Kereskedelem

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser21660

Guest
Hali!
Az lenne az ötletem, hogy ha kiteszünk piacra árucikket akkor a vevő kiválaszthassa, hogy mit ad érte. De csak szigorúan azokat választhatná, amiket az eladó megjelöl. Pl van a raktáradban összesen 10db méz és szeretnél érte mást. Kitennéd hogy 10 méz 10 alabástromért, VAGY gránitért, VAGY 20 posztóért. Ez azért lenne jó, mert igy rugalmaabbak lennének a cserék és nem lennének beragadva sokszor sokáig!

Ez tényleg hasznos lenne. Ha több terméket is össze kell gyűjteni, kifejezetten előnyös lenne, ha nem kellene egyenként várakozni az ajánlatokra, vagy hosszasan egyezkedni a gyártókkal. Mindenképpen jó ötlet!:)
 

DeletedUser

Guest
Piac ötlet

sorry, ha már volt...

szerintem jó lenne, ha a piacon pénzért és alapanyagért is lehetne kereskedni. a nagy termelő épületek sokszor csak állnak, ha épp nincs mozgás a piacon, vagy épp nem kell semmi a fejlesztésekhez.
így lehetne némi specializáció, hogy valaki inkább házat/gazdasági épületeket épít és mindent megvesz a piacon, valakik meg direkt oda termelnek.
a piacon is nagyobb élet lenne így.
sokszor van, hogy a drágán megépített bányák csak állnak, meg az is sokszor van, hogy felgyülemlik alapanyag és nem lehet vele mit csinálni.
 

DeletedUser22693

Guest
Nekem is lenne egy ötletem sziasztok!

A külső és a belső piac külön választása! Amit küldő piacra rakunk nem látjuk a céhes piacban, amit céhes piacra rakunk nem látjuk a külső piacon! Mert nagyon zavaró tud lenni hogy amit külsú piacra szán az ember, azt céhen belül is látjuk!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21418

Guest
Mert nagyon zavaró tud lenni hogy amit külsú piacra szán az ember, azt céhen belül is látjuk!

Ha a kereskedő az ajánlatát nem a céhes (belső) hanem a külső piacra szánta,
és te mégis látod a céhes piacon, akkor a kitevő az ajánlat beállítását szerintem elrontotta.
 

DeletedUser22693

Guest
Ha a kereskedő az ajánlatát nem a céhes (belső) hanem a külső piacra szánta,
és te mégis látod a céhes piacon, akkor a kitevő az ajánlat beállítását szerintem elrontotta.


Nem rontotta el, csak nem pipálta bea megfelelő kockát hogy csak a céh tagjai láthassák,mert azt külső piacra szánta....
Céhen belül fair ajánlatok vannak de céhen kívűl mindenki úgy kereskedik ahogy akar és elég zavaro unfair ajánlatokat látni a piacon mikor bejelöli az ember hogy csak a céhes ajánlatokat lássa.....és a sok fair ajánlat között van pár érdekes, un fair ajánlat is, amit külső piacra szán....
 

DeletedUser21418

Guest
Céhen belül fair ajánlatok vannak

Ami céhes ajánlat az nem feltétlenül fair ajánlat.
A céhes ajánlatok mindig belső piaci ajánlatok.
Ha céhesnek látsz egy külső piacos ajánlatot, ott akkor hiba van.
Az előző sorokból következik, hogyha van a piacon egy unfair ajánlat, az nem törvényszerűen külső piaci (nem céhes)
 

DeletedUser22693

Guest
Úgy látszik nem sikerűlt érthetően fogalmaznom!
Talán most sikerűlni fog!

A piacon nálunk van egy olyan szabály hogy céhen belül bizonyos arányokkal lehet kereskedni. ami ezen arányokon kívűl van az un fair ajánlat!
A céhen belül mindig fair a kereskedelem de ha valaki külső piacra szán ajánlatot, azt nem tudja úgy megcsinálni hogy azt céhen belül a céh piacon ne lehessen látni. Így az amit nekünk szán és az amit nem nekünk szn keveredik és ez zavaró, nagyon!
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
több ötletem is van:
1. kéne még olyan lakóépület ami 15 percente adja az árut a vaskorszak után
2. eléggé hosszadalmas hogy amikor a gazdasági épületeket állítom be termelésre mindegyiket egyesével kell beálltani. lehetne azt mint a betakarításnál hogy az egyiket beállítom mondjuk 15 percre, végighúzom az egeret és a többi is 15 perceset termel.
3. hogy ne csak 2:1-hez lehessen cserélni mert ha pl. aranyat kérünk és van selyem akkor azt egy éppeszű ember nem nagyon teszi fel :)
4. szerintem a barátok közti kereskedés is olyan mint a céhen belül ezért azt is meg kéne csinálni hogy ne kerüljön forgepontba.
 

DeletedUser21964

Guest
Sziasztok!
több ötletem is van:
1. kéne még olyan lakóépület ami 15 percente adja az árut a vaskorszak után
2. eléggé hosszadalmas hogy amikor a gazdasági épületeket állítom be termelésre mindegyiket egyesével kell beálltani. lehetne azt mint a betakarításnál hogy az egyiket beállítom mondjuk 15 percre, végighúzom az egeret és a többi is 15 perceset termel.
3. hogy ne csak 2:1-hez lehessen cserélni mert ha pl. aranyat kérünk és van selyem akkor azt egy éppeszű ember nem nagyon teszi fel :)
4. szerintem a barátok közti kereskedés is olyan mint a céhen belül ezért azt is meg kéne csinálni hogy ne kerüljön forgepontba.
1. Minek az?
2. Nekem olyan ötletem van, ha begyűjtöm a gazdasági épületeket be lehessen állítani, hogy ugyanazt kattintgatás nélkül elindítsa, mert a legtöbben óránként vagy 1/4 óránként gyűjtik ezeket.
3.Ide is van ötletem, hasonló a tiedhez. Felhozom a példádat: az aranyat 1/4 annyiba kerül előállítani, mint a selymet. No már most szerintem ehhez képest kéne csinálni az arányokat. Tehát a legkisebb arány 4*0,5=2 lenne a legnagyobb meg 4*2=8.
4. Teljesen izgalmatlanná tenné a kereskedést, túl könnyen lehetne megszerezni az anyagokat. Gondolj bele valakinek van 80 céhtársa meg 60 barátja. 140 emberrel tudna ingyen kereskedni, ami túlságosan sok.
 

DeletedUser

Guest
Idézet Lexi-sama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali!
Az lenne az ötletem, hogy ha kiteszünk piacra árucikket akkor a vevő kiválaszthassa, hogy mit ad érte. De csak szigorúan azokat választhatná, amiket az eladó megjelöl. Pl van a raktáradban összesen 10db méz és szeretnél érte mást. Kitennéd hogy 10 méz 10 alabástromért, VAGY gránitért, VAGY 20 posztóért. Ez azért lenne jó, mert igy rugalmaabbak lennének a cserék és nem lennének beragadva sokszor sokáig!
Ez tényleg hasznos lenne. Ha több terméket is össze kell gyűjteni, kifejezetten előnyös lenne, ha nem kellene egyenként várakozni az ajánlatokra, vagy hosszasan egyezkedni a gyártókkal. Mindenképpen jó ötlet!:)

Csatlakozom az elöttem szólokhoz ez egy REMEK ötlet :) Lennének ilyen kupacok vagy zsákok amikbe beledobáljuk a nyersanyagainkat amiből bárki kivehet amennyit szeretne a zsákra írt szabályok szerint mondjuk:
"Csak azonos korú termékekre 1:1ben" " Csak Vaskori termékekre 1:2 arányban"


Más

Felejtsétek el a nyersanyag és arqany kereskedelmet, csak gondoljatok bele egy Ipari korainak mennyit ér 100 000 nyersanyag az ott található árak mellett és mennyit érne 100 000 nyersanyag egy vaskori játékos számára, vagy ha FPét lehetne venni piacon te jó ég azt a visszaélés hullámot elsöpörné a játékot :D


Nostredamus:
A 4. ötleteted vagy problémád nem értem, sose találkoztam ezzel a gonddal eddig ha valami kellett megnéztem ki termeli a szomszédok között vagy a barátok között vagy a Céhen belül és leleveleztem velük mindig meg tudtam egyezni velük valahogy több mint 200 emberből azért csak találok egyet aki azt a nyersanyagot termeli ami nekem kell :)
Valamint jelenleg is lehet venni gyémántért nyersanyaogt és aranyat is csak nem közvetlen. :)

Üdv
Night
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
több ötletem is van:
1. kéne még olyan lakóépület ami 15 percente adja az árut a vaskorszak után
2. eléggé hosszadalmas hogy amikor a gazdasági épületeket állítom be termelésre mindegyiket egyesével kell beálltani. lehetne azt mint a betakarításnál hogy az egyiket beállítom mondjuk 15 percre, végighúzom az egeret és a többi is 15 perceset termel.
3. hogy ne csak 2:1-hez lehessen cserélni mert ha pl. aranyat kérünk és van selyem akkor azt egy éppeszű ember nem nagyon teszi fel :)
4. szerintem a barátok közti kereskedés is olyan mint a céhen belül ezért azt is meg kéne csinálni hogy ne kerüljön forgepontba.

Szia!

1. Érdemes felépíteni a Szent Márk bazilikát ami napi 90x duplázza magasabb szinten mégtöbbre nőveli az arany termelést. itt a 90x a lényeg nem mindegy mire megy el a duplázás én arra hajtok hogy legyen 45 sok aranyat de lasssan termelő épületem vagy majd a 90 napi 1x termelő hogy a maximumot hozzam ki mert annyival többet hoz így alig valami időbefektetéssel, hogy nekem így sokkal jobban megéri , Viszont megértem ha valaki sokat van gép elött jobban venné a 15 perces termelést ugye minnél sűrűbb a termelés annál többet lehet 1 óra alatt termelni.
2. Háttő nekem amióta Gazdaságaim vannak ez nem okoz gondot ebből is csak 5 van pont azért mert van ugye az Alxandriai Világítótorony a többit rakjátok össze :)
3. Lehet velem van a baj de vaskorig visszamenőleg tartok termelő épületeket és folyamatosan kereskedem azért hogy minden régi nyersanyagból legyen tarcsiban egy adag sose jutot eszembe illetve kellett elönyelten ajánlatot kitennem magamnak vagy másnak.
4. Valahol igazad van valahol meg nem a baj az hogy a barátok közé egy mozdulat felvenni valakit és akkor kereskedni ingyen, míg céhbe nem akárki vehet fel embert és ha valaki céhben van nem fog kilépni csak azért hogy átlépjen a te céhedbe és ingyen kereskedjetek.

U.i.: Ez a sajét véleményem a dologról, nem kell követendő dolognak venni amit írtam
Üdv
Night
 

DeletedUser

Guest
kössz a választ azóta már 1. visszavontam
de a 2.:nem az számít hogy neked mivan van akinek 10 van meg aki ipari korban van annak meg rengeteg... tehát sokkal könyebb lenne 3. nincs helyem se emberem hogy annyi épületet csináljak az olcsó áruknak
4. igazad van azt kéne hogy ha felveszünk valakit barátnak 48 óráig ne lehessen kereskedni de akkor utánna ingyen
 

DeletedUser21720

Guest
Nem találtam más helyet.
A napokban kezdtem az Arvahallon. Anyag bajom van.
Az egész piacon nincs fa, kő, márvány, Bor, Festék !!!!
Így vagy én gyártom a 3 nem bónuszost és ezzel le is ülök a fejlődésben vagy veszek a kereskedőtől 10 anyagért 1-et.
Ez rákényszerít a JÁTÉK ABBAHAGYÁSÁRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gondolom NEM EZ A CÉL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Talán lehetne csinálni egy csoportot, ahol összevonnátok a kezdőket ( akár a 3 helyről) és amíg össze nem jön X létszám, ellátná a gép szinten belüli anyaggal őket, még el nem érik az átlag alsó szintjét.
 

DeletedUser21720

Guest
Természetesem csereanyagra gondoltam 1:1 arányban. És nem kérne érte forgepontot.
 

DeletedUser

Guest
Nem találtam más helyet.
A napokban kezdtem az Arvahallon. Anyag bajom van.
Az egész piacon nincs fa, kő, márvány, Bor, Festék !!!!
Így vagy én gyártom a 3 nem bónuszost és ezzel le is ülök a fejlődésben vagy veszek a kereskedőtől 10 anyagért 1-et.
Ez rákényszerít a JÁTÉK ABBAHAGYÁSÁRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gondolom NEM EZ A CÉL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Talán lehetne csinálni egy csoportot, ahol összevonnátok a kezdőket ( akár a 3 helyről) és amíg össze nem jön X létszám, ellátná a gép szinten belüli anyaggal őket, még el nem érik az átlag alsó szintjét.

Keresni kell hasonló fejlettségi szintű játékosokat, felvenni barátlistára vagy céhet alapítani velük. Utána már tudtok cserélgetni és a probléma meg is oldódik.
 

DeletedUser21720

Guest
Keresni kell hasonló fejlettségi szintű játékosokat, felvenni barátlistára vagy céhet alapítani velük. Utána már tudtok cserélgetni és a probléma meg is oldódik.
Ha jól számolom csak az utolsó 3000 embernek írjak levelet, vagy van olyan körlevél forma, amiről én nem todok ? (pl: 9000-től az ulosóig körlavél)
 

DeletedUser

Guest
Nem találtam más helyet.
A napokban kezdtem az Arvahallon. Anyag bajom van.
Az egész piacon nincs fa, kő, márvány, Bor, Festék !!!!
Így vagy én gyártom a 3 nem bónuszost és ezzel le is ülök a fejlődésben vagy veszek a kereskedőtől 10 anyagért 1-et.
Ez rákényszerít a JÁTÉK ABBAHAGYÁSÁRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gondolom NEM EZ A CÉL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
beszélgess a globális chaten... valakinek biztos van olyan ami neked kell.

- - - Updated - - -

Sziasztok!
Nekem régóta bajom van a pénzzel mert van 400.000 alapanyagom de sohasincs pénzem (késői középkorban tartok). Tehát hogy sok pénzem legyen kéne egy csomó lakóépületet építenem, de nekem nem kell egy csomó felesleges lakos meg az sok helyet foglal.
ötlet:
-vagy a lakóépületeknek kéne több pénzt termelnie
-vagy olyan épület ami csak pénzt termel pl. bank
-vagy lehessen olyat hogy terjeszkedés 60.000 arany de alapanyaggal fizetem
-vagy minden kevesebb pénzbe kerüljön
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent