehát kérdezzetek bennünket, K. fejlesztők!

Kedves adamox.

A Prestige veszteség neked semmi.
Viszont én teszek a PvPdre és a GvGdre.
Én örülök neki, hogy a nevezetesekért FP, Medál és jobb esetben tervrajzok járnak a raktáramba.
Viszont a helyezés és ezzel együtt a Prestige számomra kiemelkedően fontos.
Érted már, hogy a másik két szerveren vannak a GvG és PvP pártiak?
A 3. és 4. szerver eddig nyugis MNT és Kereskedős volt.
Csak pár balek betolta ide is a képét, mert a másik kettőn már nem lehetett nagy az arca, vagy épp
azért, mert ezt a köztudomásulag íratlan Jetikett* szabályt nem képes felismerni. Sem megkérdezni..

Miért beszélsz az arcoskodó haverjaiddal itt is olyanról, amiről úgy sincs elképzelésed, hogy van, aki
( mint Én is, ) másképp képzeli el a játék menetet, mint a szügségtelen egymás gyilkolászása. ??
Persze, te a tejjel ezt szívhattad magadba : lehet, hogy már otthonról..

A kritikám itt is, mint mindenhol : Kizárólag építő jellegű!! Ha nem érted, vagy rossz az értelmeződ,
kérlek frissítsd, haverom! Nem fogok bocsánatot kérni azért, mert a nagyi kedvence lehetsz.
Ha meg feléred ésszel, és felfogod, mi a bajom a szemléleteddel, akkor köszi, és ne vedd a másét magadra.
Hiszen én sem akarom más ( a tiedet sem! ) Prestigéjét rombolni.

* : A Netikett : az internetre alkalmazott ( sokszor íratlan ) etikett ( szabályok ) . :)
Szép éjjelt kivánok :

Adri(kam)
A Montego Bay Alapitója.
:D
 

DeletedUser25023

Guest
Én viszont ( bár érintett is vagyok, még .. egyenlőre. :) ) a kis céheket sem szólom le.
Nem feltétlen kell mammut céh a boldoguláshoz.
Csak a sunyi szerencsétleneket kellene számüzetni a forgeból, aki azt farmolja napi rendszerességgel a haverjaival,
aki most kezdte, illetve korszakokkal alatta van, és esélye sincs ellene védekezni.
Jelen korszak és jelen korszak, meg felfelé engedném.
Viszont az, hogy a Jelen korszakból be lehet ( szoftveres fizikailag ) támadni, és farmolással fejlődését nullázni a
Bronz korszakinak is. Ez számomra is felháborító.

Mert hiába írom ki, hogy Fair Play, MNT ( Meg Nem Támadási egyezmény ), Kereskedős játékos és céh vagyunk, ha a
sok önimádó bigámista egyszerűen és a Jetikettet felrúgva figyelmen kívül hagyja és hagyhatja,
hogy a mániával is bírható önimádására teszek rá, és akkor is építkezős játékos maradok, és nem megyek bele az
egymás gyilkolászásába. Ez miért baj?? Ez számomra felfoghatatlan, és az is marad!!


Ezeknek annyi az üzenetem :
Öcsém, gyilkolhatjátok felőlem a haverjaiddal egymást halomra, csak engem,
mint MNT és (közhasznú)kereskedőst
hagyjál ki ebből a számomra idiómádból. Igen, jól tudom, hasonlóan gondolsz rám. Különbség még is van :D)) :
Én nem kényszerítelek arra, hogy velem kereskedjél. Te viszont a felesleges védekezésre engem és minket igen!!
Én
másképp élvezem a játékot, és nem tudok a másik kárán szórakozni. Fogod?

Akire nem vonatkozik, nem kell magadra venni!! :D))

Szép éjjelt kivánok :

Adri(kam)
A Montego Bay Alapitója.
 
Fent