Csatatér............

Vanek ur

Aktív tag
[...] Pelikán elvtárs focis példájánál ragadva, ha van 2-3 bajnokaspiráns csapat, aki kiemelkedik a mezőnyből, és mindenkit levernek, mint vak a poharat, akkor ezek szerint néha hagyni kellene nyerni a kicsiket, kvázi "lefekszenek" nekik, hagyják őket nyerni! És ez a sportszerű cselekedet. [...]
Még mindig túlzol; sőt, túlzottan túlzol. Senki nem kérte, hogy feküdjön le bárki is, és adjon egy győzelmet a másik csapatnak. Csak annyit kérnek, hogy félidőnként 1-2 alkalommal engedjék ki őket a saját tizenhatosukról. Ettől nem fog borulni semmi. Ettől nem lesznek jobbak, nem lesz plusz góljuk (pláne plusz győzelmük); de legalább egy kicsit (amíg kijutnak a saját tizenhatosukról), addig a kis időben náluk van a labda és passzolgathatnak, és úgy érzik, nekik is van lehetőségük egy kicsit fozizni. Mégha 30 góllal kikapnak a végén, akkor is legalább volt egy kis plusz is a mérkőzésükben. Ennyit kér az első hozzászólásbeli ötlet, nem többet.
 
Aki csatázni szeretne, az nyugodtan csatázhat, nincs megtiltva, vagy legalábbis én még nem hallottam ilyet egyetlen forgásban lévő csapat részéről sem. Aki pedig forogni szeretne, az forogjon! Nincs itt probléma! Vagy dehogyis nincs! Kellene egy biztosíték arra, hogy ezt szépen, lassan, komótosan, mindenki a saját affinitásához mérten tehesse ezt meg. Pelikán elvtárs focis példájánál ragadva, ha van 2-3 bajnokaspiráns csapat, aki kiemelkedik a mezőnyből, és mindenkit levernek, mint vak a poharat, akkor ezek szerint néha hagyni kellene nyerni a kicsiket, kvázi "lefekszenek" nekik, hagyják őket nyerni! És ez a sportszerű cselekedet. Segítek! Nem ez! Hanem az, hogy ha a tapasztaltabb és erősebb csapat a tudását megtanítja a másiknak, már ha az valóban akarja! Bár az is lehet, hogy azok csak a sültgalambra várnak, mert nehogy már tenni kelljen érte. Azért kíváncsi lennék arra, hogy az a néhány elégedetlenke, akik most itt a hangjukat hallatják, mondjuk bekerülnének esetleg egy nagyobb csapatba és egy csatatér alkalmával begyűjtenének pluszban néhány száz gyémántot és néhány ezer forgét, akkor is így kardoskodnának-e? Gyanítom, hoigy nem! Csak pillanatnyilag savanyú a szőlő, és így szeretnék megoldani az ütögetést!
Pelikán a nevem nem “Pelikán elvtárs”. Én nem mondtam semmi focis példát.. A másik, hogy a forgással nem feltétlen a tapasztaltabb erősebb csapat nyer. Pont erre utaltam mikor egy gyémántliga győztes a platinában felkér minket a forgásra, kvázi leosztva a lapokat, hogy ők az elsők mi a második helyen végzünk(mindenki boldog), mi nem megyünk bele és a 3.helyen végeznek. De lényegtelen. Csapdát kell húzni ha valakinek nem tetszik a forgás és egyből közellenség leszel. És akkor meglehet mutatni ki milyen erős. Mert azért valljuk be ostromtáborokkal egy 15fős aktív céh is vidáman első lesz..(főleg, ha benne van a forgásban):)
 
Még mindig túlzol; sőt, túlzottan túlzol. Senki nem kérte, hogy feküdjön le bárki is, és adjon egy győzelmet a másik csapatnak. Csak annyit kérnek, hogy félidőnként 1-2 alkalommal engedjék ki őket a saját tizenhatosukról. Ettől nem fog borulni semmi. Ettől nem lesznek jobbak, nem lesz plusz góljuk (pláne plusz győzelmük); de legalább egy kicsit (amíg kijutnak a saját tizenhatosukról), addig a kis időben náluk van a labda és passzolgathatnak, és úgy érzik, nekik is van lehetőségük egy kicsit fozizni. Mégha 30 góllal kikapnak a végén, akkor is legalább volt egy kis plusz is a mérkőzésükben. Ennyit kér az első hozzászólásbeli ötlet, nem többet.
Igen, szerintem is. Jól összefoglaltad, erről van itt szó!
 

Vanek ur

Aktív tag
[...] igenis hátrány ha nem tudnak elmenni más céh bázisa előtt, mert van olyan hogy csak onnan érik el a következő szektort amit ütnének. nem tartom ésszerű javaslatnak hogy a céhek, tovább támadhassák a bázisuk előtti szektort- kivárás és pontveszteség nélkül-, ha azt egy másik céh elfoglalta.
Úgy érzem, félreértetted az egészet; ahogy előttem említették is. Ráadásul ahogy eddig mindenhez, ehhez is lehet alkalmazkodni: ha ilyen szabályok lennének, akkor ehhez alkalmazkodva kellene a stratégiát/taktikát kimódolni. Vagyis csak egy plusz, amire figyelni kell. Semmi több. Igen, egy kicsit bonyolultabbá, bizonytalanabbá tenné a bázisok előtti csatákat (főként a nagyobbaknál, mert a kicsiknél ez csak annyit jelentene pluszban, hogy délutánra talán egyszer el tudnák foglalni a bázisuk melletti egyik területet), de ettől mindegyik céhnek is ugyanez a gondja lenne, és ugyanúgy előre fel lehetne rá készülni (vagyis nem csak titeket súlytana, hanem a többieket is - így ti is meg tudnátok lepni a többieket, ha ők foglalják a ti bázisotok melletti területeket).
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Amit nem értek, hogy mi a cél? Harcolni szeretnétek, vagy szektort foglalni, vagy a csatatér helyezés a fontos?
 
Amit nem értek, hogy mi a cél? Harcolni szeretnétek, vagy szektort foglalni, vagy a csatatér helyezés a fontos?
Ha engem kérdezel sztem az lenne a cél, hogy ha már felosztják egymás közt a első 3helyet, akkor ne kelljen már nekik minden. A kisebb céhek is vigyenek pár száz pontot, ne az legyen, hogy folyamat levan zárolva a bázisuk környéke és nem tudnak semmit csinálni. Persze lehet jönni a fals dumával, hogy stratégia játék, megkell oldani a szituációt, viszont a “javaslatok és ötletek formátumot” megnézve, ha valaki most vetné fel javaslatként a CST-t ebben a formában ahogy most van, nem menne át a szürőn, mert a játék egyensúlyát felborítja.
 
Ha ennyire sírtok akkor minek is játszatok, sok más modja van a játéknak! Nem kell ide csatatér hogy tudj haladni!
 
Ha engem kérdezel sztem az lenne a cél, hogy ha már felosztják egymás közt a első 3helyet, akkor ne kelljen már nekik minden. A kisebb céhek is vigyenek pár száz pontot, ne az legyen, hogy folyamat levan zárolva a bázisuk környéke és nem tudnak semmit csinálni. Persze lehet jönni a fals dumával, hogy stratégia játék, megkell oldani a szituációt, viszont a “javaslatok és ötletek formátumot” megnézve, ha valaki most vetné fel javaslatként a CST-t ebben a formában ahogy most van, nem menne át a szürőn, mert a játék egyensúlyát felborítja.
Ha ennyire sírtok akkor minek is játszatok, sok más modja van a játéknak! Nem kell ide csatatér hogy tudj haladni!
Nem sírt senki, csak próbáljuk játszhatóbbá tenni a játékot
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Ha engem kérdezel sztem az lenne a cél, hogy ha már felosztják egymás közt a első 3helyet, akkor ne kelljen már nekik minden. A kisebb céhek is vigyenek pár száz pontot, ne az legyen, hogy folyamat levan zárolva a bázisuk környéke és nem tudnak semmit csinálni. Persze lehet jönni a fals dumával, hogy stratégia játék, megkell oldani a szituációt, viszont a “javaslatok és ötletek formátumot” megnézve, ha valaki most vetné fel javaslatként a CST-t ebben a formában ahogy most van, nem menne át a szürőn, mert a játék egyensúlyát felborítja.
Hát látod, itt van a kutya elásva, mert nem osztják le a helyezéseket! Kettő vagy három céh forog a középső szektorokon, és az nyeri a csatateret, aki a külső szektorok közül a legtöbbet begyűjti! Tehát fogalmatok sincs a forgásról! Csak megy az újjal mutogatás, meg szapulás! De a kérdésre nem válaszoltál! A három lehetőség közül mi a cél? Harc - szektor elfoglalása - csatatér pozíció elérése?
 
Hát látod, itt van a kutya elásva, mert nem osztják le a helyezéseket! Kettő vagy három céh forog a középső szektorokon, és az nyeri a csatateret, aki a külső szektorok közül a legtöbbet begyűjti! Tehát fogalmatok sincs a forgásról! Csak megy az újjal mutogatás, meg szapulás! De a kérdésre nem válaszoltál! A három lehetőség közül mi a cél? Harc - szektor elfoglalása - csatatér pozíció elérése?
De figyelj már! Senki nem szapult senkit! Tőlem kaptál egy választ. Érd be ennyivel!
Felőlem úgy forogtok ahogy akartok viszont ne mond már, hogy nincs megbeszélve egymás közt a forgás:D (elég nehéz úgy forogni, ha nincs lebeszélve)
Hajrá!! Legyen az a bárka 180as, vigyetek mindent.aki meg szólni mer annak csendet, mert jó ez így ahogy van:)
 

helen

Nagyon aktív tag
De figyelj már! Senki nem szapult senkit! Tőlem kaptál egy választ. Érd be ennyivel!
Felőlem úgy forogtok ahogy akartok viszont ne mond már, hogy nincs megbeszélve egymás közt a forgás:D (elég nehéz úgy forogni, ha nincs lebeszélve)
Hajrá!! Legyen az a bárka 180as, vigyetek mindent.aki meg szólni mer annak csendet, mert jó ez így ahogy van:)
Ha a forgás le is van beszélve, a helyezés nincs előre lebeszélve. A céhek forognak középen. Megbeszélik hogy mikor ütik be a szektorokat, hogy ne verjék le a másik zászlóját. De a helyezést az fogja eldönteni hogy a szélén hogy tudnak haladni..
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Mondhatod, magyarázhatod, teljesen felesleges! Az összeesküvés elmélet gyártók úgy sem hiszik el, mert akkor kiderülne, hogy van keresni valójuk, csak hogy azért tenni kéne! A sült galamb effektus azért sokkal jobb, mennyivel menőbb már, hogy valamit akkor támadok, amikor éppen ráérek és ha ez 2-3 napig is tart, akkor sincs gond!
Amint látni, egy roppant egyszerű kérdésre sem tudtak egy egyenes választ adni! Hisz ha csak csatáról lenne szó, hogy ők is szerezhessenek jutalmakat, akkor csak egyeztetni kellene a forgókkal, hogy x számú csatát ők is bele tennének, csak hogy ahhoz ott kell ám lenni időben, és itt az időfaktoron van a hangsúly! Ez a legnagyobb bajuk! Ezért akarnak biztos bázis területet, hogy mikor valahogy a játék közelébe keverednek, na akkor és ott nekik rendelkezésére álljon minden! A PvP verseny ezek szerint kevés és a kb. 70 valahány szomszéd naponkénti leverése is smafu, meg még a CE 64 kapuja is elenyésző, kell még valami, amibe úgy naponta bele tud kotyogni kb. 20 csata erejéig, mert utána a demó földre kényszeríti. A forgás ellen azért tiltakoznak, mert kincstárilag fogalmuk sincs, hogy hogy oldják meg azt a tornyonkénti 3 000-3 000 terméket 4-5 óránként, ami naponta olyan termék számot jelent, amit ők 1 év alatt sem hoznak össze! És itt nem bántani vagy elmarasztalni szeretném őket, kicsik és nem állnak még ilyen fejlettségi szinten. Ezért kellene magának a ligáknak a számát emelni, kvázi hígítani, hogy a végén ne legyen akkora szintugrás. Vagy esetleg beépíteni egy választó gombot, hogy a csatatér végén a céhvezető eldönthesse, hogy szeretne-e feljebb vándorolni! Na ezeket hívom én építő javaslatoknak! Ezzel senkinek nem gátolom a játékát! Ha nekem jó platinában és már egyszer kipróbáltam a gyémántot, de az nem az én világom, akkor dönthessek úgy, a csatatér zárásakor, hogy köszönöm szépen, de én nem kérek belőle, itt érzem jól magam.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Mondhatod, magyarázhatod, teljesen felesleges! Az összeesküvés elmélet gyártók úgy sem hiszik el, mert akkor kiderülne, hogy van keresni valójuk, csak hogy azért tenni kéne! A sült galamb effektus azért sokkal jobb, mennyivel menőbb már, hogy valamit akkor támadok, amikor éppen ráérek és ha ez 2-3 napig is tart, akkor sincs gond!
Amint látni, egy roppant egyszerű kérdésre sem tudtak egy egyenes választ adni! Hisz ha csak csatáról lenne szó, hogy ők is szerezhessenek jutalmakat, akkor csak egyeztetni kellene a forgókkal, hogy x számú csatát ők is bele tennének, csak hogy ahhoz ott kell ám lenni időben, és itt az időfaktoron van a hangsúly! Ez a legnagyobb bajuk! Ezért akarnak biztos bázis területet, hogy mikor valahogy a játék közelébe keverednek, na akkor és ott nekik rendelkezésére álljon minden! A PvP verseny ezek szerint kevés és a kb. 70 valahány szomszéd naponkénti leverése is smafu, meg még a CE 64 kapuja is elenyésző, kell még valami, amibe úgy naponta bele tud kotyogni kb. 20 csata erejéig, mert utána a demó földre kényszeríti. A forgás ellen azért tiltakoznak, mert kincstárilag fogalmuk sincs, hogy hogy oldják meg azt a tornyonkénti 3 000-3 000 terméket 4-5 óránként, ami naponta olyan termék számot jelent, amit ők 1 év alatt sem hoznak össze! És itt nem bántani vagy elmarasztalni szeretném őket, kicsik és nem állnak még ilyen fejlettségi szinten. Ezért kellene magának a ligáknak a számát emelni, kvázi hígítani, hogy a végén ne legyen akkora szintugrás. Vagy esetleg beépíteni egy választó gombot, hogy a csatatér végén a céhvezető eldönthesse, hogy szeretne-e feljebb vándorolni! Na ezeket hívom én építő javaslatoknak! Ezzel senkinek nem gátolom a játékát! Ha nekem jó platinában és már egyszer kipróbáltam a gyémántot, de az nem az én világom, akkor dönthessek úgy, a csatatér zárásakor, hogy köszönöm szépen, de én nem kérek belőle, itt érzem jól magam.
Amiket itt leírtál, azok nem hinném, hogy közel is igazak lennének azokra a céhekre, akik elérik a maximális ligapontot, ahol már problémába ütköznek a top céhek forgása miatt.
 

Keaira

Aktív tag
Ha abban egyetértünk, hogy a sorsolási rendszer nem a legtökéletesebb, akkor ennek az ötletnek a megvalósításával lehetne javítani rajta. El kellene fogadni, hogy sok az olyan játékos, aki nem stopperrel kel és fekszik, hogy időben ott legyen a csatatéren és tudjon ütni 12-t 20 mp alatt, különben lemarad. A bázis tulajdonosa bármikor támadhatja a bázisa szomszédságában található szektorokat, a többiek számára nincs változás. Nincs ebben az ötletben semmi ördögtől való, csak a gyengébbek számára fokozná a játékélményt, és ők vannak többen
 

LoveCanKill

Aktív tag
helen és Paco83 szánalmasak vagytok ezzel a lekezelő lenéző modorotokkal.
"És ismét kezdődik a sírás"
Nem az a lényeg hogy egyre többen játszák a játékot?
Egyre többen maradjanak is a játékban?
Szerintem mindenki tudja hogy milyen komoly feladat egy ütőképes céhet összehozni és fenn tartani!
Ha a játék nem biztosít olyan feltételeket amelyek sikerélményeket és aktív részvételt tesznek lehetővé sokan már a középkor kezdetére befejezik a játékot!
Biztos van olyan felmérés hogy mennyi kezdő van és mennyi marad mondjuk a jég korszakra!
Nem lehet mindenki erős és szervezett, nem lehet mindenki elég jó a ligában!
Van aki játszani szeretne a játékkal ,de a lenéző sokszor gonosz "erős játékosok " megkeserítik a gyengébb és munka mellett játszók játékélményét!

Megértem amit mondasz, de a többieknek van igazuk.
Sikerélmény nem attol lesz, hogy "könyebb" ellenfeleket kapsz, és semmi kihívással nem találkoztok.
A sikerélményt inkább az adja, hogy Csapatként együtt tudtok harcolni, fejlődni, erősödni, együtt megküzdeni másokkal.
És ha ti egyenlőre még nem ilyenek vagytok, (mert senki sem így kezdi..) viszont az ellenfeleitek pedig igen, hát most na... Azon a csatateren legalább picit pihizhettek, és majd a kövin könyebb ellenfeleket kaptok. Közben pedig ti is fejlődtök, elleshettek dolgokat, megbeszélhetitek a dolgokat céhen belül, hogy mit kellene másképp csinálni, hogy jobb legyen nektek is.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Ezt úgy írod, mintha egy céh maga dönthetné el, hogy melyik ligában játszik. Vannak céhek, amelyek nem szeretik a gyémántligát, mert ott csak a partvonalról tudnak bámészkodni, mégis folyton felkerülnek azért mert a platinában sikeresek.
A cst-ből eredő összes konfliktus oka szerintem a rossz sorsolási mechanizmus. A top akárhány céhet nem kiemelni kellene és összeengedni náluk sokkal gyengébb céhekkel, hanem egymásnak ereszteni. Amúgy is rivalizálnak, így a cst is érdekesebb lenne, lehetne versenyt futni a szektorokért.
A jelenlegi rendszerben már a sorsolás pillanatában eldőltek a helyezések. Az első 2-3 mindenképpen.
Igazibol talán tavaly, év elején volt egy olyan eset, hogy mi a 4. helyért küzdöttünk. Ugyanúgy volt 2 nagyobb céh, akik csereberéltek szekiket, bár nem olyan villámgyorsan, de elég dinamikusan. Megbeszéltük velük, hogy mi pedig a térkép szélén csereberélnénk velük, ha nekik is jó. És úgy.. Elvoltunk. Majd az utolsó 3 napban, a legutolsó céh, aki addig semmit nem csinált, hirtelen nagyon durván +indult, és végig dominálta a térképet. Szinte az egészet, alig tudott érvényesülni az addig vezető másik 2 céh.- Így lettek utolsóbol elsők. :) Gondolom pár napig pihiztek az irányítók, és az aktívabban résztvevő tagok.

A sorsolási mechanizmussal nemigazán lehet mit kezdeni, mert sehogy sem lesz mindig mindenkinek jó. A "nagy" erős céhek sem tudnak mindig a toppon lenni, mert mindenhol emberek vannak, akik élik az életüket a játék mellett, és nem tudnak mindig ugyanúgy 100%-osan teljesíteni. "Ráadásul mindig van 1 nagyobb hal", aki(k) most épp jobban tudnak érvényesülni. Ezt, amiröl most szó van, ugyanúgy az erős céhek is átélik időröl-időre, mégha ők jobban is tudnak próbálkozni. Mert több energiát fektetnek a szervezkedésbe.
 
Azért az baromi vicces, hogy jóformán Proféta úgy állít be mintha egy duzzogó, pocskondiázó, összeesküvés elméleteket kreáló, magyarázkodó. mit tudom én mi lennék aki a kérdésre egyenes választ képtelen adni, miközben én voltam az egyedüli, aki válaszolt a kérdésére(értelmező kéziszótárt nem tudok adni, sajnálom)

Nem én dobtam fel a javaslatot. Viszont nekem tetszik. Ahogy Vanek úr mondta, mindenki alkalmazkodna, ha ez bevezetésre kerülne és ennyi.
Nem kell ezt túlgondolni azzal, hogy csak a sírás megy meg a pocskondiázás. Én kérek elnézést azok nevében, akik jobbá szeretnék tenni a játékot!(kiegyensúlyozottabbá)
Minden szentnek maga felé hajlik a keze, szerintem maradjunk ennyibe a vitával kapcsolatban.

Nekem tetszik a javaslat. Érdemi kihatással nem lenne a csatatérre.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Felfogtam az érveket, csak nem osztom a nézetet! Hisz valaki azt a szektort elfoglalta, épített rá valami építményt (elköltött rá x mennyiségű terméket), majd jön a bázis céh., és ő akkor támad amikor akar, nem kell kivárnia a 4 órás időintervallumot, mert ha kivárja ismét nincs esélye!! Erre lett feldobva ez a kivételezési eshetőség. Stratégiai játékról beszélünk! Ki kell találni egy haditervet, ez lehet az is, hogy megegyezik az adott céh néhány szektor harcolási lehetőségére, bizonyos csataszámig! De a probléma nem itt található, és már leírtam nem egyszer. A "kis" céhek (mit tartunk kis céh-nek, ezen megint lehetne vitázni) problémája a csapat egységes időre történő összeverbuválása. Itt leledzik az egész probléma gyökere. Az időkorlát és a velejáró rendszeresség. Ez a javaslat ezt orvosolhatná, hogy ők kényük-kedvük szerint ütögethetnének. Olyan ez, mint ha egy foci meccs 14 órakor kezdődne hivatalosan, de a hazai csapat (mert ő a bázis), már fél 2-kor elkezdhetné. Aztán nyerjen a jobbik. És 20 : 0 után jólakottan hátradőlnének, hogy ez igazán férfias munka volt, most aztán megmutatták a világnak, hogy mire képesek! És a javaslat nyilván tetszik az olyanoknak, aki vagy nem tudnak, vagy nem akarnak az órától függeni! De van egy nagyon jó hírem, akinek ilyen sok gondja van a csatatérrel, az ne csataterezzen, és máris megoldódott egy lelket igen komolyan igénybe vevő probléma!
 
Nem csak a kis céhek kapnák meg ezt a bázis környékén nincs zárolás dolgot, hanem mindenki. Egy újabb stratégia elem. És mint ahogy Keaira említette,(ha jól rémlik) nem mindenki ül stopperrel a kézben. Lehet belehetne venni, hogy a bázis környékére ne lehessen építeni senkinek(hogy ne lehessen csapdákkal például megszórni)

Ezt a "stratégia játékról beszélünk" dolgot én úgy látom, hogy bármire rálehet húzni. Például a játékban a levelező rendszer elég visszamaradott. De ez egy stratégia játék, old meg a hatékony belső kommunikációt ezzel a levelező rendszerrel... Vagy mondjuk, hogy a nevezetesek 40% felesleges és használhatatlan. "Ez egy stratégiai játék, ne építsd meg"

Jó a csatatér, nem hagyom abba, csak jobban kilehetne dolgozni
 
Sziasztok.
Sokan sokat és érdekest fontos meglátásokat írtatok!
De nekem az egészből annyi jött le hogy legyél erős és taposd el a gyengéket!
Az erősek játéka ez, a kezdőknek és a fejlődés elején járóknak semmi keresnivalója a játékban!
Szerintem az ötletem kivitelezhető!
Sőt, tovább mennék, a csatatereket úgy állítanám össze hogy a céhek presztízse-t venném figyelembe !
A mindenkori legerősebb céhet venném alapul, és mondjuk 2000 pontonként Csökkentve állítanám össze a ligákat!
A nagy és erős mindenható céheknek még esélyük se legyen a kezdő és fejlődő céheket a földbe döngölni!
 
Fent