Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Odiron

Új tag
Sziasztok!
Az én javaslatom az az lenne, hogy:
- a régiségkereskedőnél aranyat venni igaz lehet de drágakövet nem, azt csak akkor kapsz ha eladsz valamit de abból is nagyon keveset. Így vásárolni sem tudsz nála mivel nincs köved. Eventek között 2 hét is van nem tudsz mit eladni nem tudsz vásárolni mert nincs drágaköved. Miért nem esik pl. incidensekből is vagy küldetésnél?
- épületeket nem tudsz raktározni mivel nincs hozzá item ritkán lehet venni, miért nem vásárolható vagy szerezhető sűrűbben

Köszönöm a lehetőséget !
 

Keaira

Aktív tag
Az incidensek értékét lehetne növelni mert jelenleg, hacsak nincs esemény, nem igazán érdemes begyűjteni őket.
 

Micos

Új tag
Sziasztok!
Az én javaslatom az az lenne, hogy:
- a régiségkereskedőnél aranyat venni igaz lehet de drágakövet nem, azt csak akkor kapsz ha eladsz valamit de abból is nagyon keveset. Így vásárolni sem tudsz nála mivel nincs köved. Eventek között 2 hét is van nem tudsz mit eladni nem tudsz vásárolni mert nincs drágaköved. Miért nem esik pl. incidensekből is vagy küldetésnél?
- épületeket nem tudsz raktározni mivel nincs hozzá item ritkán lehet venni, miért nem vásárolható vagy szerezhető sűrűbben

Köszönöm a lehetőséget !
Erre való a magasra húzott ereklyék temploma és a CE. Abból mindig jön rengeteg eladnivaló.
 

Keaira

Aktív tag
A céhexpedíción kapott jutalmak egy része egyenesen a régiségkereskedőhöz vándorol. Jó lenne szinkronba hozni a megszerzés nehezségét a kereskedőtől kapott árral. Pl. van ami csak a 4. szinten elérhető, a kereskedő meg nem ad érte jóformán semmit.
 

Keaira

Aktív tag
Amikor egy topikban az az egyetlen új üzenet, hogy "Az üzenet törölve", akkor szerintem nem muszáj jelezni, hogy ott új, olvasatlan üzenet van.
Ezzel függ össze a következő gondolat. Úgy vélem a legtöbb céhben van belső piacozós topik. Ha ebben csak olyan üzenetek vannak, hogy "A csatolt kereskedelmi ajánlat már nem létezik." akkor szerintem azt se kell olvasatlannak jelölni.
Ezekre talán egy némítás opció lenne a jó megoldás. Elrejteni nem szeretném, de azt se akarom, hogy folyton csak azért kelljen megnyitni, mert el akarom tüntetni az olvasatlan jelzést.
 
Utoljára szerkesztve:

Sil1

Új tag
Sziasztok!
Az események küldetéseit többféle módon meg lehet oldani. A lakosságot lehet növelni többféle módon, pénzt, árut, anyagot, forge-t, egységet szerezni lehet többféle módon. Itt érvényesül ki mennyire ismeri a játék elemeinek a működését. A boldogság növelésének is többféle módja lehet, mégis a küldetés csak egyféle módon, építkezéssel fogadja el. Legalább is legutóbb amikor ezt próbáltam, csak építéssel tudtam növelni a boldogságot. Jó lenne ha elfogadná a többi módszert is, mert ahhoz is kell hozzávaló vagy idő.
 

Zsebe

Tag
Akik most kezdték a játékot, (nem a másik szerveren új várost építők!) azoknak még tökéletes rajz gyüjtéshez, pici nevijük beindításához. Majd amikor nekik is lesz annyi pontjuk, hogy az önerőt betegyék rájönnek, hogy mennyit vesztettek a láncon. Jelzem én is 1.9 híve vagyok
Megkockáztatom, hogy ezzel sem értek egyet. Kicsiként is van sokkal jobb módszer a rajzgyűjtésre. De korrepetálást csak magánban tartok.
 

Zsebe

Tag
Sziasztok!

Nagyjából sikerült végigolvasnom az összes hozzászólást és ha csak nem siklottam át felette, akkor a következő felvetést még senki nem említette. A céhek gyakorlatilag 99%-a küzd ilyen-olyan korok termékeinek hiányával. A supportnak már ezt is kismilliószor felvetettem, de természetesen nem történt semmi. Nagyon jó lenne, ha a piaccal párhuzamosan létrehoznának egy céhes piacot. Minden céhben lenne egy ember, akinek felhatalmazása lenne a céh kincstárában lévő termékekkel piacolni. Hívjuk őt "kincstárosnak". Így a céhek egymás között tudnának termékeket cserélgetni, a kincstár részére.
 

Sil1

Új tag
Természetesen nem, hiszen ahhoz, hogy az épületek forgathatóak legyenek, minden épületnek meg kell lenni az adott forgatási irányhoz passzoló grafikus képének. Ez nem a mostani kéthetes gyorstalpaló időszaka, de reméljük egyszer megcsinálják, bár mióta létezik a játék már bőven belefért volna.
Véleményem szerint nem azért nem forgathatóak az épületek mert nincs meg hozzá a grafika. Ez egy stratégiai játék, szorosan összefügg a helygazdálkodással.
 

Keaira

Aktív tag
Sziasztok!
Az események küldetéseit többféle módon meg lehet oldani. A lakosságot lehet növelni többféle módon, pénzt, árut, anyagot, forge-t, egységet szerezni lehet többféle módon. Itt érvényesül ki mennyire ismeri a játék elemeinek a működését. A boldogság növelésének is többféle módja lehet, mégis a küldetés csak egyféle módon, építkezéssel fogadja el. Legalább is legutóbb amikor ezt próbáltam, csak építéssel tudtam növelni a boldogságot. Jó lenne ha elfogadná a többi módszert is, mert ahhoz is kell hozzávaló vagy idő.
A fogadóban tudsz venni lelkesedést.
 

Keaira

Aktív tag
Minden céhben lenne egy ember, akinek felhatalmazása lenne a céh kincstárában lévő termékekkel piacolni. Hívjuk őt "kincstárosnak". Így a céhek egymás között tudnának termékeket cserélgetni, a kincstár részére.
Mindenképpen olyan megoldás kellene, amellyel elkerülhető, hogy a kincstárban lévő közvagyon elveszítse közvagyon jellegét ;)
 

Goku-San

Új tag
Sziasztok!
Pár gondolat a részemről, biztosan lesz ismétlés, de 9 oldalnyi ötlet végig futásához nincs elég időm most.

- Mobilon mikor támadásnál állítom össze a csapatot, akkor hasznos lenne, h amikor behúzok egy max életerővel rendelkező egységet akkor az automatikusan cserélje le a már sebesült egységet. Valamint amikor már nem tudok több egységet betenni akkor eléggé idegesítő h egy ablak ugrik fel ami tájékoztat erről, sztem felesleges.

- A mellék küldiknél hasznos lenne valami olyan rendszer h ki tudjam választani egy listából, hogy melyiket szeretném megcsinálni, ne kelljen folyton a megszakítást nyomkodni hogy ugyan ahhoz visszaérjek...

- Csatatér térkép: Mobilon kellene valami megoldás arra, hogy amikor rányomok egy szetorra akkor ne nyiljon meg egyből. Nagyon idegesítő amikor meg van nyitva egy szektor menüje és igyekeznék mellé nyomni, hogy lássam a többi területet is, de amikor mellé nyomok egyből bele lépek a másik menüjébe, pedig csak a térképet szeretném szemlélni.
A böngészős verzióban a térképen nem lehet nagyítani, pontosabban kicsinyíteni. Eléggé kellemetlen ennyire közelítve nézni a szektorokat. Egy 24"-os monitoron ez már rendesen bántja a szemét az embernek.

- Lehetne növelni a max begyűjthető FP mennyiségét. Nem egy földtől elrugaszkodott mennyiségre gondolok, de úgy, hogy már nem ritka az olyan h egy két épülettel meg is van a 100FP, sztem az kevés. 2-300 kürül már jó lenne. Így használni fogják az 5 gyémántos begyüjtést, de legalább, ha épp 150FP-m van egy 10 perces csataterezéstől akkor nem szívom be, és nem okos gondot a begyűjtés.

- Igaz ez már nagyobb szabású ötlet, de ideje lenne kicsit újítani az expen is, vagy hozzácsapni egy még keményebb szintet, egyre kevésbé kihivás és már a gyémántos jutalmon felül nem is nagyon van miért bemenni...

- Valószínű h ez sem kicsi fejlesztés, de jó lenne az esemény napló bővítése azzal, hogy lássam a saját ténykedésem is. Mikor kinek mit pakoltam, mit töröltem, mihez kaptam tervrajzot, mennyi pontot gyűjtöttem be és miből stb stb...

- Leginkább a mobilos verzióban kellene, hogy a városomat tudjam még jobban kicsinyíteni, mert kb a max területet elfoglalva már eléggé sokat kell húzogatni a képernyőt h egyik végéből a másikba érjek... Pedig nincs kicsi telóm...

- A nevezetesekbe mikor rakni szeretnék pontokat akkor jó lenne, ha lehetne szorzót beállítani, hogy az alap pontot amit vissza kapok ahhoz képest mekkora szoróval kellene betennem. Ez akkor lehet leginkább hasznos amikor a bárka már 1,9 felett van, de csak 1,9el akarok pakolni. Nem kellene bezárni az alkalmazást és számológépet nyitni, mert egy külön mezőbe beírva az 1,9et már mutatja is mennyi az annyi.

- Az üzenetváltásnál jó lenne ha láthatnám, h elolvasta az üzenetem, tehát tudom h látta. Ez leginkább a céhtársaknál lenne hasznos. A nagyobb céhek már szigorú szabályok mellett működnek, és ha írunk valakinek még csak azzal sem tudjuk meggyanúsítani h olvasta és tesz az egészre....

- Hasznos lenne valamit tenni a cápázás ellen is, igaz lehet a játék része, hogy másokhoz nyerészkedés gyanánt tudjak pontot tenni, hazudnék ha azt mondanám én sosem tettem. De egy olyasmi jó lenne, hogy ki tudjam törölni a saját nevim épülő szintjéből az emberek pontjait. Vagy legalábbis valami hasonló mehanizmus jó lenne. Az is jó lenne, hogy le lehessen zárni, ne csak úgy h elveszem az utat.

- Csatatéren lehetne a céh vezetőnek nagyobb hatásköre. Pl le tudja tiltani azt h akárki léptethesse, vagy legalább látná h adott szektorba ki mennyit ötütt. Nagyon sokszor előfordul h nem akarjuk elfoglalni a szektort, de valaki elfoglalja és nem egyszerű kideríteni h ki nem tartja be a szabályokat folyamatosan.

- A gyémántok ára kegyetlenük irreális a magyar fizetésekhez képest. Kb ha tized ennyibe kerülne, még én is vennék néha napján. Vagy akkor legyen olcsóbb, de a játékban ne lehessen szerezni egyáltalán. Nem akarom elhinni h bárki is venné aki nem 800K felett keres...

- Az eseményeknél a küldik lehetnének kicsit kreatívabbak is, hogy munka is legyen vele. Tapasztalt játékonak már nem kihivás és még csak az esemény épület sem motiválja nagyon. Legalább a küldik sokszínűsége. Mondok egy példát: szerezzek 3333 embert. Lehetne játszani az épületekkel h kimatekozzam...

- Mobilon szépen lehet húzni az üzeneteket, böngészőben is át kellene állni a görgetős módszerre és nem erre a lapozgatósra... Elavult már és rossz is végig lapozgatni

- Amikor raktárból pakolok le valamit jó lenne ha utána vissza térne ugyan oda, hogy folytatni tudjam a dolgom, ne keljen újra bemenni. Leginkább akkor gáz ha több ugyan olyan épületet tennék le...
 

III. Dementia

Aktív tag
A céhek gyakorlatilag 99%-a küzd ilyen-olyan korok termékeinek hiányával. A supportnak már ezt is kismilliószor felvetettem, de természetesen nem történt semmi.

Mivel, a feladat az, hogy a céh oldja meg a gazdálkodást.
A csatatér, drága. De tudok olyan céhet, amelyik nulláról felment a gyémánt ligába, és az egyik legjelentősebb tényezőként van jelen, százezernél jóval több akciót elkövetve.
Szóval, a jelenlegi keretek között sem megoldhatatlan a probléma, csak foglalkozni kell vele.
 

Gigimius

Új tag
Kedvey FoE csapat!
°Egyik javaslatom lenne, hogy a felesleges nevezetes rajzokat is lehessen valamely módon értékesíteni. Esetleg a régiségkereskedőnél, de az is megoldás lehetne hogy másik nevezetes épület rajzaira lehessen beváltani, azonos kornál 1:2-be, mint amikor a saját rajzokat cseréljük, eltérő koroknál 1:3, 1:4 stb aránnyal.
°Másik ötletem, hogy az újítás, hogy nem kell a termelőket egyenként megnyitni, legyen kiterjesztve a katonai épületekre is
°Hasonló módon a gyors betakarítás után ne csak a raktárépületek termelését lehessen gyors-indítani, hanem a termelő és katonai épületeket is
°Jó lenne ha a napi visszatérő küldetéseknél, a csatatéren, vagy az incidenseknél is lehetne kapni előző kori terméket, esetleg a régiségkereskedőnél venni, vagy az expedíción lehetne gyakoribb.
°Az eseménynaplóban megjelenő avatároknál is jó lenne, ha megjelenne a kis menü, mint a levelezésnél, amin szerepel a látogatás, támogatás, nevezetesek, stb. Esetleg a nevezetes épületek támogatói listáján lévő avatároknál ugyanígy
°A nevezetes épületek hozzájárulási listája egyes nevik megnyitása után visszaugrik az elsőhöz, használhatóbb lenne, ha oda ugrana vissza ahonnan megnyitottuk
°Piacnál jó lenne ha külön rákattintás nélkül is látszana hogy kié az ajánlat
Kiegészítés :
°Mobilon is megjelenhetne az alvó épületekre figyelmeztető jelzés
°Amikor egyik szerveren játszunk, és egy másik szerveren üzenetet kapunk, arról jó lenne értesítést kapni, mint amikor épp nem játszunk
Remélem hasznosak lesznek az itt leírtak.
Szép napokat,
Gigimius
 
Utoljára szerkesztve:

Mothers Milk

Új tag
Olyan javaslatom lenne, hogy céhen belül legyen látható ki van éppen online és ki nincs.
Csatatérhez pedig, hogy eseménynaplóban legyen feltűntetve, hogy melyik játékos ütötte be éppen a szektort.
 

Odiron

Új tag
Erre való a magasra húzott ereklyék temploma és a CE. Abból mindig jön rengeteg eladnivaló.
Ezt tudom,de addig sok idő eltelik és addig nem vásárolsz semmit, mert nem biztos az ereklye templomot húzod elsőnek :)
Én például most raktam le több hónap után addig szinte semmi nem esett expedíción igaz most is csak 3 item a 4. szinten.
 
Sziasztok :)
Van egy másik javaslatom de az biztos megcsinylené az adott játékost bármelyik Céhen belül. Ezt csak azért emlitem mert vannak nagy dicsekvők hogy igy x% csata meg ugy ugy x% csata. Node a termékről nem is beszéltem. Az meg szinte horibilis és céhes kincstárat szépen megkopasztja.
Én ennél a lehetőségnél azt tenném hogy Céhes kincstár 75%-át és 25%-át meg saját raktár készletből épülne bármelyik épület GbG-n!!!
Ész nélküli épitést ezzel meg lehetne változtatni. :)
 

John Raven

Új tag
-Időbélyeg a nevezetesek pakolásánál,ki mikor rakott be pontot.
-csatatéren ne kelljen a jutalmakat csukogatni, elég ha akkor látható, mikor kilépsz csatatérről és akkor az összes begyüjtött jutalmat lelistázza.
-legyenek a katonák 2 sorban. Alul a védelemre szolgáló egységek, felül a használható egységek. Rossz amikor védelemre be van pakolva valami és keresgélnem kell a csatatérre szánt katonákat.

Én ezeknek örülnék
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent