GVG eltörlése?

Lef------

Nagyon aktív tag
Több helyen is leírtam már, hogy a gvg egy őskövület és néhány fanatikus játszótere... régen 5% volt a játékosállomány a gvg-ben, biztos, hogy nem nőtt az elmúlt 1-2-3 évben.

Egyébként viszonylag "egyszerűen" meg lehetne oldani a gvg-t. A mostani teljes törlése után a csatatér mintájára egy böszme térkép: ha a mostani csatatér térképe 1 egység akkor a gvg lehetne 9 vagy 25 vagy mégtöbb darab. Ezzel a területek már megvannak, hiszen ez leklónozható az összes korra. A 10 napot kell csak kiszedni belőle, hogy folyamatos legyen, a szélső szektorok ugyanúgy lehetnének belépési pontok, ugyanúgy lehetne területekre rakni védő sereget, azokat lehetne 4-8-12-24 óránként támadni. NAGYON ELNAGYOLTAN írtam csak le az elképzelést, de ezzel megoldódna a két nagy probléma: 1. bárki használhatná (mobilos is), 2. a fejlesztési idő kevesebb lenne (nem két külön dolgot kellene fejleszteni csak 1.5-et [hiszen sok elem használható lenne gvg-ben is meg csatatéren is].

Persze még ezer és egy dolgot lehetne a csatatéren is fejleszteni (nem buta korlátokat belepakolni) amely még gyémántköltésre is ösztönözné a játékosokat, s nem kéne olyan bevételi forráshoz nyúlni, mint a reklámok nézegetése, de valahogy mindig fordítva ülnek a lovon...
 

Fráter G

Új tag
Több helyen is leírtam már, hogy a gvg egy őskövület és néhány fanatikus játszótere... régen 5% volt a játékosállomány a gvg-ben, biztos, hogy nem nőtt az elmúlt 1-2-3 évben.

Egyébként viszonylag "egyszerűen" meg lehetne oldani a gvg-t. A mostani teljes törlése után a csatatér mintájára egy böszme térkép: ha a mostani csatatér térképe 1 egység akkor a gvg lehetne 9 vagy 25 vagy mégtöbb darab. Ezzel a területek már megvannak, hiszen ez leklónozható az összes korra. A 10 napot kell csak kiszedni belőle, hogy folyamatos legyen, a szélső szektorok ugyanúgy lehetnének belépési pontok, ugyanúgy lehetne területekre rakni védő sereget, azokat lehetne 4-8-12-24 óránként támadni. NAGYON ELNAGYOLTAN írtam csak le az elképzelést, de ezzel megoldódna a két nagy probléma: 1. bárki használhatná (mobilos is), 2. a fejlesztési idő kevesebb lenne (nem két külön dolgot kellene fejleszteni csak 1.5-et [hiszen sok elem használható lenne gvg-ben is meg csatatéren is].

Persze még ezer és egy dolgot lehetne a csatatéren is fejleszteni (nem buta korlátokat belepakolni) amely még gyémántköltésre is ösztönözné a játékosokat, s nem kéne olyan bevételi forráshoz nyúlni, mint a reklámok nézegetése, de valahogy mindig fordítva ülnek a lovon...
Szerintem is egy megoldási irány lehet, amit írsz, csak kérdés mennyire vevők rá a fejlesztők. Ebben a topikban, nyilván a címe miatt, leginkább azok szólalnak meg, akik a GvG-t ebben a formájában nem tartják jónak. Az aktív GvG játékosok véleményét nem ismerjük.
Én egy a GvG terén aktív céhben vagyok, de még szerintem is túl becsülöd az 5 %-kal az itt játszók arányát...
És amit többen leírtatok, az alapvető gond az, hogy néhány rosszindulatú játékos, akiknek nem célja az előre haladás, hanem csak direktben kárt akarnak okozni, túszul ejtették a játékot. Ennek jelei amiket fentebb leírtam (a minden nap ugyanazt a céhet támadom, minden korban 1-1 szektor beütésével és majd éjjel visszajövök rombolni), illetve az 1 személyes céhek gombamód történő szaporodása. Ezek ipari méreteket öltöttek! Ez ellen úgy gondolom tenni kellene valamit, mert ez még tovább fogja erodálni a játékosok számát. Nekem sem hiányzik néhány betegesen megszállott ember, aki abban éli ki magát, hogy éveken át éjszaka felütögeti a szektorainkat. Hogy óvatosan fogalmazzak: ez már pszichiátria eset...
 
Sziasztok! Itt egy aktív GvG-játékos :)
Minden nap GvG-zek és nagyon szeretem. Nagyon nem szeretném, ha kivezetnék a játékból. Írjátok, hogy „néhány fanatikus játszótere”, meg hogy „néhány betegesen megszállott ember, aki abban éli ki magát, hogy éveken át éjszaka felütögeti a szektorainkat”. Az éjszakai felütögetés megy bizony a csatatéren is, volt például céhünkben két játékos, akik reggelre az egész térképet vitték, még a lebeszélt csereszektorokat is. Vannak olyanok, akik a csatatéren mindig ott vannak a négyóránkénti forgásra, éjjel-nappal kivétel nélkül, sok-sok ezer ütéssel egy-egy etapban. Nos, szerintem ez a megszállottság, fanatizmus és „pszichiátriai eset”, nem az, ha naponta egyszer 20 óra körül leül az ember a PC elé. Lehet, hogy a céhes ranglista kiszámítása nem megfelelő a mostani rendszer szerint. De szerintem az sem jó, ha csak a csatatér alapján számítana. Másik topikban már írtam: a mi céhünk viszonylag kicsi, szinte csak dolgozó emberekből áll. Viszont régi céh régóta együtt játszó játékosokkal, kevés szabadidővel, mégis évek óta a TOP10-ben. Akkor most egy tollvonással essünk vissza a ranglistán ki tudja, hová? És amit eddig elértünk: kuka?
Valóban kevesen játsszuk a GvG-t. De biztos vagyok benne, hogy ha akár már ma estétől ott is potyognának a személyes jutalmak, rögtön előkerülne egy rakás PC, rögtön lenne ideje két forgás között a csatateres játékosoknak is GvG-zni 20 órakor.
Valószínűleg nem nagyon van/lesz jó megoldás. Itt úgy látom, ellentétek vannak: vannak a csak csatateres, és vannak a csak GvG-s játékosok. Én mind a kettőt szeretem, de csak normális mértékig. Magánélet, munka után, és nem helyette. Kikapcsolódásnak és nem kényszernek.
Lelkes GvG-zőként én nem szeretném, ha ez az „őskövület” megszűnne... De az sem kérem a fejlesztőktől, hogy a csatateret szüntessék meg, mert nem kedvemre való :)
 

Fráter G

Új tag
Sziasztok! Itt egy aktív GvG-játékos :)
Minden nap GvG-zek és nagyon szeretem. Nagyon nem szeretném, ha kivezetnék a játékból. Írjátok, hogy „néhány fanatikus játszótere”, meg hogy „néhány betegesen megszállott ember, aki abban éli ki magát, hogy éveken át éjszaka felütögeti a szektorainkat”. Az éjszakai felütögetés megy bizony a csatatéren is, volt például céhünkben két játékos, akik reggelre az egész térképet vitték, még a lebeszélt csereszektorokat is. Vannak olyanok, akik a csatatéren mindig ott vannak a négyóránkénti forgásra, éjjel-nappal kivétel nélkül, sok-sok ezer ütéssel egy-egy etapban. Nos, szerintem ez a megszállottság, fanatizmus és „pszichiátriai eset”, nem az, ha naponta egyszer 20 óra körül leül az ember a PC elé. Lehet, hogy a céhes ranglista kiszámítása nem megfelelő a mostani rendszer szerint. De szerintem az sem jó, ha csak a csatatér alapján számítana. Másik topikban már írtam: a mi céhünk viszonylag kicsi, szinte csak dolgozó emberekből áll. Viszont régi céh régóta együtt játszó játékosokkal, kevés szabadidővel, mégis évek óta a TOP10-ben. Akkor most egy tollvonással essünk vissza a ranglistán ki tudja, hová? És amit eddig elértünk: kuka?
Valóban kevesen játsszuk a GvG-t. De biztos vagyok benne, hogy ha akár már ma estétől ott is potyognának a személyes jutalmak, rögtön előkerülne egy rakás PC, rögtön lenne ideje két forgás között a csatateres játékosoknak is GvG-zni 20 órakor.
Valószínűleg nem nagyon van/lesz jó megoldás. Itt úgy látom, ellentétek vannak: vannak a csak csatateres, és vannak a csak GvG-s játékosok. Én mind a kettőt szeretem, de csak normális mértékig. Magánélet, munka után, és nem helyette. Kikapcsolódásnak és nem kényszernek.
Lelkes GvG-zőként én nem szeretném, ha ez az „őskövület” megszűnne... De az sem kérem a fejlesztőktől, hogy a csatateret szüntessék meg, mert nem kedvemre való :)
Én magam is aktív GvG játékos vagyok és nem a megszüntetése mellett érveltem, hanem éppen bizonyos átalakításokat javasoltam. Kis céhek esetén az természetes, hogy nem tudnak mindig ott lenni este 8-kor és amikor van idejük, akkor akcióznak. Ezzel semmi baj nincs, ez a játék része.
De ti sem azt csináljátok, hogy éves időtávon minden nap csak ugyanazt a céhet támadjátok, nem ültök be minden korban ugyanazon céh 1-1 szektorába, hogy utána éjjel felütögessétek a szektoraikat. Aztán ha kitesznek benneteket, akkor nem mentek ugyanoda vissza újból és újból és újból... Ti sem akartok területet szerezni és azt megtartani? Ti sem azért mentek oda, hogy célzottan egy céhnek okozzatok kárt? Mert vannak olyan céh, amelyik ezt csinálja, erre mondtam, hogy pszichiátriai eset. Vagy ezt normálisnak tartod?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Eleve az a gond, hogy olyan, hogy "egy személyes céh", olyan nem létezik! Ez csak a virtuális világ szüleménye, ez ebben a formában, csak egy egyéni vállalkozás, amit viszont nem lenne szabad engedni, hogy megillessék az olyan céhes jogok, mint például; a csatatér, a gvg! Öt fő alatt, csak a céhexpediciót tenném elérhetővé számukra. Hisz ilyen létszám mellett, érdemben, más területeken nem is tudnának jól muzsikálni.
 
Eleve az a gond, hogy olyan, hogy "egy személyes céh", olyan nem létezik! Ez csak a virtuális világ szüleménye, ez ebben a formában, csak egy egyéni vállalkozás, amit viszont nem lenne szabad engedni, hogy megillessék az olyan céhes jogok, mint például; a csatatér, a gvg! Öt fő alatt, csak a céhexpediciót tenném elérhetővé számukra. Hisz ilyen létszám mellett, érdemben, más területeken nem is tudnának jól muzsikálni.
Igen, ez megoldás lehetne, hozzátéve esetleg, hogy az a céh működjön előtte mondjuk egy hónapig, és utána kaphatnák meg ezeket a jogokat. A mi szerverünkön is vannak ilyen egyszemélyes „céhek” a GvG-n. Ha megnézzük az egy szem tag céhes előéletét, akkor nagy valószínűséggel a tag előző „anyacéhét” védi azzal, hogy gyengíti annak ellenfelét. Egy-két hétig így működik, utána megy vissza. Általában a céh meg is marad, egy másik elkötelezett játékos váltja az előzőt. És vannak olyan céhek, amiket több ilyen egyszemélyes „céh” segít. De ha belegondolunk, ez is a játék adta lehetőség, a stratégia része.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Aki a gvg-t szidja azért teszi, mert jelen formájában inkább szenvedés.
Ugyanis, ahogy már sokszor említettem és még rajtam kívül mások is, évek óta nem lett hozzányúlva, fejlesztve. És ez a fő gond, meg az, hogy csak pc-ről elérhető. Ezáltal eléggé beszűkíti a játékosok számát. Az állandó fagyogatásról, kidobásról és hasonló szerver problémára utaló gondokról meg ne is beszéljünk.

És igen, az sem segíti a gvg-t (és a játék bármely részét), hogy boldog boldogtalan céhet tud alapítani. Jelenleg a szerveren ahol vagyunk 40264 játékos van és 4941 céh. Na, ez valami borzasztó arány.
Bárki aki elkezdi a játékot tud céhet alapítani. Amivel a fő probléma, hogy nem tudja mit csinál, nincs kitől kérdeznie, nincs sikerélménye és így abba is hagyja.
Ezért kellene azt csinálni, hogy legyenek 1-2 fős céhek, ha ettől jobban érzik magukat. De akkor 10-15 fő alatt ne lehessen se CE-t, se csatateret, se gvg-t tolni.
Na úgy tényleg jobban kijönne a céhek közötti különbség és jobban lehetne stratégián dolgozni, diplomatáskodni, stb.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Aki a gvg-t szidja azért teszi, mert jelen formájában inkább szenvedés.
Ugyanis, ahogy már sokszor említettem és még rajtam kívül mások is, évek óta nem lett hozzányúlva, fejlesztve. És ez a fő gond, meg az, hogy csak pc-ről elérhető. Ezáltal eléggé beszűkíti a játékosok számát. Az állandó fagyogatásról, kidobásról és hasonló szerver problémára utaló gondokról meg ne is beszéljünk.

És igen, az sem segíti a gvg-t (és a játék bármely részét), hogy boldog boldogtalan céhet tud alapítani. Jelenleg a szerveren ahol vagyunk 40264 játékos van és 4941 céh. Na, ez valami borzasztó arány.
Bárki aki elkezdi a játékot tud céhet alapítani. Amivel a fő probléma, hogy nem tudja mit csinál, nincs kitől kérdeznie, nincs sikerélménye és így abba is hagyja.
Ezért kellene azt csinálni, hogy legyenek 1-2 fős céhek, ha ettől jobban érzik magukat. De akkor 10-15 fő alatt ne lehessen se CE-t, se csatateret, se gvg-t tolni.
Na úgy tényleg jobban kijönne a céhek közötti különbség és jobban lehetne stratégián dolgozni, diplomatáskodni, stb.
És ebből körülbelül csak 1500 olyan céh van, ahol 3 főnél többen vannak!
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Nálunk 40.999 játékos és 5.244 céh, itt is látszik, hogy az egy személyes céh jóval nagyobb arányban meg nőtt. Támogatom az ötletet. "amit viszont nem lenne szabad engedni, hogy megillessék az olyan céhes jogok, mint például; a csatatér, a gvg! Öt fő alatt, csak a céhexpediciót tenném elérhetővé számukra"
 

Fráter G

Új tag
Sziasztok! Itt egy aktív GvG-játékos :)
Minden nap GvG-zek és nagyon szeretem. Nagyon nem szeretném, ha kivezetnék a játékból. Írjátok, hogy „néhány fanatikus játszótere”, meg hogy „néhány betegesen megszállott ember, aki abban éli ki magát, hogy éveken át éjszaka felütögeti a szektorainkat”. Az éjszakai felütögetés megy bizony a csatatéren is, volt például céhünkben két játékos, akik reggelre az egész térképet vitték, még a lebeszélt csereszektorokat is. Vannak olyanok, akik a csatatéren mindig ott vannak a négyóránkénti forgásra, éjjel-nappal kivétel nélkül, sok-sok ezer ütéssel egy-egy etapban. Nos, szerintem ez a megszállottság, fanatizmus és „pszichiátriai eset”, nem az, ha naponta egyszer 20 óra körül leül az ember a PC elé. Lehet, hogy a céhes ranglista kiszámítása nem megfelelő a mostani rendszer szerint. De szerintem az sem jó, ha csak a csatatér alapján számítana. Másik topikban már írtam: a mi céhünk viszonylag kicsi, szinte csak dolgozó emberekből áll. Viszont régi céh régóta együtt játszó játékosokkal, kevés szabadidővel, mégis évek óta a TOP10-ben. Akkor most egy tollvonással essünk vissza a ranglistán ki tudja, hová? És amit eddig elértünk: kuka?
Valóban kevesen játsszuk a GvG-t. De biztos vagyok benne, hogy ha akár már ma estétől ott is potyognának a személyes jutalmak, rögtön előkerülne egy rakás PC, rögtön lenne ideje két forgás között a csatateres játékosoknak is GvG-zni 20 órakor.
Valószínűleg nem nagyon van/lesz jó megoldás. Itt úgy látom, ellentétek vannak: vannak a csak csatateres, és vannak a csak GvG-s játékosok. Én mind a kettőt szeretem, de csak normális mértékig. Magánélet, munka után, és nem helyette. Kikapcsolódásnak és nem kényszernek.
Lelkes GvG-zőként én nem szeretném, ha ez az „őskövület” megszűnne... De az sem kérem a fejlesztőktől, hogy a csatateret szüntessék meg, mert nem kedvemre való :)
Nem akarom tovább ragozni, mert itt a topic címéből is adódóan többen a gvg megszüntetése mellett érvelnek, ami nekem nem szándékom, bár azzal magam is egyetértek, hogy jelen formájában nagyon kevesen játszák, ami azért jelzés értékű a fejlesztők felé.
Mivel Gyöngyös, a hozzászólók között Te vagy aktív gvg játékos, a Te véleményed kérem arról amit leírtam: ha úgy támadnálak titeket, hogy több száz napon keresztül minden este 8-kor beülnék minden korban 1-1 szektorotokba és majd éjszaka visszatérve mindehol felütögetnék még néhány szektorotokat úgy, hogy nem lenne célom a területszerzés, csak trollkodnék a területeteken, ha kidobtok akkor visszajövök és mindig csak hozzátok, sohasem másik céhhez mennék, és mindezt úgy tenném, hogy létszámilag 1,5-szer annyian vagyunk mint ti, ha ezt csinálnám mit gondolnál rólam? Mi az első szó ami eszedbe jut egy ilyen "stratégia" esetén?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Talán így tudnám a legjobban egy szóban jellemezni: II. Ramszesz ókori egyiptomi király magas rangú, ízeltlábú, kitin vázas, "jellegzetes" hátrafelé irányuló mozgású tisztviselője.
Amúgy rosszul értelmezted a válaszokat. A GvG jelenlegi formájával, lehetőségeivel van problémája a hozzászólóknak, nem a GvG-vel magával. Ami nyilvánvalóan teljes arculatváltást igényelne. És hát az Inno esetében ennél a résznél valahogy megakadt az idő kereke.
 
Talán így tudnám a legjobban egy szóban jellemezni: II. Ramszesz ókori egyiptomi király magas rangú, ízeltlábú, kitin vázas, "jellegzetes" hátrafelé irányuló mozgású tisztviselője.
Amúgy rosszul értelmezted a válaszokat. A GvG jelenlegi formájával, lehetőségeivel van problémája a hozzászólóknak, nem a GvG-vel magával. Ami nyilvánvalóan teljes arculatváltást igényelne. És hát az Inno esetében ennél a résznél valahogy megakadt az idő kereke.
Biztos igazad van, nektek kettőtöknek mindig igazatok van. Csípem a lekezelő modorotokat.
Én a csatatéren szeretnék arculatváltást, pontosabban némi variációt, tartalmat, mert ez így ebben a formában már régóta unalmas és monoton, már kétévesen kiöregedett őskövület a szememben. De nyilván ezt is rosszul értelmezem.
Nem akarom tovább ragozni, mert itt a topic címéből is adódóan többen a gvg megszüntetése mellett érvelnek, ami nekem nem szándékom, bár azzal magam is egyetértek, hogy jelen formájában nagyon kevesen játszák, ami azért jelzés értékű a fejlesztők felé.
Mivel Gyöngyös, a hozzászólók között Te vagy aktív gvg játékos, a Te véleményed kérem arról amit leírtam: ha úgy támadnálak titeket, hogy több száz napon keresztül minden este 8-kor beülnék minden korban 1-1 szektorotokba és majd éjszaka visszatérve mindehol felütögetnék még néhány szektorotokat úgy, hogy nem lenne célom a területszerzés, csak trollkodnék a területeteken, ha kidobtok akkor visszajövök és mindig csak hozzátok, sohasem másik céhhez mennék, és mindezt úgy tenném, hogy létszámilag 1,5-szer annyian vagyunk mint ti, ha ezt csinálnám mit gondolnál rólam? Mi az első szó ami eszedbe jut egy ilyen "stratégia" esetén?
Az első szó valóban a trollkodás. Mi ugyanabban a világban játszunk, így nagyjából átlátom, hogy akár nektek, akár nekünk ki a rendszeres „trollunk”. Fent már írtam, vannak a nagyon elkötelezett játékosok, akik a céhük ellenfeleit gyengítik így, és valahol lehet, hogy ez a lelki hadjárat része, hogy ilyen bosszantó módon teszik. Az is lehet, hogy kifárasztásra játszanak, fogyjon a termék a kincstárból. És ahogy írta itt valaki, vannak egyéni, régi sérelmek is. Vannak, akik már unják a játékot, és így szórakoztatják magukat. Tehát van stratégiai része, de van a bosszú. Ezt leküzdeni, így elsőnek lenni, ez a dicsőség szerintem.
És ezúton gratulálok neked és csapatodnak! :)
És akkor is: GvG! :)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Biztos igazad van, nektek kettőtöknek mindig igazatok van. Csípem a lekezelő modorotokat.
Én a csatatéren szeretnék arculatváltást, pontosabban némi variációt, tartalmat, mert ez így ebben a formában már régóta unalmas és monoton, már kétévesen kiöregedett őskövület a szememben. De nyilván ezt is rosszul értelmezem.

Az első szó valóban a trollkodás. Mi ugyanabban a világban játszunk, így nagyjából átlátom, hogy akár nektek, akár nekünk ki a rendszeres „trollunk”. Fent már írtam, vannak a nagyon elkötelezett játékosok, akik a céhük ellenfeleit gyengítik így, és valahol lehet, hogy ez a lelki hadjárat része, hogy ilyen bosszantó módon teszik. Az is lehet, hogy kifárasztásra játszanak, fogyjon a termék a kincstárból. És ahogy írta itt valaki, vannak egyéni, régi sérelmek is. Vannak, akik már unják a játékot, és így szórakoztatják magukat. Tehát van stratégiai része, de van a bosszú. Ezt leküzdeni, így elsőnek lenni, ez a dicsőség szerintem.
És ezúton gratulálok neked és csapatodnak! :)
És akkor is: GvG! :)
Most megint mi bajod lett? Bántottalak, vagy mi? Jössz, aztán belém állsz! Volt egy egyszerű kérdés, amire válaszoltam. Meg sem említettelek benne, erre Te megint kötekedsz. Nehezen tudod elviselni mások más véleményét, az szent.
Trollok minden világban vannak, így ez abszolút nem csak a Ti világotokra jellemző cselekedet. És igen, az általad felsoroltak a fő motiváló forrásuk.
Nem a GvG ellen vagyunk, hanem a Gvg jelenlegi szisztémája ellen. De, mint ahogy Te is egyetértettél velem (bár like-ot nem nyomtál, nem úgy, mint én), az ilyen troll céhek elleni szankciókról beszéltünk. Mert, ha a játékon belül, itt-ott hozunk új szabályokat, akkor itt sem ártana esetleg valami frissítés! Bár eléggé kőbe vésettnek tűnik az egész.
Örülök, ha Te élvezed a GvG-t! Én nem vagyok hajlandó lemondani az egész napos munka utáni meghitt családi programokról semmilyen jó kis csata fejében sem. És ha az Inno ezt kizárólag egyes egyedül csak este 8 órára korlátozza, akkor reám ne számítson. Tudom, lehet támadni az éjjel, hajnalban és még napközben is, de az még sem az igazi, hisz a támadás váratlan és kiszámíthatatlan, nem beszélve arról, hogy ha az ellen este 8-kor foglalt szektort, akkor 24 óráig malmozás, és egy helyben topogás van. Ezt kellene felpörgetni, a régi GvG-t összegyúrni az új csatatérrel, nem épületeket építeni, hanem védelmet berakni, mellyel lehetőség szerint védekezni is lehetne, pótolni a támadás következtében elesett védekező egységeket. Csak ideig-óráig birtokolni egy szektort (elfoglalás esetén 7 óra - sikeres védekezés esetén még plusz 3 óra). Korok szerinti bontásban, egymásra épülő 10 céhes osztályokat kialakítani (liga rendszer). Viszont nem lenne, fix induló bázis, mindenki ott léphetne be a térkép szélén, ahol neki tetszik. Havi zárás lenne, naponkénti kiértékeléssel. Természetesen úgy kialakítva, hogy a mobilosok is be tudjanak szállni a csatározásba, mert pillanatnyilag a játékosok, több mint a fele ezáltal ki van rekesztve ebből. A maradéknak is csak egy bizonyos százaléka GvG-zik (úgy kb. ezt is 50%-ra taksálom), tehát a játékosállomány 25%-át érdekli így ez a fajta küzdelem. És persze a jutalmazáson is változtatni kellene. Egy ilyen GvG szerintem sokkal érdekesebb és pörgősebb lehetne, tömegeket vonzhatna, nem beszélve arról, hogy szinte akár folyamatos jelenlétre is sarkalhatná a játékosokat. Több lehetne a valódi csata, egy szektort egyszerre akár több céh is támadhatná, viszont foglalás esetén nem maradnának meg a töredék csata eredmények, azaz nullázódna az adott szektor.
 
Ezt írod: „Én nem vagyok hajlandó lemondani az egész napos munka utáni meghitt családi programokról semmilyen jó kis csata fejében sem.”
Én sem. Én is dolgozom például. Ez a játék az emberek többségének szórakozás, mondhatjuk: hobbi. Jó esetben mindenkinek van munka után-előtt elfoglaltsága: gyerkőcöt fürdet, kutyát sétáltat, beszélget a barátokkal, megnéz a kedvenc sorozatából egy részt stb. Ha ez elfogadható a család számára, akkor az is, hogy 20 órakor 10 percet játszik. A csatatérrel ellentétben, ami egész napos jelenlétre ösztönöz. Ha nektek a csatatér tetszik, legyen, dolgozzatok azon, hogy a GvG is olyan legyen. Bár szerintem csatatérből egy is sok. Azt is írod, hogy a játékosállomány 25%-át érdekli így ez a fajta küzdelem. És? Ismerek néhány játékost, akiknek az a játék, hogy neviket gyűjtenek. Hasznosat, haszontalant, mindet. Azt még kevesebben csinálják. Akkor ne lehessen csak mondjuk 13 darab nevit letenni ezentúl? Mindegy is, én szeretem a GvG-t. Unom a csatateret.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nagy örömömre szolgál, hogy neked ez így tökéletes. Nem foglak ezért sem megkövezni, sem semmilyen jelzővel illetni téged. Ha neked ez így szuper, akkor ezt a véleményt elfogadom! Remélem Te is ilyen elfogadó leszel a csatateres véleményemmel kapcsolatosan! Mert ott pont ennek az ellenkezője felett törtél pálcát. Vannak olyanok akiknek a csatatér úgy jó ahogy van, mint ahogy neked is így tökéletes a GvG. Ott mégis a változás mellett kardoskodsz. Mert, mint ahogy írtad, nem szereted a csatateret jelen formájában.
Igen, vannak olyanok akik az épületek szépségéért építenek, vannak akik nem lépnek be céhbe, vannak akik nem támadják a szomszédjaikat, vannak akik nem tesznek forgét más nevezetesébe nyerészkedésből kifolyólag.
Egyet felejtesz csak el, hogy a GvG kitalálása óta is már rengeteget fejlődött a játék. És míg a FoE minden funkciója minden platformon elérhető, addig ez az egy az, amit a játékosok fele ismerhet és használhat csak. Kvázi, a többiek ki vannak rekesztve belőle! Miközben a GvG értéke ilyen szempontból túl van misztifikálva. És innen is indult a kérdéskör. Tehát nem korrekt úgy pontozni valamit, amihez nem biztosítok megfelelő elérhetőséget, amit viszont mindenki elér és használ is, ott viszont ez a pontozás kevésbé fontos, kevésbé értékes. Továbbá még a trollokról volt szó. Azokról a trollokról, akik bosszúból rondítanak bele egyes céhek térképébe. Akiknek nincs más célja csak a károkozás. Ezekre jöttek javaslatok, vélemények. A GvG jelenlegi formájában egy elavult program, elszaladt felette az idő. Van aki síkképcsőves FullHD színestévét néz, és biztosan akad még olyan, aki a dobozos fekete-fehér tévénél ragadt le. Pedig a maga idejében mekkora szó volt. Egy-egy ilyen tévén a műsort, akár a fél utca is szájtátva bámulta. De nekem még emlékeimben ott lapul a hétfői adásszünet is.
Tehát a GvG-t nem kukáznám, hanem a virtuális kor követelményeinek megfelelően aktualizálnám. Hogy ez miben és hogyan nyilvánulna meg? Őszintén mondom, hogy fogalmam sincs. De az este 8 órához (de az időpont tulajdonképpen lényegtelen is) kötött, 10 perces, intergalaktikus harcászkodás, olyan, mint ha a modern, új otthonba valaki szeretné berakni a pókhálós, ütött-kopott bútorát, ami ráadásul még kicsit szuvas is. Mindezt persze felújítás és kipofozás nélkül, mert neki így tetszik. Biztos vannak ilyenek is, csak a számuk az idő előre haladtával egyre csak csökken.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Tudod *Gyöngyös* a fő probléma az, hogy a legtöbb játékos semmi mást nem néz csak és kizárólag az egyéni nézeteit.
Én mindig igyekszem úgy nézni a dolgokat, hogy mindenféle játékstílust figyelembe vegyek. A céhünkben is eszerint igyekeztünk alakítani a szabályokat és hasonlókat. Sőt még a fejlesztők fejével is próbálok gondolkodni, bár nem könnyítik meg...
Viszont ez nagyon kevés játékosról mondható el. És sajnos rólad se. Legalábbis az eddigi válaszaid alapján.

Az, hogy valami miért jó úgy ahogy, vagy miért nem jó ahogy, nem az egyéni érdekek döntik el. Ugyanis bármilyen meglepő a FoE elsősorban csapatjáték. Bár a fejlesztők mindent megtesznek, hogy ezt a csapatjátékot leredukálják egyéni játékra, ami nem tudom miért jó, de mint mondtam, az ő fejükkel nehéz gondolkodni.
Szóval a lényeg. Ha bárki sérelmezi a csatateret, gvg-t annak oka van.
Azok akik a csatatéren való forgásból kimaradnak érthető, hogy frusztráltak. De talán nem olyan játékosokat kellene összeszedni a céhbe, akik heti egyszer lépnek be 10 percre.
Akik a gvg jelenlegi működésén vannak kiakadva, azok nézőpontja is érthető. Hisz a játékos állomány 80%-a abszolút nem férhet hozzá. (PrOfÉTA elég nagylelkű volt az 50%-al)
Na, most te például azt mondod, hogy a gvg izgalmas. Oké, elfogadom. De nem lenne még izgalmasabb, ha a teljes játékosállomány hozzáférne? Szerintem eléggé más lenne sok minden, ha mindenki használná. Még a ranglistán is komoly változások lennének.
És ez csak egy példa amit kezelni kellene a gvg-n.
De mondhatnám a céhbónuszokat is. A játék jelenlegi formájában egyedül a toborzás javítás az ami érdemi pluszt ad egy játékosnak. De ez sem olyan komoly egy jobb játékosnál, hogy benn tartsa egy céhben. Így erre is erősen ráférne egy javítás/módosítás.

Így kérlek, legközelebb próbáld meg többféle nézőpontból megközlíteni a dolgokat. Ne csak a saját nézőpontod szerint.
Én sem magam miatt mondom, hogy a játék több elemére ráférne egy erős ráncfelvarrás.
 
Többféle nézőpontból közelítem meg. Ti ragaszkodtok ahhoz, hogy a GvG ezért-azért nem jó.
Én említettem erre többféle nézőpontot: csatatér, nevigyűjtés, különböző játékstílusok, kinek-kinek kedve, ideje szerint.
„Azok akik a csatatéren való forgásból kimaradnak érthető, hogy frusztráltak.” -- Nos, igen, így van. És hidd el, tetszik, nem tetszik, ők vannak többen. Nem mindenki tud egész nap játszani. És pont ezért legalább annyira igazságtalan játékelem, mint a pont 20 órakor kezdődő GvG és annak a céhek ranglistájában való szerepe.
De legyen kedvetekre, legyen a GvG is olyan, mint a csatatér, egész napos elfoglaltság. Sok sikert hozzá!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Többféle nézőpontból közelítem meg. Ti ragaszkodtok ahhoz, hogy a GvG ezért-azért nem jó.
Én említettem erre többféle nézőpontot: csatatér, nevigyűjtés, különböző játékstílusok, kinek-kinek kedve, ideje szerint.
„Azok akik a csatatéren való forgásból kimaradnak érthető, hogy frusztráltak.” -- Nos, igen, így van. És hidd el, tetszik, nem tetszik, ők vannak többen. Nem mindenki tud egész nap játszani. És pont ezért legalább annyira igazságtalan játékelem, mint a pont 20 órakor kezdődő GvG és annak a céhek ranglistájában való szerepe.
De legyen kedvetekre, legyen a GvG is olyan, mint a csatatér, egész napos elfoglaltság. Sok sikert hozzá!

Persze, hogy ők vannak többen. Mivel sokan vannak akik csak csupán naponta néhány percre ugranak be. Amivel nincs gond. Csak talán érthető módon azért ne kezeljük már ugyanúgy mint azokat akik akár napi több órát is a játékban vannak.
És nem az volt a lényeg a gvg-nél, hogy egész napos elfoglaltság legyen. Hanem az, hogy pl mobilról is elérhető legyen.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ja és amit elfelejtettem. A csatatér se egész napos elfoglaltság. Nagyon kevés olyan játékos van, aki az összes forgásnál ott van.
Ezért kell a létszám, hogy úgymond a teljes napot lefedje 10-20-30 ember. De, hogy kik az épp attól függ ki ér rá.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Én eddig azt hittem (én kis naiv), hogy itt érveket és ellenérveket sorolunk fel, hogy a játék jobbítása a cél, de most látom, hogy ez inkább arról szól, hogy ami valakinek jó és kellemes, arra még ránézni sem szabad, nem hogy hozzászólni, amit pedig rossznak és kényelmetlennek tart, azt fel kell forgatni, mert az önös érdek felülír mindent, mindennél előrébb való és fontosabb! Még véletlenül se, még egy pillanatra se forduljon meg a fejében az ilyen játékosoknak, hogy mennyire igazságtalan az, ha egy játékból, a programozás hiányából fakadóan, a játék egy bizonyos pontján, kizárják a játékosok többségét! És erre azt mondani, hogy ez így jó, így korrekt, az a lehető legnagyobb önzőségre vall!
A csatatéren legalább az esély megadatott arra, hogy próbálkozni lehessen, az hogy ezzel valaki akar-e élni vagy tud-e, az már egy másik történet, de a lehetőség mindenképpen adott. A GvG.nél a hozzáférés van gátolva, és ha kettő közötti különbséget valaki nem látja, ha nem jön le neki a csukott ajtó általi elzárás és a döntési lehetőség szabadsága közötti világosan értelmezhető eltérés, ott azért komoly problémák vannak.
 
Fent