Kibeszélő téma: pontszámítás változása

DeletedUser24572

Guest
Csak "apró" félrefordítás... Az eredeti szövegben arról van szó, hogy minden játékos 1000 pont felett kap valami használhatatlan dekort. Nincs rangsor pont és főleg nem kell veszteni semmit hozzá.

De akár azt is megjegyezhetjük egy megoldást nem fejlesztünk, az átrendeződést jelenti (többesszám nélkül), a nagy része a játékosoknak magyarul a játékosok nagy része, de minden mondatban van magyartalan kifejezés. Kicsit késő volt a fordításhoz úgy néz ki :)

Sebaj, szeressük a Yamada DVD játékost is.
 

DeletedUser20654

Guest
Ez a topic azért van, hogy csak egymásnak irogassunk, vagy valaki a supportból is reagál rá?

Bizom a 2.-ban ezért lenne egy észrevételem.
Ha a GVG rendszer sokáig így marad, akkor a pontváltásnak nem sok értelme lesz. Max annyi, hogy nem azok lesznek az élen, akiknek nagy lesz a nevezetesük, hanem az aki kihasználva a GVG hibáját, minimális befektetéssel rengeteg harci pontot szed össze.
 

Ötzi

Aktív tag
Szerintem csak arról van szó, hogy alkalmazkodnunk kell a játék változásaihoz. Úristen, kezdek opportunista lenni! :eek:
 

DeletedUser23821

Guest
T. Support!
Szoktátok tesztelni a játékot mielőtt egy fejlesztést aktiváltok, vagy az "élve boncolás" hívei vagytok?
Azért érdemes hallgatni a játékosokra, mert ők azok akik valóban tesztelik a progit!

Szerintem ez a rangsor probléma sokkal kisebb súlyú, mint a GvG-s csalások esetei. Ez a rangsor nem okoz tárgyi veszteséget, legfeljebb presztízst, ellentétben a GvG-s hibára - ami konkrétan medálok ezreinek elvesztését jelent - de mindamellett rámutat arra, hogy a fejlesztést irányítók mennyire (in)kompetensek, hogy erre a baromságra nagyobb koncentrálnak, mint a GvG-s hibákra.

Tehát kérdezzetek bennünket, K. fejlesztők!
 
T. Support!
Szoktátok tesztelni a játékot mielőtt egy fejlesztést aktiváltok, vagy az "élve boncolás" hívei vagytok?
Azért érdemes hallgatni a játékosokra, mert ők azok akik valóban tesztelik a progit!

Szerintem ez a rangsor probléma sokkal kisebb súlyú, mint a GvG-s csalások esetei. Ez a rangsor nem okoz tárgyi veszteséget, legfeljebb presztízst, ellentétben a GvG-s hibára - ami konkrétan medálok ezreinek elvesztését jelent - de mindamellett rámutat arra, hogy a fejlesztést irányítók mennyire (in)kompetensek, hogy erre a baromságra nagyobb koncentrálnak, mint a GvG-s hibákra.

Tehát kérdezzetek bennünket, K. fejlesztők!

Kerestem a forumon es google-al is, de nem talalom, h mirol szol a GvG-s hiba... Valaki be tudja linkelni?

Koszi, S.
 

DeletedUser24612

Guest
T. Support!
Szoktátok tesztelni a játékot mielőtt egy fejlesztést aktiváltok, vagy az "élve boncolás" hívei vagytok?
Azért érdemes hallgatni a játékosokra, mert ők azok akik valóban tesztelik a progit!

Szerintem ez a rangsor probléma sokkal kisebb súlyú, mint a GvG-s csalások esetei. Ez a rangsor nem okoz tárgyi veszteséget, legfeljebb presztízst, ellentétben a GvG-s hibára - ami konkrétan medálok ezreinek elvesztését jelent - de mindamellett rámutat arra, hogy a fejlesztést irányítók mennyire (in)kompetensek, hogy erre a baromságra nagyobb koncentrálnak, mint a GvG-s hibákra.

Tehát kérdezzetek bennünket, K. fejlesztők!
Írja ezt az aki 49. a C szerveren, egy csomó 10. szintű fejlesztéssel :). Nem tudom mi a GVG -s hiba, arról nem is hallottam, ellentétben a nevezetesek túl fizetésével. Valahol el kell kezdeni a javítást.
 

DeletedUser23821

Guest
A" GvG hiba" az a konstrukciós hiba a játékban, amely a jelen és a holnap korszaki, elszabott fejlesztés hozott magával, ami lehetővé tette azt, hogy úgy gyűjthess temérdek pontot harcokkal, hogy valójában nincs mögötte szinte semmilyen teljesítmény. Több módszert is sikerült erre kidolgozni azoknak, akik alkalmazzák. Arra jó, hogy úgy gyűjthess pontokat harccal, hogy semmilyen veszteséget nem szenvedsz el, ezért addig ismételgetheted a ciklust, ameddig nem szégyelled, és biztosíthatod magadnak a PvP-toronyban az első pozíciót, legfeljebb más csalókkal kell megküzdened a gombnyomogatós versenyben. A szomszédaid meg hiába verik végig a többieket, beleértve a csalókat is, sehol sem lesznek, még a kanyarban sem, úgy lemaradnak. Még akkor sem, ha GvG-znek, tisztességes módszerekkel. A csalós valahogy úgy zajlik, hogy rendelkezned kell legalább két szektorral, majd az egyiket telepakolod mikrókkal (8x8 mikrohullámú) majd kegyesen felszabadítod a szektort, és azonnal letámadod drónokkal, vagy akár csak egy darabba is, és veszteség nélkül végigvered a bandát, sok-sok pontot kaszálva. Majd mikor elfoglalja, ismét felszabadítja, és mehet minden előröl, veszteség nélkül abszolválva a "kihívást". Ezt lehet fokozni még, hogy több pontot szerezhess, de nem kívánok kitérni erre. Ez a hiba abból fakad, hogy nem sebezhetők a repülő egységek tüzérséggel (amivel önmagában nincs gond) csakhogy a csavaros magyar észjárás összekombinálta a szektorok felszabadításával és a GvG-ben, harccal szerezhető pontokkal, amelyek a PvP-ben is megjelennek. Nah, ezt kellet volna a teszteléskor, vagy a játékosok visszajelzéséből kiszűrni! AZ inkompetenciát pontosan erre értem! Kit zavarnak a helyezések, kit zavarnak, hogy százmilliós régiókba tornázzák fel a pontokat, amikor annak nincs jelentősége. De a PvP, az medálokra megy! Persze a ranglista látványos, nagyobb a közönsége, míg a PvP már nem feltűnő, mert nem mindenhol bukkannak fel gerinctelen csalók. Vagy csak nem fogják fel, hogy miképpen tesz szert a másik pontokra.

Egyébként a megjegyzés a nevezeteseimre érthetetlen, mert nem a 10. szintű nevezetesekből jönnek koordinálatlanul a ranglistába beleszámított pontok! De vigyorogj nyugodtan; ez illik az értelmi szintedhez.
 

DeletedUser24612

Guest
Én úgy tudom a bug kihasználás mindenhol tilos, gondolom itt is. Mennyiből tartana azt a pár embert kibannolni, a többiek 2x meggondolnák a dolgot. A nevezetes meg szabályos, hacsak nem multi accozol. Persze ha senki nem törődik vele akkor persze hogy kihasználják, de erre volna a support.
 

DeletedUser23821

Guest
Ezt naivan én is így gondoltam, és amikor jeleztem a problémát és kérdéseket tettem fel a supportnak, válasz helyet kitiltottak a játékból, de még a support-tal való kommunikációból is, sőt, még a chat-ről is, miután visszatérhettem két hét sitkó után.
Pontosabban ilyesmi volt a válasz, hogy "oszoljunk kérem, nincs itt semmi látnivaló!".

Azt gondolom, hogy a support egy korrupt és szakmaiatlan csapat (tisztelet a kivételnek), akik egy része játékosként, érintettség lévén nem is hozhatna döntést játékosok kitiltásáról.

Ezt a hibát nem bug-ként kezelték, hanem "szabályokba nem ütköző" kiskapuként. Azt a tényt, hogy felborítja a játékegyensúlyt már fel sem fogták. De most összedugták a fejüket, mert valaki rájött, hogy talán visszaesett a népszerűség, ezért tenni kell valamit, és ezt sikerült összehozniuk. Őszintén gratulálok fiúk, leülhettek! Egyes.
 

Vanek ur

Aktív tag
Kedves Adamox!

A hozzáállásod példaértékű - igaz, a rossz példa is példa valamire, vagy valami ellen...
Egyrészt nem kellene ennyire támadólag (és sértegetéssel) írni senkire, pláne, ha az illető nem is tehet semmiről (mint olvasható volt: nem is tudott erről a trükkről (pláne nem Ő hozta létre); de említhetném, hogy én sem tudtam - és nagyon valószínű, hogy rengetegen mások sem tudnak, mert különben tele lennének a PvP tornyok hetente több millás játékosokkal). Másrészt ha a support (és így a játékkészítők) szerint ez nem hiba, akkor nem értem, miért írod, hogy mégis az. Használd Te is ezt a kiskaput, és kész; mert attól, hogy itt nekitámadsz mindenkinek, aki nem tud erről, vagy netán nem ért Veled egyet; attól még nem lesz más a véleménye a supportnak erről a lehetőségről (maximum csak rólad).

Ezen kívül más gondját lebecsülni, mert a Tiéd az minden felett áll (mondom ezt úgy, hogy engem a nevezetesek sok milliárd pontja sem érdekel; de ettől még sok embert meg zavar, hogy nem tud Ő lenni a ranglistán az első); megint csak nem korrekt. 'Elvesztesz' sok ezer medált? Istenem! Majd megszerzed kicsit később, kicsit több PvP-s harccal, vagy eventeknél (én például a mostani téli eventben a két darab medálos akciónál kb. 300k medált gyűjtöttem)! Többet kell játszani ugyanannyi medálért? 1. Tetszik a játék? Akkor tök mindegy, úgyis ezt csinálnád. 2. Nem tetszik? Akkor meg azért mindegy, mert egyszerűbb itt hagyni és kész.

Vagyis értem én, hogy Neked nem tetszik, hogy kevesebb medált lehet csak szerezni a tornyokban, mert az első 1-2-3 ember ilyen módszerrel több medált szerez (kevesebb munkával); de megjegyzem, hogy vannak olyan céhek (baráti céhek; céhpárok; ...) is, akik oda-vissza foglalgatják egymás területeit, és hasonlóan töltik fel a másiknak a területeket. És az sem korrektebb etikailag.
De talán többet érnél el vele, ha beadnád ötletként, hogy például a felszabadított területet nem lehet ugyanannak a céhnek visszafoglalni egy bizonyos ideig (2-3 nap); és az általad felvázolt probléma megoldásra kerülhet (bár az általam felvázolttal simán kikerülhető ez is); mint itt hepciáskodsz jogtalanul.
(Igaz, ezt az ötlet beadást nem itt kellene megtenni, mert itt már a kutya sem olvas érdemlegesen a supportosok közül; hanem inkább az angol (vagy a német) fórumon. Ott valószerűbb, hogy kapsz rá érdemleges reakciót a készítők irányából, mint hogy itt egyáltalán valaki lereagálja.)
 

DeletedUser23821

Guest
Tisztelt Vanek úr!

Azt gondolom, hogy joggal tettem aránytalanságot a rangsor és a GvG-s csalás súlyossága közé. Kötekedésnek veszem, hogy te nem látod a különbséget! A rangsor egy nyilvánvalóan torz képet mutat, és ez szembeötlő egy kisiskolás számára is. Azonban a rnagsor SEMMILYEN módon nem konvertálható át olyan dologra, ami mérhető egy értékkel! A GvG-s csalás hozománya viszont igen! Medálokra, amelyet érdemtelenül megszerzi az, aki csal, az ELVESZI a másik elől, aki viszont tisztességesen jut hozzá a pontokhoz. Egyik megtermeli az egységeket, amelyekkel ilyen-olyan veszteségek elszenvedése után pontokra fordítja át azt, amit termelt, hogy medálokat szerezzen. A csaló, csak nyomogatja a gombokat, és még ki is röhögi azokat a "lúzereket" akik nem csalnak. A medálok területre, épületekre, termékekre, aranyra, de még gyémántra is átkonvertálható mértékegység! A ranglista pontjaival legfeljebb kitörölheted a könnycseppet a szemedből, vagy mást, máshonnan.

Nem tudom, hogy te hol szocializálódtál, de engem zavar, ha valaki bepofátlankodik mások elé a sorban, ha kikönyökli magának az utat, tekintet nélkül másokra, eltapossa azt, aki az útjába kerül, nem véve emberszámba. Zavar, ha valaki tisztességtelen módszerrel akar előbbre jutni, mert egyébként a tehetségtelensége okán erre képtelen volna tisztességes módon. Zavar, ha valaki doppinggal győzi le a tiszta sportembert, de főleg az zavar, ha még ezek azt gondolván, hogy ez elfogadható, és kiröhögik a másikat azért, mert az nem akar ilyen eszközökkel élni, mert patkányságnak tartja. És még akkor sem fogadom el ezt, ha a többség ezt hangoztatja, és arra biztat, hogy "csináld te is", hogy közéjük valónak látszódjak és ezzel legitimáljam a mocskos és aljas cselekedetüket. Hányok az ilyen emberektől!

Hányok azoktól is, akik elnézik a visszaéléseket, mert gyávák, vagy valamilyen módon érdekeltek, vagy valamelyik "barátjuk" érdekelt a csalásban. Ezek egy kategóriát képeznek a csalókkal!

Vagy azt gondolod, hogy a fejlesztők szándéka az volt, hogy legyen egy olyan módszer, amivel több pontot szerezhetnek a játékosok, kevesebb befektetett energiával? Ezt azért még rólad sem feltételezném. Ez egy hiba, amit nem teszteltek. Ezt a hibát azoknak a játékosoknak kell kijavítani, akik szórakozást keresnek ebben a játékban, nem pedig hamis-kártyázást.A a fejlesztők ehhez kevesek, bár tudnak erről a dologról.

A support és a fejlesztők csak kapkodják a fejüket, hogy azt a rengeteg gerinceteken játékost, hogyan szankcionálhatnák, hiszen vannak közöttük fizetős ügyfelek is szép számmal. Majd megvizsgálják, hogy mi lesz ebből. Addig is elhallgattatják a hőzöngőket, mert azok kevesebben vannak, mint a csalók. Majd ha billen a mérleg, majd lépnek, talán. Na ennyit a supportról, a fejlesztőkről és az üzemeltetőkről.
Bár lehet, hogy ők is csodálkoznak, hogy a hangos többség a csalók oldalán van. Lehet, hogy éppen egy csalásokra alapozó játék fejlesztése is megfordult a fejükben.... ha már ilyen sokan kedvelik ezt, vagy nézik el minden kritika nélkül.

A javítási ötletek triviálisak, ezért nem bajlódnék velük.
 

DeletedUser24612

Guest
Adamox ebben a kérdésben maximálisan veled értek egyet, ez egy bug kihasználás akárki akármit mond. Én sok böngészős játékkal játszottam már, sajnos magasan itt a legrosszabb a magyar support. Igazából engem nem izgat se a GVG -s csalás, se a nevezetesek, de valahol el kell kezdeni a javításokat, most épp a nevezetes van a soron. Nem az a kérdés hogy miért azt, hanem most azt rendben, a másikat mikor? Az sem biztos hogy a fejlesztők tudnak egyáltalán a dologról, ha elterjedtebb lesz biztos teszek ellene, addig a supportnak kellene tenni, amit ezek szerint nem tesz meg ... Máshol is játszik a support, annyi a megkötés hogy másik szerveren kell játszania, ez gondolom itt is megvan.
 

DeletedUser24572

Guest
Bár úgy tűnik eltért a beszélgetés a topic témájától, de valóban mégsem.

adamox, aki úgy szeret pontot, ahogy írtad, az nem csaló, szimplán ostoba. Ennél sokkal egyszerűbb és sokkal olcsóbb módja is van GvG-ben harci pontokat szerezni. Elég egy parti szeki és egy haver, akinek tolunk némi nyersit, ő meg a mi szekinket ostromolja 8 mikróval. Mivel a betett ostrom serege nem vész el, így sokkal olcsóbb megoldás.

Amúgy meg ebben a játékban medált szerezni nem tornyokkal lehet... azt hittem ez mindenkinek egyértelmű. Nézz meg egy top10-es nevezetes első helyét...

Aki szerint ez bug és jelenteni kell, azzal is van némi probléma fejben. Ez a játék adta lehetőség, pont. Hogy bizonyos egység nem tud másikra támadni, az nem bug. De a tüzérség vs. gyors egység csak a jéghegy csúcsa. Jövőben milyen veszteséggel még neki auton 8 tanknak sínágyúval? Vagy jelenben 8 lánctalpnak lánccal? 0 halál, 1 sérül... Akkor ez is bug? Ugye, hogy nem...

De hogy eredeti témára is visszatérjek. Mivel innentől sokkal hangsúlyosabbak lesznek a pontszámban nagyon meg fognak nőni az említett GvG ingyen pontok (amire amúgy warrax is célzott). Erre a megoldás nem az lenne, hogy a tüzérség lássa a gyors egységeket vagy változtassuk meg az egységek képességeit. Legyen az első ostrom is min. 200 termék mindenből valamint a betett ostrom egységei vesszenek el.

Ui: felesleges a magyar supportot szapulni ezek miatt (amúgy lehet... :). Ha tőlük vártok erre megoldást az olyan, mint amikor beszélsz a NAV ügyintézővel és követeled tőle, hogy változtasson az adótörvényeken.
 

DeletedUser23821

Guest
Ez a GvG már eleve egy marhaság, legalábbis ebben a formájában. Amikor hallottam, hogy egy céhek között zajló viadalt fejlesztenek a játékba, hát nem is gondoltam, hogy valami ilyesmiről lesz szó. Ennél gyatrább valamit nehéz lett volna megszülni, mint ez a GvG. Hibák garmadája tarkítja:

- miért nem lehet bármelyik szektort megtámadni?

Emiatt vannak értékesebb szektorok, amik jobban védhetők, a térképen eldugottabb zugban elhelyezkedők, amihez miondig oda kell scrollozni. Agyrém.

- miért pont tíz csatát kell megvívni egy csapat legyőzéséhez?

- miért pont nyolc csapat állítható be a védelembe?

Ez utóbbi kettő azért alakulhatott így, mert eredetileg egy volt betervezve, de a rövid tesztelés alatt kiderült, hogy így nem lesz jó. Ezért több csapat kell a védelembe. Majd kiderült, hogy a két-, négy- vagy hat csapat is kevés, de még a nyolc is az, ezért kitalálták, hogy akkor többször kelljen lenyomni egy védősereget. Aztán ez is ment egyre feljebb és feljebb, egészen a mostani tízig. Ahelyett, hogy valami egészen más harcrendszert találtak volna ki, ragaszkodtak egy első, bár hulladékba való elképzeléshez.

- miért veszik egy kalap alá a GvG-ben szerezhető pontokat a PvP-vel?

- miért nem vész oda egy ostromsereg?

- miért kerül termékbe, és egyre több és többe, egy-egy újabb szektor? Miért nem nyersanyag és pénz kell hozzá?

Egy toldozott-foltozott rendszert láthatunk megvalósulni a GvG-ben.

Azt gondolom hosszan lehetne sorolni a hibákat, amelyekből rengeteg visszaélésre nyílik lehetőség, ami elrontja a játékegyensúlyt, és rombolja a játékélmény, azaz a szórakozást lúgozza ki a játékból.


A medálszerzés a nevezetes építéseknél is egy átgondolatlan folyamat. Miért lenne kívánatosabb az, ha egy játékos,rabszolga módra önti bele egy magas szintre felépített nevezetesbe a forge-pontjait ahelyett, hogy a városát fejlesztve az legyen egyre nagyobb, erősebb sereggel vagy termékenyebb gyárakkal? Így a farm-játékosok kifejlődését támogatják! Több pont jut a rabszolgának, mint annak, aki harcol, termeli a seregeket, megvív a szomszédaival, megnyeri a PvP-bajnokságot, majd töredékét sem kapja meg egy hét leteltével a munkájáért, mint a nevezetest építő rabszolga a forge-ponjaiért. Pedig ő is elköltötte a forge-pontokat technológiai fejlesztésekre, hogy erősebb serege legyen, beépítette a harci bónuszokat adó nevezeteseibe, stb. Miért a farmolás van támogatva? Mert elszabták a fejlesztők!


Erre most a dilettáns banda megváltoztatja a rangsor pontozási rendszerét. Bah...


Már a nevezetesek 10. szint fölé való fejlesztésénél is elkövették azt a hibát, hogy nem szabtak első körben valamilyen felső határt, mondjuk 20. szintig. És megvizsgálhatták volna, hogy jó húzás volt-e vagy sem ez a fejlesztés. Elszabadult a hajóágyú, amikor elindultak felfelé a szintek. Lett is belőle ramazuri, amit most kijavítanak. Vagy rosszul vagy jól. Egy biztos, lesznek elégedetlenek, csalódottak, sértettek. Ha előbb gondolkoznak, tesztelnek, konzultálnak, akkor nem kellett volna ennyi plusz munkát belefektetni.


Most komolyan! Nem futja a fejlesztésnél egy olyan menedzserre, aki ért is a játékfejlesztéshez? Nem hoz annyit a konyhára a játék?
 

DeletedUser24612

Guest
Bármilyen hihetetlen a nagyobb szintű játékosok senkit nem érdekelnek, nem ők hozzák a pénzt. Ezen próbáltak ilyen módon változtatni, a játékosok számára korántsem jó fejlesztéseket betenni mint a nevezetesek korlátlan emelhetősége, mert ott tervrajz is kell és az meg gyémántba kerül. Ez viszont már annyira elszaladt, hogy a B szerveren az első és az ötödik között 2800x -os különbség van, ez egész egyszerűen nevetséges. Szerintem az egész szervernek összesen nincs annyi pontja mint Djmaxnak ... Naivság azt hinni hogy a fejlesztések a játékosokért vannak, egyszerűen a több pénz beszedéséért. Viszont ha saját magam szabadítok fel egy szektort és kihasználom az bug kihasználás, ha megbeszélem az a hatás eset. Ekkor lehet szólni, hogy többet ne mert ban, az első esetben meg azonnali kitiltás X napra.
 

DeletedUser23560

Guest
Én örömmel fogadom, hogy módosítják a pontszámítást.
Adamox, nekem még sosem sikerült medált elvesztenem. Olyan volt sokszor, hogy kevesebbet nyertem, az igaz. De a nyereség az nem veszteség :)
 

DeletedUser23560

Guest
warrax, ez miért csak akkor lesz gond, ha megváltozik a pontszámítás? A csaták utáni pontozás marad, a most mutatott csaták után most is megkaptad a pontokat...
Az meg, hogy ezt eddig ellensúlyozni lehetett a nevezetesek után járó ponttal, nem érv a pontváltoztatás ellen, sőt, pont, hogy mellette.
A gvg-rendszer megváltoztatása lehetne a következő lépés, de valahol el kell kezdeni. :)
 
Fent