Kereskedelem

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser4995

Guest
Sziasztok!

Ahogy növekszik a város és egyre több a termelés, úgy a csereszámok is növekednek. Ezért a kereskedelemmel kapcsolatos két javaslatot szeretnék tenni.

1, A piactéren az - Ajánlat létrehozásánál - ne csak +, és a - gomb használatával, hanem beírással is lehessen megadni számot.

Az aktuális ajánlatokat a folyamatosan változó piac befolyásolja, így akár naponta jó lenne a kirakott árucikkek számának változtatása. Jelenleg ez csak törlés és új ajánlattétellel lehetséges.

2, Jó lenne tehát ha a kirakott cseréknél az ajánlati és az igény számok módosíthatóak lennének. Ha az egyszerűbb, akkor egy módosít gomb is megtenné a törlés mellett, ami visszateszi az árukat az ajánlat létrehozásába.
 

DeletedUser16

Guest
Az egyes menüpont most is működik. Manuálisan is be tudod írni a kellő mennyiséget. A többi pedig kényelmi funkció amit a fejlesztők döntése alapján integrálnak a játékba!
 

DeletedUser4143

Guest
Máskor is előfordulhat olyan bug mint a mostani, mármint hogy nem látom a saját ajánlataim, és sajnos visszavonni sem tudom azokat. Így az a viccesnek nem nevezhető helyzet, hogy a saját árumat sem tudom felhasználni. Javaslom egy általános saját összes ajánlat visszavonó gomb beiktatását. Ez megoldaná, legalább részben a mostani és későbbi bugok egy részét, továbbá kényelmi funkciónak sem utolsó lenne.
 

DeletedUser

Guest
Javaslom, hogy a saját, és céhtársaim ajánlatai mellett jelenjen meg a céhes ikonocska, hogy tudjuk melyik ajánlat kerül 1FP-be, illetve melyik lett meghirdetve csak "belső piacra", vagy a "világpiacra" is.
 

DeletedUser

Guest
Javaslom, hogy a saját, és céhtársaim ajánlatai mellett jelenjen meg a céhes ikonocska, hogy tudjuk melyik ajánlat kerül 1FP-be, illetve melyik lett meghirdetve csak "belső piacra", vagy a "világpiacra" is.

Ha bejelölöd a céhes fület, akkor csak az ingyenes ajánlatokat adja be. Nem az összes céhtag által feltett árut.
 

DeletedUser

Guest
Személyes ajánlat küldése

A szomszéd illetve a céh listában lenne minden játékosnál, a levélküldés mellett egy kereskedés gomb. Itt fel lehetne kínálni termékeket kizárólag annak a játékosnak. Forge-pont törvények ugyanúgy élnének.
 

DeletedUser

Guest
Ha bejelölöd a céhes fület, akkor csak az ingyenes ajánlatokat adja be. Nem az összes céhtag által feltett árut.
Ez csak az egyik problémára ad megoldást, ami fél siker, de a saját ajánlataim közül nem tudom, hogy melyiket adtam be a közösbe, vagy csak a szűkebb "családi körnek". ;) Én azt javasoltam a céhtársaimnak, hogy a csak a belső piacra szánt ajánlatok mennyisége végződjön 1-re (1:1 váltási arány mellett), és abból mindkét fél látni fogja napok múlva is, hogy az csak céhes publikáció.
 

DeletedUser2392

Guest
Sziasztok!

Miért nem tudok céhtárssal 2:1 arányban kereskedni?

Tudom, hogy a korlátozás azért van, hogy ne lehessen jogtalan előnyökhöz juttatni a társakat.
Esetemben 20 arany - 10 réz cseréjéről lenne szó, mivel nem azonos, hanem két egymást követő kor termékei, a réz előállítása 2x annyiba kerül, vagyis teljesen reális lenne a 2:1 arányú csere.
Nem lehetne azt is programozni, hogy vegye figyelembe, melyik kor termékéről van szó? Nem hinném, hogy nehéz dolog, koronként csak 5 termék, ennél sokkal bonyolultabb számítások is vannak a játékban, pl a harcoknál :D

Ezt a korlátozást kijátszva később adhatok 10 puskaport 10 fáért? Az lenne igazán a jogtalan előnyhöz juttatás...
 

DeletedUser2392

Guest
Sziasztok!

Miért nem tudok céhtárssal 2:1 arányban kereskedni?

Tudom, hogy a korlátozás azért van, hogy ne lehessen jogtalan előnyökhöz juttatni a társakat.
Esetemben 20 arany - 10 réz cseréjéről lenne szó, mivel nem azonos, hanem két egymást követő kor termékei, a réz előállítása 2x annyiba kerül, vagyis teljesen reális lenne a 2:1 arányú csere.
Nem lehetne azt is programozni, hogy vegye figyelembe, melyik kor termékéről van szó? Nem hinném, hogy nehéz dolog, koronként csak 5 termék, ennél sokkal bonyolultabb számítások is vannak a játékban, pl a harcoknál :D

Ezt a korlátozást kijátszva később adhatok 10 puskaport 10 fáért? Az lenne igazán a jogtalan előnyhöz juttatás...

Bocs, elnéztem, azonos kor termékei :D
 

DeletedUser7560

Guest
én nem tudom, de szerintem a céhben pont az a lényeg hogy mindenki gyorsabban fejlődhessen, ergo nem látom annak értelmét, hogyha egy kisebbnek kell valami fejlettebb nyersanyag akkor perkáljon érte rengeteged
engem teljesen hidegen hagy, hogy a céhben mit kínál az adott személy, ha bónuszosan termelem és van raktáron akkor meg mind1 mit kapsz érte

ha lenne a játékban egy előre meghatározott arány, pl. 1:2:3:4:5:6, akkor meg szerintem pont ezzel lehetne visszaélni
tegyük fel hogy késő középkorban vagyok és a Felsőoktatást akarom kifejleszteni
ez 50puskapor és 140ében
ha a fent leírt arányok szerint menne a kereskedés akkor 140ébenért elég lenne csak 47 kései k. -i anyagot adnia amivel egy vaskorszaki nem ér semmit
a másik meg, hogy a multyzó karakterek sokkal egyszerűbben kapnának sok nyersanyagot, kitesz 5selymet és máris kaphat érte 30bort
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Nekem az lenne a felvetésem, hogy hasznos lenne, ha a piactér ablakban nem csak a kereskedés fülön, de az Aktuális ajánlataid fülön is lehetne szűrni ajánlatok vag igények szerint; vagy ha más nem akkor ABC sorrendbe rendezni az ajánlatokat.
(Ha már valaki több oldalnyi ajánlatot tesz föl, mint néha én, nehéz átlátni a kínálatot)
 

DeletedUser20472

Guest
Tiszteletem.
Nekem az lenne a kérésem, hogy a piacon szeretném látni az én árumat is nemcsak a másokét. A végén pedig csak a törlés lehetősége legyen.
Köszönöm szépen.
 

DeletedUser20980

Guest
Sziasztok!

Kellene a piactéren a kereskedők mellé egy tiltó fül, Amivel le lehetne tiltani egyes játékosok ajánlatait.
Iszonyúan játék, és kedv romboló hatású, hogy vannak játékosok akik szándékosan telepakolják a piacteret, ésszerűtlen, és elfogadhatatlan ajánlatokkal ezzel áttekinthetetlenné téve az ajánlat/kínálatokat. A játékfelügyelet szerint oldják meg a játékosok egymás között, de ez lehetetlen. A Kulturált üzenetek hasztalanok, Büntetni nem lehet őket. Úgy hiszem minden játékszerető játékos nevében mondom, valamilyen formában megoldást kellene találni mielőbb erre a problémára.
 

DeletedUser1300

Guest
Mindenkinek jogában áll úgy kitenni, és olyan ajánlatokat kitenni, ami neki hasznot hoz.Ezt nem lehet letiltani.a csere ár/arány be van korlátozva, kivéve a gépi ajánlat. Lesz olyan aki még így is belemegy egy tranzakcióba, ha sürgősen kell neki a portéka. Egyébként Te is szűkítheted a keresési feltételeket, ha fölül beállítod, hogy mit keresel, vagy éppen mi a kereslet.
 

DeletedUser20980

Guest
Mindenkinek jogában áll úgy kitenni, és olyan ajánlatokat kitenni, ami neki hasznot hoz.Ezt nem lehet letiltani.a csere ár/arány be van korlátozva, kivéve a gépi ajánlat. Lesz olyan aki még így is belemegy egy tranzakcióba, ha sürgősen kell neki a portéka. Egyébként Te is szűkítheted a keresési feltételeket, ha fölül beállítod, hogy mit keresel, vagy éppen mi a kereslet.


Már ne haragudj, de nem értem miről beszélsz. :( Sürgősen kell neki 56 ésszerűtlen ajánlatra csere áru? hetek óta kint van neki. A kutya nem viszi el. Ezek szerint félre értelmezted a mondandóm. Nem a kereskedőt kellene letiltani az ajánlataival, hanem hogy az egyén ne láthassa a saját ablakában a nemkívánatos kereskedőket. Ettől még más játékos elviheti. Bár nincs az a megszorult játékos aki 5 borért öt kötelet adna. Max, ha elötte kettőt megivott. :)

A fórumon ezt floodolásnak hívják, és elég kemény büntetés jár érte. Én, és még sok hasonló cipőben járó társam, nevében vetettem fel mint ötlet.
Most komolyan kérdem ha van 200 kövem, és egyesével felrakom olyan áruért amit biztos hogy nem visznek el, ahhoz nekem jogom van?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Senki nem korlátozhatja a kereskedni szándékozók szabad akaratát-akkor sem,ha ez másoknak nem tetszik,vagy látszólag nem gazdaságos.
Igen,jogod van azt kitenni,amit akarsz-maximum azt hiszik,megtébolyodtál.:)
 

DeletedUser20980

Guest
Arra sincs semmi esély, hogy legalább névsor szerint lehessen beállítani a kereskedőket? Úgy legalább át lehetne ugrani a "megtébolyodottakat" Hmmm.... :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Vagy legalább, akkor a termék mennyiségi sorrendbe rakásával el lehetne kerülni a tébolyultakat. De egyszerűen meg lehetne oldani fülekkel, mint például egy cod szerverkeresőjében, hiszen már oda is vannak írva csak funkciót kéne nekik adni. Ott van hogy "váltási arány", egy kattintással a csökkenő sorrendbe, két kattintással növekvő sorrendbe(ugye ez 0.5-től indulna) lehetne szedni és valószínű, hogy már ez is kiszűrné a tébolyultakat.
Aztán ott van a "kereskedő", egy kattintással ABC rendbe lehetne szedni, két kattal pedig visszafelé. Ez is szűrne. Aztán ilyen fül nincs, de én csinálnék olyat, hogy az ajánlatnál lévő árumennyiség fölé egy mennyiség fület, és az igénynél lévő árumennyiség fölé egy mennyiség fület. Ezekre kattintva csökkenő illetve növekvő sorrendbe tudnád szedni az ajánlott illetve igény mennyiségét.
Tehát, ha te 200 aranyat keresel, akkor az ajánlott mennyiség fülre kattintva csökkenő sorrendbe szeded, és ha van olyan ajánlat, akkor biztosan ott lesz a tetején. Ugyanez működik visszafelé is az igény fülnél.

De tényleg szerintem mindenki ismeri a Call of Duty valamelyik verzióját, képzeljétek el annk a szerverkeresőjét és felül a füleket, ahol csökkenő sorrendbe tudod rakni a szervereken lévő játékosok számát. Ennyi, szerintem ennél egyszerűbb nincs :) üdv.
 

DeletedUser

Guest
Én szívesen látnám kereskedésnél az alapanyagot és az aranyat is ugyanis az előbbibe már szinte belefulladok, mert lassan milliós nagyságrendű lesz, pénzem viszont alig van, most épp 100ezer környékén, amiből 80-90 ezer megy el egyetlen épület felhúzására. Szóval jó ötlet lenne, ha valamilyen módon lehetne cserélni, vagy beváltani nyersit aranyra. El tudnám viselni :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent