GvG - megszállási zónák körkörössé tétele

  • Témaindító DeletedUser23659
  • Kezdés ideje

DeletedUser23659

Guest
Nem tudom a tutit... Inkább csak beszélgetést nyitnék erről a témáról, mert érdekel, hogy kinek mi a véleménye.
Ma végignézegettem a GvG térképeket, és azzal szembesültem, hogy a taktikusabb céh arra törekszik, hogy a megszállási zónákat mielőbb elválassza a kontinens többi részétől, így minden további mozgást, foglalást megakadályozzon.
Ez egyrészt ügyes, taktikus és jó húzás. Senkit nem lehet kárhoztatni miatta, ha így jár el.
Másrészt viszont a kis céhek helyzetét nehezíti, mert képtelenség máshogy területhez jutni, csak a jól felszerelt, nagy létszámú, erős bónuszokkal rendelkező céhek "testén" keresztül, akik adott esetben nem is foglalják el a további, npc-k irányította területeket, hiszen a nyersanyagköltségük óriási, épp csak elzárják az utat mások elől.

Azt hiszem, erre a játékírók válaszolhatnának azzal, hogy kibővítik a megszállási zónákat, körbe a kontinens szélén(sőt akár a közepén is-ez nem gond a deszantos egységek korában) a gvg kiegyenlítése érdekében.
Ártani legalábbis nem ártana-szerintem. Szerintetek?
 

DeletedUser23505

Guest
kutja, teljesen egyetértek, a kommandós egységek, helikopterek korában már nem kellene a folyóparti, szárazföldi támadáshoz ragaszkodni. Kiegyenlitettebb lenne az egész, ha ezen korok nem rendelkeznének megszállási zónával, és sokkal izgalmasabbá válna a GvG, mert a kisebb céhek, ahol a tagok egy része eléri ezeket a korokat, esélyt kapnának a belépésre.
 

DeletedUser21788

Guest
a
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
Ami azt illeti, én elég egyszerűen megoldanám: az a cég, amelyik a szektort birtokolja, nem pakolhat a vele szomszédos megszállási zónákra sereget. Ilyenkor hibaüzenetet kapna: "hiba történt: nincs mit megszállni, az innen megszállható terület(eket) már birtokolja a céhed."
 

DeletedUser23652

Guest
Erre lenne egy 100* jobb megoldás, amit már sok-sok játék ezer éve használ. Például D3 vagy WoW. Mivel GvG=PvP nagyjából, azaz játékos(ok) játékos(ok) ellen harcolnak. Ahhoz, h kis klánok is esélyt kapjanak a terület szerzésre, arra az lenne a megoldás, h időről időre újra el kellene foglalni a szektorokat. Ezt az említett játékokban Season-nek hívják. Nem véletlen. Itt is simán meglehetne és meg is kellene csinálni, h kiegyensúlyozottabb legyen a játék.

Ennek tudatában én módosítanám a pontozást is. Azaz a haderőkiosztást (ha season-nek hívják), akkor abban az időpontban kapná meg a céh, amikor új kör indul. Kell egy felmérést csinálni, h kb mennyi idő alatt foglalják el a céhek az összes szektort. Persze nem akkor indulna új kör, ha minden szektor elvan foglalva, mert akkor bárki megteheti az elzárós módszerrel, h hetekig nem foglalja el. Bár érdeke lenne elfoglalni, mivel csak a végén kapja meg a céh a pontokat és nem napi szinten. De kitudja, h kinek mi jó. Felpörögne ezzel a játék; és talán még nagyobb kedv is lenne a GvG-hez az emberkéknek. Én személy szerint havi lebontásra gondoltam, de max 2 havonta újra kéne foglalni a szektorokat, akkor nem az lenne, h pl B-n Ego már majd 1 éve első...kapna más is lehetőséget. Erre ráépülve nyilván a szektorokra elköltendő áruk mennyiségét egy kicsit lejjebb kell vinni, mert közel 10.000 árut nem lehet olyan gyorsan már megszerezni. Felmérés/kutatás - persze a fejlesztők részéről kellene végezni vagy legalább is egy ilyen jellegű megoldásban gondolkodni és az megmutatná, h mennyire megvalósítható.

Jó lenne, ha support ezt javaslatot továbbítaná, főleg ha lenne hozzá még jó pár játékos támogatóként :)

Mindenesetre az is jó gondolat amit kutja hozott fel, mert van benne igazság. Ha bejönne ez a körös szektor foglalás, akkor a nagy klánok simán betörnek középre és húznak egy vonalat, amivel mások elől elveszik a szektort. De erre én annyit tudok mondani, h az is megoldás, h ha meg is csinálják ezt, akkor is lehessen foglalni az elzárt területen. Az, h ez mennyire reális vagy sem azon majd elgondolkodnak mások is sztem :))) De egy problémára megoldás tud lenni....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23920

Guest
Az alapfelvetés és blackmatt ötlete is nagyon tetszik.
Hihetetlenül tud dühíteni a sok-értékes,fás!- elzárt és el nem foglalt szektor.
Akár még az is működhetne, hogy minden szektor landingelhető lenne.Ha annyira kell a nagyoknak a több száz szektor akkor védjék is meg azokat.Szerintem így jóval kisebb birodalmakat hoznának létre sokkal több céh lenne jelen a gvg térképeken-kevesebb pontot kapnának ezáltal lassabban nőnének a céhszintek és nem lennének ekkora különbségek céh és céh között.
 
Fent