Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Xantos Philus

Aktív tag
Lenne még egy ötletem, amit kifelejtettem és nem nehéz megvalósítani: az új városdizájnnal bekerült a CE hajó illetve valamennyi ideje mobilon is van chat, aminek az ikonját betették a jobb alsó menübe. Így akadt az a probléma, hogy a jobb oldali menü kinyitásakor a bal oldalit össze kell helyhiány miatt nyomni. Amit a mai napig nem értek, hogy ha van külön hely a CE ikonnak a várostérképen, akkor miért nem lehetett kivenni a jobb menüböl a CE-t? Pedig akkor végre megint elférne az egész.
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy valaki leírta leírta-e már ezeket az ötleteket vagy nem, de azért leírom:
- Az új soros termelési funkció esetén a kilépésnél ne nagyítson rá az utoljára termelésbe rakott épületre. Maga a soros termelési funkció nagyon jó ötlet és remekül használható, de a nagyítás egy idiótaság, egér nélkül laptopot használók esetén nehéz utána visszakicsinyíteni, legtöbbször a böngésző nagyító/kicsinyítő funkciója jön elő, amivel használhatatlan a játék, ahogy ránagyítva is, nem is értem melyik szerencsétlen találta ki ezt és miért (bocsi, de szebben nem tudok fogalmazni, ugyanis IT-sként semmi értelmét nem látom, de normál felhasználóként sem és most is bosszúságot okozott, azért is jöttem már ide összefoglalni a gondolataimat), hogy az utolsó termelőépületre rá kellene nagyítani, semmi értelme nincs, úgy is vissza kicsinyítünk, csak feleslegesen kopik az egér, meg megy vele az idő.
- Üzenetírás esetén ha esetleg elhagynánk az üzenet mezőt akár véletlenül is (pl. véletlen mellé kattintok), akkor ne lépjen ki, hanem kérjen egy megerősítést az elhagyáshoz mind PC, mind mobilverzió esetén, ugyanis számtalan alkalom volt, hogy egy hosszabb üzenet eltűnt egy véletlen miatt, legutóbb épp laptop esetén, mikor az kurzor kívül volt és gyorsgépelés közben véletlenül hozzáértem a tapipadhoz, kilépett és elveszett egy csomó üzenet, amit ugyan leírni nem tart sokból, de visszaemlékezni hogy pontosan mit írtam, na az már más tészta, főleg ha fáradt is vagyok, bár szerintem ez másnál is így van.
- Mobil verzió esetén a termelőépületeknél egy választható/kapcsolható funkció a termelés abbahagyásának megerősítésére, sajnos nem az első alkalom, hogy véletlen sikerült így pl. egy 24 órás teraszos termelést kiszedni, mert az alkalmazás már nem első alkalommal nem úgy reagál az érintésre, ahogy kellene, vagy éppen akad és amikor hozzá érek, még nincs ott a termelési képernyő, de miután behozta, rögtön be is veszi az érintést, itt lenne mit javítani/fejleszteni rajta (mielőtt valaki kérdezné, több gyorsabb android eszközzel is tesztelve, Galaxy A70, Galaxy Tab S5e T720 stb., szóval nem szarral használom)
- Nagyon jó lenne, ha az üzenetek nem törlődnének x idő inaktivitás után (nem tudom pontosan mennyi), ugyanis az ember életében vannak olyan események, hogy nem tud úgy a játékkal foglalkozni, vagy éppen csak az üzenetekkel, de az nem azt jelenti, hogy szeretné ha törlődnének az üzenetek, így jártam az 1,9-es csoportommal is, most jól jött volna ha meglenne még, mert kicsit több időm van a játékkal foglalkozni, de ugyan így jártam pár felhasználóval, aki az elején segített elindulni, most nem tudom visszaolvasni amit írt és ami olyan, azzal kapcsolatban így kérdezni sem tudok. IT-sként tudom, hogy az üzenetek nem foglalnak olyan sok helyet, ha megmaradnának, nem menne csődbe a cég szerintem, így viszont egy csomó embernek bosszúságot okoztok, én meg pl. az a típus vagyok konkrétan, aki nem költ olyanra, ami bosszúságot okoz :)

Köszönöm hogy elolvastátok, valamint a lehetőséget is hogy leírhattam!

Üdv.: Alteran
 

Zsebe

Tag
Mivel, a feladat az, hogy a céh oldja meg a gazdálkodást.
A csatatér, drága. De tudok olyan céhet, amelyik nulláról felment a gyémánt ligába, és az egyik legjelentősebb tényezőként van jelen, százezernél jóval több akciót elkövetve.
Szóval, a jelenlegi keretek között sem megoldhatatlan a probléma, csak foglalkozni kell vele.
Semmi sem megoldhatatlan. De ezzel az erővel ne is változtassunk semmit a játékon. A nevikbe 2-3000 fp pakolása is megoldható volt kismillió katttintással korábban. Ugye, milyen király volt?
 

dvjanos

Új tag
Véleményem szerint nem azért nem forgathatóak az épületek mert nincs meg hozzá a grafika. Ez egy stratégiai játék, szorosan összefügg a helygazdálkodással.

Teljesen mindegy, hogy egy adott területre 3x4-es vagy 4x3-as építményt teszel-e le, a lényeg, hogy úgy tudd forgatni és elhelyezni őket, hogy a rendelkezésre álló területen ne legyenek vakfoltok. Ezt stratégiai építkezéssel is meg tudod oldani ha nagyon akarod, de ahhoz számolgatni kell, hogy melyik épület kerüljön egymás mellé. Van benne minimális helygazdálkodás is, de nem biztos, hogy minden építményt forgatni is szeretnél.
 

dvjanos

Új tag
Nagyon megy az ötletelés, de jó lenne ha a kezdő posztot különösen ezt a részt elolvasnátok részletesen:
" Másodsorban kérünk benneteket, hogy realisztikus, racionális javaslatokkal éljetek, szem előtt tartva azt, hogy mi minden érhető el ezen rövid időszak alatt. Amennyiben egy nagyon ambiciózus új ötlettel élnétek, nem fogjuk tudni továbbítani azt a fent említett okokból kifolyólag. Bővebb információért látogassatok el ide. "


A fenti összefoglalómhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon jó lenne valami értesítés arról, ha valaki csatlakozni szeretne a céhhez. Mert oké, hogy abban az adott pillanatban kiírja a játék, de ha épp nem nincsenek a megfelelő joggal rendelkező emberek online, vagy csak nem a játékot nézik, akkor nem tudják, hogy valaki jelentkezett és azért 5 percenként senki nem nézi az adminisztrátori felületet.

Kedves Paco83!

Mivel nem ismert előttünk a fejlesztői team összetétele és nagysága, így nem egyszerű meghatározni azt, hogy mi a realisztikus és racionális. Továbbá a játékosok korosztálya is elég tág keretek között mozog. Ha nagyon akarnak két hét folyamatos fejlesztés alatt is meg tudnak csinálni olyan fejlesztéseket, melyek egyáltalán nem tűnhetnek racionális kérésnek az elején.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Kedves Paco83!

Mivel nem ismert előttünk a fejlesztői team összetétele és nagysága, így nem egyszerű meghatározni azt, hogy mi a realisztikus és racionális. Továbbá a játékosok korosztálya is elég tág keretek között mozog. Ha nagyon akarnak két hét folyamatos fejlesztés alatt is meg tudnak csinálni olyan fejlesztéseket, melyek egyáltalán nem tűnhetnek racionális kérésnek az elején.

Ha elolvasod azt amit linkeltek az elején, vagy azt amit én csatoltam, akkor azért képet kapsz a dolgokról.
De néhány példa:
Más topic-ban már írták, hogy a termelési épületek zoom-ját orvosolni fogják. Ennek ellenére ide is kb minden 5hsz-ben leírják.
A visszatérő lassítását is orvosolni fogják, de ezt is leírják.
A linkelt szövegben le van írva, hogy új nevezetes ötletet ne írjon senki, ennek ellenére írnak.
Szintén a linkelt szövegben le van írva, hogy a gvg-vel kapcsolatban ne írjon senki, ennek ellenére írtak.

Igen, nyilván mindenkinek más a racionális, de ha a csatolt linket átolvassa az ember, akkor a most már 11 oldalnyi ötletelés kb 60% mehetne is a kukába.
 

Leprechaun

Új tag
Sziasztok.
Szeretném ha lenne egy fp váltó opció a saját raktáron belül.
Pl raktaron lévő 10fp-t fp-t tudjak saját részre váltani szintén raktárra 5db 2fp vagy 2db 5fp csomagra. Nagyon nem szeretem hogy ha csak 10fp csomag van raktaron akkor 2pontnyi támogataskor 8 elveszik onnan mert a maradék bekerül az elérhető fp sorba.
 
Nagyon megy az ötletelés, de jó lenne ha a kezdő posztot különösen ezt a részt elolvasnátok részletesen:
" Másodsorban kérünk benneteket, hogy realisztikus, racionális javaslatokkal éljetek, szem előtt tartva azt, hogy mi minden érhető el ezen rövid időszak alatt. Amennyiben egy nagyon ambiciózus új ötlettel élnétek, nem fogjuk tudni továbbítani azt a fent említett okokból kifolyólag. Bővebb információért látogassatok el ide. "


A fenti összefoglalómhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon jó lenne valami értesítés arról, ha valaki csatlakozni szeretne a céhhez. Mert oké, hogy abban az adott pillanatban kiírja a játék, de ha épp nem nincsenek a megfelelő joggal rendelkező emberek online, vagy csak nem a játékot nézik, akkor nem tudják, hogy valaki jelentkezett és azért 5 percenként senki nem nézi az adminisztrátori felületet.
-Én úgy láttam, céhadminoknak látszik a városházán eseményként, tehát visszanézhető, meg persze a csatlakozókat is lehet ellenőrizni időnként.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
-Én úgy láttam, céhadminoknak látszik a városházán eseményként, tehát visszanézhető, meg persze a csatlakozókat is lehet ellenőrizni időnként.

Eseményként nem jelenik meg. Igen, valóban lehet időnként ellenőrizni, de jobb lenne, egy értesítés, hogy tudjon az ember róla. Mert ha akármi miatt elfelejti megnézni, akkor akár értékes tagot is veszthet. Pl ha most jelentkezne valaki, akkor nem venném észre, hiába jelenik meg a jobb felső sarokban néhány mp-re a jelzés, mert itt írom a választ neked. Erre gondoltam.
 
Ha elolvasod azt amit linkeltek az elején, vagy azt amit én csatoltam, akkor azért képet kapsz a dolgokról.
De néhány példa:
Más topic-ban már írták, hogy a termelési épületek zoom-ját orvosolni fogják. Ennek ellenére ide is kb minden 5hsz-ben leírják....

Azért nehogy azt hidd, hogy aki egy rendszerüzenetet megnéz és egy jó koncepcióval kapcsolatban amit végül idiótán csináltak meg, az mielőtt leírja a javaslatát, végig fogja nézni az összes fórum topikot és hozzászólást, hogy ugyan már valahol leírták-e ugyan ezt a javaslatot, vagy sem, sőt megyek tovább, vajon eljutott-e a fejlesztőkhöz vagy sem. Azért van az agyad, hogy gondolkozz, nem azért hogy hülyeségeket beszélj és közben lenézz másokat, a kettő együtt sosem volt jó magatartásforma, az a fajta vak vezet világtalant. Nekem sincs se időm, se kedvem végignézni az egész fórumot azért, mert a fejlesztők megint elcsesztek valamit és ezt szeretném jelezni. Tudtommal azért vannak a fórum üzemeltetői, illetve adminisztrátorai és moderátorai meg egyéb emberei, hogy majd ők elolvassák a dolgokat és kiválogatják amit kell, de milyen igaz is, ha mindenki tudná mi a dolga és azt csinálná, akkor nem itt tartana a béka feneke alatt az ország és nem mindenki csak okoskodna a másiknak gondolkodás nélkül fellengző módon.

Egyébként meg a több azonos tartalmú hozzászólással egyáltalán nincs gond, minél több ember ír le valami hibát, vagy javaslatot, annál inkább bebizonyosodik, hogy van az a hiba, vagy hogy az a dolog jobb lenne másképp. Ha csak 2-3 ember írna le valamit, pl. a fenti javaslatot, hogy felejtsék el azt a hülye Zoom-ot, akkor magasról tennének rá, mert csak 2-3 embernek van vele baja, a többi meg ugye minek jelezné, hiszen 2-3 ember már jelezte, persze oké, a fent említett dologra állítólag írták, hogy javítják, de attól még nem baj, ha leírják páran, főleg hogy sehova sincs írva se a fő hozzászóláson belül, se a linkelt topikon belül, hogy ez már tervben van, persze ettől még lehet jeleznék páran, akik szintén az ilyen hülyeségek miatt már "idegi" alapon jönnek ide, mert sok bosszúságot okozott a fejlesztők, vagy éppen az "ötletelők" gondolkodásnélkülisége.
 

Keaira

Aktív tag
Az egyiptomi küldetésben pl. ha az imák házát feloldottam, akkor szerintem kipipálható lehetne az a feladat, hogy rendelkezzek 1230 diplomáciával. Ugyanez a helyzet később a luxusbirtokkal és piramissal ill. a "Rendelkezz 1610 diplomáciával" és Rendelkezz 1820 diplomáciával" feladatokkal. Már rendelkeztem a szükséges diplomáciával amikor feloldottam az épületeket.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azért nehogy azt hidd, hogy aki egy rendszerüzenetet megnéz és egy jó koncepcióval kapcsolatban amit végül idiótán csináltak meg, az mielőtt leírja a javaslatát, végig fogja nézni az összes fórum topikot és hozzászólást, hogy ugyan már valahol leírták-e ugyan ezt a javaslatot, vagy sem, sőt megyek tovább, vajon eljutott-e a fejlesztőkhöz vagy sem. Azért van az agyad, hogy gondolkozz, nem azért hogy hülyeségeket beszélj és közben lenézz másokat, a kettő együtt sosem volt jó magatartásforma, az a fajta vak vezet világtalant. Nekem sincs se időm, se kedvem végignézni az egész fórumot azért, mert a fejlesztők megint elcsesztek valamit és ezt szeretném jelezni. Tudtommal azért vannak a fórum üzemeltetői, illetve adminisztrátorai és moderátorai meg egyéb emberei, hogy majd ők elolvassák a dolgokat és kiválogatják amit kell, de milyen igaz is, ha mindenki tudná mi a dolga és azt csinálná, akkor nem itt tartana a béka feneke alatt az ország és nem mindenki csak okoskodna a másiknak gondolkodás nélkül fellengző módon.

Egyébként meg a több azonos tartalmú hozzászólással egyáltalán nincs gond, minél több ember ír le valami hibát, vagy javaslatot, annál inkább bebizonyosodik, hogy van az a hiba, vagy hogy az a dolog jobb lenne másképp. Ha csak 2-3 ember írna le valamit, pl. a fenti javaslatot, hogy felejtsék el azt a hülye Zoom-ot, akkor magasról tennének rá, mert csak 2-3 embernek van vele baja, a többi meg ugye minek jelezné, hiszen 2-3 ember már jelezte, persze oké, a fent említett dologra állítólag írták, hogy javítják, de attól még nem baj, ha leírják páran, főleg hogy sehova sincs írva se a fő hozzászóláson belül, se a linkelt topikon belül, hogy ez már tervben van, persze ettől még lehet jeleznék páran, akik szintén az ilyen hülyeségek miatt már "idegi" alapon jönnek ide, mert sok bosszúságot okozott a fejlesztők, vagy éppen az "ötletelők" gondolkodásnélkülisége.

Nem szokásom senkit se lenézni. De valamit nagyon félreértesz. Az adminoknak, moderátoroknak nem az a fő dolga, hogy az olyan írásokat, amiket már egy másik topic-ban kiveséztek, és megoldásra fog kerülni töröljék. És sajnos nem az a gond amit írsz, hanem pont az, hogy az emberek fejetlenül, tájékozatlanul írkálnak mindent, mindenhova.
Persze abban igazad van, hogy egy problémát minél többen kell jelezzenek. De a zoom már ki lett írva, hogy javításra fog kerülni. Tehát már teljesen felesleges újból jelezni.
Ebben a topicban most jelenleg 11 oldalnyi írás van. Ha mindenki elolvasta volna a kritériumokat és értelmezte volna azt, akkor most lenne kb 3 oldalnyi írás.
De ami a legfontosabb, sajnálom, hogy akaratlanul a félreértelmezésed miatt megbántottam az érzéseid. Nem állt szándékomban.
 

Keaira

Aktív tag
Alteran nálad valami gond van. Először leidiótázol mindenkit, főleg a a játék fejlesztőit:

a nagyítás egy idiótaság,

Azért nehogy azt hidd, hogy aki egy rendszerüzenetet megnéz és egy jó koncepcióval kapcsolatban amit végül idiótán csináltak

Aztán kifejted, hogy nem szép dolog lenézni másokat, miközben a fenti két idézet azt bizonyítja, hogy te pont ezt teszed.

Azért van az agyad, hogy gondolkozz, nem azért hogy hülyeségeket beszélj és közben lenézz másokat, a kettő együtt sosem volt jó magatartásforma

Előrébb vinné ezt az ötletelést, ha sikerülne elhagyni az ilyen jellegű minősítéseket.
 

VIL01

Új tag
Sziasztok!
- Egyetértek azokkal, akik jó ötletnek tartják a termelés kiválasztás módosítását, de zavarja őket a végén a zoom.
- Praktikus lenne, hogy amikor meglátogatok valakit, akkor a [Műveletek]-nél legyen üzenetküldés ill. barátság kérő küldése vagy barátság megszüntetése lehetőség, de ezek közül az üzenetküldést tartom a legfontosabbnak.
- Szerintem jó lenne egy lista arról, akár szomszéd, barát, céhtárs szerint külön-külön fülön, hogy kik milyen gyakorisággal motiválnak, és akivel elégedetlen vagyok azzal ott egyből meg is tudjam szüntetni a barátságot.
- Azt tapasztalom, hogy sokaknak gondot okoz kiszámolni, hogy hány pontot kellene betenniük 1.9-es építkezéssel épülő nevezetesekbe. Ezen segíthetne egy 1.9 feliratú gomb minden olyan helyezés végén ami fp-t ad vissza, és azt megnyomva beteszi a szükséges pontokat az adott helyre (feltéve, hogy van annyi raktáron). ill. a tulajdonos számára kiírni, hogy hány pont önrésszel tudja az adott helyet bevédeni.
- Feltételezzük, hogy szeretnék potenciális jelölteket találni akiket meghívhatnék a céhbe. Amikor a Globális ranglistán keresztül látogatok meg valakit, akkor ott a vissza a városhoz gombra kattintva arra a listaoldalra kerülök vissza, amelyiken és is rajta vagyok. Jó lenne arra az oldalra visszajutni, amelyiken éppen jártam, hogy ne kelljen újra végigkattintgatni. Tudom, hogy beírható a lapozóba is, de gyakran elfelejtem megjegyezni :)
- Rosszabb a helyzet, ha a globális ranglista Céhek fülén keresztül látogatok meg valakit. Onnan visszalépve a saját városomba jutok és kezdhetem elölről a keresést.
- Jó lenne, ha a globális ranglista Játékosok fülén ha egy céhre kattintok, akkor ki lehetne választani a céh adatlapját, hasonlóan mint a céhek fülön.
- A katonák számára lehetne a tapasztalatot gyűjteni a csaták számával. Idővel lehetne belőle őrmester meg ilyenek és akkor mondjuk ellenállóbb lenne vagy nagyobbat ütne. Ez akár választási lehetőség is lehetne, hogy melyik irányba szeretném fejleszteni. Azért valami random eseménnyel elhalálozhatnak, nehogy szuperhősök legyenek, vagy örgedjen idővel és nyugdíjazzuk, vagy ha megsérül tovább tartson a felépülése.
- A hadseregnél, ahogy mások is kérték, lehessen elrejteni azokat az egységeket amelyekre az adott korban nincs szükségem.
- Jó lenne kezdeni valamit a sok arannyal meg medállal. Valami lottó vagy szerencsekerék (volt is ilyesmi az egyik eseményen) ahol el lehetne költeni.
- Amikor a kontinenstérképen rákattintok egy felfedezett tartományra hasznos lenne egy összesítés, hogy miből mennyire van szükség a tartomány megszerzéséhez, ne kelljen minden szektort végigkattintgatni és egyesével összeállítani az ajánlatokat. Az összesítőből aztán lehetne a piacra menni, hasonlóan, ahogy az a szektoroknál van.
- Mobilon sosem tudom, hogy mennyi fp-m van raktáron. Ki tudjátok írni valahova, hasonlóan mint pc-n?
Szia. Amit írtál arra van megoldás legalábbis a felére, FOE helper. Töltsd le megéri.
 
Nem szokásom senkit se lenézni. De valamit nagyon félreértesz. Az adminoknak, moderátoroknak nem az a fő dolga, hogy az olyan írásokat, amiket már egy másik topic-ban kiveséztek, és megoldásra fog kerülni töröljék. És sajnos nem az a gond amit írsz, hanem pont az, hogy az emberek fejetlenül, tájékozatlanul írkálnak mindent, mindenhova.
Persze abban igazad van, hogy egy problémát minél többen kell jelezzenek. De a zoom már ki lett írva, hogy javításra fog kerülni. Tehát már teljesen felesleges újból jelezni.
Ebben a topicban most jelenleg 11 oldalnyi írás van. Ha mindenki elolvasta volna a kritériumokat és értelmezte volna azt, akkor most lenne kb 3 oldalnyi írás.
De ami a legfontosabb, sajnálom, hogy akaratlanul a félreértelmezésed miatt megbántottam az érzéseid. Nem állt szándékomban.

Nem, csak ahogy felsorolod hogy ez is le lett írva, az is, mégis leírják ... szóval ez olyan mint ha hülyének néznéd a 11 oldal 60%-át adó hozzászólások íróit, legalább is nekem ez esik le, ezért is írtam amit, nem személykedési célból, csupán én sem azért jöttem ide leírni IT-sként annyira bagatel fejlesztői hülyeségeket, mert annyi szabadidőm volt regényt írni, persze tudván, hogy azt amit leírtam, már 3-4 alkalommal leírták és meg is értették azok, akiknek le lett írva.
Ha meg kivesézték, akkor írják ki valahova, hogy ezt már ne írják, aki a fő hozzászólást írta, linkelt egy másik topikot, azt ahogy volt át is néztem, ha minden igaz, én nem írtam semmi olyat, ami benne van, a Zoom-os rész meg nincs sehol itt, ez az a pont, amiért megszólni nem lehet senkit, mert leírja, ott viszont némileg igazad van, láttam olyat ami benne van a listában és írták (gyorsan átlapoztam), na az más tészta, de némelyikre vonatkozik az amit írtam, ugyanis én is szeretném ha lenne 1-2 helyen kisebb változás, amit a fejlesztők kerülgetnek, mert kicsit nagyobb szellemi kapacitást igényelne, de ez már más tészta.


Alteran nálad valami gond van. Először leidiótázol mindenkit, főleg a a játék fejlesztőit:

......
Aztán kifejted, hogy nem szép dolog lenézni másokat, miközben a fenti két idézet azt bizonyítja, hogy te pont ezt teszed.
......
Előrébb vinné ezt az ötletelést, ha sikerülne elhagyni az ilyen jellegű minősítéseket.

Nem akarlak megsérteni, de az idézés nem az erősséged, ahogy az elemzés és értelmezés sem.
Leírtam, hogy valami idiótaság, ami végül is az is, hiszen mint itt is látszik, elég sokan megírták ugyan ezt, csak szebben kifejezve, nyilván akinek sok bosszúságot okozott, nem biztos hogy mindig szépen fogja leírni, de bizonyítja az egészet az is, hogy mint írva lett, már tervbe van véve a "javítása".
Az meg hogy az idézett funkció idiótaságáról átvezetted az idiótaságot a fejlesztőkre mint kompetenciát, az megint engem igazol, mert mint ha az álláspontod közölnéd ezzel az egyszerű áttétellel :D
Egyébként IT-s vagyok, nálunk általában szakmán belül nem gond, ha odamondjuk a másiknak, hogy hülye, főleg ha ennyire bagatel ökörségeket követ el, aminek sem ötlet, sem fejlesztési végkifejlett szempontjából nincs semmi értelme és ez a koncepció így ahogy van biztos hogy átment legalább 5-10 emberen, akik között a fejlesztők is ott vannak és egyik sem tudott belegondolni abba, hogy mekkora ökörség feleslegesen ránagyítani az adott objektumra automatikusan, főleg ekkora nagyításban, mert ha esetleg csak afelé viszi a kurzort, vagy magát a látható teret (képernyőt), akkor még azt mondom oké, de olyan egyszerű dolgokba nem gondolnak bele, hogy mi van azzal, aki laptoppal, meg tapipaddal vacakol és így tovább. Na és akkor ugye a szoftverfejlesztőknek a fő ismérve általában a gondolkodás és az erősebb logikai képesség, viszont itt sajnos ez nem látszik, ahogy sok más esetben sem (pl. nagyon sok kis, a felhasználó dolgát megkönnyítő és élményét növelő módosítást lehetne eszközölni kis fejlesztésekkel, maguktól mégse jut eszükbe, mint ötlet sem, nem hogy megvalósítás), ez pedig tény és tényen alapul, nem pedig lenézés.
Szóval szögezzük le, ahhoz hogy legyen egy véleményünk és az elfogadható is legyen, ahhoz tisztában kell lenni bizonyos dolgokkal, amellyel én jelen esetben tisztában vagyok, viszont te a jelek szerint nem.
A játék fejlesztői, illetve maga a csapat, aki a játékélményért és magáért a játékért felel, az a felhasználókért van. Egy-egy fejlesztés során a felhasználókat és az igényeiket kell figyelembe venni és aszerint kell eljárni, ők a felhasználók, értük csinálják a játékot, tőlük kapják az esetleges bevételeket ilyen vagy olyan formában, ezért is nekik kell megfelelni, nem a saját hülyeségeiknek, amit kitalálnak és vagy jó a felhasználónak, vagy nem és ha megmondja az igazat, akkor meg sértődés van, holott ők adják a lóvét és normál esetben, ahogy a programozás is megkívánja, van úgynevezett felmérés, ami a felhasználó igényeit, ötleteit méri fel, van ugye a tervezés, megvalósítás stb... na már most itt elgondolkodtató a dolog, mert ha már el is bírtálták a Zoom törlését a heves felhasználói vélemények miatt, akkor kíváncsi lennék, milyen felmérés előzte meg a funkciónak ilyen módon történő megvalósítását, szóval a gond nem nálam van, hanem a játék menedzsmentjénél, meg annál aki nem érti, hogy hogy is kellene működnie a dolognak és megszólja olyanért a másikat, amihez igazából joga van, mert én azokat "minősítettem", akik a játékélményt rontják a hozzá nem értésükkel, mert eléggé fordítva ülnek azon a döglött lovon, nem pedig a velem egyenrangú felhasználókat elemeztem, illetve véleményeztem burkoltam, ugye ilyen esetekben a viszony sem mindegy, meg hogy ki mit csinált.
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem, csak ahogy felsorolod hogy ez is le lett írva, az is, mégis leírják ... szóval ez olyan mint ha hülyének néznéd a 11 oldal 60%-át adó hozzászólások íróit, legalább is nekem ez esik le, ezért is írtam amit, nem személykedési célból, csupán én sem azért jöttem ide leírni IT-sként annyira bagatel fejlesztői hülyeségeket, mert annyi szabadidőm volt regényt írni, persze tudván, hogy azt amit leírtam, már 3-4 alkalommal leírták és meg is értették azok, akiknek le lett írva.
Ha meg kivesézték, akkor írják ki valahova, hogy ezt már ne írják, aki a fő hozzászólást írta, linkelt egy másik topikot, azt ahogy volt át is néztem, ha minden igaz, én nem írtam semmi olyat, ami benne van, a Zoom-os rész meg nincs sehol itt, ez az a pont, amiért megszólni nem lehet senkit, mert leírja, ott viszont némileg igazad van, láttam olyat ami benne van a listában és írták (gyorsan átlapoztam), na az más tészta, de némelyikre vonatkozik az amit írtam, ugyanis én is szeretném ha lenne 1-2 helyen kisebb változás, amit a fejlesztők kerülgetnek, mert kicsit nagyobb szellemi kapacitást igényelne, de ez már más tészta.

Amit te aszerint asszociálsz, hogy hülyének nézek bárkit, az csupán egy figyelemfelhívás. A fórum topic-ok gyűjtőhelye, és a zoomolást is meglehet találni az adott frissítés kifejtésénél. Ehhez csak némi utánajárás kell. És magamból kiindulva joggal várnám el az adminoktól, moderátoroktól, hogy a játékosok, tagok elolvassák a dolgokat, ha már dolgoztam vele, és ne azzal kelljen az időmet eltölteni, hogy a nem megfelelő dolgokat törlöm.
Továbbra is azt mondom, hogy ez a legnagyobb gond, itt és a játékban is, hogy az emberek nem olvasnak utána a dolgoknak, hanem csak durr bele leírok valamit. Ha utána járnának és értelmeznék a dolgokat, akkor sokkal gördülékenyebben mennének a dolgok.
 

dvjanos

Új tag
Amit te aszerint asszociálsz, hogy hülyének nézek bárkit, az csupán egy figyelemfelhívás. A fórum topic-ok gyűjtőhelye, és a zoomolást is meglehet találni az adott frissítés kifejtésénél. Ehhez csak némi utánajárás kell. És magamból kiindulva joggal várnám el az adminoktól, moderátoroktól, hogy a játékosok, tagok elolvassák a dolgokat, ha már dolgoztam vele, és ne azzal kelljen az időmet eltölteni, hogy a nem megfelelő dolgokat törlöm.
Továbbra is azt mondom, hogy ez a legnagyobb gond, itt és a játékban is, hogy az emberek nem olvasnak utána a dolgoknak, hanem csak durr bele leírok valamit. Ha utána járnának és értelmeznék a dolgokat, akkor sokkal gördülékenyebben mennének a dolgok.

Nem érdemes ezen vitázni, mert mind a két félnek igaza van. Ha kiadsz egy frissítést, azt előtte teszteled, ha hibát találsz javítod, majd utána teríted, nem pedig kiadod hibásan, mert mennie kell határidőre.
Sokan nagyon sokszor nagyon sok mindent kértünk már a supporton keresztül, amiből általában sosem lett semmi, azért sokan leírják annyiszor amennyiszer lehet hátha meghallgatnak imáik.
 

dvjanos

Új tag

Szia, köszönöm, ismerem, de ez engem nem győz meg. A frontend és backend fejlesztők valamint a garfikusok és mobil fejlesztők névsora egy dolog, ha elkezdeném csoportosítani a szakterület szerint akkor talán reális képet kaphatnék, de mint egy összetett fejlesztői csapaton belül, mindenkinek meg van a saját területe, és ezt nem ismerjük.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent