Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

helen

Nagyon aktív tag
OFF:
Most olvasom, hogy van aki fp láncozik? :eek:
Valaki aki benne van győzzön meg legyen szíves az értelméről, esetleg az előnyéről az 1.9-cel szemben.
Megvan a láncnak is a maga előnye, az 1,9 se mindig-mindenkinek-jó, és az 1,9 nem a játék alapértelmezett építési módja. Csak azóta használják a játékosok, mióta nagyon megszaporodtak a 80+-os Bárkák. Addig nem volt ilyen építés. Kicsi játékosnak-Bárka nélkülinek - pl. nagy hátrány ha csak 1,9-es pakolással tud tervrajzokhoz jutni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Megvan a láncnak is a maga előnye, az 1,9 se mindig-mindenkinek-jó, és az 1,9 nem a játék alapértelmezett építési módja. Csak azóta használják a játékosok, mióta nagyon megszaporodtak a 80+-os Bárkák. Addig nem volt ilyen építés. Kicsi játékosnak-Bárka nélkülinek - pl. nagy hátrány ha csak 1,9-es pakolással tud tervrajzokhoz jutni.

A láncnak semmilyen előnye nincs. Egyrészt fp pazarlás, másrészt láncnál sokkal jobban figyelned kell, ha rajzokat is akarsz gyűjteni. 1,9 építéssel a legkönnyebb rajzokat szerezni. Főleg, mivel a nevik első x szintjén a 4-5 helyek 1-1 fp-sek. Egy bárka nélkülinek, vagy alacsony bárkával rendelkezőnek az tökéletes.
 

helen

Nagyon aktív tag
Sziasztok :)
Van egy másik javaslatom de az biztos megcsinylené az adott játékost bármelyik Céhen belül. Ezt csak azért emlitem mert vannak nagy dicsekvők hogy igy x% csata meg ugy ugy x% csata. Node a termékről nem is beszéltem. Az meg szinte horibilis és céhes kincstárat szépen megkopasztja.
Én ennél a lehetőségnél azt tenném hogy Céhes kincstár 75%-át és 25%-át meg saját raktár készletből épülne bármelyik épület GbG-n!!!
Ész nélküli épitést ezzel meg lehetne változtatni. :)
Csatateres építés vezetői jog. Eszerint a csatatér termékigényének jó részét ráterhelnéd a céhed vezetőire ? :p Nem elég hogy az épületek építésének gyorsítását is főleg a céh vezetői gyémizik ?
 
Sziasztok.
A fogadóban lehetne egy ablak, aminek aktiválásával érmekért nevezetes épületek termelésének gyorsítását lehetne igényelni. Továbbá az épület fejlesztővel lehetne minőségi váltásra. Gondolok arra, hogy a földpagoda átváltoztatható lenne tűzpagodára. Vannak más épületek is amiket így meg lehetne változtatni.
 

helen

Nagyon aktív tag
Sziasztok.
A fogadóban lehetne egy ablak, aminek aktiválásával érmekért nevezetes épületek termelésének gyorsítását lehetne igényelni. Továbbá az épület fejlesztővel lehetne minőségi váltásra. Gondolok arra, hogy a földpagoda átváltoztatható lenne tűzpagodára. Vannak más épületek is amiket így meg lehetne változtatni.
Neee
 

Keaira

Aktív tag
Amikor bármilyen forrásból (talk/mot, incidens, csatatér stb) tervrajzot nyerek, egyáltalán nem érdekel, hogy mi az, így a felugró ablakra sincs szükség. Kerüljön csöndben a raktárba aztán kész, majd ha szükségem lesz rá, megnézem.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mivel sokan nem olvasták el a kritériumokat, így megpróbálom összegezni, azokat amik tényleg megvalósíthatóak. Ha valamit esetleg kihagytam, akkor elnézést, de elég sok mindenféle ötlet volt. :)
Remélem ez segít.

Az üzeneteknél ki lehessen választani az összes barát, összes szomszédot is, úgy mint a céh-nél is. Illetve jó lenne, ha nem csak a barátoknál, céhtársnál működne az a funkció, hogy amikor írja az ember a másik játékos nevét, akkor megjelenik egy kis ablakban a hasonló nevű játékos, úgy mint a globál listán. Néhány játékosnak olyan neve van, amit nehéz megjegyezni és begépelni.

A hadsereg irányítása fülön jobban szét kellene bontani az egységeket. Külön zsivány fül, külön bajnok fül és persze külön város védelem fül.

A piactérnél, ha több egyforma ajánlatot teszünk ki, akkor ezt csak egyesével tudjuk megtenni. És mivel limitálva van a mennyiség 1000 árura, így jó lenne ha ki tudnánk azt is választani, hogy mennyi azonos ajánlatot akarunk csinálni.

Az üzeneteknél a kereskedelmi ajánlatok kiválasztásánál hasznos lenne egy kis négyzet amit ha kijelölünk és után leokézzuk, akkor azokat amiket kijelöltünk betenné az üzenetbe. Így nem kellene egyesével pakolni az ajánlatokat, amibe bele tud zavarodni az ember, ha nagyon sok ajánlata van.

A csatatéren, nagyon, nagyon, nagy szükség lenne egy log-ra. Ki mikor, hova ütött, mennyit ütött, ki ütött be egy szektort.
Vagy ha ezt nehezen lehet megoldani, akkor a tiltó jelzés az tiltsa is le a lehetőséget, hogy üssék az adott szektort, persze a csatatér tisztek üthessék. De a log lenne a legjobb megoldás. Illetve a szektorra kattintva a kis ablakon belül is jelenjen meg, ha tiltásra kerül az adott szektor, ne csak kívülről lehessen látni azt.

A fogadó méretét (ne max 16 szék legyen, hanem több) növelni. A fogadóban kiválasztható elemeket bővíteni. A bővítés időbeni és mennyiségbeli is lehetne, de újabb funkcióknak is örülnénk. Pl a +% harcnál, most van 10-20-30% amik 30perc, 4 óra és 24 óra. Be lehetne iktatni, 8 órásat, 12 órásat is. És ezzel együtt persze a fogadóban lévő fejlesztéseket is lehetne bővíteni (abrosz, tálca, esetleg valami újabb)

Jelenleg ha valakinek 80 barátja van a barátlistán, akkor nem tud további embereket jelölni. Nem tudom, hogy ezt miért csinálták így meg, de nagyon megkönnyítené a dolgokat, ha ezt a limitet eltörölnétek.

Az eseménynaplónak legyen egy külön elérési helye, ne csak a városházából lehessen megnyitni.

Azon nevezetes épületek megtekintése amikbe pakolt az ember, ne csak városházán belülről legyen megnyitható, hanem legyen külön elérési helye.

Alcatraz betakarításnál legyen látható, hogy milyen és mennyi egységet adott.

Üzeneteknél, a visszaolvasás során ha épp írnak, akkor leugrik az utolsó üzenethez. Ez nagyon zavaró, így ki kellene ezt a funkciót kapcsolni.

Fp vásárlásnál, ne csak egyesével lehessen venni, hanem egyszerre többet is.

A csatatéren kicsit módosítani kellene. Nagy segítség lenne, ha a teljes csatatér térképet lehetne látni, nem csak egy részét, nagyban megkönnyítené az átláthatóságot.
Illetve az is segítség lenne, ha a szektorokban halványan látható lenne a neve, pl D2: Tachmazer szektornál halványan látszódna, hogy D2T.

Mobilon ha felépült egy vagy több nevi amibe segítettem, akkor felugrik egy ablak és felsorolja, hogy mik azok. PC-n ez csak akkor működik, ha mondjuk belépek a csatatérre és vissza a városba, illetve csak egy nevit dob fel. Jó lenne ha PC-n is ugyanúgy működne mint mobilon.

Várostervező módban is mutassa ha valamelyik épülethez nem csatlakozik út.

Ha egy több szintes épületet (pl becsület szobor) letesz az ember, akkor ne kelljen egyesével visszamenni a raktárba és megkeresni a választót, hanem amennyi választója van az egyénnek, addig engedje fejleszteni, persze egyesével kattintva, hogy legyen lehetősége abbahagyni, ha a kívánt szintet elérte.

Hasznos lenne egy olyan funkció is amivel látható lenne, hogy ki, mikor, mennyit adományozott a céhnek. Külön feltüntetve a bárka, obszi, atomból származó és a saját raktárból származó adakozást.

Az inaktív játékosok nevijeibe ragadt fp-kel jó lenne ha tudnátok kezdeni valamit, mert sok mindenkinek okoz ez problémát.

A hadsereg irányításánál be lehessen állítani különböző egység kombinációkat, amikre kattintva egyből azzal lehetne harcolni, persze ha van hozzá elegendő egység.

A régiségkereskedőt is jó lenne bővíteni, bővebb polc, esetleg több licit.

A gyémántos begyűjtés akkor is működjön, ha már van 100fp a sávon. Rendben van, hogy a visszaélések miatt nem lehet manuálisan gyémánt nélkül 100fp fölé vinni az fp sávot, de gyémántos aratásnál ezt miért korlátoztátok le?

A lepakolt szetteket lehessen egyszerre mozgatni. Feltéve, hogy nem akarja az egyén szétbontani, vagy megváltoztatni őket. Valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy szettek mozgatásánál előjön egy kis választó, hogy külön vagy együtt akarod mozgatni és kiválasztja azt amelyiket éppen szeretné.
 
Nem a júniusi feladatokra, de egy új Nevezetes jó lenne.
Big Ben - feladat, minden nevezetes és minden más épület termelési (24 órás) idejét csökkenti.
pl egy 10-es Big Ben a 24 órás termelést (szintenként -10 perc) 22:20 órára, a 80-as (szintenként -5 perc) 20 órára
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nagyon megy az ötletelés, de jó lenne ha a kezdő posztot különösen ezt a részt elolvasnátok részletesen:
" Másodsorban kérünk benneteket, hogy realisztikus, racionális javaslatokkal éljetek, szem előtt tartva azt, hogy mi minden érhető el ezen rövid időszak alatt. Amennyiben egy nagyon ambiciózus új ötlettel élnétek, nem fogjuk tudni továbbítani azt a fent említett okokból kifolyólag. Bővebb információért látogassatok el ide. "


A fenti összefoglalómhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon jó lenne valami értesítés arról, ha valaki csatlakozni szeretne a céhhez. Mert oké, hogy abban az adott pillanatban kiírja a játék, de ha épp nem nincsenek a megfelelő joggal rendelkező emberek online, vagy csak nem a játékot nézik, akkor nem tudják, hogy valaki jelentkezett és azért 5 percenként senki nem nézi az adminisztrátori felületet.
 

Rollander

Új tag
Sziasztok egy olyan újítást is lehetne, hogy a céhtagok fogadóiba is be lehessen ülni úgy, hogy nem a barátod .
 

PupákÚr

Új tag
Üdv.!

A piacon engem nagyon zavar, hogy az elkelt ügyletek fenn maradnak...oldalakon keresztül. Amikor nem célirányosan keresek terméket, csak portyázok több oldalt is lapozni kell míg "élő" ajánlathoz jutok. Elkelt, hát törlődjön a sorból!
- A fogadót lehetne fejleszteni még valahogy?
- A raktárból egyenesen be lehetne jutni a piacra? Praktikus lenne!
- Az Fp-t egységes raktárban kezelni jobb lenne, úgy átláthatóbb!
- Mobilon nagyon gyors a tak./mot,...a fogadónál viszont bevisz a szomszéd kocsmájába , majd vissza...megoldható lenne csak egy rövid jelzés mint a támogatásnál?
Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

Keaira

Aktív tag
Szerintem akár egy mondatban is össze lehetne foglalni a javaslatok többségét. Támogatunk minden olyan fejlesztést, ami csökkenti a felesleges kattintgatások számát, leegyszerűsíti a visszatérő, monoton feladatok elvégzését.
 

1. -Bence-

Új tag
sziasztok,

szerintem nagyon jó kezdeméynezés hogy ilyen közvetlenül bevonjátok a játékosokat.
Néhány dolgot amit írok mások is említettek már, de a súlyozás miatt én is elismételném.
Általában browserből játszok, amit felsorolok mind arra vonatkozik:
- nagyon jó az új funkció hogy egy ablakból sorban be lehet indítani a termeléseket, de hogy a végén rázoomol az utolsó épületre egyszerűen szörnyű, nagyon örülnék ha ezt kiveszitek
- csaták utána nyeremények és egyébb felugró üzenetek nagyon belassítják a játékmenetet, nem performancia szempontra gondolok, hanem hogy meg kell várni hogy feljön az ablak és el kell kattintani hogy bezáródjon,
ez péládul GbG -ben, amior 30 csatát szeretnék egyben lepörgetni, nagyon idegesítő, de minden ilyen "extra" dialogus ablakra igaz, egy a sarokban felugró ksi üzenet mint amikor pl a kocsmámba ül be valaki sokkal jobb lenne
- nem minden dialogus ablakot lehet azzal bezárni hogy mellé kattintok valahol a képernyőn, ez nagyon kényelmetlen
- nem minden esetben marad meg hogy milyen kort válaszottam ki a katonáknál, nagyon sokat segítene ha ez a beállítás mindig megmaradna
- a zsiványoknak jó lenne egy külön tab, főleg sok könnyű egyésgem van, nagyon macerás minden csata előtt a csúszkával megkersni őket a listában
- egy olyan funkciónak naygyon örülnék hogy néhány sereg oknstellációt be lehetne állítani egy "csapatba" és ebben esetleg még atuomatikusan ki is cserélné az egységeket nem sérültekre
péládul csinálnék egy "csapatot" amiben csak tenőslövegek vannak, ha azt akarom használni, csak kiválasztom és kitölti vele a scatába küldendő egységeket, egy második "csapat" meg mondjuk 2 angolna és 6 zsivány lenne,
egy kattintással tudnám az egész sereget kiválasztani és automatikusan kicserélné a jták csata után a sérülteket(ha van még sértetlen egységem abból a fajtából)
ez GbG -ben nagyon hasznos lenne
- az olyan jellegű feladatokat mint pl végez el 36 db 4 órás, vagy 85 db 5 perces termelést ki lehetne venni? Frusztráló, nagyon rontja a játékélményt.
- egy oyyan funkció amivel minden barátot egyszerre lehetne motiválni, egy másik gombt, amivel minden céhtársat egyszerre lehetne motiválni és egy harmadik lehetőség amivel minden kocsmába egyszerre be lehet ülni nagyon jó lenne
egyesével nyomogatni így összes több százat (80barát, 60-80 céhtárs + a kocsámák) szörnyű, főleg hogy mindig meg kell várni a szerver válaszát (gondolom), még az sincs hogy amilyen gyorsan csak tudom véginyomom, mert mindig várni kell kettő között
nagyon rontja a játékélményt
- az utakon előforduló incidenseket nagyon nehéz megtalálni, mert sokszor takarják őket az épületek. Ezen lehetne változtatni hogy mindig látható helyen legyenek az incidensek?
- a megszakítható küldetéseknél lehetne egy olyan funkció hogy bizonyos küldetések ne jelenjenek meg? Sok küldetést nem használok és mivel lassú amikor megszakítok egy küldetést és beúszik a következő a képbe, nagyon "macerás" kipörgetni azt amit szeretnék
- ablakok animációi lassuak, elve mert gondolom sokmindenhez még a szerver válaszát meg kell várni, de az animációk miatt is(beúszik, eltűnik, felbukkan, stb). Lehetne egy olyan beáálítás amivel ezek egyszerűen, minden animáció nélkül csak megjelnnek?
- ha a listából mondjuk pipálással ki lehetne jelölni melyik piaci ajánlatam szeretném egyszerre becsatolni egy üzenetbe asz nagyon sokat segítene
- nevezetes épületekben olyan olyan lehetőség nagyon jó lenne hogy be tudom állítani mekkora bárka bónusszal pakolnék és a helyezásek mellett lehetne egy gomb, amire ha rányomok betesz a beállított bónusszal arra a helyre forge pontot
- ha lenne még egy zoom szint a városban, nagyon jó volna, már nemfér be a városom egy képbe, de jó lenne az egészet egyben látni
- ha a paicon ki tudnám szűrni az "unfair" ajánlatokat az nagyon jó lenne
- persze épületek forgathatósága, de tudom hoyg ez nem egy 2 hetes sprint
- több hely a városban nekem is sláger téma, tudom hogy egy fontos elme a játék koncepciójának hogy a hely a legszűksöebb erőforrás, de ez rontja a játékélményt,
így nem lehet arra figyelmet fordítani hogy szép legyen a város elrendezése, ez szerintem rettenet sokat ront a játékélményen
- egy "dark mode" szerű beállítás szuper lenne, este nagyon jót tenne a szememnek és nagyon jól is nézne ki, ha például lehetne egy naplemente szerű kicsit sötétebb szín beállítást választani
(persze egy éjszaka, ahol kapcsolhatóan lennének fények az épületeken is szuper lenne, de az már inkább eye candy irány)
- perfomancia: kénytelen vagyok kikapcsolni az animációkat, mert nagyon lassítják a gépem(a privát és a munkagépemen is szoktam játszani, mindekettőnél előfordul), nagyon örülnék ha ezen tudnátok javítani
- a kultúrlis településeket nem érzem kiforrotnak, szörnyű a játékmenete, csak azért csinálom mert érdekelnek a nyereméynek, de púp a hátamon, a grafikájuk szép, de ajáték menete szörnyű,
a küldetések nem vezetnek végig a játékmeneten, folyton újra kell építeni a fél települést, nagyon macerás az egész
- üzeneteknél ha új üzenet érkezik, ne ugorjon egyből a legutolsó üzenetre! Rém idegesítő, mikor megpróbálsz visszaolvasni, de folyton tekergetni kell, mert közben minden egyes új üzenet miatt a végére ugrik
- CE továbbfejlesztése
- raktáron lévő épületek céhen belüli cseréjének lehetősége
- Fp pont vásárlásnál, ne csak egyesével lehessen, akár egy texfield, ahol meg lehet adni menynit szeretnék venni
- várostervező módban hiányzik hogy látható lenne hogy ha út szükséges, de nincs csatlakozása
- jó lenne a megtermelt forge pontokat el lehetne raktárazni egy gombbal
- sok nyeremény elavultnak tűnik, pl az arany ereklye amikor egy marék medált ad

köszi és üdv,
Bence
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Vannak ezek az 5% támadó löttyök meg 50% pénz termelő stb... van már belőle 300 felett ,egyszer sem használjuk,kereskedőbe is unalmas berakosgatni,mert szinte semmit nem ad. Javaslom ezeket lehessen egymásba olvasztani... példa 5% támadó sebzést,ha összerakok 4-et meg van a 20% ,de akár 50%-ig is elmehtnénk vele ,ugyan így a többivel is.
 

Gróf úr

Aktív tag
Egy céhtársam, aki nem regisztrált a Fórumba kért meg, hogy tolmácsoljam a javaslatát/kérését.

Íme:
„legyen lehetőség a céhen belül a térképrészletek csereberéjére. Én pl nem akarom megépíteni a Bárkát viszont rengeteg részletem van. Szívesen elcserélném olyanra, amit építek/fejlesztek."
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Akkor a Bárkát ne rakd le, és szállj be olyan nevezetes építésébe a Barátaidnál, a Céhtársaidnál vagy a Szomszédoknál, amilyen rajzra szükséged van! Sokkal gyorsabb!
 

Shaman land

Új tag
A csatatéren kicsit módosítani kellene. Nagy segítség lenne, ha a teljes csatatér térképet lehetne látni, nem csak egy részét, nagyban megkönnyítené az átláthatóságot.

A ctrl+ - (mínusz) kombinációval lekicsinyítheted amekkorára akarod. A ctrl++ (plusz) kombinációval felnagyíthatod, a ctrl+0 (nulla) kombinációval alapértékre áll vissza.

Lásd kép:
 

Csatolmányok

  • csataterscreenshot.jpg
    csataterscreenshot.jpg
    185 KB · Megtekintések: 10
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent