Csatatér............

Próféta

Nagyon aktív tag
És mindig lesznek céhek, akik a gyengébb ligából feljutnak az "elitbe" és az "elitből" is mindig lesznek távozók. A "liftes" céhnek pedig tudnia kellene menedzselnie magát. Ha túl erős az alsóbb osztályba és túl gyenge a felsőbe, akkor ezt az időt a kincstár feltöltésére, a kapcsolatok építésére, a tagok fejlesztésére kellene szánnia! Nem pedig azon agyalni, hogy hogyan variáljuk a csatateret a saját szájunk íze szerint. Igen, a "kicsi" céhnek nehéz betörnie a nagyok közé, de nem lehetetlen, bár nyilván a siker nem lesz tartós, de szervezettséggel, elszántsággal és akaraterővel le lehet tenni a névjegyet, ami akár alapja lehet egy későbbi negyed vagy akár félpályás forgásnak is. De persze azt sem szabad elfelejteni, hogy azért a forgásoknál illik ám ott lenni, mert kiesni is könnyű a pikszisből, sőt könnyebb, mint bekerülni!
Más! A bázis körüli szektorokat most is mindenki támadhatja induláskor, de ez az indulás 8 órakor van! Nem 8 óra 5 perckor és nem fél 9-kor! És az a kérdés, hogy ha a "gyengébb" céh, a bázisa mellett megszerez egy szektort, mihez kezd majd vele! A "farkasok" körbe veszik, felütik a mellette lévő szektorokat, és kivárják a következő lehetőséget! Ennyike! Gyanítom az lenne az elképzelés, hogy én, mint "pici" céh a "A" bázisú területeket magamévá tudjam, kvázi védelmet kérek rájuk, mert igényt formálnék a területre! De ez nem így működik, és el kell hogy szomorítsak minden ilyenben hívőt, hogy nem is fog! Igaza van "Szép Helénának" (én már csak így hívom), nem úgy kell futóversenyt nyerni, hogy elgáncsolom az ellenfelem, mert ő többet edz, vagy gyorsabb, vagy pedig mert jobb az állóképessége (több demót bír), hanem hogy figyelek, tanulok, képzem magam! Vagyis tévedés, mert valóban vannak olyanok akik a gáncsokkal próbálnak maguknak érvényt szerezni, de őket a rendszer előbb-utóbb kirekeszti magából, illetve ők saját magukat közösítik ki!
Amiket felsorolt Ottokar, azok valóban vagy részben előre vitték a játékot, de ez a javaslat pont az ellenkezőjét hivatott tenni, visszafogja a csaták számát, lassítja a játékmenetet!
Ezt a problémát kis mértékben csak a ligák szintjének nagyobb tagozódása (a meglévő 5 liga helyett mondjuk lehetne 7-8 liga) oldhatná meg, de erről már voltak javaslatok! Ennek látnám értelmét, de az hogy szárnyakat nyírbáljunk, lábakra béklyót helyezzünk, kezeket hátra kössünk vagy szemekre kendőt terítsünk, nem éppen a jó irány!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ezt úgy írod, mintha egy céh maga dönthetné el, hogy melyik ligában játszik. Vannak céhek, amelyek nem szeretik a gyémántligát, mert ott csak a partvonalról tudnak bámészkodni, mégis folyton felkerülnek azért mert a platinában sikeresek.
A cst-ből eredő összes konfliktus oka szerintem a rossz sorsolási mechanizmus. A top akárhány céhet nem kiemelni kellene és összeengedni náluk sokkal gyengébb céhekkel, hanem egymásnak ereszteni. Amúgy is rivalizálnak, így a cst is érdekesebb lenne, lehetne versenyt futni a szektorokért.
A jelenlegi rendszerben már a sorsolás pillanatában eldőltek a helyezések. Az első 2-3 mindenképpen.

Ez csak részben igaz. Ugyanis sok céhnek fontos, hogy a gyémántligában maradjon. Még olyanoknak is, akiknek alig van tagja (2-10fő). Hogy ez miért van, azt nem tudom.
Abban egyetértek, hogy az lp rendszer nem tökéletes. De nem is igazán lehet tökéletest megalkotni.
 

Keaira

Aktív tag
Ha túl erős az alsóbb osztályba és túl gyenge a felsőbe, akkor ezt az időt a kincstár feltöltésére, a kapcsolatok építésére, a tagok fejlesztésére kellene szánnia!
Szerintem ők is szívesebben csatáznának ahelyett, hogy minden második cst-t a kispadról figyeljék. Ha jobb ötleted nincs, kérlek, legalább hülyeséget ne beszélj.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Melyik része volt szerinted nem helyénvaló? Nem állítottam, hogy nem szeretnének csatázni, csak a jelenlegi helyzetet vázoltam. Hisz Te írtad: Vannak céhek, amelyek nem szeretik a gyémántligát, mert ott csak a partvonalról tudnak bámészkodni, mégis folyton felkerülnek azért mert a platinában sikeresek. Erre írtam a reakciót, amire Te érdekes stílusban reagáltál! Kritikád sajnos nem volt építő jellegű, hisz magyarázatot nem sikerült hozzáfűznöd! Imádom az azért rossz valami magyarázatot, mert rossz és kész! Indoklás, érvelés hol marad? Szívesen venném, ha előállnál valami épkézláb ötlettel, vagy ha ez nincs, akkor legalább hagyd nyugodtan békén ötletelgetni azokat, akik legalább megpróbálják ezt.
 

Vanek ur

Aktív tag
Szerintem...
Egyrészt a 'nagy' céheknek semmi hátrányuk nem lenne az eredeti javaslat megvalósításából (maximum annyi, hogy 1-2 naponta az egyébként 'kiskapu'-ként működő forgás nem a teljes térképre fog kiterjedni, hanem pár területtel kevesebbre - vagyis hatalmas túlreagálás és torzítás eltört lábbal való futóversenyről, meg gáncsolásról beszélni hasonlatként). Másrészt viszont a kisebb céheknek lenne egy kis plusz. Nem annyi, hogy bele tudnának szólni az aktuális fordulóba (hiszen ezen javaslattal nem kapnak annyi és olyan előnyt, amivel rögtön versenyképesek lennének), de legalább nem is éreznék kiközösítve magukat. Vagyis "tudnák, hogy hol a helyük", de ennek ellenére mégsem csak dísznek lennének ott. Az meg érdekes érv, hogy a 'kicsik sírnak', holott itt a 'nagyok is sírnak', mert úgy érzik, hogy elveszthetik a jól bejáratott forgásukat. Vagyis kívülről nézve (én kerülöm a csatateret - a céhben sem kötelező, de az esetek többségében mégis forognak a céhtársak a többi céhhel) én ezt látom.

Mert az egész pontrendszer tényleg úgy sz@r, ahogy van, hiszen tulajdonképp a legrosszabb mutatókkal rendelkező céheken kívül az összes többit felfelé nyomja, ahol meg tobzódik mindenki. Talán az kellene, hogy a legfelső ligában csak X számú (1 vagy max. 2 térképnyi) céh lehessen, és akkor (ahogy írta valaki) legalább ott is lenne valódi csata, nem csak forgás (hiszen ha pl. csak 1 legfelsőbb ligás térkép van, és a céhek fele/harmada folyton kiesik, akkor a 'nagyok' sem fognak forgásra menni, hanem kénytelenek lesznek ők is 'csatázni' a 'csata'-téren). Akkor szét lehetne szedni a mezőnyt is jobban, és mindenki lehetne a saját kategóriájában. Mint mondjuk a (foci)bajnokságokban: van egy első liga, van vagy egy bővebb második liga, vagy már 2 második liga; majd még nagyobb csoportszámú harmadik liga, ....
 

helen

Nagyon aktív tag
Szerintem...
Egyrészt a 'nagy' céheknek semmi hátrányuk nem lenne az eredeti javaslat megvalósításából (maximum annyi, hogy 1-2 naponta az egyébként 'kiskapu'-ként működő forgás nem a teljes térképre fog kiterjedni, hanem pár területtel kevesebbre - vagyis hatalmas túlreagálás és torzítás eltört lábbal való futóversenyről, meg gáncsolásról beszélni hasonlatként). Másrészt viszont a kisebb céheknek lenne egy kis plusz. Nem annyi, hogy bele tudnának szólni az aktuális fordulóba (hiszen ezen javaslattal nem kapnak annyi és olyan előnyt, amivel rögtön versenyképesek lennének), de legalább nem is éreznék kiközösítve magukat. Vagyis "tudnák, hogy hol a helyük", de ennek ellenére mégsem csak dísznek lennének ott. Az meg érdekes érv, hogy a 'kicsik sírnak', holott itt a 'nagyok is sírnak', mert úgy érzik, hogy elveszthetik a jól bejáratott forgásukat. Vagyis kívülről nézve (én kerülöm a csatateret - a céhben sem kötelező, de az esetek többségében mégis forognak a céhtársak a többi céhhel) én ezt látom.

Mert az egész pontrendszer tényleg úgy sz@r, ahogy van, hiszen tulajdonképp a legrosszabb mutatókkal rendelkező céheken kívül az összes többit felfelé nyomja, ahol meg tobzódik mindenki. Talán az kellene, hogy a legfelső ligában csak X számú (1 vagy max. 2 térképnyi) céh lehessen, és akkor (ahogy írta valaki) legalább ott is lenne valódi csata, nem csak forgás (hiszen ha pl. csak 1 legfelsőbb ligás térkép van, és a céhek fele/harmada folyton kiesik, akkor a 'nagyok' sem fognak forgásra menni, hanem kénytelenek lesznek ők is 'csatázni' a 'csata'-téren). Akkor szét lehetne szedni a mezőnyt is jobban, és mindenki lehetne a saját kategóriájában. Mint mondjuk a (foci)bajnokságokban: van egy első liga, van vagy egy bővebb második liga, vagy már 2 második liga; majd még nagyobb csoportszámú harmadik liga, ....
nem minden céh forog. vannak csataterek ahol nem forognak a nagyobb céhek, hanem kőkemény verseny zajlik, és igenis hátrány ha nem tudnak elmenni más céh bázisa előtt, mert van olyan hogy csak onnan érik el a következő szektort amit ütnének. nem tartom ésszerű javaslatnak hogy a céhek, tovább támadhassák a bázisuk előtti szektort- kivárás és pontveszteség nélkül-, ha azt egy másik céh elfoglalta.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
nem minden céh forog. vannak csataterek ahol nem forognak a nagyobb céhek, hanem kőkemény verseny zajlik, és igenis hátrány ha nem tudnak elmenni más céh bázisa előtt, mert van olyan hogy csak onnan érik el a következő szektort amit ütnének. nem tartom ésszerű javaslatnak hogy a céhek, tovább támadhassák a bázisuk előtti szektort- kivárás és pontveszteség nélkül-, ha azt egy másik céh elfoglalta.
Én pontveszteség nélküli támadást nem olvastam itt.
 
Hogy is nézz ki gyakorlatban a gyémántliga? A legaktívabb céhek elkezdik foglalni a szektorokat! Gyorsépítéssel felhúznak minden szektorra ostromtábort(maxon). Miután elvitték az összes szektort mehet a forgás(0demóval), amit egymást közt a 2-3 legaktívabb lefixált. És ennyi. A CST végeztével verik a mellüket, hogy mennyire ügyesek voltak, és milyen erősek(3-400gyémánt a pakban, 4000fp mehet a bárka 160szintjébe elégni) és ennyi.. minden szektorra csapdát kellene felhúzni(ha valaki megpróbálja akkor rámennek) totális dominancia uralkodik a gyémántligában:D
 

helen

Nagyon aktív tag
Hogy is nézz ki gyakorlatban a gyémántliga? A legaktívabb céhek elkezdik foglalni a szektorokat! Gyorsépítéssel felhúznak minden szektorra ostromtábort(maxon). Miután elvitték az összes szektort mehet a forgás(0demóval), amit egymást közt a 2-3 legaktívabb lefixált. És ennyi. A CST végeztével verik a mellüket, hogy mennyire ügyesek voltak, és milyen erősek(3-400gyémánt a pakban, 4000fp mehet a bárka 160szintjébe elégni) és ennyi.. minden szektorra csapdát kellene felhúzni(ha valaki megpróbálja akkor rámennek) totális dominancia uralkodik a gyémántligában:D
ebben nagyon tévedsz
a mi céhünk pl. nem forog, az ellenfeleink nem forognak
nálunk a csatatéren kölcsönös gyepálás zajlik
 

helen

Nagyon aktív tag
Én pontveszteség nélküli támadást nem olvastam itt.
lehet a pontveszteséges részt benéztem, viszont időkivárás nélküli azonnali támadás-folytatásról van szó.. ami magában hordozza azt a veszélyt, hogy ki lesz ütve a szektor az alól a céh alól aki elfoglalta ezt a szektort, és épp onnan támadna tovább, olyan szektorra ahová nincs más kontaktja.
 
ebben nagyon tévedsz
a mi céhünk pl. nem forog, az ellenfeleink nem forognak
nálunk a csatatéren kölcsönös gyepálás zajlik
Eddig 5alkalomma voltam a gyémántban és mindig forgás volt.. de van ellenpélda ez jó!
A platinában velünk is akart forogni, egy gyémántliga győztes forgó-pörgő, de mivel élvezzük a játékot, nem a liga kimaxolására megyünk rá így ők 3.helyen végeztek. Ostromtáborral nagyon egyszerű a CST, csapdás szektorokkal már nem annyira:D
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Eddig 5alkalomma voltam a gyémántban és mindig forgás volt.. de van ellenpélda ez jó!
A platinában velünk is akart forogni, egy gyémántliga győztes forgó-pörgő, de mivel élvezzük a játékot, nem a liga kimaxolására megyünk rá így ők 3.helyen végeztek. Ostromtáborral nagyon egyszerű a CST, csapdás szektorokkal már nem annyira:D
Ha leesett a platinába. akkor nem lehetett az olyan erős céh.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Épp ez az. Viszont, hogy nyert gyémántligát?? Forgással:)
Hát forgással könnyen lehet sok csatát csinálni. Ellenben nagyon unalmas 4-5 óránként végignyomni azt a rengeteg csatát, aztán meg arra várni, hogy a másik céh mikor lesz már kész a forgásra.
 
Hát forgással könnyen lehet sok csatát csinálni. Ellenben nagyon unalmas 4-5 óránként végignyomni azt a rengeteg csatát, aztán meg arra várni, hogy a másik céh mikor lesz már kész a forgásra.
Naja. Meg kicsit rontja a játék élményt, ha nem vagytok benne a forgásban. Ezért nem is élvezem a gyémántot.. A platinát annál inkább! Csakhát 10 naponta felkerülünk a platinából gyémántba, hogy a partvonalról nézzük, hogy forog 3céh..:)
 

helen

Nagyon aktív tag
A forgásnak is megvan a maga haszna.
Ha a csatatéren lévő céhek közt nem túl presztízsharc , remek alkalom a forgás, a maximális lútoláshoz..

Most ahol aktívan játszok, ott presztízsharc megy a céhek közt, ezért nincs forgás.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Aki csatázni szeretne, az nyugodtan csatázhat, nincs megtiltva, vagy legalábbis én még nem hallottam ilyet egyetlen forgásban lévő csapat részéről sem. Aki pedig forogni szeretne, az forogjon! Nincs itt probléma! Vagy dehogyis nincs! Kellene egy biztosíték arra, hogy ezt szépen, lassan, komótosan, mindenki a saját affinitásához mérten tehesse ezt meg. Pelikán elvtárs focis példájánál ragadva, ha van 2-3 bajnokaspiráns csapat, aki kiemelkedik a mezőnyből, és mindenkit levernek, mint vak a poharat, akkor ezek szerint néha hagyni kellene nyerni a kicsiket, kvázi "lefekszenek" nekik, hagyják őket nyerni! És ez a sportszerű cselekedet. Segítek! Nem ez! Hanem az, hogy ha a tapasztaltabb és erősebb csapat a tudását megtanítja a másiknak, már ha az valóban akarja! Bár az is lehet, hogy azok csak a sültgalambra várnak, mert nehogy már tenni kelljen érte. Azért kíváncsi lennék arra, hogy az a néhány elégedetlenke, akik most itt a hangjukat hallatják, mondjuk bekerülnének esetleg egy nagyobb csapatba és egy csatatér alkalmával begyűjtenének pluszban néhány száz gyémántot és néhány ezer forgét, akkor is így kardoskodnának-e? Gyanítom, hoigy nem! Csak pillanatnyilag savanyú a szőlő, és így szeretnék megoldani az ütögetést!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem a fociban is vannak edző és barátságos mérkőzések, amikor nem az a cél, hogy az erősebb csapat minél nagyobb gólaránnyal győzzön, hanem, hogy játszanak egy jó hangulatú mérkőzést és közben gyakorolják a taktikákat a következő tétmérkőzésre.
 

Keaira

Aktív tag
Szerintem a fociban is vannak edző és barátságos mérkőzések, amikor nem az a cél, hogy az erősebb csapat minél nagyobb gólaránnyal győzzön, hanem, hogy játszanak egy jó hangulatú mérkőzést és közben gyakorolják a taktikákat a következő tétmérkőzésre.
Igen, ezt valósítja meg a forgás. :)
A játék készítőit is valószínűleg a fociligák ihlették, hiszen ott is kiesnek a leggyengébbek és az alsóbb ligából feljebb jutnak a legjobbak, de mindenki tudja, hogy a végén nyer a fradi.
Azt gondolom, hogy alapjaiban kellene változtatni a sorsoláson és pl. a céhek össz támadó erejét figyelembe venni. Vagy valami olyan mutatót, ami jobban tükrözi az erőviszonyokat. Ne kerülhessen egy ligába egy 80 fős top céh és egy 40 fős a 30-40-ik hely környékéről. Jobb lenne a küzdősportokat példának tekinteni, ahol az azonos súlycsoportban lévők küzdenek egymás ellen.
 
Fent