Kereskedelem

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser5717

Guest
ugy gondolom hogy mindenkinek sokkal tobb alapanyaga van mint aranya ezert nemmlenne kivel kereskedni
 

DeletedUser

Guest
ugy gondolom hogy mindenkinek sokkal tobb alapanyaga van mint aranya ezert nemmlenne kivel kereskedni

Szerintem lehetne. HA kiraknál egy ajánlatot, lefogadom, hogy tuti lenne egy játékos akinek éppen alapanyag kellene, hogy valamit megépíthessen, ezért simán elcserélné. Meg persze előző hozzászólásomban írtam, hogy alapanyagért és vagy pénzért lehetne akár termékeket is venni(bortól kezdve kátrányig mindent). Nem biztos, hogy a legnépszerűbb dolog lenne, de szerintem sokszor kihúzhatná az embert a csávából.
 

DeletedUser

Guest
Valamit kezdeni kellene a kereskedelemmel, jelenlegi formájában halott....
Ha olyan peches helyre kerülsz, mint például Én, ahol rajtam kívül 1, azaz betűvel egy embernek van ajánlata a piacon, a maradék 48 még a piac közelében sem járt, akkor a büdös életben nem tudok előrébb lépni, mert ugye a helykorlátozás miatt nem tudok annyi termelő épületet lerakni, hogy mindent ki tudjak termelni, ami a fejlesztésekhez szükséges, vagy a helykorlátozást oldják fel, vagy csökkentsék az npc kereskedők ajánlatát legalább 5:1-re, mert a 10:1 az évekig tart míg kitermelek bármit is. Nagyjából tehát számomra véget ér a játék, kár érte, volt benne potenciál...
 

DeletedUser10514

Guest
Valamit kezdeni kellene a kereskedelemmel, jelenlegi formájában halott....
Ha olyan peches helyre kerülsz, mint például Én, ahol rajtam kívül 1, azaz betűvel egy embernek van ajánlata a piacon, a maradék 48 még a piac közelében sem járt, akkor a büdös életben nem tudok előrébb lépni, mert ugye a helykorlátozás miatt nem tudok annyi termelő épületet lerakni, hogy mindent ki tudjak termelni, ami a fejlesztésekhez szükséges, vagy a helykorlátozást oldják fel, vagy csökkentsék az npc kereskedők ajánlatát legalább 5:1-re, mert a 10:1 az évekig tart míg kitermelek bármit is. Nagyjából tehát számomra véget ér a játék, kár érte, volt benne potenciál...
Erre való a klánba lépés. Ne a szomszédaidra várj, illetve rabold ki őket rendszeresen, ha ez a helyzet.
 

DeletedUser

Guest
Ha bejelölöd a céhes fület, akkor csak az ingyenes ajánlatokat adja be. Nem az összes céhtag által feltett árut.
szeretném felhívni a figyelmet hogy jelenleg ha én felteszek egy ajánlatot és nem pipálom ki hogy csak a céhtagoknak
akkor a céh összes tagja ugyanugy látja ezt az ajánlatot és sok olyan ajánalt kerül így fel problémát okz hiszen pl vanak szabályok pl 1:1-ben kereskedés céhn belül akkor mivel minden céhtag látja azt az ajánlatot azt hiszik kilog az illető és ezért kirughatják a céhból pedig ő csak a szomszédokal akart kereskedni haszonszerzés miatt
javaslat
lehesen bepipálniazt hogy csak a szomszédoknak és ezt csak ök láthatják és a céh tagok nem
vagy
nem kell ilyen lehetőség de ha nem pipálom be azt hogy csakcéhtagoknak ajánlat készítésnél más ikon jeleze nekik pl kalapács,pajzs helyet a szomszédok ikonja
és így külömbséget tudnának tenni
előre is köszönöm
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
szeretném felhívni a figyelmet hogy jelenleg ha én felteszek egy ajánlatot és nem pipálom ki hogy csak a céhtagoknak
akkor a céh összes tagja ugyanugy látja ezt az ajánlatot és sok olyan ajánalt kerül így fel problémát okz hiszen pl vanak szabályok pl 1:1-ben kereskedés céhn belül akkor mivel minden céhtag látja azt az ajánlatot azt hiszik kilog az illető és ezért kirughatják a céhból pedig ő csak a szomszédokal akart kereskedni haszonszerzés miatt
javaslat
lehesen bepipálniazt hogy csak a szomszédoknak és ezt csak ök láthatják és a céh tagok nem
vagy
nem kell ilyen lehetőség de ha nem pipálom be azt hogy csakcéhtagoknak ajánlat készítésnél más ikon jeleze nekik pl kalapács,pajzs helyet a szomszédok ikonja
és így külömbséget tudnának tenni
előre is köszönöm


Vagy elég szimplán szólni a céhes közös beszélgetőbe h az az árú miért van olyan arányban kitéve és nem nekik szánod!
 

DeletedUser

Guest
Következő a mit szeretnék hogy megvalósuljon:​

Ne csak nyersanyagokat lehessen cserélgetni hanem például pénzt nyersanyara, gyémántot nyersanyagra, alapanyagot nyersanyagra vagy gyémántra. tervrajzokat nyersanyagra vagy gyémántra vagy pénzre, forge pontot nyerssanyara vagy, medálokat nyersanyagra vagy pénzre. Magyarul a piacon MINDENT MINDENNEL lehessen elcserélni.

Másik dolog manuálisan bekattintani hogy a piacnál beírni az értéket kicsit necces mert a szám elé kell bekattintani és nem a széles mezőbe. szóval a beírási mezőt normál űrlap szerűen kellene megcsinálni hogyha bele kattintunk akkor a már benne lévő szám kijelölődik és át tudjuk irni könnyen. valamint esetleg a plusz minusz gomb mellé még +5 és -5 gombot is be lehetne tenni

Harmadig dolog: Piaci váltás arány maximum 1:2-re van állítva. szerintem ez nem túl korrekt mert vannak drága alapanyagok is amit magasabb értékért adnék, eleve mert hiánycikk. szóval a maximális arány mondjuk 1:5 höz lenne, például 5 aranyat adok 25 borért az még teljesen reális arány az értékekhez képest is.

Negyedik dolog. kevés a szomszéd, mármint legalábbis a kereskedelmi palettán. még támadni meg +20 pénzet kapni a meglátogatásokért megértem hogy limitálva van a létszám, de ha ritka nyersanyagra van szükség akkor kicsi a csoport aki kereskedik. mondjuk egy kereskedő nagyobb hatótávba is eljut mint egy hadsereg. szóval több játékossal kellene kereskedni, mondjuk 5ször annyi mint most már elég lenne.
 

DeletedUser10514

Guest
Kedves Nostredamus, szerintem ezt az első részt te nem gondoltad végig. A cél nem az, hogy senki ne vegyen gyémántot, akkor miből tartanák fenn a szervereket?
Második és harmadik: Jó ötlet. Én sem tarom fair eljárásnak hogy 20 borért kiadjak legalább 10 üveget, ha épp az kell az eladónak.
 

DeletedUser

Guest
Kedves Nostredamus, szerintem ezt az első részt te nem gondoltad végig. A cél nem az, hogy senki ne vegyen gyémántot, akkor miből tartanák fenn a szervereket?

Pont hogy a gyémántforgalom megugrana, és sokkal többen játszanának gyémántal, mivel sokkal "olcsóbban" hozzá tudnának jutni bármilyen alapanyaghoz, így a gyémántal gyors technológiai ugrást tudnának elérni. Ami miatt komplikált lehet hogy sokan kamuregeket gyártanának és multizni próbálnának, de ezzel azért nem mennének sokra, mert az új regisztráció nem biztos hogy a szomszédjuk lenne. pedig a forge pont adásvételéből elég gyorsan lehetne fejlődni olyannak aki magasabb szinten áll és nagy a termelése valamiből. Mert aki például nyersanyag híjján nem tudja elhasználni a fejlesztésre a forgepontot, annak egy nagy löket hogy az amúgy is elhasználhatatlan forge pontját ami már túlcsordult a tárolásban nyersanyaggá tegye és máris tud tovább fejlődni. Persze az átváltási arányokat a kereslet és a kínálat határozza meg, gyakorlatilag tőzsdézni lehetne online. én például folyamatosan keringetem a nyersanyagaimat többlethaszonnal. hogy pl eladok 15 fát 22 márványért majd eladok 15 márványt 22 fáért, van 7 fa és 7 márvány többletbevételem, de valakinek bőven megéri ha töblettermelése van valamelyikből hogy 5-öt termel 4óránként belőle.
 

DeletedUser21403

Guest
Pont hogy a gyémántforgalom megugrana, és sokkal többen játszanának gyémántal, mivel sokkal "olcsóbban" hozzá tudnának jutni bármilyen alapanyaghoz, így a gyémántal gyors technológiai ugrást tudnának elérni. Ami miatt komplikált lehet hogy sokan kamuregeket gyártanának és multizni próbálnának, de ezzel azért nem mennének sokra, mert az új regisztráció nem biztos hogy a szomszédjuk lenne. pedig a forge pont adásvételéből elég gyorsan lehetne fejlődni olyannak aki magasabb szinten áll és nagy a termelése valamiből. Mert aki például nyersanyag híjján nem tudja elhasználni a fejlesztésre a forgepontot, annak egy nagy löket hogy az amúgy is elhasználhatatlan forge pontját ami már túlcsordult a tárolásban nyersanyaggá tegye és máris tud tovább fejlődni. Persze az átváltási arányokat a kereslet és a kínálat határozza meg, gyakorlatilag tőzsdézni lehetne online. én például folyamatosan keringetem a nyersanyagaimat többlethaszonnal. hogy pl eladok 15 fát 22 márványért majd eladok 15 márványt 22 fáért, van 7 fa és 7 márvány többletbevételem, de valakinek bőven megéri ha töblettermelése van valamelyikből hogy 5-öt termel 4óránként belőle.

Már ne haragudj de akkor ki venne valós pénzért gyémántot ha azt megkaphatja "ingyen" is??!! Ez alatt azt értem h alapanyagot ill. nyersanyagot pénz befektetése nélkül is lehet termelni! Az hogy meg te h üzletelsz az a te dolgod! Azt nem tudom h céhen belül is így cserélsz de ha igen akkor csodálkozom h még nem rúgtak ki! Mi nálunk mint a legtöbb céhben nem tűrjük az olyan játékosokat akik nyerészkedni és mások kárára akarnak fejlődni előrébb haladni!
 

DeletedUser1300

Guest
A forge pontokat meg nem kell már elpazarolni. Ha szomszédodnak, vagy céhtársadnak van nevezetes épülete oda is be lehet tolni, és ha helyezést érsz el akkor medált a terjeszkedéshez, tervrajz részletet az adott épülethez és újabb forge pontot szerezhetsz.
 

DeletedUser

Guest
Kereskedés Minden Mindennel !

Azt kellene megcsinálni hogy tényleg Mindent Mindennel lehessen cserélni ezáltal igencsak népszerű lenne a kereskedelem.

Például lehessen egymás között cserélni:
pénzért nyersanyagot, alapanyagért nyersanyagot, pénzért katonát, pénzért medált, pénzért forge pontot, gyémántért medált, gyémántért alapanyagot, nyersanyagért forge pontot, nyersanyagért tervrajzot, nyersanyagért katonát... és ezeket minden variációban

Persze a piacra feltehető értékarányokat is meg kellene változtatni. normál nyersanyag- nyersanyag között 1:5-ös arányig ki kellene tolni mert nehogy már 20 borért 10 aranyat adjak. az 50 bor 10 arany sokkal reálisabban hangzik. A forge pontnak az ára 1 forge pont pl 10 nyersanyagtól 100 nyersanyagig, 1000 pénzttől 50.000 pénzig. szóval meg lennének határozva és a kereslet meg a kínálat függvényében változnának a dolgok. a gyémántkereskedelem ami nagyot lendítene a játékon. sokan ha tényleg gyorsan akarnak fejlődni gyémántal tudnának üzletelni a piacon, másrészt meg aki jól tud kereskedni az gyorsan fejlődik mint egy bróker.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok

Lenne egy javaslatom, mivel ahhoz képest, hogy "egyedüliként" vihető játékról van szó - én eredetileg ezért jöttem ide, szeretek a magam ura lenni - viszont eléggé meg vagy lőve ha nem lépsz be egy céhbe. Az ugye rendben van, hogy szomszédokkal csak forgepontért lehet kereskedni, viszont ha ezt el szeretnéd kerülni bizony muszáj vagy belépni egy céhbe, még akkor is ha olyan emberek is vannak ott, akikkel nem szimpatizálsz - nem tudsz velük mit csinálni, vagy elviseled, vagy te magad lépsz ki. A javaslatom az lenne, hogy ha valaki azt választja, hogy nem lép céhbe, csak a barátlistájára vesz fel ugyanúgy 80 embert, akkor velük igazán kereskedhetne fp nélkül is. Szóval adják meg a választási lehetőséget, ha akarok céhbe lépek, vagy ha nem akarok akkor se legyek rákényszerítve már... mert most bizony rá vagyunk.
 

DeletedUser21403

Guest
Igen akár lehetne sztem is! Bár a nevezetesek bevezetésével( amik anyagot adnak) ez is megkönnyebbült hisz azok randomba adják napi szinten az anyagokat tehát mindenből fogsz kapni így is úgy is!
 

DeletedUser

Guest
Viszont a fosztásból származó zsákmányt is jó lenne elpasszolni valahol :)
 

DeletedUser21403

Guest
Ez tény! Bár ha arányosan teszel ki árút akkor a szomszédok is szívesen cserélnek veled annak ellenére h forgepontba kerül nekik! Főleg ha már a fejlesztésekben előrébb járunk mert minél előrébb v a fejlesztésben annál kevesebbet ér egy-egy forgepont!
 

DeletedUser

Guest


Fejlesztési javaslatom továbbá a következő:

A kereskedés menüben ne csak a mások ajánlatait tudjam megnézni hanem a saját ajánlataim is jelenjenek meg hogy össze tudjam hasonlítani, nem e más olcsóbban kínálja ugyan azt a terméket amit én már piacra dobtam !

másik hogy a sorbarendezés ajánlat és igény szempontból a saját ajánlataim között is lehessen, ott alapból csak az átváltási arány alapján van sorba rendezve, szóval alapanyag szerint is sorbarendezhetővé kellene tenni. nekem volt hogy 8 oldalnyi hosszú volt a lista a saját ajánlataimból és kicsit macerás volt átbogarászni. nem azért mert kicsik voltak a tételek hanem kb 800 terméket kipakoltam, hogy a saját értékével megeggyező árura cseréljem kicsit magasabb áron így önmagában kamatozik a mennyiség.

 

DeletedUser20839

Guest
Piaci előnytelen ajánlatok szürője!

Be lehetne rakni a piacon az előnytelen ajánlatoknak, egy szűröt, amit ki pipál a felhasználó és csak a korekt ajánlatok maradnának, nagyon sok időm elmegy azzal hogy figyeljem, hogy ki akar átverni, a szűrö müködése, ki szürné azokat az ajánlatokat, ahol 2, vagy több a korkülömbség, egy korbol származ termékekből csak az 1 arányúak maradnának bent! Ha az igény 1 korral magasabb, akkor csak a 2 arányu termék ajánlatok maradnának bent, és ha az igény egy koral alacsonyabb, akkor a 0.5 arányu ajánlatok maradnának bent, ha a felhasználó ki pipálja a szőrőt!
 

DeletedUser21869

Guest
Ötlet - Kereskedelem fokozására!

Hali!
Az lenne az ötletem, hogy ha kiteszünk piacra árucikket akkor a vevő kiválaszthassa, hogy mit ad érte. De csak szigorúan azokat választhatná, amiket az eladó megjelöl. Pl van a raktáradban összesen 10db méz és szeretnél érte mást. Kitennéd hogy 10 méz 10 alabástromért, VAGY gránitért, VAGY 20 posztóért. Ez azért lenne jó, mert igy rugalmaabbak lennének a cserék és nem lennének beragadva sokszor sokáig!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent