GVG eltörlése?

Lorant96

Nagyon aktív tag
Aki nagyon szeretné, biztos, hogy meg tudná oldani, hogy PC-ről is tudjon játszani.
(Az on-line oktatást is hogy-hogynem szinte mindenki meg tudta oldani így vagy úgy.)
Az este 8 óra se olyan időpont, amit ne lehetne egy kis akarással megoldani a legtöbb embernek.
(A csütörtök reggel 8 óra már sokkal problémásabb sokaknál!)
Így erős túlzás, hogy a GVG hozzáférése korlátozva lenne.
Szerintem inkább nem akarásnak nyögés a vége.
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Aki nagyon szeretné, biztos, hogy meg tudná oldani, hogy PC-ről is tudjon játszani.
(Az on-line oktatást is hogy-hogynem szinte mindenki meg tudta oldani így vagy úgy.)
Az este 8 óra se olyan időpont, amit ne lehetne egy kis akarással megoldani a legtöbb embernek.
(A csütörtök reggel 8 óra már sokkal problémásabb sokaknál!)
Így erős túlzás, hogy a GVG hozzáférése korlátozva lenne.
Szerintem inkább nem akarásnak nyögés a vége.

Azért az online oktatás párhuzam elég fura. Nagyon kevés olyan ember van, aki hajlandó egy vagy több játék miatt pc-t/laptopot venni.
Az időpont kezdés ugyanaz. Van aki megtudja oldani, van neki nem. Vannak olyan tényezők, amiket nem tudsz befolyásolni. Van aki melóban is megoldja, van aki otthon se.
Abban igazad van, hogy akarattal sok mindent meg lehet oldani.
De ettől még a korlátozás él és valós.
 
Utoljára szerkesztve:
Én eddig azt hittem (én kis naiv), hogy itt érveket és ellenérveket sorolunk fel, hogy a játék jobbítása a cél, de most látom, hogy ez inkább arról szól, hogy ami valakinek jó és kellemes, arra még ránézni sem szabad, nem hogy hozzászólni, amit pedig rossznak és kényelmetlennek tart, azt fel kell forgatni, mert az önös érdek felülír mindent, mindennél előrébb való és fontosabb! Még véletlenül se, még egy pillanatra se forduljon meg a fejében az ilyen játékosoknak, hogy mennyire igazságtalan az, ha egy játékból, a programozás hiányából fakadóan, a játék egy bizonyos pontján, kizárják a játékosok többségét! És erre azt mondani, hogy ez így jó, így korrekt, az a lehető legnagyobb önzőségre vall!
A csatatéren legalább az esély megadatott arra, hogy próbálkozni lehessen, az hogy ezzel valaki akar-e élni vagy tud-e, az már egy másik történet, de a lehetőség mindenképpen adott. A GvG.nél a hozzáférés van gátolva, és ha kettő közötti különbséget valaki nem látja, ha nem jön le neki a csukott ajtó általi elzárás és a döntési lehetőség szabadsága közötti világosan értelmezhető eltérés, ott azért komoly problémák vannak.
Azért haladjunk sorrendben. Az első felvetés az volt, hogy nem jó így a GvG. Ha valakinek nem tetszik, változtassuk meg. Ez nem önzőség? De ha valaki leírja, hogy neki tetszik, az már önzőség?
A programozás hiánya, hogy telefonról nem elérhető. Erre írtam azt, hogy sokkal több PC van, mint amennyit bevallanak a játékosok. És ahogy írták: ha home office-ra, on-line oktatásra van, akkor ne állítsuk azt, hogy nincs. Inkább nem akarás van. Nincs egyéni jutalom, nem érdekel senkit.
Ezt is írtad: „Én nem vagyok hajlandó lemondani az egész napos munka utáni meghitt családi programokról semmilyen jó kis csata fejében sem.” De csütörtök reggel hol van az a család? A napi sok-sok forgásnál hol van az a család? Csak pont 20:00 és 20:15 között van az a család?
Írod, hogy nem nyomtam like-ot, pedig te igen. Tudjuk és látjuk, hogy ti hárman nyomjátok egymásnak, de mi köze van ennek a GvG-hez?
És egy utolsó kérdés: a te céhed vajon miért van a harmadik helyen? A GvG-től vagy a csatatértől?
Költőiek a kérdések, mert a fórumok csak a tiétek, az ellenkező vélemény már önzés. Én csupán annyit írtam, hogy szeretem a GvG-t, és nem szeretném, ha ebből is csatateret csinálnának.
 

helen

Nagyon aktív tag
Tényleg nem lenne jó ha a GVG-ből csatateret csinálnának.
De az mennyire jó hogy a GVG.-s területek be vannak évek óta állva, és jóformán csak MK.-ban van mozgás ?
/ tök jó élmény amikor új szerveren megnyílik a GVG még szűz térképpel /
Új céheknek meg jóformán esélyük sincs bemenni a területre.
Nem tudom az mennyire jó hogy telefonról nem elérhető a GVG.. nekem személy szerint nem érdekes, mert telefonról semmit nem tudok csinálni. Viszont sok olyannal találkoztam akik csak és kizárólag telefonról nyomják a játékot.
Szidják a GVG.-t hogy elavult .. lehet hogy talán így is van nem ? Nem lehet hogy valami picit mégis változtatni kéne rajta ? Persze nem Csatatér formájúra. De hogy mit kéne, azt nem tudom. Talán ha időnként resetelődne, és újra kéne a területeket foglalni.. Mondjuk havonta.. Vagy ha megoldható lenne telefonra is, ahogy a játék többi elemét megoldották. Nem tudom, igazából nem értek hozzá.. Azt tudom, hogy a GVG jó. Én szeretem. Lehet hogy kicsit jobb is lehet...
Nem értek egyet azokkal, akik az elavultságára hivatkozva, meg hogy nem elérhető telefonon, a GVG megszüntetését szorgalmazzák.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A gvg fő problémája a csatázási működés (megtekintés, ütés, megtekintés, ütés) és, hogy az alsó kori árukhoz egy idő után nehezebb hozzájutni.
Ha fejlődik egy céh, akkor az alsóbb korokban (és ez már például prog, jövő is lehet) sokkal nehezebben tud árut szerezni ahhoz, hogy szerezzen területet, vagy megtartsa azt amit szerzett.
És, ahogy jönnek be az újabb korok ez a nehézség folyamatosan növekedik.
Nem véletlen van az, amit írtak az előbb, hogy főleg mk-ban van mozgás.
Szóval ahogy telik az idő egyre nehezebb és nehezebb lesz. Értem, hogy neked vagy bárkinek tetszik. Ettől függetlenül egy jó erős ráncfelvarrás kellene rá.
És ezt a pc-t megoldó dolgot felejtsétek el. Nem fogja mindenki megoldani. Én is ismerek több olyan családot, akiknél semmi más nincs csak telefon. Elhiszem, hogy ez számotokra hihetetlen, ettől még ez így van.
A csütörtöki indulást is felejtsétek el. Egyrészt, mert az kb kéthetente egyszer van, másrészt az se mindenkinek megy. Nekem is változó, hogy ott tudok lenni, ahogy este 20 órakor is változó, hogy ott tudok e lenni.
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Ebben a témában valószínűleg csak akkor lesz változás, ha lesz fejlesztői akarat (valahogy ez a jövő kor óta nincs meg, ami jó pár évet jelent) illetve ami még "kiverné" a biztosítékot, ha csoda történne és egyik napról a másikra senki soha többet nem nyitná meg a gvg-t jelzéssel szolgálva, hogy ideje változtatni.

Egyikre se fogadnék túl nagy összeggel...
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Aki nagyon szeretné, biztos, hogy meg tudná oldani, hogy PC-ről is tudjon játszani.
(Az on-line oktatást is hogy-hogynem szinte mindenki meg tudta oldani így vagy úgy.)
Az este 8 óra se olyan időpont, amit ne lehetne egy kis akarással megoldani a legtöbb embernek.
(A csütörtök reggel 8 óra már sokkal problémásabb sokaknál!)
Így erős túlzás, hogy a GVG hozzáférése korlátozva lenne.
Szerintem inkább nem akarásnak nyögés a vége.
Kedves Lorant! Sikerült a tájékozatlanságodat nagy dobra verned. Ha figyeltél volna, akkor tudhatnád, hogy óriási gondok voltak az on-line oktatás körül, mert se a tanulók, se a szüleik, se a tanárok, se az iskolák nem voltak rá felkészülve, felkészítve. Olvass nyugodtan a 2020. márciusi és április híreknek. Számos adomány érkezett rá, hogy enyhítse a problémát, még uniós erőforrásokat is mozgósítottak. És a feladatok elég jó hányadát meg lehetet oldani okos telefonnal vagy éppen tablettel. Igazad van, persze mindent meg lehet oldani, csak a prioritásokat kell átkalibrálni. Kinek mi a fontos! Végülis igazad van! Életem párja, tizenötéves kamasz gyermekem, tíz éves "apa szeme-fénye kislánykája" akár sorszámot is húzhatna. De az inno-nak természetesen alapjogai vannak, akkor este 8 óra környékén még a légy sem zümmöghet! Majd mindenki szép sorjában kivárja a megfelelő "apa időt", hisz az öregnek is jár némi szórakozás! Nem igaz? Főleg, ha már felvette arra a drága gépre az Otp-és személyikölcsönt! Megbeszélték, hogy kell, jó ha van, meg különbenis, így este kb. plusz 10 perccel többet játszhat, mert eddig a közös családi tabletet kellett einstandolni éjszakára. Akkor most 19 óra 55 percig szeretik egymást, ám utána végre a virtuális világ ölelő karjaiba hullhat. GvG oldás - foglalás, majd aratás a városban, forge pont lekötése - felhasználása, nevezetesek építése saját - céhes - baráti - szomszéd, de közben indítani kell a támogató gombot is, meg nem ártana beülni a fogadókba, ja és CE is van! De igyekezni kell, mert 22 óra 47 perckor forgás lesz a csatatéren, és ma annyira elfoglalt volt napközben, hogy mindenről lekésett. Hú, ez meleg volt, pont időben ugrott be! Oké egy kis szünet! Megsimogatja az asszony combját, hogy azért érezze a törődést, és vegye észre, hogy nincs elhanyagolva, meg különbenis most már ott a tablet, nem kell vívni érte! Nézegetheti rajta a celebritási híreket, meg a legújabb divatőrület tárgyát, főzhet - süthet kénye-kedvére! Mindez a gép előtti időben éjjel 23 óra után kezdődött, mikor már elcsöndesedett a ház, nyugalom költözött az otthonukba. Ám így apa, felhőtlen plusz három óra játékidőhöz jutott. Az asszony úgyis tudja, hogy szereti, a gyerekek meg ettől nem fognak megállni a fejlődésben, meg hát ott a vasárnap reggel 9 óra 5 perctől - 9 óra 10 percig, mert hogy 9 óra 15 perckor csatatér van, az utolsó pillanatok egyike, hogy hatalmas vagyont harcolhasson még össze.
Az ő esetében, a csütörtök reggel 8 óra, de semelyik nap reggel 8 órája nem játszik szerepet. Csak a GvG-vel szemben, mert úgy látszik ezt elfelejtetted, itt bármikor tudsz csatázni és forgás is 4 - 5 óránként van. Azért ez nem mindegy ám!
Azért kíváncsi lennék, ha a következő fejlesztés alkalmával az lenne meghatározva, hogy ezentúl csak lézeres projektoron éjjel fél háromkor lehetne GvG-zni, mit szólnál hozzá? Szaladnál-e az üzletbe venni egy ilyet? Vagy állítanál-e folyamatosan, nap mint nap ébresztőt egy jó kis csatázásra?
Nem a GvG ellen vagyok! Csak ráférne egy jó adag frissítés! Interaktívabbá kellene tenni, mert nagyon egysíkúvá vált. Néha-néha van egy kis belháború, de nagyjából betokosodtak a határok. És igen, ma már követelmény, még egy weboldal esetében is (tudod responsive), hogy minden platformon tökéletesen működjön! Ilyen világban élünk!
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Kedves Próféta!
Nem állítottam, hogy nem voltak gondok az on-line oktatás körül, mindössze azt, hogy végül csak megoldotta szinte mindenki. Mert hogy muszáj volt.
GVG-zni nem muszáj, így nem is töri magát senki, hogy csinálja. Valószínűleg sokan csak kifogásokat keresnek. (Ezzel persze nem mondom azt, hogy nem lehet olyan, aki szeretné csinálni mégsem tudja.)
Én is mehetnék GVG-zni, ha akarnék mégsem tettem már több éve.
Néhányszor kipróbáltam régebben, de nem jött be, meg a céhnél se volt nagy érdeklődés iránta, így én se erőltettem.
Ezért nem is igazán érdekelne, ha holnaptól "csak lézeres projektoron léjjel fél háromkor ehet GvG-zni", vagy ha teljesen megszüntetnék.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Azért haladjunk sorrendben. Az első felvetés az volt, hogy nem jó így a GvG. Ha valakinek nem tetszik, változtassuk meg. Ez nem önzőség? De ha valaki leírja, hogy neki tetszik, az már önzőség?
A programozás hiánya, hogy telefonról nem elérhető. Erre írtam azt, hogy sokkal több PC van, mint amennyit bevallanak a játékosok. És ahogy írták: ha home office-ra, on-line oktatásra van, akkor ne állítsuk azt, hogy nincs. Inkább nem akarás van. Nincs egyéni jutalom, nem érdekel senkit.
Ezt is írtad: „Én nem vagyok hajlandó lemondani az egész napos munka utáni meghitt családi programokról semmilyen jó kis csata fejében sem.” De csütörtök reggel hol van az a család? A napi sok-sok forgásnál hol van az a család? Csak pont 20:00 és 20:15 között van az a család?
Írod, hogy nem nyomtam like-ot, pedig te igen. Tudjuk és látjuk, hogy ti hárman nyomjátok egymásnak, de mi köze van ennek a GvG-hez?
És egy utolsó kérdés: a te céhed vajon miért van a harmadik helyen? A GvG-től vagy a csatatértől?
Költőiek a kérdések, mert a fórumok csak a tiétek, az ellenkező vélemény már önzés. Én csupán annyit írtam, hogy szeretem a GvG-t, és nem szeretném, ha ebből is csatateret csinálnának.
Kedves Gyöngyös! Nagyon rosszul közelíted meg, de sajnos az az igazság, hogy tulajdonképpen nem is akarod megérteni mások véleményét! A probléma gyökere az, hogy a játéknak ezt a részét szerintem a teljes játékosállomány jó ha 30 %-a játssza. És ha a GvG ugyanúgy elérhető lenne mindenhonnan, mint az összes többi, akkor nem lenne már a pontszámítás annyira igazságtalan. Az önzőség nem abban nyilvánul meg, hogy ez neked tetszik, vagy sem, hanem abban, hogy ez neked így tökéletes! Mert így a szerver mondjuk csak 30 %-val kell harcolnod, úgy hogy közben a több mint 50 % hozzá sem tud röffenni! És nem azért, mert nem akar, hanem mert nem engedik. Olyan ez, mint ha te, egy városi autóversenyen jobbra szeretnél kanyarodni az autóddal a kereszteződésben, de a gyártó be sem építette ezt a lehetőséget, ami amúgy már a korszerű autókban alapfelszerelés. De ha neked ez így nem jó, akkor tessék ott van egy jóval drágább modell, vedd meg azt! És hát a nap végén, majd győztest is hirdetnek a leggyorsabbak közül, míg te még mindig körbe-körbe hasítod a város utcáit többed magaddal! És mikor felemeled a hangod, hogy a versenyzéshez nem megfelelő autót biztosítottak a számotokra, akkor a dicső bajnokok kiállnának a pódiumra, és nemes egyszerűséggel, a szájuk sarkában megbújó cinikus mosollyal, csak annyit mondanának, hogy jó ez így! Nyilván jó, nekik! De a többség egyáltalán nem élvezi az ilyen versenyt, hisz fizikai akadályai vannak a részvételüknek. A bbajnoki pontszámításba viszont az itt szerzett pontok komoly erőt képviselnek, hovatovább, szinte ez határozza meg az erősorrendet! De szerinted ez így tisztességes, így sportszerű! Na, veled se mennék fair play verseny az szent! Home office alkalmával, csak hogy tisztában legyél vele, többnyire és általában a cégek a saját gépüket biztosítják, hisz programokat kell rá telepíteni! És én, mint mondjuk cégtulajdonos, annyira azért nem néznél jó szemmel, hogy az én gépemen a home office-ban dolgozó alkalmazottam bármilyen játékot játsszon is. Épp ezért vannak az ilyen gépek lekorlátozva, sőt egyre több cég esetén, még a kamerának is működnie kell! Hisz nem azért dolgozik otthonról a munkatárs, hogy jóízűen elszórakoztassa magát. Az on-line oktatásról már fentebb kifejtettem a véleményem, azt most itt már nem ismételném meg.
És igen, még akár igazad is lehet, hogy sokan be sem vallják a pc-s lehetőségüket, mert retorzióktól tartanak, ha ezek után sem vesznek részt a GvG-ben, bár akárhány felmérést néztem eddig végig, azért kb. mindenhol az jött ki, hogy nem a pc-sek vannak többen! De lehet hogy notórius hazudozókkal vagyunk körbe véve, akik konzekvensen ragaszkodnak egy ideológiához. Roppant egyszerű lenne átvágni ezt a gordiuszi csomót, ki kell alakítani telefonra is a GvG-t, és nincs tovább bújócska, meg mellébeszélés.
Nem, nyilván nem csak este 8 és negyed 9 között van család! De az sem életszerű, hogy este 7-re érek haza, és kapnak belőlem 55 percet, majd mindenki mehet a dolgára, mert nekem most harc van, aztán majd folyt köv. Azért az ember életében vannak és akadnak fontossági sorrendek, és nem hiszem, hogy a napi 12 óra munka után, a családom 55 percet érdemelne belőlem, de nekem tuti biztos hogy annál több kell belőlük! És senkit sem fogok felre állítani, vagy magára hagyni, hogy egy ennyire bekorlátozott valamit részesítsek előnybe. De az én véleményem csak egy vélemény a sok közül, és még az is lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat, vagy nem vagyok eléggé elkötelezett a játékkal szemben! Nem tudom! Azt viszont biztosan tudom, hogy a szeretteim prioritást élveznek. Az ő ölelésükben nyugszom meg, az ö simogatásuk tölti meg boldogsággal a lelkem, mellettük érzem teljesnek magam! Ezek szerint ez hibás gondolkodás, a játéknak kellene meghatároznia az életemet, az időbeosztásomat, mindent! Éltem már így, igaz hála Istennek, csak igen rövid ideig, és köszönöm szépen, nem kérek belőle még egyszer! Ha a játék kötelezővé válik, ha ő irányítja a mindennapjaimat, akkor én mér le is léptem! Nekem a játék, valóban játék, szórakozás, mindaddig, míg élvezem a vele töltött időt, de a rabja, a szolgája nem leszek!
A like-k! Valami kósza gondolatként valahogy úgy rögzült a fejedben ez az egész, hogy itt vannak ők hárman, és bármit mondanak is nyomkodják a tetszés gombot! El kell, hogy szomorítsalak, mert ez nem így van! Azért megy a "tetszik" jelzés, mert valóban egyetértek a hozzászólása mondanivalójával. És azért írtam, hogy neked is volt olyan posztod, mely vélemény találkozott az én meglátásommal, és like-oltam is! De te dafke, direkt nem teszed, még ha az egyezőséget mutat is, mert ne hogy már ...! Ez álszenteskedés és képmutatás! Nem szégyen az, ha vannak másokkal közös érveink, véleményeink. Sőt onnan lehet felismerni, hogy ki a különleges, aki meglátja a másik véleményének mondanivalójában az igazságot, és el is ismeri, még ha ez csak egy "like" gomb is!
Soha nem mondtuk, hogy nem GvG-zik a céhünk, sőt szerintem egyedül én állítottam csak magamról, ami a hétvégén meg is dőlt, mert szombaton úgy alakult, hogy gép közelébe keveredtem, Igaz ez már este negyed 9-kor volt, de területeket tudtam foglalni két korban is. És nem vagyok GvG ellendrukker sem. És így talán hitelesebb is a véleményünk, hogy gond van a GvG szellemiségével, gond van az értékével, korszerűtlen és elavult, fapados, eljárt felette az idő, berozsdásodott! És mielőtt arra gondolnál, nem, nem a csatatér tölti ki az életem. Szeretem a forgást, de nm a forgások ideje határozza meg azt, hogy mikor ebédelek, mikor megyek wc-re, sőt, ha úgy van, és nagyon álmos vagyok, akkor alszom és nem várom meg a kezdésig hátralevő 10 percet sem.
És el is fogadtam a véleményed, amíg azt nem mondtad, hogy a GvG úgy jó ahogy van! Mert ez nem igaz! Meg kell adni mindenkinek a lehetőséget a játékra, ezért lettek ligák (hogy ezt jól vagy rosszul oldották meg, az egy újabb rövidke levél lenne) kialakítva a csatatéren! De annak nem látom értelmét, hogy én például szombaton elfoglaltam "x" területet, és azóta semmi nem történt. Mindenki ül a maga kis térkép darabkáján, néha ritkán jön egy-két troll, akkor van egy kis pezsgés, aztán mindenki visszatesped melankólikus állapotába. Ennek annyira azért nem látom értelmét. Egyedül "mindenkorban" van csatározás, oda meg én még nagyon gyengécske lennék, még az is lehet, hogy soha nem is fogok eljutni. Ennél azért egy kicsit attraktívabb, pörgősebb, látványosabb és érdekesebb valamit kívánnék! És igen, ebben is lehet némi igazságod, hogy a jutalmazás sem oly megnyerő, hogy egyesek időt pazaroljanak rá! Tehát hidd el, engem és a velem egyetértőket a jobbító szándék és az igazságosság elve vezérel, és nem kötöttünk véd és dac szövetséget sem, csak valahogy egy rugóra jár az agyunk! Van ilyen! Szép estét neked!
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Kedves Próféta!
Nem állítottam, hogy nem voltak gondok az on-line oktatás körül, mindössze azt, hogy végül csak megoldotta szinte mindenki. Mert hogy muszáj volt.
GVG-zni nem muszáj, így nem is töri magát senki, hogy csinálja. Valószínűleg sokan csak kifogásokat keresnek. (Ezzel persze nem mondom azt, hogy nem lehet olyan, aki szeretné csinálni mégsem tudja.)
Én is mehetnék GVG-zni, ha akarnék mégsem tettem már több éve.
Néhányszor kipróbáltam régebben, de nem jött be, meg a céhnél se volt nagy érdeklődés iránta, így én se erőltettem.
Ezért nem is igazán érdekelne, ha holnaptól "csak lézeres projektoron léjjel fél háromkor ehet GvG-zni", vagy ha teljesen megszüntetnék.
Kedves Lorant! Ezt is rosszul tudod! Nagyon sok kistérségben, nagyon sok probléma volt! Mert, ha hiszed, ha nem, és bármily furcsán hangzik is vannak és élnek úgy családok kishazánkban, ahol nincs internet, ahol egyik napról a másikra élnek (és nem is olyan kevés ilyen család van), de nem ragoznám tovább! Nem olyan egyszerű az élet mindenkinek! Vannak akik rendesen megszenvedik a hétköznapokat. Vagy azon gondolkodnak, hogy ma este egyenek, vagy inkább világítsanak, mert a kettő együtt nem működik. Tudom, ez most egy szélsőséges példa, de nem úgy van, hogy az ember a GvG kedvéért elszalad egy pc-t venni! Ezt a fejlesztőknek kellett volna megoldania, és nem most, hanem jó pár évvel ezelőtt!
Tehát, ha jól olvasom, neked is vannak problémáid, kifogásaid a GvG-vel kapcsolatosan, mert valamiért nem kötötte le a figyelmed, nem volt túl vonzó! Nekünk is, pedig mi még GvG-zünk is! Úgy hogy, üdv a csapatban!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nyilván, ahol nincs internet és/vagy világítás ott nehéz lesz GVG-zni.
Viszont ha Ti GVG-ztek, akkor valahogy mégis megoldottátok.
Akkor ezek szerint mégsem volt áthághatatlan akadály, hogy csak PC-ről működik és este 8-kor nyílnak a zárolt szektorok.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Ha figyelmesen elolvastad az én (csak magam nevében beszélek) hozzászólásaimat, akkor láthattad, hogy nem feltétlenül magam miatt emeltem fel a szavam. Hanem a kirekesztés és a GvG korszerűtlensége miatt, és ebbe bele tartozik, a konokul ragaszkodás, az este 8 órához is. Ilyen értelemben engem teljesen hidegen hagy a GvG, csak nem tartom igazságosnak, hogy bizonyos játékosok (ráadásul ők vannak többen, nem is értem, hogy miért nem kezdenek semmit, egy ekkora tömeggel) számára nem elérhető a játék eme eleme, és a GvG alapján, nem lenne szabad a céheket rangsorolni! Bár nem jár érte semmi, de ha már rangsor, akkor bontsák szét, de igazságos sosem lesz!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Pont ezt mondom, hogy a játékosok túlnyomó többsége számára most is elérhető GVG.
Csupán azoknak nem, akiknél nincs internet/villany/étel stb.
De szerencsére ezek elég kevesen vannak, és valószínűleg nem is nagyon játszanak ezzel a játékkal.
Vagy azoknak nem, akik nem is akarják elérni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Pont ezt mondom, hogy a játékosok túlnyomó többsége számára most is elérhető GVG.
Csupán azoknak nem, akiknél nincs internet/villany/étel stb.
De szerencsére ezek elég kevesen vannak, és valószínűleg nem is nagyon játszanak ezzel a játékkal.
Vagy azoknak nem, akik nem is akarják elérni.

Majd egyszer talán megérted, hogy mennyire nem ugyanarról beszélünk. És mennyire nincs igazad.
Legalábbis reménykedünk benne.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A GvG mindenki számára elérhető, csak pc kell hozzá. De tényleg besírok ezen, hogy mennyire nem akarod megérteni a probléma gyökerét. Ma már okos telefonnal többnyire mindent el tudsz érni, el tudsz intézni. Tulajdonképpen, ha nem érzed fontosságát, simán elég ennyi a kommunikációdhoz. A FoE minden eleme - város, ce, csatataér, piac, kastélyrendszer, fogadó, régiségkereskedő, kikötő, stb. - okos telefonról is elérhető. Csak az a fránya GvG, azt valahogy nem akaródzik, vagy nem tudják megoldani. És nem az a probléma, hogy akarok vagy nem akarok GvG-zni, hanem az, hogy az okostelefonosok ki vannak rekesztve. Viszont pontozás szempontjából nem lehet külön választani a játékosokat. Amivel a céhek rangsorolása nem releváns, nem ad valós eredményeket. De belátom, hogy nem érdemes olyan edénybe vizet önteni, melynek lyukas az alja. Egész egyszerűen elzárkózol az információk elől. Több okostelefon van a lakosság tulajdonában, mint pc, ez statisztikai adat, ez tény! Te mégis arról beszélsz, hogy akinek nincs pc-je, az vegyen magának! Hallod magad? Napi 10 - 15 perc miatt verje költségbe magát bárki, ráadásul, a pc vásárlásból az Inno-nak egy fillér haszna sincs. Míg ha a ráncfelvarrást megejtené, akkor valahogy beleszőhetné a gyémántos költekezési lehetőségét! Ez egy olyan magaslabda, amit csodálom, hogy a FoE még nem használt ki. És valószínűleg, ha a GvG pontszámilag nem jelentene ilyen sokat, akkor még kevesebben játszanának vele. Ez egy ördögi kör.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Vagy csak a távlati terveikben a GVG megszüntetése szerepel, ezért nem akarnak már erőforrásokat felhasználni arra, hogy ezt a részt is átírják okostelefonra.
 
Fent